برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
86. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

0 0%
  • 2 امتیاز

0 0%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

0 0%
  • 5 امتیاز

0 0%
  • 6 امتیاز

0 0%
  • 7 امتیاز

0 0%
  • 8 امتیاز

1 1.16%
  • 9 امتیاز

14 16.28%
  • 10 امتیاز

71 82.56%
صفحه 4 از 6 اولیناولین ... 23456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 از مجموع 56
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,487 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Breaking Bad | بحث اپیزودیک | فصل پنجم، اپیزود سیزدهم

Season 5, Episode 13: "To'hajiilee"

فصل پنجم، قسمت سیزدهم: "توهاژیلی"

تاریخ پخش: 8 سپتامبر 2013

خلاصه ی داستان:

لیدیا شیشه ی تولیدی توسط تاد را بررسی می کند؛ خلوص شیشه به 76 درصد ارتقا یافته، ولی از رنگ آبی خبری نیست. لیدیا از خلوص راضی است، ولی روی رنگ آبی تاکید دارد. تاد به لیدیا می گوید فکر میکند بتواند رنگ آبی را برگرداند و خلوص را هم ارتقا دهد. والت در تماسی که با تاد می گیرد، ترتیب قرار ملاقاتی با عمویش برای کشتن جسی را می دهد.

جسی به هنک و گومز می گوید احتمالا "هیول" از مکانی که والت پولهایش را مخفی کرده، باخبر است. هنک به هیول می‌گوید والت قصد کشتن تو را دارد و با نشان دادن عکسی ساختگی که در آن جسی با شلیکی به سرش توسط والت کشته شده، هیول را ترسانده و فریب می دهد. هیول ماجرای بشکه های پول و ماشین کرایه ای که والت با آن پول ها را منتقل نموده را به آنها می گوید.

والت با عمو جک، کنی و تاد دیدار می کند تا در مورد ماموریت کشتن جسی با آنها صحبت کند. والت تاکید دارد کار سریع و طوری انجام شود که جسی درد زیادی نکشد. عمو جک به والت می گوید در صورتی ماموریت را قبول می کند که والت برای آنها چند نوبت شیشه درست کند و به تاد یاد دهد چگونه خلوص شیشه را بالا برده و رنگ آن را آبی کند. والت که چاره ی دیگری مقابل خود نمی بیند، پیشنهاد تنها یک جلسه آن هم پس از انجام ماموریت را می دهد. عمو جک پیشنهاد او را قبول می کند.

والت به خانه ی "آندریا" و پسرش "براک" می رود و سعی می کند با تماسی که "آندریا" با جسی می گیرد، او را به آنجا کشانده تا عمو جک و دار و دسته ش او را بکشند. گوشی جسی دست هنک است و عملیات به شکست می انجامد.

هنک و گومز شرکت کرایه دهنده ی ماشینی که والت با آن پولها را منتقل کرده را بررسی می کنند. ماشین مجهز به مسیریاب GPS نبوده، ولی هنک به گومز و جسی می گوید والت احتمالا از این موضوع باخبر نبوده و با توجه به آنچه هیول در مورد بیلچه ی والت و خاکی بودن ماشین گفته بود، هنک احتمال می دهد والت پول ها را زیر خاک دفن کرده و ایده ای برای به دام انداختن والت به سرش میزند.

ساول به کارواش می آید و موضوع گم شدن هیول را به اطلاع والت می رساند.

جسی عکسی از یک بشکه ی خاک آلود حاوی بسته های اسکناس را برای والت ارسال می کند و به والت می گوید جای پولها را پیدا کرده است. والت سراسیمه از کارواش بیرون می زند و به سمت بیابان حرکت می کند. جسی به والت می گوید خود را سریعا به آنجا برساند، وگرنه تمام پول ها را آتش خواهد زد. والت بابت مسموم کردن "براک" از جسی عذرخواهی می‌کند و به او می گوید می دانسته چه میزان دوز استفاده کند تا او نمیرد و این کار را تنها برای از میان برداشتن گاس فرینگ انجام داده. والت با یاد آوری قتل هایی نظیر کشتن امیلیو، کریزی ایت،‌ و مواد فروشان خیابانی، به جسی می گوید تمام این کارها را به خاطر تو انجام دادم. تماس قطع می شود.

والت که به محل مخفی کردن پول ها رسیده، اسلحه به دست از ماشین خارج می شود. خبری از جسی نیست و والتر تازه متوجه نقشه ی جسی می شود. والتر خود را پشت سنگی مخفی می کند و متوجه آمدن ماشینی می شود. والت با عمو جک تماس گرفته و از او می خواهد همراه دار و دسته ش به آنجا بیایند، اما پیش از قطع تماس متوجه می شود هنک و گومز جسی را همراهی می کنند. والت به عمو جک می گوید ماموریت لغو شد و دیگر لازم نیست بیایند.

والت از محل اختفای خود خارج می شود و خود را تسلیم هنک می کند. هنک به او دست بند زده و او را تحت بازداشت قرار می دهد. والت جسی را "ترسو" خطاب می کند. جسی به صورت والت تف می اندازد. والت از کوره در می رود و به سمت جسی هجوم برده و با هم درگیر می شوند. هنک و گومز آنها را از هم جدا می کنند. قرار می شود گومز و جسی تا آمدن تیم جستجو برای پیدا کردن مکان پول ها آنجا بمانند و هنک، والت را برده و تحویل دهد. هنک به ماری تماس می گیرد و دستگیری والت را به او اطلاع می دهد.

پیش از آنکه هنک آنجا را ترک کند، عمو جک و دار و دسته اش از راه می رسند و اسلحه به دست مقابل آنها قرار می گیرند. هنک و گومز به آنها هشدار می دهند که نیروی پلیس هستند و به آنها می گویند اسلحه هایشان را زمین بگذارند. عمو جک از آنها می خواهد نشان پلیسی شان را نشان دهند. در تمام این مدت والت از درون ماشین مدام فریاد می زند و به جک می گوید ماموریت لغو شده و بی خیال قضیه شود. پس از لحظه ای سکوت مرگ آور، اسلحه ها به آتش در می آیند...

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Breaking Bad | بحث اپیزودیک | فصل پنجم، اپیزود سیزدهم

نقل قول نوشته اصلی توسط WalTer WhiTe نمایش پست ها
    یک چیزی در مورد اون صحنه موبایل ها یادم اومد واجب دونستم بگم
    آقا اگر یک سکانس از سکانس های موبایلی این فیلم رو با یک سکانس از فیلم و سریال های ایرانی مقایسه کنید متوجه یک بحث غم انگیز و خفن می شوید
    توی سریال های اب دوغ خیاری ایرانی مثل چمی دونم مادرانه و از این حرف ها همه موبایل هاشون آیفون هست
    ولی اینجا همه موبایل هاشون یک چیز ذاقارت و آشغاله
    دیگه خودتون تا تهش برید منظورم چی بود
    این سریال آبدوغ خیاری هارو چقدر دیدی؟ والا تاجایی که من دیدم خیلی کم از گوشی لوکس استفاده میشه و اونم اکثرا اندرویدیه و به خصوص سامسونگ! نـه آیفون. تو اکثر مواقع هم، همه گوشی ساده مثل همین گوشیه والتر ، استفاده میکنن!تازه ماله هنک هم باز اسمارتفونه ساده ی ساده هم نیست.
    بعد چطور گوشیه لوکس داشتن یه نکته ی منفیه؟ و موبایل ذاغارت و آشغال مثبتـــ؟
    تو همین مادرانه کسی که آیفون داره خب پولداره و و يه گوشى لوكس از مقتضياتش بوده! همونطور که ماشینش ماشینه گرونـه! ولى اينا اصولا اصلا پولدار نيستن و خب گوشيه عادى و ارزون دارن. حالا میمونه والت که بعدا ماشینشو میخره که بازم ماشینش فکر کنم معلومه که لوکسه پس اینم ختما برا شما یه مورده منفیه؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط irag12 نمایش پست ها
    جسی زود فراموش کرده!
    صرفا جهت یادآوری ...

با اینم واقعا موافقم جسى يكم الكى شاكيه اونم اينطورى ! مگه والت براك رو كشتش كه اينطورى قاطى كرده و میخواد اینطوری انتقام بگیره؟
    مگه والتر به جز اون کاری کرده که به جسی ضرری برسونه؟ همیشه هم گندکاری های جسی رو راست و ریس کرده حالا اون به خاطر اینکه پسرـه دوســتـــدختــر سابقشو مسموم کرده اینطوری شاکیه!(تازه همونم به خاطر خرابکاری های خود جسی بوده) جسی واقعا ارزششو داشت؟یه دختره ها بیجنبه!؟ حالا چند بار والتر زندگی خود اینو نجات داده؟ مگه به خاطر این با گوستاوو در نیوفتاد؟ خودش که کاملا راضی بود از کارش! جسی واقعا زده به سیم آخر! والتر همیشه مثل یه پدر براش بوده! و خیلی "بابا"ی باحالی هم بوده! بابای خودش رو که میبینه! اون اینو اینطوری پولدار کرد؟ یا وقتی معتاد شده بود نجاتش داد؟ یا ... اونا بودن یا والتر، جسی ؟ لعنتی اونا بودن یا والت ...؟

!Life's a rollercoater but still unfair

3. 6 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaraki نمایش پست ها
    این سریال آبدوغ خیاری هارو چقدر دیدی؟ والا تاجایی که من دیدم خیلی کم از گوشی لوکس استفاده میشه و اونم اکثرا اندرویدیه و به خصوص سامسونگ! نـه آیفون. تو اکثر مواقع هم، همه گوشی ساده مثل همین گوشیه والتر ، استفاده میکنن!تازه ماله هنک هم باز اسمارتفونه ساده ی ساده هم نیست.
    بعد چطور گوشیه لوکس داشتن یه نکته ی منفیه؟ و موبایل ذاغارت و آشغال مثبتـــ؟
    تو همین مادرانه کسی که آیفون داره خب پولداره و و يه گوشى لوكس از مقتضياتش بوده! همونطور که ماشینش ماشینه گرونـه! ولى اينا اصولا اصلا پولدار نيستن و خب گوشيه عادى و ارزون دارن. حالا میمونه والت که بعدا ماشینشو میخره که بازم ماشینش فکر کنم معلومه که لوکسه پس اینم ختما برا شما یه مورده منفیه؟؟
    1-این سریال های آب دوغ خیاری ایرانی رو به اندازه ای دیدم که بدونم کدومش آب دوغ خیاری هست و کدومش نیست.
    2-بحث من در مورد گوشی اصلا چیز دیگه ای بود شما متوجه منظورم نشدی
    3-بحثم رو اگر میخواستم بازش کنم نمی سپردم دست خودتون تا قضاوت کنید بلکه همونجا بازش می کردم ...
    4-این سریال بریکینگ بد از نظر من هیچ ایراد منفی نداره و سراسر اموزش هست ... این رو هم بد برداشت کردی از حرف های من

5. 10 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm necessary evil
    سپاس
    240
    از این کاربر 854 بار در 120 پست سپاس گزاری شده

wow
    محشر بود این قسمت، بعد از قسمت آخر فصل 3 این اپیزود بهترین اپیزود بود مطمئنا
    هیجان در حد بنز
    تو این قسمت برنده اصلی هنک بود چون باعث شد والتر دوبار سوتی بده تو این قسمت، از هایزنبرگی که ما سراغ داریم بعید بود، یبار قضیه عکس بشکه، یبارم قضیه gps ون، که مهلت فکر کردن رو از والت گرفت.
    یه نقص کوچیک هم داشت روند داستان این اپیزود؛ والتر پولهارو میبره دقیقا جایی دفن میکنه که پخت اولشون اونجا بوده، خوب مسلما بجز خودش جسی هم میشناخته اونحارو، حتی اگه قضیه جی پی اس و عکس هم پیش نمیومد جسی از روی داستان خاکی بودن ماشین یجورایی جرقه اون محل تو ذهنش میخورد، که میشه گفت یکی دیگه از سوتی های والتر بود، خوب این همه بیابون ببیر یجا دیگه خوب.
    صحنه آخری اپیزود هم به نظر من باید بعد از اولین شلیک اون سیبیلو کات میخورد و تیتراژ میومد، وارد اکشن نمیشد و میذاشت واسه قسمت بعد، اینجووری یه هفته مخ ما هنگ میکرد که با اون نشونه ای که اون گرفته حتما تیر به هنک میخوره، ولی الان یکم غلظتش اومد پائین با کمین گرفتن پشت ماشین، ولی باید اعتراف کنم یه داد خفن زدم بعد از اومدن تیتراژ وسط اون درگیری و سر و صدا!

7. 12 کاربرِ زیر از EMINENT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط WalTer WhiTe نمایش پست ها
    1-این سریال های آب دوغ خیاری ایرانی رو به اندازه ای دیدم که بدونم کدومش آب دوغ خیاری هست و کدومش نیست.
    2-بحث من در مورد گوشی اصلا چیز دیگه ای بود شما متوجه منظورم نشدی
    3-بحثم رو اگر میخواستم بازش کنم نمی سپردم دست خودتون تا قضاوت کنید بلکه همونجا بازش می کردم ...
    4-این سریال بریکینگ بد از نظر من هیچ ایراد منفی نداره و سراسر اموزش هست ... این رو هم بد برداشت کردی از حرف های من
    خب یه چیزی رو یا نگو یا اگه میگی درست بگو که برداشت بد نشه!
    1) خب من نگفتم ندیدی میگم حالا که دیدی چرا میگی همش آیفون دارن؟ درحالی که اونطوری نیست.
    2)خب بحثتو میگفتی! یه پست زدی که فقط اینو بگی ولی بازم نگفتی؟ پس کی/کجا میخوای بگی؟
    3)"یه پست زدی که فقط اینو بگی ولی بازم نگفتی؟ پس کی/کجا میخوای بگی؟" والا روش خوبی برای پیچوندنـه!
    4)عزیز من فقط خدا بی نقص الانم شاید تو جو سریالی وگرنه همیشه سوتی هایی هست و بی عیب نیست. و منم تو پست قبلی نگفتم ایراد داره! گفتم اگه گوشیه گرون نقضه حتما ماشین گرون هم نکته منفیه! حالا میگی منطورت اون نبوده خب منظورت چی بوده؟

!Life's a rollercoater but still unfair

9. کاربر زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    998
    از این کاربر 784 بار در 109 پست سپاس گزاری شده

واقعا عالی بود تبریک میگم
    نقل قول نوشته اصلی توسط EMINENT نمایش پست ها
    صحنه آخری اپیزود هم به نظر من باید بعد از اولین شلیک اون سیبیلو کات میخورد و تیتراژ میومد، وارد اکشن نمیشد و میذاشت واسه قسمت بعد، اینجووری یه هفته مخ ما هنگ میکرد که با اون نشونه ای که اون گرفته حتما تیر به هنک میخوره، ولی الان یکم غلظتش اومد پائین با کمین گرفتن پشت ماشین، ولی باید اعتراف کنم یه داد خفن زدم بعد از اومدن تیتراژ وسط اون درگیری و سر و صدا!
    به نظر من بیشترین دلیل انتظار ما برای قسمت بعد دیدن اینکه هنک میمیره یا نه ؟ نیست ، هیجان فیلم زیاد شد چون والتر برای نجات جون هنک داشت خودشو تو ماشین ... .
    شخصیت پیچیده والتر و دوست دارم حالا من که بیشتر منتظرم عکس العمل بعدیه والت و ببینم .
    تموم کردن فیلم وسط اون درگیری ، باعث شد همه یه چیزی بگن که نشان دهنده احساس خوبشون نسبت به فیلم بوده ، به نظر من عالی تمومش کردن
    خود من وقتی تموم شد چون تو جو فیلم و اون درگیری بودم اصلا انتظار نداشتم تموم شه و یهو اسم وینس بزرگ نوشته شد ، اون موقع فقط داد زدم

11. 7 کاربرِ زیر از A_TWD بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i like you
    سپاس
    416
    از این کاربر 644 بار در 91 پست سپاس گزاری شده

بهترین قسمتی بود که دیدم همش به خودم میگفتم کاش تموم نشه ولی به نظرم هنک میمیره والتر هم مجبور میشه هویتشو عوض کنه

13. 2 کاربرِ زیر از saeedzakhar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Wanted female roommate : Non smoker, Non ugly
    سپاس
    504
    از این کاربر 300 بار در 40 پست سپاس گزاری شده

حسی که در پایان این قسمت داشتم .....

فوق العاده بود ...

15. 4 کاربرِ زیر از anderson20888 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    54
    از این کاربر 37 بار در 10 پست سپاس گزاری شده

به دوستانی که مسه من شیفته ی این سریالن پیشنهاد میکنم این مقاله مختصر بخونید.
    این سریال فارغ از جنبه سرگرمی و جذابیت داستانی خیلی درس هم واسه یادگرفتن داره.

17. 5 کاربرِ زیر از endoftime بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,877
    از این کاربر 4,589 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

رفتار جسی از اول هم یه مقدار بچگانه بود...

جسی می‌گه منو احمق صدا می‌زد... انصافا خنگ‌بازی‌های جسی کم بوده در طول سریال؟

به خاطر کی توی اون بیابون گیر افتادن و کی نجاتشون داد؟

می‌گه افرادی که واسه‌ام مهمن رو کشته... رفیق جسی رو والتر کشت یا اون بچه؟

دوست دختر جسی رو والتر کشت یا جسی که به زور پول رو از والتر گرفت و دوست دخترش هم همینطوری مرد؟

اون همه خوشی و حال و حولی که از طریق علم و دانش والتر بهش رسیده رو فراموش کرده...

صبح تا شب پارتی و...

در حالی که جسی نه خونه داشت نه جا واسه‌ی موندن...

جسی بود که باعث کتک خوردن خودش از هنک شد...

خودش با این که معلوم شد هنک خونه‌اشو زیر نظر داره رفت پیش والتر و توی اون rv گیر افتادن...

والتر پول ترک و Rehab جسی رو از جیب خودش داد...

جسی همیشه برای بیزنس یه خطر به حساب می‌اومده ولی والتر اونو دنبال خودش می‌کشوند...

و بسیاری از موارد دیگه...

آخر هم که با دلیل و منطق قانع نشد...

اصلا به خاطر همین بود که به هنک گفت والتر از شما باهوش‌تر و خوش‌شانس‌تره...

الان به خاطر کاری که چند ماه پیش انجام شده و اگه جسی خودش اون سیگار رو توی غذای گاس می‌ریخت کار به اونجا نمی‌رسید واسه‌ی چی والت رو به پلیس تحویل داده؟

الان خودش توی همه‌ی موارد با والت همدسته!

کاملا بچگانه...
    My Updated Top Ten

You want to know the secret of my power?

No one

Ever

Truly loved me

19. 14 کاربرِ زیر از pro_translator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    134
    از این کاربر 666 بار در 65 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalom نمایش پست ها
    ولی نکته غیر قابل درک سکانس آخر این یود که با وجود تیر اندازی فراوون حتی یک نفر هم زخمی نشد و ما در خماری تمام باید یه هفته دیگه صبرکنیم!
    این نظری هست که اکثر بیننده ها دارن , اگه این نظر رو در مورد یه سریال/فیلم آماتور که بیننده معمولی داره و نویسنده و سازنده های آماتور فیلمش برای سرگرمی کاذب بیننده از این صحنه ها استفاده میکردن درست بود !

اما این برکینگ بد هست , نکته ای که به سریع میتونم بهش اشاره کنم اینه که , عموی تاد یه خلافکار سر سخته , نابود کردن و به هم ریختن شرایط یکی از لذتهای این مدل خلافکارهاست , این عموی تاد هست , همون تاد که خیلی راحت پسر بچه موتور سوار رو با یه تیر میکشه و خم به ابرو نمیاره , هدف این مدل خلافکارها فقط انجام کار نیست , باید تا میتونن از انجام خلاف نهایت لذت رو ببرن , یه مشکل روانیه دیگه , سازنده های امثال وینس همینطوری یه مجموعه رو نمیسازن , تحقیقات گسترده انجام میدن , میدونن این مدل خلافکارها چه مرضی و چه عادتهایی دارن , خلاصه اینکه کشتن هنک و گومز با یه تیر هیچ کاری براشون نداشت , مهم اون لبخند و ریلکس بودن هنگام انجام کار بود که عموی تاد قبل از تیر اندازی به وضوح نشون داد !

(برای آشنایی بیشتر به خلافکارهای سری Batman کریستف نولان اشاره میکنم , از جمله و مخصوصا جوکر , به عنوان مثال صحنه ای که میره پای میز مذاکره با خلافکارهای کله گنده و در حالی که میدونه جواب منفی میشنوه اما اومده که لذتش رو از انجام کارش ببره , به گفته خودش :
    I'm a man of simple tastes. I like dynamite, and gunpowder... And gasoline! )

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    مهمون بعدی تاکینگ دد هم هنکه!! شاید بمیره که میخوان بیارنش. اما اگه بمیره دیگه کسی نمیتونه جلوی والت رو بگیره. پس این سناریو به نظر من منتفیه
    نمیشه دقیقا گفت چی میشه ! واقعا وینس همه تلاشش رو کرده که فقط با دیدن سریال بفهمیم آخرش چی میشه ! اما اگه خواهیم نظر هم بدیم و بگیم اگه هنک بمیره (حتی جسی که بعیدتر به نظر میرسه !) باز هم یه مانع بسیار بسیار بد جلوی راه والت هست که زندگیش رو زهرمارش کنه , عموی تاد و قراردادی که والت با عموی تاد بست ! بنظرم این قرارداد خیلی برای والت سنگین تموم شد/میشه !

21. 11 کاربرِ زیر از YY11 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 4 از 6 اولیناولین ... 23456 آخرینآخرین