برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
38. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

2 5.26%
  • 2 امتیاز

0 0%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

1 2.63%
  • 5 امتیاز

2 5.26%
  • 6 امتیاز

8 21.05%
  • 7 امتیاز

11 28.95%
  • 8 امتیاز

5 13.16%
  • 9 امتیاز

4 10.53%
  • 10 امتیاز

5 13.16%
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 23
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود دهم

Season 8, Episode 10: "Goodbye Miami"

فصل هشتم، قسمت دهم: "خداحافظ میامی"

تاریخ پخش: 8 سپتامبر 2013

خلاصه ی داستان:

دنیل مادرش را مقصر مرگ برادرش و وضعیت فعلی خود می داند و او را به خاطر نادیده گرفتن و کمک نکردن به بهبودیش، ملامت میکند. وگل به پسرش می گوید قصد جبران گذشته را دارد و می تواند او را در بهترین مراکز درمانی قرار دهد.

دکستر تصمیم خود برای ترک میامی را به اطلاع دب و باتیستا می رساند و قصد دارد حتما پیش از ترک میامی،‌ پسر وگل را بکشد. متیوس در مورد زک و ناپدید شدنش از وگل سوال می کند، اما وگل هیچ پاسخی نمی دهد. وگل به دکستر می گوید نمی تواند دوباره به پسرش پشت کند و باید این بار به او کمک کند و از دکستر می خواهد کاری به او نداشته باشد و محافظت از او را برای میل به کشتن خود بهانه قرار ندهد.

دنیل مادرش را به مکانی که آن را شبیه مرکز درمانی ای که در گذشته در آن بستری بوده در آورده، و قتل های پیشینش را آنجا انجام داده، می برد و از او می خواهد همانند دکستر به او هم کمک کند تا بتواند زندگی آزادانه ای داشته باشد. وگل به ناچار قبول می کند و به دنیل می گوید دکستر را راضی خواهد کرد تا موضوع را رها کند.

معاون مارشال "کلیتون" به طور اتفاقی متوجه تصمیم دکستر برای خروج از میامی می شود و به احتمال بودن هانا پیش او مشکوک می شود. کوئن که از بازگشت دب به پلیس میامی خوشحال است،‌ در نهایت رابطه ش با جیمی را بهم می زند.

وگل به خانه ی دکستر می آید تا مجددا از او بخواهد کاری با پسرش نداشته باشد. دکستر به او فیلم لحظه ی قتل زک توسط دنیل را نشان می دهد و به او می گوید امیدی به اصلاح دنیل نیست. وگل سرانجام حرف او را قبول می کند و قرار می شود وقتی دنیل با او تماس میگیرد، به دکستر اطلاع دهد.

کلیتون به خانه ی دب می آید و در مورد دکستر و هانا از او سوال می کند، دب چیزی بروز نمی دهد و می گوید فکر نمی کند دکستر چنین کاری بکند. دب از شرکت "الوی" رسما خارج می شود و به باتیستا می گوید طی یکی دو هفته ی آینده به پلیس جنایی میامی باز خواهد گشت. دب و کوئن به یکدیگر می گویند که هنوز به هم علاقه دارند.

هریسون از روی تردمیل می افتد و چانه اش زخم می شود. هانا مجبور می شود هریسون را به درمانگاه برساند. مسئول پذیرش درمانگاه چهره ی هانا را تشخیص می دهد و "کلیتون" را در جریان موضوع قرار می دهد.

وگل با دکستر تماس می گیرد و از قرار ملاقات با پسرش در خانه ش خبر می دهد. دنیل به خاطر استرسی که مادرش دارد به موضوع مشکوک می شود. دکستر خود را به مقابل خانه وگل می رساند. دنیل با دکستر تماس می گیرد و از پشت پنجره به او می گوید مادرم دوباره پسر اشتباهی را انتخاب کرد و ...

2. 22 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود دهم

نقل قول نوشته اصلی توسط bikash نمایش پست ها
    جالبه همه دارین میگین این قسمت بد بود ولی نمیگین کجاش!!!! یه توضیح بدین دربارش!!!
    بگو کجاش خوب بود؟؟ دو نمونه از مسخره بودن این قسمت مثال می زنم. وگول می دونه همه ی اون تیکه های مغز رو پسرش با قاشق دراورده ولی هنوز قبول نداره که پسرش کشتن رو دوست داره، بعد سر دو ثانیه فیلمی که دکستر بهش نشون می ده قبول می کنه که پسرش باید کشته بشه. (تا قبل این فکر میکرد پسرش با گل رز سر زک رو تراشیده؟؟)
    قضیه ی هریسون و بردنش به بیمارستان هم ازین مسخره تر! دکستر به هانا گفته بود که خبرش پخش شده و همه دنبالشن با این حال برمی داره خودش بچه رو می بره بیمارستان. اگه از حماقت هانا بگذریم، نمی تونیم از حماقت دکستر بگذریم که وقتی هانا این قضیه رو براش تعریف کرد حتی نگران نشد که کسی هانا رو شناخته باشه!
    قضیه ی برگشتن دب و کویین به شدت آبکی، به شدت آبکی!
    اگه حرف ماکه میگیم قسمت بدی بود رو قبول نداری یه سری به imdb بزن و امتیاز اپیزودهای این فصل رو باهم مقایسه کن، این اپیزود از همه ی 9 اپیزود قبلی امتیاز کمتری گرفته
    اپیزود 1 :8.7/اپیزود 2: 8.2/اپیزود 3: 8.3/اپیزود 4: 8.2/اپیزود 5: 8.0/اپیزود 6: 7.9/اپیزود 7: 7.7/اپیزود 8: 8.3/اپیزود 9: 7.6/اپیزود 10: 7.3

4. 9 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

من دیگه بیخیال فیلمنامه ی این قسمت میشم بیشتر دوست دارم نظر قبلی دوست مون (saeedm) خونده بشه تقریبا به همه چیز اشاره داشته.
    »» یکی از بدی های این قسمت و کل فصل متاسفانه روی سر شخصیت "دب" خراب شده!
    دوباره برگشتن به محل کار سابق پس گرفتن نشان سابق! اصلا نشانه ی خوبی نیست یه شخصیت سریالی نباید اینقدر "سقوط" و "اوج" افراطی داشته باشه. (دقیقا شبیه رفتار های نامتعارفی که از دکتر وگل توی این فصل تماشا کردیم. با فاکتور گرفتن از نازل شدن یهویی ش در فصل پایانی)
    اتفاقی که شاید برای سریال بریکینگ بد هم در خصوص "شخصیت جسی" ممکن بود پیش بیاد ولی خب کنترل شد. ولی اینجا انگار همه چیز برای سرگرم شدن باید غیرمنطقی و نافرم باشه.

6. 9 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Master and Margarita
    سپاس
    2,569
    از این کاربر 7,647 بار در 751 پست سپاس گزاری شده

زمانی که یه مسیر اشتباه رو بری، هر موقع که تصمیم به برگشت بگیری زودتر به مسیر اصلی میرسی ولی اگه همین جور ادامه بدی شاید دیگه راه برگرشت رو پیدا نکنی!
    دکستر هم الان در چینین وضعیتی ـه به نظرم معقولانه تر می یومد چنین اتفاقات و داستان ها در آغار فصل 8 شروع میشد و پایه گذاری یه داستان جدید و جذاب برای مخاطب به نمایش می زاشت.
    الان 2 قسمت دیگه بیشتر تا پایان سریال نمونده داره اشاره به یکسری عوامل حاشیه ای سریال مانند رابطه ها بین کوئن و دبرا و ...
    اگر به حذف این سکانس ها و متمرکز کردن دکستر بر ساکسون میشد باعث هیجان بیشتر و نتیجه بهتری مواجه میشدیم.

پ.ن : اگر به خوندن همین داستان کلی که محمد عزیز زحمت می کشه و ارائه میده افاقه میکردیم فکر نمی کنم ضرر می کردیم.

8. 12 کاربرِ زیر از Gallow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

هیف وقتی که پای 94 قسمت گذشته ی این سریال گذاردم
    هیف 4980 دقیقه ای که تا به حال خرج این سریال کردم
    هیف هیف و هیف

دکستر باید قبل از این که دکتر وگول وارد داستان می شد تموم می شدش
    خیلی راحت و با یک فیلم نامه بهتر می تونستند سرنوشت دکستر رو طوری کنند که همه میخواستند
    این دکستر باید در اوج تموم می شد ولی متاسفانه به دلیل اینکه شاید شبکه نامحترمش هرس پول می زنه نخواستند زودتر تمومش کنند
    و هی کش دادند و دادند و دادند
    دکستر می تونست فصل قبل و در زمانی که دبرا در اوایل فصل 7 متوجه شخصیت دکستر شد طوری پیش بره که تو همون فصل 7 یک پایان خوب رو به ببیننده نشون بدن
    ولی همه چی رو زدن خراب کردن
    هیچ دفاعی از این افتضاح نمیشه کرد
    وگول مرد و به درک واصل شد شخصیتی که از روز اول از نظر من زیادی بود و دوستش نداشتم
    هریسون هم در این قسمت هریسون قسمت های قبلی نبود
    خود شخصیت دکستر هم که هیچ

اینقدر این شبکه داره مبتدی کار میکنه که به این نتیجه رسیدم دیگه از این شبکه هیچ سریالی رو نبینم
    تو انچه خواهیم دید اخر سریال هم که رسما قسمت بعدی رو اسپویل کرد و نابود کرد همه چی رو
    جز افسوس چیز دیگری ندارم بخورم و باید بگم که تمشک طلایی ، پایان افتضاح ترین سریال های معروف رو باید همین جا به این سریال داد
    هیچ امیدی ندارم به تهش

با زور دارم 6 میدهم
    کل فصل از نظر من دیگه یک یا دو حساب میشه

10. 9 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,413 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

من قبلنا و ایضا این فصل رو فقط واسه دبرا نگاه میکردم
    تو این فصل هریسون هم اضافه شد که این قسمت اصلا ناامید کرد من رو با اون صدای مزخرفی که از خودش در میاورد مثلا زخمی شده
    نمیدونم تو آمریکا کسی تردمیل نداره یا اینا تو عمرشون با ترد میل کار نکردن که بدونن وقتی از روش میفتی چجوری زخمی میشی حالا رفتن هانا با هریسون به مطب و این چرندیاتش بمونه
    من فصل دوم اصلا با بودن شخصیت لایلا مشکل داشتم دیگه اینا با آوردن دکتر وگل روی فصل دوم رو سفید کردن ، هی میگم اینا ایده ی آوردن وگل یهویی به کلشون رسیده شما بگو نه
    خدایی اصلا وگل نبود و این پسرش مثلا مثل قاتل سه گانه وارد سریال میشد آسمون به زمین میومد؟
    تنها این شکلک واسه این اپیزود کافیه ( خلاصه داستانش هم اینه کوئین زد تو پر خواهر باتیستا تا دبرا رو تور کنه ، نطفه ی وگل زد کشت مامانش رو ، هانا میره بیمارستان با هریسون و دکس هم با هانا میخوان برن آرژانتین )
    پ ن : باز خوش به حال دوستانی که بریکینگ رو دنبال میکنن که ظاهرا خیلی سریال جذابیه و این فصلش هم از نظرات دوستان مشخصه خیلی خوبه ، من که سوپرانوس تموم شده بریکینگ رو هم فعلا قصد ندارم نگاه کنم ، خدا کنه سانز یه روز زودتر بیاد

12. 7 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

نقل قول نوشته اصلی توسط 86471181 نمایش پست ها
    تو این فصل هریسون هم اضافه شد که این قسمت اصلا ناامید کرد من رو با اون صدای مزخرفی که از خودش در میاورد مثلا زخمی شده
    این هریسون ته خنده بود! خدایی
    این قسمت تنها جای خوبش شاید شاید شاید بازم شاید همین تیکه بود:

14. 5 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"WE FIGHT BECAUSE WE BELIEVE"
    سپاس
    2,301
    از این کاربر 1,394 بار در 257 پست سپاس گزاری شده

چی کار دارن می کنن با دکستر؟
    فکر می کنم بهترین کار اینه که یک دقیقه سکوت کنیم...

16. 9 کاربرِ زیر از SaRaL بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

They're only as good as the world allows them to be
    سپاس
    1,860
    از این کاربر 1,592 بار در 278 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط WalTer WhiTe نمایش پست ها
    هیف وقتی که پای 94 قسمت گذشته ی این سریال گذاردم
    هیف 4980 دقیقه ای که تا به حال خرج این سریال کردم
    هیف هیف و هیف
    واقعا حیف
    کلا دکستر دیگه برای من مرده. از تاپ 5 بهترین سریال ها شوت شد بیرون شاید تو 10 تا هم نباشه

والا من هیروز رو ندیدم ولی مثل اینکه شباهت های دکستر و هیروز از نظر نزولی بودنشون زیاده؟

این قسمت و این فصل روی هرچی سریال غیرکابلی و خاله زنکی و ترکی ماهواره بود رو کم کرد

18. 6 کاربرِ زیر از [JOKER] بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    131
    از این کاربر 386 بار در 60 پست سپاس گزاری شده

داستان و بازیگر ها و همه چیز تو این فصل ضعیف بود
    واقعا در حق فن های 2 آتیشه ی دکستر و کسانی که دارن واسه دیدن ان سریال پول میدن ظلم کرد این شوتایم همه ی اینا درسته
    ولی بعضی از کاربرا یه جوری نظر میدن انگار ما داریم در ازای دیدن این سریال پول میدیم!!
    با نهایت احترامی که برای همه دارم یه جوری میگیم حیف وقتی که پای دکستر گذاشتم انگار واسه ما جز هزینه ی اینترنت ( که اونم چیزی تو جیبه شبکه نمیره ) و وقت ( که اونم با خواست شخصی خودمون بوده) چیزه دیگه ای از دست دادیم
    انصافا 7 فصل نسبتا خوب از دکستر دیدیم حالا فصل آخری شبکه پول نداشته به اندازه ی کافی خرج کنه یا نمیدونم برنامه ریزی درست نداشته...
    من که کاملا حق میدم به همه که از این فصل ناراضی باشن ...
    خودمم ناراضیم ولی به نظر من نیایم به خاطر یه فصل کل سریال و شبکه رو زیر سوال ببریم ... درسته همه ناراحتیم که تهش اینطوری شد ولی بهتره اینجوری یه طرفه به قضیه نگاه نکنیم امیدوارم کسی ناراحت نشده باشه
    نمره به این قسمت 7

20. 8 کاربرِ زیر از micro بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

یه جمله دیالوگ داشت باتیستا که ناخودآگاه در وصف این قسمت و این فصل بود:

باتیستا: خنده دار نیست! دکستر داره میره تو (دب) داری میای؟!
    چرا داداش باتیستا اتفاقا کلا این دو فصل آخر همه چیزش خنده‌دار شده!

22. 4 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین