برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
115. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

0 0%
  • 2 امتیاز

0 0%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

0 0%
  • 5 امتیاز

0 0%
  • 6 امتیاز

0 0%
  • 7 امتیاز

1 0.87%
  • 8 امتیاز

1 0.87%
  • 9 امتیاز

11 9.57%
  • 10 امتیاز

102 88.70%
صفحه 2 از 6 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 52
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Breaking Bad | بحث اپیزودیک | فصل پنجم، اپیزود چهاردهم

Season 5, Episode 14: "Ozymandias"

فصل پنجم، قسمت چهاردهم: "آزیمندیاس"

تاریخ پخش: 15 سپتامبر 2013

خلاصه ی داستان:

اپیزود با فلشبکی از اولین پخت شیشه توسط والت و جسی در بیابان آغاز می شود، زمانی که هنوز همه چیز خوب بود. منظره عوض می شود و حالا درست در همان مکان تیراندازی شدید بین جک و دار و دسته اش در یک طرف و هنک و گومز در سوی دیگر در جریان است.

تیراندازی متوقف می شود. هنک که پایش تیر خورده و تیرهایش تمام شده، خود را به سمت جنازه ی گومز که کمی آنطرف تر روی زمین افتاده می کشاند تا اسلحه ی او را بردارد، جک بالای سر هنک حاضر می شود و او را متوقف می کند. خبری از جسی نیست. جک اسلحه را بالا می آورد که هنک را بکشد، اما والت مانع او می شود و به او می گوید هنک خانواده و باجناق من است. والت سعی می کند با گفتن این موضوع که DEA از موضوع با خبر نیست، و پس از آن با افشای 80 میلیون دلاری که آنجا خاک کرده و پیشنهاد آن به جک، او را از کشتن هنک بازدارد. هنک به والت می گوید جک تصمیمش را ده دقیقه ی پیش گرفته. جک به هنک شلیک می کند و او را می کشد. والت از شدت اندوه به زمین می افتد.

دار و دسته ی جک محل دفن پول ها را پیدا کرده و بشکه ها را از خاک بیرون می کشند. جک یکی از بشکه ها را برای والت باقی می گذارد و از والت می خواهد به نشانه ی اینکه دلخوری بین آنها وجود ندارد، دست او را بفشارد. والت به ناچار با او دست میدهد، ولی به او می گوید هنوز کشتن جسی را به من بدهکارید. جک به والت می گوید اگر پیدایش کنی او را میکشیم. والت به زیر ماشین اشاره می کند، جایی که جسی آنجا خود را مخفی کرده است. جک اسلحه را بالا می آورد و تایید نهایی را از والت می گیرد، والت با تکان دادن سر تایید می کند، اما پیش از آنکه جک ماشه را بکشد،‌ تاد پیشنهاد می دهد شاید بهتر باشد بدانیم جسی چه اطلاعاتی در اختیار هنک و گومز گذاشته است. جک و والت موافقت می کنند. پیش از آنکه جک و گروهش جسی را با خود ببرند، والت به جسی می گوید که در موقع اوردوز و مرگ "جین" بالای سرش بوده و می توانسته او را نجات دهد، ولی این کار را نکرده است. والت سوار بر ماشین خود می شود و با تنها بشکه ای که برایش باقی مانده، آنجا را ترک می کند.

ماری به کارواش می آید و ماجرای دستگیری والت توسط هنک را به اسکایلر اطلاع می دهد. ماری به اسکایلر می گوید من و هنک به تو کمک می کنیم، ولی به شرطی که ابتدا تمام کپی های اعترافات ساختگی والت را تحویل داده و تمام ماجرا را نیز به جونیور بگویی.

تاد جسی را از محلی که زندانی شده بیرون می کشد. جسی به تاد می گوید هرچه میخواستید به شما گفتم، هیچ کس دیگری از موضوع با خبر نیست و فقط باید ویدئوی اعترافاتم را از خانه ی هنک بردارید. تاد به جسی می گوید در حال انجام این کار هستیم. تاد جسی را به محل ساخت شیشه می آورد و از او می خواهد همراه هم شیشه درست کنند.

جونیور آنچه اسکایلر و ماری در مورد پدرش به او گفته اند، را باور نمی کند، ماری به جونیور اطمینان می دهد موضوع حقیقت دارد.

والت خود را به خانه می رساند و سعی می کند چمدان های خود و خانواده ش را بسته تا آماده ی رفتن برای همیشه شوند. اسکایلر و جونیور به خانه می رسند. جونیور از پدرش در مورد آنچه اسکایلر به او گفته می پرسد، اسکایلر از والت می پرسد تو چطور اینجایی و هنک کجاست، والت با عجله می گوید بعدا توضیح خواهد داد و از آنها می خواهد سریع آماده ی رفتن شوند. اسکایلر تصور می کند والت هنک را کشته است، والت می گوید اینطور نیست و من سعی کردم او را نجات دهم. اسکایلر چاقویی بر میدارد و از والت می خواهد خانه را ترک کند. والت از اسکایلر می خواهد چاقو را زمین بگذارد و همراه او بیاید. اسکایلر مجدد به والت می گوید خانه را ترک کند و وقتی والت به سمت او می آید، با چاقو دست والت را می برد. والت و اسکایلر باهم درگیر می شوند. جونیور با پلیس تماس می گیرد و موضوع را گزارش می دهد. والت "هالی" را برداشته و سوار ماشین می شود. اسکایلر سعی می کند مانع والت شود، ولی نمی تواند.

نیروهای پلیس و ماری در خانه ی اسکایلر حضور دارند. والت به خانه تماس می گیرد و اسکایلر را بابت همراهی نکردنش و گفتن ماجرا به جونیور ملامت می کند. والت به اسکایلر می گوید حرفی نزند، وگرنه سرنوشت هنک نصیب او نیز خواهد شد. اسکایلر از والت می خواهد به خانه برگردد و هالی را برگرداند. والت به اسکایلر می گوید هنوز کارهایی مانده که باید انجام دهم.

والت هالی را در یک ماشین آتش نشانی می گذارد تا آنها او را پیدا کرده و به اسکایلر تحویل دهند. والت در کنار خیابان همراه بشکه ی پول و وسایلش منتظر است. مینی ون ی که همان آشنای ساول برای دادن هویتی جدید به افراد و ناپدید کردن آنهاست، از راه می رسد و والت سوار ماشین می شود.

سپاس
    134
    از این کاربر 666 بار در 65 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Breaking Bad | بحث اپیزودیک | فصل پنجم، اپیزود چهاردهم

تحمل دیدنش رو نداری , درست مثل اینه که داری یه زندگی واقعی رو میبینی , نه فیلمی در کاره , نه دوربینی و نه حتی بازیگری ! چقدر صحنه ها حساب شده و دردناکه !

سر تعظیم پایین میارم به احترام بازی بسیار بسیار قوی و تاثیرگذار Anna Gunn , به حق که نظیر نداره .

نقل از والتر : I've still got things eft to do !

3. 22 کاربرِ زیر از YY11 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    760
    از این کاربر 2,828 بار در 396 پست سپاس گزاری شده

توی این شرایط چه موسیقی میزارن واسه متن ) عالی بود
    اینجوری که والتر داره پولارو میبره یاده عصر یخبندان افتادم

از اول سریال این واالتر و جسی هی باهم مشکل داشتن
    با اینکه والتر با گفتن قضیه ی جین که میتونست نجاتش بده و نداد همچی رو بدتر خراب کرد
    ولی هنوز امیدوارم - اینا با هم باشن - جسی میراث والتره

- 2 صحنه ی واقعا ناراحت کننده داشت کشتن هنک
    و گریه ها و التماس های جسی توی کانتینر

ولی اپیزود قبل شوک بیشتری داشت - انتظارم از این سریال در حد همون شوک و بیشتره اونه - انتظارم از دکستر و بریکنگ بد در حد بهت زدگیه - حتی اگه کشته شن
    ولی این اپیزود خیلی زیبا شروع شد - اولین پخت رو اورد و مقایسه شرایط
    بخوام امتیاز بدم به اون دعوای والتر و اسکایلر و شروع اپیزود و اون انتخاب موسیقی متن امتیاز میدم
    ولی وقتی اپیزود قبلی رو 10 دادم اینی که از اپیزود قبل ضعیف تر بود رو نمیشه 10 داد ..

5. 15 کاربرِ زیر از osture بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,956
    از این کاربر 3,269 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

همه حرفارو بچه ها گفتن فقط یه حرفیه از اول سریال مونده تو گلوم .وقتی این فلین حرف می زنه دوست دارم با لگد بزنم تو دهنش حالم ازش به هم می خوره .

7. 13 کاربرِ زیر از VIVA THE ROCK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,540
    از این کاربر 12,948 بار در 733 پست سپاس گزاری شده

اوووووووف عحب قسمتی بود .
    شوخی گیلیگان باحال بود مصاحبه ای که کرد و گفت نیاز به پوشک دارید داشت به بچه داری والت کنایه می زد :دی

اون سکانس تیراندازی رو خوب جمع کردن ایده ای نداشتم که چطور جمعش کنن

اونجایی هم که به زنش زنگ زد هم خیلی خوب بود داشت اعتراف می کرد تا زنه رو تبرئه کنه جالب بود که حتی پای هنک رو هم دوباره وسط کشید . اونجایی که گفت هنک برنمی گرده چون بهم نارو زد بعد هم بهش گفت از اون مغزت استفاده کنه چه خونواده باشیم چه نه . بهترین تیکه سریال بود

من با بچه هایی که گفتن والت پول دوستته کاملا مخالفم . هیچ وقت پول دوست نبود اگر هم پولی می خواست برای تامین خانواده اش بود وگرنه وقتی سرطانش برگشته بود دلیلی نداشت بشینه کارواش اداره کنه پولش رو بزاره گاراژ
    چیزی که همیشه می خواست کنترل کردن و اداره کرد بود . توی کل زندگیش قبل از 50 سالگی بازیچه این و اون بود ولی بعد از اون بود که سر نخ ها رو به دست گرفت همون طور که بعدا به جسی هم گفت قضیه امپراتوری کردن نه صرفا پختن یا پول درآوردن .
    حتی حالا هم که همچی لو رفته هنوز هم داره همچی رو اداره می کنه اعترافی که پشت تلفن کرد معلوم بود که تا داره مهره ها رو سر جاشون می چینه . داره از خانوادش رفع اتهام می کنه . بچه رو برگردوند . با اسم جدید داره می ره سراغ اخر داستان .

این تصویر هم خدا بود مردم از خنده . واقعا هم یه صحنه شخصیت والت رو توصیف می کنه

9. 22 کاربرِ زیر از Amin03 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,289 بار در 185 پست سپاس گزاری شده

امتیازو ببین من تا حالا واسه هیچ فیلم وسریالی ندیده بودم . http://www.imdb.com/title/tt2301451/ 9.9

11. 12 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

واقعاً زبون آدم رو بند میاره این بریکینگ بد! حرف وینس گیلیگان رو قبول دارم که این اپیزود بهترین قسمت کل سریال تا اینجا بوده
    صحنه های غم انگیز زیاد داشت این قسمت، صحنه ی کشته شدن هنک، اسارت جسی، دعوای والت و اسکایلر، زنگ زدن جونیور به پلیس. ولی هیچ کدوم به اندازه ی مکالمه ی تلفنی والت و اسکایلر منو تحت تاثیر قرار نداد. والت می دونست پلیس تو خونشه و داره حرفاشو گوش می کنه، ولی برای اینکه نشون بده اسکایلر هیچ گناهی تو جنایت هایی که انجام داده نداشته، جوری باهاش حرف زد که انگار سالهاست اسکایلر رو به بردگی گرفته و با تهدیدهاش ساکت نگهش داشته، درحالیکه اینطور نیست و همونطور که جونیور گفت، اسکایلر هم به اندازه والت مقصره. والت با این تلفن خودش همه چیو به گردن گرفت و خونوادش رو نجات داد. اسکایلر اولش متعجب به حرفای والت گوش میده، ولی وقتی منظور والت رو می فهمه بهش میگه "متاسفم". من فکر می کنم اگر فقط یک اپیزود در کل سریال مستحق گرفتن نمره ی 10 باشه، همین اپیزود هست!

13. 28 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    مطمئنا اپیزود خوبی بود اما وینس گلیگان الکی توقع رو برد بالا! اپیزود قبل خیلی بهتر بود. اون هیجان اخرش!!!!
    راست می گی.. به نظر من هیجانش بالا نبود. فقط سنگین بود. دقیقا مصداق "آسمون به زمین اومدن" بود. دنیای والتر از این رو به اون رو شد. آدمی که تا این حد bad شده بود, انسانیتش توی این اپیزود اشک آدم رو در می آورد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    سکانس معرکه اش هم دعواش تو خونه و بعدا تلفنش به اسکایلر بود چه خوب بود!!
    خیلی خیلی قشنگ. چطورمی تونه یه تصویر دیجیتالی و بیجون می تونه انقدر روح داشته باشه؟!
    با خشم صحبت کردن و بعد بی صدا گریه کردنش... اون چهره ی داغونش...

گفت یه کار ناتموم دارم, حدس من اینه که یه بلایی سر دار و دسته ی عموی تاد میاره.. البته این بیشتر چیزیه که من دلم می خواد
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

15. 15 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

چی میشه گفت؟ هزار نکته ی باریک تر ز مو لابلای هر لحظه و هر قاب این سریال مخفی شده که شاید بعضی از اونها رو با یک بار دیدن نشه بهش رسید. سکانس فلشبک ابتدایی چقدر خوب مسیری که والتر طی کرده رو نشون میداد،‌ وقتی که هنوز برای گفتن یک دروغ ساده به اسکایلر اینقدر تمرین می کرد، و حالا که استاد مسلم دروغ و فریب شده و ویدئوی اعترافاتی پر میکنه که کسی ندونه واقعا باورش میشه تمام کارها زیر سر هنک بوده. سکانس کشته شدن هنک چقدر تلخ بود و چقدر فوق العاده. وقتی والت روی زمین افتاد، تماما میشد خودتو جای اون بذاری و دردی که میکشه رو حس کنی. و چقدر زیبا عاقبت کوه پول های والتر نشون داده شد، وقتی گودالی که برای پول ها کنده بود در نهایت تبدیل به قبر باجناق خود و یک فرد بی گناه دیگر شد؛ چیزی که در قاب بندی فوق العاده ای که والت از آینه ی ماشینش برای آخرین بار آنجا را می دید، به بهترین شکل به تصویر کشیده شده بود. نگاه های جسی به آسمان هنگامی که جک میخواست ماشه را رویش بکشد و آن دو پرنده، که شاید می خواست سرنوشت جسی و خورده شدن توسط لاشخورها را بیان کند، ولی برای من بیشتر یاد آور روزهای خوش اول آشنایی والتر و جسی و دوستی خاص بینشان بود. سکانس غلطاندن بشکه در بیابان همراه با نماهای فوق العاده و موسیقی بسیار مناسبی که انتخاب شده بود، حس های خیلی متفاوتی رو بر می انگیخت و پس از دیدن آن سکانس های تلخ، خیلی خوب باعث می شد تعادل سریال حفظ بشه.

در این اپیزود خیلی دلم به حال جسی سوخت. اولین جا وقتی بود که به اون شکل فلاکت بار از زیر ماشین بیرون کشیده شد، بعد وقتی والت در مورد جین به او گفت و به واقع نابودش کرد، و بعد زمانی که تاد او را از آنجا که زندانی شده بود، بیرون می کشید....

و سکانس دعوا و درگیر شدن والت و اسکایلر که واقعا همه چیزش دقیق کار شده بود... وقتی والت گفت "ما یه خانواده ایم" تصویری که از چهره ی وحشت زده ی اسکایلر و جونیور میدیدی دقیقا عکس این جمله رو در ذهنت تکرار میکرد که "نه، ما دیگر یک خانواده نیستیم!"

این تیم وینس حتی از بچه ی چند ماهه هم عالی بازی میگیره "هالی" فوق العاده بود در این اپیزود

تنها اشکالی که به نظرم میرسه لحظه ی روبرو شدن جونیور و والت پس از اینکه جونیور از قضیه مطلع شده بود، هست که به نظرم واکنش ابتدایی جونیور باید پرخاشگرانه تر و عصبی تر می بود، کلا بازی "آر جی" سر این قضیه به نظرم یه کمی ضعیف بود و خیلی عمیق در نیومده بود...

بی شک 10

17. 23 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    599
    از این کاربر 372 بار در 56 پست سپاس گزاری شده

به قول معروف ف()ک می

19. 17 کاربرِ زیر از hassak بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    26
    از این کاربر 193 بار در 23 پست سپاس گزاری شده