برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
43. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

2 4.65%
  • 2 امتیاز

1 2.33%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

0 0%
  • 5 امتیاز

0 0%
  • 6 امتیاز

4 9.30%
  • 7 امتیاز

8 18.60%
  • 8 امتیاز

12 27.91%
  • 9 امتیاز

10 23.26%
  • 10 امتیاز

6 13.95%
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 20
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود یازدهم

Season 8, Episode 11: "Monkey in a Box"

فصل هشتم، قسمت یازدهم: "میمون توی یه جعبه"

تاریخ پخش: 15 سپتامبر 2013

خلاصه ی داستان:

دکستر تمام پرونده ها و ویدئوهایی که او را با دکتر وگل مرتبط می کند از بین برده و قتل وگل را به پلیس اطلاع میدهد. دکستر به باتیستا و کوئن می گوید وگل با او تماس گرفته که به اینجا بیاید و وقتی او رسیده با درب شکسته و جنازه ی وگل روبرو شده است.

دکستر برای گرفتن DNA به اتاق بازجویی فراخوانده می شود. در اتاق بازجویی کوئن در حال بازجویی از "سکـسون" است که برای توضیحات در مورد قتل "کسی" به آنجا آمده. دکستر نمونه ی DNA او را میگیرد و به دب که اولین روز بازگشت خود به پلیس جنایی را آغاز کرده می گوید که این نمونه، ارتباط میان او و دکتر وگل و هویت واقعی او را فاش خواهد کرد.

دکستر که بیمارستان روانی متروکه ی سکـسون را پیدا کرده، به آنجا می رود و لپ تاپی که حاوی ویدئوهای تمام قتل های اوست را پیدا می کند. "کلیتون" پیش دب می آید و از او در مورد قضیه ی زخمی شدن هریسون و همراه او که شبیه هانا بوده، سوال می کند و دب پاسخ می دهد فرد همراه من بوده ام و مسئول پذیرش اشتباه کرده است.

سکـسون به عنوان مشتری به خانه ی دکستر می آید و به او پیشنهاد می دهد که دنبال او نباشد تا او نیز کاری به کار او و عزیزانش نداشته باشد. دکستر وانمود می کند پیشنهاد او را پذیرفته است. "کلیتون" که فکر میکند هانا در خانه ی دب مخفی شده، از "الوی" میخواهد به آنجا رفته و سر و گوشی آب دهد. "الوی" در خانه ی دب متوجه نشانه هایی از وجود فردی دیگر شده و با اصرار دب به خروج از خانه روبرو می شود. دب به هانا می گوید که "الوی" و "کلیتون" به دنبال او هستند و باید هرچه زودتر آنجا را ترک کند. دب، هانا را به هتلی نزدیک فرودگاه می برد که تا زمان پرواز آنجا بماند.

دکستر به صورت ناشناس ویدئوهای قتل های سکـسون را به یک شبکه ی محلی تلویزیونی ارسال می کند. ماسوکا جواب آزمایش DNA سکـسون را بدست کوئن می دهد و نسبت میان او و وگل برای پلیس مشخص می شود. "الوی" و "کلیتون" خانه ی دب را جستجو می کنند و در کامپیوتر ردی از خط هوایی که بازدید شده پیدا می کنند. "الوی" به "کلیتون" می گوید می تواند لیست مسافرهای چند روز آینده را پیدا کند.

دب به خانه ی دکس می آید تا در آخرین شب حضور دکس در میامی در کنار او شام بخورد. دب از اینکه بدون حضور دکس چه وضعیتی پیدا خواهد کرد نگران است، ولی دکس به او می گوید برخلاف من که همیشه برای پیدا کردن مسیر درست به "کد" ها نیاز داشتم،‌ تو همیشه خودت مسیر درست را تشخیص داده ای و بدون من هم مشکلی برایت پیش نخواهد آمد. گزارش ویدئوهای ارسالی دکس از تلویزیون پخش می شود و سکـسون را به خانه ی دکس می کشاند. دکس وانمود می کند که خوابیده است، سکـسون به سمت او هجوم می آورد، ولی دب با اسلحه پشت سرش قرار گرفته و دکس او را بیهوش می کند. دکس به دب می گوید بقیه کارها را خود انجام خواهم داد و از او می خواهد برود.

دکستر سکـسون را به همان بیمارستان متروکه می برد و روی همان صندلی که او قربانیانش را کشته، قرار می دهد تا او را بکشد. دکستر به او در مورد هانا و اینکه چقدر او را دوست دارد و اینکه ترجیح میدهد الان به جای اینکه اینجا باشد، پیش او باشد، می گوید و فکر می کند برایش کشش بودن در کنار هانا بسیار قوی تر از کشش کشتن شده است، و به سکـسون می گوید نیازی به کشتن تو ندارم. دکس با دب تماس می گیرد و به او می گوید نقشه عوض شده است. دب در حالی که "کلیتون" او را تعقیب کرده، خود را به آنجا می رساند. دکس به دب می گوید سکـسون را دستگیر کند و خود برای آماده شدن برای سفر با هانا آنجا را ترک می کند.

دب با ایستگاه پلیس تماس گرفته و درخواست نیروی پشتیبانی میکند. "کلیتون" به اتاقی که سکـسون در آن بسته شده وارد می شود و او را آزاد میکند. سکـسون بلافاصله با یکی از چاقوهای دکستر "کلیتون" را از پا در می آورد. دب اسلحه بدست وارد اتاق می شود. سکـسون زودتر به دب شلیک کرده و فرار می کند. دب که در حال خونریزی است به پلیس تماس گرفته و گزارش مجروح شدنش را می دهد. دکستر و هریسون به سمت فرودگاه می روند و "الوی" در فرودگاه به دنبال هانا می گردد.

2. 21 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود یازدهم

فقط می خوان تمومش کنن. به نظر نمی رسه با پایانش شاهد یه تراژدی یا داستان تاثیر گذار باشیم.
    یه داستان دزد و پلیسی خوب و در نهایت مرگ یا رهایی دکستر

7 دادم به این اپیزود.
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

4. 14 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

BAZINGA!
    سپاس
    881
    از این کاربر 2,242 بار در 101 پست سپاس گزاری شده

هم نظر با بچه ها میگم قسمت خوبی بود. ولی دلم هنوز همون دکستر قدیمی رو می خواد. همونی که قربانی های گناهکارش رو می بنده به تختش و می کشه. اون دکستر و عشقه که عشق سرش نمی شه. ولی خب برای تموم کردن داستن انگار این دکستر لازمه.
    به این قسمت ۹ دادم.

6. 4 کاربرِ زیر از juybari بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

آخ آخ آخ.... آخه چرا این الیور رو نکشت..!! تازه بعد یه فصل یه اتاقه قتله درست و حسابی داشتیما...خرابش کرد..دیگه مسافره تاریکیش جوابگو نیست و نمیتونه از خودش و اطرافیانش محافظت کنه..دلم برا دبرا سوخت... نامردی تیر خورد.. این قسمت 9 از 10...اون یه نمره رو چون الیور رو نکشت ندادم... این پلیسه الوی هم خیلی س ی کیش بود...حال کردم یه چاقو تو گردنش فرو رفت...!!

کی به سریال 2 داده آخه؟؟

8. 2 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    65
    از این کاربر 421 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

کی به سریال 2 داده آخه؟؟
    من نتنها به اين قسمت نمره بالاتر از 1 نميدم بلكه شماره 1/5 براي كل اين 11 اپيزود اخير هم بنظرم زياده(د

10. 4 کاربرِ زیر از zzzbj بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

" Enjoy the Silence "
    سپاس
    867
    از این کاربر 1,857 بار در 283 پست سپاس گزاری شده

این فصل اصلا کولاک نبود .. ولی چون بازم با شخصیته دکستر حال میکنم 9 میدم
    "Your dreams are always going to be the most important to you than they will be to anybody else. So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward. So all those warriors out there be encouraged!"

12. 3 کاربرِ زیر از Hmv- بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

داستان های این فصل از نظر منطقی، به هیچ وجه با غقل جور در نمی اومدن. تمرکز سریال رو خود شخصیت دکستر کم شده بود. راضی نیستم از اینکه دارک پسنجر دکستر رو با عشق از بین بردن. راضی نیستم که دکستر دیگه دوست نداره آدم بکشه! این دکستر رو دوست ندارم. واقعاً اگر دکستر دیگه خودش عدالت رو برای آدمهای بد اجرا نکنه، دیگه چه دلیلی واسه دوست داشتنش هست؟ چه فرقی با آدمهای معمولی داره؟ به نظرم نویسنده های سریال تو این فصل کلی از محبوبیت کاراکتر دکستر کم کردند. ولی با اینحال هنوز امیدوارم که در اپیزود آخر جوری داستان دکستر رو تموم کنند که تا حدی راضی کننده باشه. به این اپیزود 7 می دم

14. 5 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    26
    از این کاربر 193 بار در 23 پست سپاس گزاری شده

تازه دیدم...نمیدونم چی بگم
    این دیالوگشو دوست داشتم:
    -هری:مطمئنی دکستر؟
    -دکستر:آره
    -هری:هیچوقت فک نمیکردم همچین روزی برسه

دیگه نیازی به من نداری

.......

قبلا زندگیم رو در شب میگذروندم..تو سایه ی مسافر تاریکیم
    انقدر تو سایه ها زندگی کردم ...تا اینکه تاریکی همه ی دنیام شد....اما به مرور زمان آدمای تو زندگیم نوری رو با خودشون آوردن
    اولش انقدر نورانی بود که نمیتونستم جایی رو ببینم...اما در این سال ها چشم هام خودشونو باهاش وقف دادن
    .
    .
    و حالا میتونم ببینم
    .................................................. ...........................
    تورو خدا جو رو خراب نکنید..دکستر هنوز باحاله
    8سال باهاش زندگی کردیم
    فکرشو بکنید یه روزی میگید یادش بخیر دکستر عجب سریالی بود

16. 12 کاربرِ زیر از ЛЛЛЛЛ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,090
    از این کاربر 775 بار در 145 پست سپاس گزاری شده

همه حرفا رو زدیم ولی نمیشه این همه خاطررو گذاشت کنار
    فقط جهت یادآوری که چن روز بیشتر نمونده خدافظی با دکستر
    من دیر باهاش آشنا شدم! ولی مدت ها در ذهنم خواهد ماند این بشر

Inside the Kill Room

http://www.youtube.com/watch?v=XCboI...ature=youtu.be

Forgive me, but to me, you've been paralyzed for centuries.

18. 4 کاربرِ زیر از shantia762 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalom نمایش پست ها
    واقعا خنثی کردن اون همه کشش دکس با عاملی به نام عشق کار درستیه؟!
    اون دکستری که تو فصل 1 میگفت من برخلاف تمام مردها تمایلی به s*s ندارم کجاست ؟!
    اون دکستری که ریتا رو نصفه شب میپیچوند تا به قتل هاش برسه کو؟!
    اون دکستری که وقتی زنش مرد حتی خم به ابرو نیاورد کو ؟!
    دکستر تو هر فصل علاوه بر قاتل اصلی فصل که تا قسمت آخر دنبالش بود به قتل های متفرقه هم میپرداخت ولی این فصل دریغ از یکی!
    اگه عاشق هانا بود همون جا که تحویل پلیس دادش باید این اتفاق میافتاد نه الان.
    اصلا خنثی کردن این کشش ایده خوبیه؟؟
    ملت هفت سال قتل دکسترو دیدن بعد حالا باید شاداماد شاخ شمشاد ببینند. اگه قرار بود دکس ***ون رو نکشه پس دکتر وگل تو این فصل چی میخواست؟ها!
    فقط خواستن 12 هفته مردمو سر کار بزارند.
    تمام درون مایه این فصلو میشد با جزئیات تو 2 قسمت نشون داد / هفت فصل دکستر قاتل رو دیدم یه فصل هم دکستر عاشق
    من چقدر با حرف‌های این دوست‌مون موافقم.

بدترین دیالوگ‌ها
    بدترین نماها
    بدترین اتفاقات
    یک‌جا در سکانس بالا. یه تحول ناگهانی و آماتوری! درس اخلاق استاد دکس!

سریال که تموم بشه فقط بخاطر پدر دکس دلم تنگ میشه نه هیچ چیز دیگه این نگاه آخرش خیلی دلتنگم کرد! خاطره داریم با این سریال.

20. 13 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

بد بد بد !
    سه-چهار قسمت ابتدائی فصل رو با پخش هفتگی دیدم و در میان انتقاد همگان اون موقع گفتم هنوز زوده برای قضاوت ولی اشتباه کردم . این چند قسمت رو به سرعت دیدم که پایان سریال رو همزمان ببینم ولی اصلا باورم نمیشه این سریال دکستر باشه ! بابا پایان فصل ششم رو من به عنوان یه مخاطب به عنوان پایان سریال دکستر قبول داشتم ، حتی پایان فصل هفتم هم به عنوان پایان سریال قبول داشتم ولی این فصل رو اصلا هیچ جوره نمیتونم به عنوان یک فصل سریال دکستر ازش یاد کنم .
    از چی بگم ، ورود ناگهانی ووگل و زک به سریال یا رابطه دب و کوئین و جیمی ! و بدتر از همه هریسون ، واقعا هدف تعویض این بازیگر چی بود ؟ فقط بیاد چندتا سکانس کلیشه ای رو انجام بده ! مسخره ترین بخشش هم مربوط به قسمت قبل و اون تردمیل بود یعنی واقعا کسی هست نتونه اون تیکه رو پیش بینی کنه؟! هریسون بخوره زمین دکستر موبایلش کار نکنه ، هانا ببرتش بیمارستان و اونجا لو بره ! قضیه الیور و فرارش رو بهتره در موردش حرف نزنیم (البته دستگیریش توسط دکستر و دبرا هم آنچنان چیز خاصی نبود)
    در کل برای افرادی که از فصول ابتدائی این سریال رو با پخش هفتگی میبینن ، دیدن این جور کش دادن ها و ماست مالی های الکی و کلیشه ای واقعا سخته .
    یکی نیست به هانا بگه بابا یه تغییر چهره ای ، یه تعویض رنگ موئی یه کوتاه کردن مو یا هر کار دیگه ، یعنی این بی خیالی وحشتناک رو اعصاب بود .

در کل هنوز که هنوزه اگه نویسنده ها برای قسمت آخر جرات به خرج بدن و بتونن یه خلاقیتی از خودشون بروز بدن باز میتونه تاثیر گذار باشه و بار منفی این فصل رو کم کنه برای اینکار به نظر من مرگ دکستر ، مرگ دبرا و حتی کشته شدن هریسون نباید دور از ذهن باشه .

22. 8 کاربرِ زیر از pooya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12