برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
113. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

8 7.08%
  • 2 امتیاز

1 0.88%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

0 0%
  • 5 امتیاز

9 7.96%
  • 6 امتیاز

8 7.08%
  • 7 امتیاز

11 9.73%
  • 8 امتیاز

11 9.73%
  • 9 امتیاز

26 23.01%
  • 10 امتیاز

39 34.51%
صفحه 3 از 6 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 60
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود دوازدهم (پایان سریال)

Season 8, Episode 12: "Remember the Monsters?"

فصل هشتم، قسمت دوازدهم: "هیولاها رو یادته؟"

تاریخ پخش: 22 سپتامبر 2013

خلاصه ی داستان:

به دلیل حضور "الوی" در فرودگاه، دکستر و هانا در نهایت موفق به پرواز نمی شوند. دب به بیمارستان منتقل می شود و متیوس با دکستر تماس گرفته و موضوع را به او اطلاع می دهد. قرار می شود هانا همراه هریسون به وسیله ی اتوبوس، میامی را ترک کرده و دکستر بعدا به آن ها ملحق شود.

"سکـسون" خود را به بیمارستانی که دب در آن بستری است می رساند و با دکستر روبرو می شود. سکـسون اسلحه ش را به سمت دکس بالا می آورد، ولی باتیستا و نیروهای پلیس از پشت سر او را غافلگیر کرده و بازداشت می کنند. دب پس از عمل دچار یک سکته ی مغزی شدید شده که باعث می شود برای همیشه توانایی فکری و حرکتی خود را از دست دهد.

"الوی" موفق می شود هانا و هریسون را در اتوبوس پیدا کند، اما هانا با زدن یک سرنگ M99 به پای او، موفق به فرار می شود.

دکستر به بهانه ی گرفتن تستی روی "سکـسون" وارد بازداشتگاه می شود. دکس خودکاری روی میز می گذارد و به سکـسون می گوید آمده ام با این خودکار تو را بکشم. سکـسون خودکار را برداشته و به شانه ی دکس فرو می کند، دکس بلافاصله خودکار را بیرون کشیده و به شاهرگ سکـسون فرو کرده و او را می کشد. در اتاق بازجویی باتیستا، کوئن و دکستر فیلم لحظه ی کشته شدن سکـسون را بازبینی می کنند. پرونده دفاع از خود تلقی شده و بسته می شود.

دکس در مونولوگی اظهار می کند همیشه می خواسته مثل بقیه عادی باشد و همانند آن ها احساس کند، ولی حالا با اتفاقاتی که افتاده، تنها می خواهد این روند را متوقف کند. دکستر به بالین دب در بیمارستان می رود و به او که در کما به سر می برد، می گوید اگر می توانستم همه چیز را تغییر میدادم، ولی نمی توانم تو را در این وضعیت رها کنم. دکس دستگاه اکسیژن رسانی به دب را قطع می کند و ...

That must be a way.
    سپاس
    253
    از این کاربر 300 بار در 43 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود دوازدهم (پایان سریال)

خوب الان یکمقدار از اون جو خداحافظی با سریال دراومدم.
    به نظرم این پایان خیلی با اصل سریال در تضاد بود ... یکجورایی به همه چی ربط داشت جز دکستر ! فقط یک مورد جزیی از این تضاد ها ! اگر فکر می کنی اینقدر به دب وابسته بودی چرا اینقدر ریلکس گفتی بای و می خواستی بری آرژانتین؟ همه سریال داشت نشون می داد دب در هر شرایطی نیاز به دکس داره ، الان اصلا منطقی نیست حرکت دکس کسی که احساساتی نیست و همیشه تصمیم درست می گیره الان به چی رسید؟ همه مردند خودش هم رفت سر خونه اول.
    آخر کار انقدر کلاسیک شد که من اصلا نفهمیدم دارم دکستر می بینم !
    فکر کنم تهیه کنندگان سریال یکمقدار جوگیر شدند از پایان the dark knight rises الهام گرفتن.
    اصلا دکستری نبود پایان ولی خوب منم مثل همه ی شما با سریال خاطره دارم و مشتاقم با یک فیلم سینمایییا یک اپسین آف قوی ، یک نتیجه گیری در شان این شخصیت یونیک و این رمان با پتانسیل در بیارن.
    اینطوری بعد 8 فصل فکر می کنه آدم که چی؟ چرا اینقدر عبث؟ خوب این دکستر نهایی بعد 8 فصل ماجراجویی و بدبختی و کشت و کشتار شده شبیه دوران کودکیش که هیچ کس رو نداشته؟ انگار به هیچی نرسید و خیلی چیزارو از دست داد.
    این پایان چه آینده ای رو برای دکستر متصور شده؟ یک آینده مثل بقیه ی جامعه ستیز های معمولی؟
    می گم تمام تلاششون این بوده یک چیز ادامه دار ، مبهم و احساس برانگیز درارن که اصلا در حد این سریال نبود.
    همیشه سخترین بخش یک همچین سریال هایی که تاپ شو شدن یا چندین فصل تو اوج بودن به سر انجام رسوندنشونه و من واقعا تعجب می کنم که نویسندگان فصل های قبلی این پایان رو برای سریال از مدت ها قبل در نظر داشته بودند!
    البته دکستر با هریسون صحبت کرد گفت تا زمانی که برگرده ... و با هانا هم وداعی نکرد...پس همه جوره دستشون بازه ، به هر حال خیلی سرمایه گذاشتن رو این سریال به این راحتی ها ازش دست نمی کشن.
    در ضمن من خودم فن سریالم و خیلی ناراحتم تموم شده ولی دیگه نمی تونستم اینارو نگم ، بعد 6 سال با این سریال بودن یکجورایی اعصابم خورده و البته ناراحت.

3. 8 کاربرِ زیر از amin47 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    467
    از این کاربر 628 بار در 63 پست سپاس گزاری شده

من منتظر بودم دکستر هم خودشو با دبرا بندازه تو آب.پایان خوبی می شد اینجوری.

5. 10 کاربرِ زیر از gollum بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,414 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

خوب الحمدالله من با این سریال خاطره ای کلا ندارم ، به شدت هم خوشحالم که تموم شد و میتونم یه سریال جدید شروع کنم
    یکی از دلایل خوشحال بودنم از اتمام این سریال تناقضاتی بود که داشت و به شدت رو مخم بود دیگه این فصل آخرش هم بیشتر شبیه کمدی بود
    یعنی من موندم طرف با خودش چی فک میکرده که سکانس آمپول زدن هانا رو به الوی اون جوری در آورده بود ، یهو یه آمپول زد پشت سری ها هم یا خواب بودن یا ته مونده ی مغزشون تو مایه های حلزون بوده
    صحنه ی قتل الیور هم که بیشتر یه صحنه ی کمدی بود واسم ، بعد 8 فصل حضور خیلی از نقشها واسم هضم نشده ، مثلا همین فصل آخر اصلا حضور دختر ماسوکا جریانش چی بود؟
    نمیدونم جز بازی دبرا چی بگم ، حتی مرگ دبرا هم واسم تصنعی بود
    خلاصه راضیم از خودم که کلا با این سریال حال نکردم و خاطره ای تو ذهنم ازش نگه نداشتم

7. 10 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

با اینکه این فصل یه سریال شاهکار رو نابود کردن ولی من هنوز عاشقشم هیچوقت فراموشش نمیکنم ، هیچوقت

9. 13 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

" Enjoy the Silence "
    سپاس
    867
    از این کاربر 1,857 بار در 283 پست سپاس گزاری شده

به نظر من که منطقی بود و خیلی باش حال کردم درسته شاهکار نبود این فصل ولی بازم لحظه ای رو که دکستر ***ون رو خیلی حرفه ای میکشه رو دوست داشتم و یکی از سکانس های زیبای این فصل به حساب میومد ...

9 دادم

دلم برای Dexter تنگ میشه ... و صدای زیبا و پُر مایکل ...
    "Your dreams are always going to be the most important to you than they will be to anybody else. So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward. So all those warriors out there be encouraged!"

11. 11 کاربرِ زیر از Hmv- بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    760
    از این کاربر 2,828 بار در 396 پست سپاس گزاری شده

تموم شد
    زندگی جدیدی شروع کرد - همرو رها کرد
    من دلم از الان تنگ شده - خیلی احساسی تموم شد
    سریالی احساسی نبود تغیرات دکستر احساسیش کرد و کلا احساسی تموم شد خیلی ناراحت شدم
    نمیدونم میشد ادامش داد یا کشش ندن که خراب نشه ولی من دوست دارم هنوز دکستر ببینم
    تصمیم گرفتم بریکینگ بد رو یبار دیگه میبینم دکستر رو هم میبینم - دوشنبه های خوبی داشتیم سانزم بود قبلا دکستر رفت بریکینگ بدم میره
    چیزی جایگزین اینا نمیشه به این زودی
    در هر صورت بریکینگ بد از دکستر قوی تره ولی عاشق دکسترم ...

13. 12 کاربرِ زیر از osture بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,955
    از این کاربر 3,269 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

بله دکستر عزیز هم تموم شد .با اینکه فصل ضعیفی رو داشتیم اما دلم نیومد به این قسمت کمتر از 9 بدم .این فصل خیلی چیزا نداشت .هیجان نداشت .منطق نداشت.قربانی روی میز نداشت.دیالوگ خوب نداشت.نقش منفی خوب نداشت.پیچش داستانی نداشت.باتیستا و کویین و ماسوکا نداشت.اما بازم با همه ی این حرفا ممنونیم از دکستر به خاطر همه لحظات خوبی که بهمون داد .
    Thank You Dexter

15. 17 کاربرِ زیر از VIVA THE ROCK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

هفت فصل از سریال لذت بردیم باهاش زندگی کردیم، شاید انصاف نباشه به خاطر یک فصل ضعیف کل سریال کوبیده بشه
    هنوزم اون دکستر قدیمی رو دوست داریم، این فصل رو هم به عشق همون دکستر تماشا کردیم. شاید بشینم یک بار دیگه فصل 1 یا 4 رو ببینم تا یادم بیاد چقدر این سریال هیجان انگیز بود
    قسمت آخر سریال رو دوست نداشتم، حالا غیر از گاف های منطقی که شاید جاش نباشه دیگه ازش حرفی بزنیم، دوست داشتم سرنوشت نهایی دکستر تو همین قسمت رقم بخوره، وقتی قایق دکستر رو تکه و پاره نشون دادند، فکر کردم که مرده. واقعاً راضی بودم از این پایان که یهو همه چی خراب شد!
    به هر حال من به کل این سریال دوست داشتنی نمره ی 9 رو میدم.

17. 12 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

امشب فرصت پیش اومد و تمام فصل 8 رو دیدم. تمام مزه ی 7 فصل زیر زبونم تلخ شد. متاسفانه نویسنده ها تمام سبک زندگی افراد رو توی این فصل تغییر دادن، سبک فیلم برداری و مهم تر از اون سبک رفتار و دیالوگ ها مثل فصل قبل نبود. فقط دبرا توی همه ی اونا، همونی بود که همیشه بود.
    خیلی حیفش کردن. الان سریال های آشغالی مثل Weeds رو تمیدید میکنن، چه اشکالی داشت که برای یک پایان بندی خوب برای دکستر زمان بیشتری رو صرف می کردن؟ بازم دم نویسنده های برکینگ بد گرم که لا اقل برای پایان بندی زمان بیشتری رو گذاشتن. بازم هر چی که بود، خوب یا بد تموم شد. دلمونم خیلی براش تنگ میشه، اما خوب، خیلی حیف بود.

Goodbye Dexter, Goodbye Debra
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

19. 11 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

BAZINGA!
    سپاس
    881
    از این کاربر 2,242 بار در 101 پست سپاس گزاری شده

اگه بخوام بشینم و ایراد بگیرم میشه از ایراداتش یه رمان نوشت. ولی خاطره خوب دکستر همیشه تو ذهنم باقی می مونه. حداقل واسه ۶ سال این سریال رو دیدم و بد گفتن ازش واقعا سخته. این همه سال همراه مسافر تاریکیش هم سفر بودم و لذت بردم.
    به این قسمت ۹ دادم.
    ولی کلیت سریال دکستر ۱۰ هم کمشه.

21. 10 کاربرِ زیر از juybari بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 6 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین