برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
113. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

8 7.08%
  • 2 امتیاز

1 0.88%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

0 0%
  • 5 امتیاز

9 7.96%
  • 6 امتیاز

8 7.08%
  • 7 امتیاز

11 9.73%
  • 8 امتیاز

11 9.73%
  • 9 امتیاز

26 23.01%
  • 10 امتیاز

39 34.51%
صفحه 6 از 6 اولیناولین ... 456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 60
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود دوازدهم (پایان سریال)

Season 8, Episode 12: "Remember the Monsters?"

فصل هشتم، قسمت دوازدهم: "هیولاها رو یادته؟"

تاریخ پخش: 22 سپتامبر 2013

خلاصه ی داستان:

به دلیل حضور "الوی" در فرودگاه، دکستر و هانا در نهایت موفق به پرواز نمی شوند. دب به بیمارستان منتقل می شود و متیوس با دکستر تماس گرفته و موضوع را به او اطلاع می دهد. قرار می شود هانا همراه هریسون به وسیله ی اتوبوس، میامی را ترک کرده و دکستر بعدا به آن ها ملحق شود.

"سکـسون" خود را به بیمارستانی که دب در آن بستری است می رساند و با دکستر روبرو می شود. سکـسون اسلحه ش را به سمت دکس بالا می آورد، ولی باتیستا و نیروهای پلیس از پشت سر او را غافلگیر کرده و بازداشت می کنند. دب پس از عمل دچار یک سکته ی مغزی شدید شده که باعث می شود برای همیشه توانایی فکری و حرکتی خود را از دست دهد.

"الوی" موفق می شود هانا و هریسون را در اتوبوس پیدا کند، اما هانا با زدن یک سرنگ M99 به پای او، موفق به فرار می شود.

دکستر به بهانه ی گرفتن تستی روی "سکـسون" وارد بازداشتگاه می شود. دکس خودکاری روی میز می گذارد و به سکـسون می گوید آمده ام با این خودکار تو را بکشم. سکـسون خودکار را برداشته و به شانه ی دکس فرو می کند، دکس بلافاصله خودکار را بیرون کشیده و به شاهرگ سکـسون فرو کرده و او را می کشد. در اتاق بازجویی باتیستا، کوئن و دکستر فیلم لحظه ی کشته شدن سکـسون را بازبینی می کنند. پرونده دفاع از خود تلقی شده و بسته می شود.

دکس در مونولوگی اظهار می کند همیشه می خواسته مثل بقیه عادی باشد و همانند آن ها احساس کند، ولی حالا با اتفاقاتی که افتاده، تنها می خواهد این روند را متوقف کند. دکستر به بالین دب در بیمارستان می رود و به او که در کما به سر می برد، می گوید اگر می توانستم همه چیز را تغییر میدادم، ولی نمی توانم تو را در این وضعیت رها کنم. دکس دستگاه اکسیژن رسانی به دب را قطع می کند و ...

سپاس
    373
    از این کاربر 281 بار در 65 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود دوازدهم (پایان سریال)

نکته ی عجیبی که الان متوجه شدم تفاوت زیاد امتیاز بین این سایت و imdb هستش
    که اونجا امتیاز پایین 4.9 رو میگیره که واقعا به نظرم حقش بوده
    اما اینجا امتیاز نسبتا بالای 7.9 رو میگیره

3. 6 کاربرِ زیر از lemoni بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Master and Margarita
    سپاس
    2,569
    از این کاربر 7,648 بار در 751 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط lemoni نمایش پست ها
    نکته ی عجیبی که الان متوجه شدم تفاوت زیاد امتیاز بین این سایت و imdb هستش
    که اونجا امتیاز پایین 4.9 رو میگیره که واقعا به نظرم حقش بوده
    اما اینجا امتیاز نسبتا بالای 7.9 رو میگیره
    کلا زیاد به این امتیاز ها توجه نکنید!
    در مرحله اول سلیقه مخاطب حکم می کنه، قرار نیست که صرفا با یه پایان ضعیف سطح کل سریال رو پایین بیاریم، برای من به شخصه اصلا قابل قبول نبود که به هیچ کدوم از قسمت های دکستر نمره زیر 7 بدم. اگر هم میانگین امتیاز 7.9 بوده، شاید میتونه همین دلیل باشه و یا برای تماشاگران پایان قابل قبولی بوده.

5. 12 کاربرِ زیر از Gallow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    373
    از این کاربر 281 بار در 65 پست سپاس گزاری شده

آخه این تایپیک مستقیما بحث یک اپیزود رو مطرح می کنه نه کل سریال رو
    وگرنه من از پخش فصل دوم بود که به طرفدارای سرسخت سریال تبدیل شدم، و ناراحتیمم از همین بود که سریالی که اینهمه خاطره داشتم اینطور عمل کنه

7. 5 کاربرِ زیر از lemoni بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Rain down, from a great height
    سپاس
    9,546
    از این کاربر 11,379 بار در 1,381 پست سپاس گزاری شده

هیچوقت یادم نمیره حسی که بعد از پایلوت سریال داشتم. حسی سنگین و متحول. احساس جالبی بود. حسی که درمورد هیچ سریالی نداشتم.
    Tonight's the night. اولین جمله ای که دکستر سریالش رو باهاش شروع میکنه. کی فکرشو میکرد دکستر اینطور تموم بشه؟ مطمئناً هیچکس. همه دنبالِ یک پایان خوش بودن. اینو نه فقط ما ایرانی بلکه همه‌ی طرفداران دکستر از سریال خواستار بودند. به صراحت میشه گفت کسی فکرشو نمیکرد بلای خاصی سر دکستر خواهد اومد؛ خوشبختانه این باور بعد از فصل 4 نابود شد. فصلی منقلب کننده و به جرأت، پیچیده.

خواستم بیام چند خط به احترام این شخصیت و این سریال بنویسم که در این چند سال و اندی اپیزود به اپیزود مخاطبانش رو میخکوب کرد. بی شک شخصیت دکستر تک بود و برای همیشه در یاد و خاطر ما میمونه. خیلی دوست دارم به عقب برگردم و این سریال رو دوباره ببینم. یه موقع هایی، به قول گفتنی، دکستر دیدن highlight روزهای من بود. همونطوری که دکستر به کشتن نیاز داشت، من هم به نگاه کردن سریال نیاز داشتم. خوشحالم که فصل آخر رو سر فرصت دیدم و نذاشتم چیز دیگه ای ذهنم رو درگیر کنه.

فضای این اپیزود سنگین بود و هولناک. هرلحظه ممکن بود یک اتفاقی بیفته. این دقیقاً چیزی ـه که یه مخاطب برای finale یک سریال در سر داره. به طرز زیبا و غیرمشهودی کارگردان طوفان رو وارد این دو قسمت کرد و فضا رو برای انتهای آماده کرد. فضای آمیخته پایانی سریال با ویژگی های تصویری سریال غیرقابل تصور بود. بهترین چیز برای من، عاری بودن دقایق خداحافظی دکستر با دب، از هر نوع موسیقی بود؛ هم صحنه‌ی ICU و هم صحنه‌ی اقیانوس. کارگردان برخلاف دیگر فیلمسازان رومانتیک هالیوودی، استفاده از ابزار تحمیل کننده‌ی موزیک غمگین میان دیالوگ ها خودداری کرد. این خودش از نکات ظریفی هست که دکستر بین ها از اول سریال دوست داشتند. یادمون باشه این از جمله ویژگی هایی ـه که دکستر رو با بقیه متمایز کرد.

با چند دیالوگ به یاد ماندنی حرف هام رو تموم میکنم. ممنون که خوندید.

Debra: Dexter, heads up. Bad in there.
    Dexter: Okay.
    Debra: I'm serious.
    Dexter: Okay.
    Doakes: She's not kidding. It's your wet dream in there!
    Debra: [drinks coffee] Oh sweet Mary mother of f*ck, that's good.
    Dexter: Think you might have broken a commandment somewhere in there.
    Dexter: [voiceover] My sister puts up a front so people won't know how vulnerable she really is. Me? I put up a front so people won't know how vulnerable I'm not.
    Debra: Sh*t a brick and f*ck me with it! Debra: If dad taught us one thing, it's the value of human life.
    Dexter: [voiceover] Yeah, but I think we had different homework assignments.
    Dexter: [voiceover] Hand-holding. So simple, so intimate, so ... uncomfortable.
    Dexter: [voiceover about Harrison] He doesn't need Saint Brigid; he has father Dexter. Dexter: [to his son] Wanna know a secret? Daddy kills people. Dexter: [voiceover] I'm not the monster he wants me to be. So I'm neither man nor beast. I'm something new entirely. With my own set of rules. I'm Dexter. Boo.
    can't figure out why everyone's so excited about life. haven't found anything to live for.
    guess i'm losing hope.

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

داغِ دلمون رو که تازه کردی معین جان الان تو این بی وقتی هوسِ دوباره دکستر دیدن کردم

10. 14 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

where's my money bitch?!
    سپاس
    1,537
    از این کاربر 1,076 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

این سریال از نظر من همیشه جزو مریض ترین آثار سینما و تلویزیون میمونه. دلیل اینکه: دکستر با وجود تمامِ سَگ-دو هایی که برای نرمال کردنه شکل زندگیِ خودش زد، بازهم نتونست تعلقی بین خودش و این دنیا ایجاد کنه. و آخر هم یک پایان ناراحت کننده و "ناکافی" نصیبش شد...
    کافیه یادتون بیاد اون شب هایی که بی خوابی میکشید و از پسرش مراقبت می کرد، تا همسرش در آن شب راحت بخوابه. یا در کل به این نکته فکر کنیم که، دکستر چقد برای جا دادنِ فاکتورهای مورد نیازش -برای یک زندگیِ نرمال- در برنامه ی روزانه اش(که اتفاقا خیلی هم فشرده بود)، تلاش میکرد ولی همچنان، اکثر اوقات ناکام بود. همونطور که در انتها هم ناکام بود...

وقتی به اینا که فک میکنم واقعا دلم برای این شخصیت میسوزه.

.There's nothing but chemistry here

12. 16 کاربرِ زیر از Eternal بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,515
    از این کاربر 11,122 بار در 877 پست سپاس گزاری شده

ببخشید که تاپیک رو آپدیت کردم

اینقدر ناراحت شدم که سریال رو کلا پاک کردم ... دیگه هیچ سریالی که پایانش غمگین باشه نخواهم دید

اگه میدونستم پایان دکستر اینقدر غمگینه هرگز نمی دیدمش .

14. 10 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    54
    از این کاربر 177 بار در 40 پست سپاس گزاری شده

با سلام خدمت دوستان عزیز. شاید دیر اما خب بالاخره این سریال رو تموم کردم... دلم نیومد نظرمو نگم شاید مهم ترین نکته ای که اکثرا ازش دلگیر شدن همون چیزی باشه که نویسنده ها خواستند بهش برسند ! در نگاه اول و با یه برخورد احساسی شاید پایان ضعیف باشه و مردم نمره کم بهش بدند مثل imdb که 4.8 دادن که نشون میده چقدر نمرات این سایت بیشتر از روی احساسات هست تا فکر اگه به کل هفت فصل سریال نگاه کنیم همیشه دکستر شروع خوبی داره و در انتهای فصل تموم چیزایی که روش حساب میکرده از بین میره ! حالا چرا باید فصل آخر متمایز باشه ؟؟؟ قضیه لومن-ریتا-هانا-لایلا-میگل پرادا-و... دقیقا همینطور شد که یهو اخر فصل اون چیزی که فکر میکردیم نشد ! اما خب اعتراض نشد چون هنوز سریال تموم نشده بود پس یجورایی باید به این نویسنده تبریک گفت که وفادار موند به اصل کلی سریال و اون غم وتنهایی همیشگی دکستر رو با یه پایان بسیار غم انگیز باز هم نشون داد و از اصولی که ترسیم کرده بود تو فصول قبلی خارج نشد. پس میتونم نظر نهاییمو بگم که ینفر تو همون سایت imdb گفته بود: " پایانی که در یک زمان میتونه بهترین و بدترین باشه قطعا همین پایان بود"

16. 13 کاربرِ زیر از personal بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سینا هستم
    سپاس
    48
    از این کاربر 925 بار در 85 پست سپاس گزاری شده

قسمت پنجم فصل سوم: کامیلا ، کارمند بایگانی ِ میامی هومو ساید ، دوست و همکار دکستر ( و پدرش) سرطان گرفته و لحظات سختی رو سپری میکنه

قسمت هفتم فصل سوم : دبرا به دکستر میگه اگر روزی به شرایط کامیلا دچار شد ،با از کار انداختن دستگاه راحت ش کنه

قسمت اخر ، فصل اخر : دکستر خواسته دبرا رو انجام میده

18. 13 کاربرِ زیر از Heisen-berg بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    552
    از این کاربر 1,503 بار در 225 پست سپاس گزاری شده

بعد از هشت سال به خاطر فصل جدید دکستر از اول مجبور شدم ببینم یادم به خاطر پایان طوفانی برکینگ بد دکستر برای قسمت پایانی با بدترین واکنش ها مواجه شد که حقش نبود حداقل اگر با پایان بندی گات مقایسه کنیم. فصل 8 دکستر به نوعی شلخته بود و مثل فصل های گذشته منسجم نبود ولی با این وجود یکی از بهترین آثار تلوزیون باقی خواهد ماند( بدون اظهار نظر در مورد فصل جدید سال 2022). با وجود فصل های عالی 4 و یک و 5 به نظرم با فاش شدن راز دکستر برای دبرا در پایان فصل شش دیدن این سریال یه حس غمی در ادم ایجاد می کنه بخصوص وقتی دبرا مورگان را با علاقه دیوانه وارش به دکستر و دوراهی که گیر می کنه و بیننده هم در این دوراهی به همراه دبرا غرق می شه تا به قسمت لعنتی 12 از فصل 8 می رسیم به نظرم سرنوشت دبرا در این سریال یکی از غم انگیزترین سرانجام های در کل تلوزیون وسینماست این شخصیت بعد از پایان فصل شش از خود دکستر هم مهمتر می شه و به این دلیل بیینده با لحظه لحظه غرق شدن دبرا در این غم شریک می شه تا در انتها ضربه نهایی بهش وارد بشه. یادمه در سریال دیگر مایکل سی هال یعنی six feet under هم تلخی پایان بندی شخصیتش به بیننده تزریق می شه با این تفاوت که در اونجا این مساله غلیظ تر اتفاق می افته.
    با وجود فوق العاده بودن دکستر دیدن دوباره اش واقعا سخت خواهد بود.
    با وجود اینکه کلیات داستان یادم بود ولی دوباره دیدن دکستر برام خاص بود انگار بار اولی بود که می دیدمش.

20. 10 کاربرِ زیر از ali_n540 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 6 اولیناولین ... 456