برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
98. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

0 0%
  • 2 امتیاز

0 0%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

0 0%
  • 5 امتیاز

0 0%
  • 6 امتیاز

0 0%
  • 7 امتیاز

1 1.02%
  • 8 امتیاز

4 4.08%
  • 9 امتیاز

16 16.33%
  • 10 امتیاز

77 78.57%
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 35
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Breaking Bad | بحث اپیزودیک | فصل پنجم، اپیزود پانزدهم

Season 5, Episode 15: "Granite State"

فصل پنجم، قسمت پانزدهم: "گرانیت استیت"

تاریخ پخش: 22 سپتامبر 2013

خلاصه ی داستان:

"اد" فردی که متخصص ناپدید کردن و دادن هویت جدید به افراد است، "ساول" را به نبراسکا و والت را به "نیوهمپشایر" می فرستد. والت که سرطانش رو به وخامت می رود و ساول نیز کمکی به او در گرفتن انتقام از جک و برگرداندن پول هایش نکرده، حالا تنها فکرش رساندن پول هایی که برایش باقی مانده به خانواده اش است.

ویدئوی اعترافات جسی توسط افراد جک از خانه ی هنک و ماری ربوده می شود. "تاد" و دو نفر دیگر شبانه به خانه ی اسکایلر می آیند و او را تهدید می کنند که در مورد "لیدیا" حرفی به پلیس نزند. "لیدیا" به "تاد" می گوید نمی تواند ریسک ادامه ی همکاری با آنها را داشته باشد، ولی تاد با مطرح کردن میزان خلوص آخرین شیشه ی تولیدی که به کمک جسی توانسته آن را به 92 درصد برساند، لیدیا را به ادامه ی همکاری ترغیب می کند.

جسی در اقدامی ناموفق برای فرار، تنها باعث می شود "تاد" با کشتن "اندریا" به او درس عبرتی دهد.

پس از یک پرش زمانی چند ماهه، والت که اکنون ظاهرش شبیه فلش فورواد های ابتدای فصل شده، مبلغ صد هزار دلار درون جعبه ای قرار داده و آن را بسته بندی می کند تا برای خانواده ش بفرستد. والت با جونیور تماس می گیرد تا از طریق فرستادن بسته به "لوئیس" دوست جونیور، مانع از افتادن پول ها به دست پلیس ها شود، اما جونیور او را پس می زند و آرزوی مرگ او می کند.

والت با DEA تماس می گیرد و خود را معرفی می کند و با قطع نکردن تلفن، امکان ردیابی محل خود را به آنها می دهد. والت در حالی که در بار منتظر آمدن پلیس ها نشسته، مصاحبه ای از "گرچن" و "الیوت" در تلویزیون می بیند که اظهار می کنند تنها مشارکت والت با آن ها همان نام شرکت شان بوده و او هیچ نقش دیگری در آن نداشته است. پلیس های محلی به بار می رسند، اما خبری از والت نیست...

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Breaking Bad | بحث اپیزودیک | فصل پنجم، اپیزود پانزدهم

ناراحتم و غمگین !
    ناراحتم از اینکه شاه مون به جایی رسیده که برای اینکه چند ساعت تنها نباشه حاضره پول خرج کنه!
    ناراحتم از اینکه هایزنبرگ مون داره جلوی خانواده اش تحقیر میشه و حتی فلین هم بهش اعتماد نداره و اون رو تحقیر میکنه! ناراحتم از این دنیای بی عاطفه ای که والترمون داره توش دست و پا می زنه و هر کس و ناکسی داره بهش تیکه می اندازه و میخواد خودش رو از این شخص جدا کنه!
    ناراحتم و بقز دارم و می گریم!
    لعنت به من که این قسمت رو دیدم !
    لعنت به من که نمی تونم داغون شدن والتر رو بیبینم و گریه نکنم!
    داغونم ! داغون !

نمی دانم باید برای اشک های والتر بیشتر بگریم یا برای اشک های جسی ؟
    تحمل دیدن جسی و اشک های زیبایش رو ندارم!
    شاید شوک آورترین صحنه زندگی جسی ، مرگ زنی بود که دوستش داشت و برای بچه اش ارزش قائل بود
    جسی داغون شد چون تاد ه بی وجدان و عموی تازه به دورن رسیده اش می خواهندبا پول های والتر فرمانروایی کنند! واقعا جسی چقدر زیبا گریست و چقدر زیبا این درد و رنج رو به بیننده منتقل کرد و چقدر زیبا گلیگان داره سکانس های عجیب و غریب خودش رو به خورد بیننده ی عاشق و متعصبه خودش می ده.
    هر سکانس و هر فریمش ، درد و رنج بود و به زیبایی به بیننده منتقل شد. مطمئنم این قسمت همه رو تا حدی آشفته کرد و منتظر گذاشت تا ببینیم سرگذشت والتر وایت به کجا خواهد انجامید.همان طور که قبلا هم گفته بودم تنها مرگی که برای والتر دوست دارم فقط و فقط مردن در گوشه ای از دنیا و به دست سرطانش هست. نه تاد عاشق و نه عمویش و نه قانون و نه چوبه دار و نه در یک عملیات پلیسی و نه ... نباید در مرگ والتر دخیل باشند.والتر باید در اعمالش غرق شود و نابود شود و به دست عدالتی که در سرنوشتش هست بمیرد!

BAZINGA!
    سپاس
    881
    از این کاربر 2,242 بار در 101 پست سپاس گزاری شده

بعد از دیدن این ایپزودهای پایانی و بسیار عالیه این سریال چیزی برای گفتن نیست. ولی خواهشا نگین فلین. بگین والتر جونیور. آخه حیف این اسم نیست.

4. 17 کاربرِ زیر از juybari بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

" Enjoy the Silence "
    سپاس
    867
    از این کاربر 1,857 بار در 283 پست سپاس گزاری شده

تنها سریالی هست که بنده یه ذره افت هم توی داستان که دنبال کرده ندیدم ... و واقعا لیاقت یدک کشیدن اینکه بهترین سریال در حال پخش باشه رو داره ... با اون سکانس فراره جسی

و صحبت تلفنی والتر با فلین خیلی حال کردم ... ماری هم به نظره من خیلی خوب حسو به آدم منتقل میکنه ... اصلا همشون کولاکن ... با موسیقی متن این فیلمم خیلی حال میکنم به شخصه

10
    "Your dreams are always going to be the most important to you than they will be to anybody else. So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward. So all those warriors out there be encouraged!"

6. 13 کاربرِ زیر از Hmv- بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

كارگرداني بي‌نظير و يكپارچه معجزه‌ي تدوين بود!

من از اين قسمت بيشتر از قسمت قبلي راضي بودم يعني الان كه فكر مي‌كنم امتياز قسمت قبل 10 از 10 بود اين يكي رو بايد 100 از 100 محاسبه كرد. اينم بخاطر اينكه نسبت به قبلي شور و هيجان كمتري داشت و شبيه به يه آدم منطقي‌تر شده بود و بيشتر فكر مي‌كرد و بيشتر حرف مي‌زد. اين هم دقيقا همون چيزيه كه از تك تك لحظات سريالي مثل "بركينگ بد" انتظار دارم. اميدوارم براي پايان هم باهمين ريتم و تدوين ادامه بده.

واقعا الان توي اينجا نميشه درخصوص تك تك لحظات كامل بحث كرد برخي چيزها رو فقط با يه "ري‌اكشن" ميشه توضيح داد تا دقيقا شدت ذوق و علاقه به سريال منتقل بشه. "بركينگ بد" بيشتر از يه محصول سرگرم‌كننده (چيزي كه از "TV" انتظار ميره) براي مخاطبش احترام قائله. يه بار ديگه نوع رفتار "تاد" رو با "جسي" مرور كنيد خونسردي شخصيت تازه‌وارد به داستان فيلم كه همين فصل به سريال اضافه شده رو با شخصيت‌هاي "اصلي" باقي سريال‌ها مقايسه كنيد ...

ديگه بعد از اين سريال واقعا كدوم قسمت و فصلي از يه سريال ديگه به دل آدم ميشينه؟!
    انگار هرهفته مي‌شينيم روبه‌روي مانيتور و ادامه‌ي يه فيلم سينمايي رو نگاه مي‌كنيم كه سالهاست داستانش ادامه داره باهمون قوت سينما با همون شخصيت‌هاي جذاب و با همون قهرمان‌ها و ضدقهرمان‌هايي كه هواداران فيلم رو دو دسته مي‌كنن با همون كارگرداني‌هايي كه از دقيقه اول تا دقيقه آخر با يه وسواس ماهرانه با زبان تصوير قصه‌گويي مي‌كنن.

تاد: هرچقدرم كه پول داشته باشي،چطور ميتوني به پول بيشتر نه بگي؟!

این سکانس چقدر خوب بود! به قول "تاد" از زبان یک هوادار سریال: "هرچقدر هم "سکانس" خوب داشته باشی چطور میتونی به "سکانس" بهتر نه بگی؟!

I understand nothing
    سپاس
    36,350

نقل قول نوشته اصلی توسط om3ga نمایش پست ها
    ("ساندترک" آخرِ این قسمت : Breaking Bad Main Title Theme (Extended) - Dave Porter محشره )
    *عالیه ...

[این یکی هم موسیقی بعد از تیتراژ این قسمت (بخش تیزر قسمت بعدی) من که خوشم اومد روی تصاویر این چندقسمت خوب نشسته بود!]

9. 16 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

دکستر در قسمت آخر و بریکینگ بد در قسمت 15

سپاس
    3,346
    از این کاربر 1,122 بار در 188 پست سپاس گزاری شده

بعد از مدت ها بالاخره اومدم که نظر بدم واقعا اشک آدم رو در میاره و زیبایی این سریال که هنوز هم آدم رو تشنه نگه میداره لذت دیدن این سریال رو 2چندان میکنه واقعا اینکه از اون امپراطوری به اینجا زندگیت ختم بشه که یک ماه تنها باید زندگی کنی و به خاطر یک ساهت هم نشینی با کسی که نمیشناسیش باید 10هزار دلار بپردازی باعث میشه آدم بغض گلوش رو بگیره من 10 دادم این قسمت رو واقعا از اینکه این سریال داره تموم میشه ناراحتم خیلی ناراحت

12. 9 کاربرِ زیر از linkinpark20 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

عالی و زیبا بود (خیلی فضا ناراحت کننده و تاریک شده). بشدت منتظر قسمت بعد هستم، مثل اینکه قسمت بعد یک حمام خون تمام عیاره...
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

14. 9 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

اپیزود 15 رو هم تماشا کردم...یک مقدمه ی فوق العاده برای پایانی فوق العاده تر..!!

9از10

16. 9 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

صرفا جهت "یادآوری"
    خدمت جناب "پیکمن" بزدل! ... :

[چندتا قانون و کد وجود داره که باید همیشه یاد بگیره یکی مثل اینکه هیچ‌وقت یه دست "راستی"‌ رو تهدید نکنه یا اینکه قانون طبیعت رو فراموش نکنه و ... ]

18. 17 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین