برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز شما به این فیلم؟

رأی دهندگان
23. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 5

0 0%
  • 5.5

0 0%
  • 6

0 0%
  • 6.5

0 0%
  • 7

2 8.70%
  • 7.5

1 4.35%
  • 8

3 13.04%
  • 8.5

3 13.04%
  • 9

7 30.43%
  • 9.5

4 17.39%
  • 10

3 13.04%
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 از مجموع 19
    I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

[اکران اختصاصی انجمن] فیلم اول : The Chaser

The Chaser محصولي از کشور کره‌جنوبی با نام اصلي Chugyeogja نمایش‌ داده‌ شده در سال 2008... تقدیر شده در جشنواره‌های سینمایی... باور کنید سخت است... چی؟ نمی‌توانم این همه موفقیت را در وجود این کره‌ای‌ها درک کنم... شاید تقصیر این هیکلشان است ولی خب مگر همین‌ها با این قدهای کوتاه و هیکل‌های نازک مثل نی، ورزشی مثل سومو ندارن؟... یا در تكواندو ید طولایی؟... پس شاید اشکال از آن زبان مسخره و بدآهنگشان است ، چهره‌های رنگ‌پریده و مستاصلشان... نمی‌دانم ولی این کره‌جنوبی در حد یکی دو استان ماست اما در همه چیز غبطه‌برانگیز است..در صنعت خودرو... در صنعت گوشی همراه... در صنعت لوازم الکترونیکی و خانه...و حال در سینما و تلویزیون (موج یانگومشان که یادتان است؟)... باور کنید سخت است باور اینکه این تکه از دنیا اینقدر خاکش برکت دارد!!!

The chaser فیلم خیلی خوبی است ..."خیلی خوب"... روح سینماست: "داستان‌گویی بازیگوشانه برای شگفت‌زده کردن ما"... بله... همان روح خشن ژاپنی..همان توحش در این هم هست ... (چیزی که کمتر در فیلم‌های چینی دیده‌ام... انگار چینی‌ها که سرزمین پهناورتری دارند کمتر روح خشونت دارند ... ته تهش بشوند بروسلی و جکی چان و از این جور آدم‌ها... یا فیلم‌های تخیلی عارف‌مسلکانه ببرها و آدمهای در حال پریدن و ...) اما آن سو ژاپن، از خودکشی دردناک و سنگدلانة سامورایی‌هایش (هاراگیری) بگیر، از "کامیکازه" خلبان‌هایش بگیر، از یاکوزای مافیاییشان بگیر، تا انیمه‌های پـورنوی خشن و وقیحشان... خشونت... خون... توحش... در این موجودات ذره بینی پرکار شرقی نهادینه شده... گویا از این حس و حال به کره‌ای‌ها هم چیزهایی به ارث رسیده است...

اما در The chaser خیلی چیزهای دیگر هم هست... غنای بصری... داستان‌گویی سرراست و بی‌ادا... حرکات معقول دوربین... قناعت در نمایش توحش و عدم اسراف در خون و خونریزی (مگر سکانس‌های آخر)... ضرب شست فیلمنامه‌نویس در ده دقیقة پایانی فیلم وقتی در سودای HAPPY END می‌سوزی ...

»» تا همين‌جا زيادي هم حرف زدم بهتره باهم و همراه با "يونگ-هو" شهر سئول رو براي پيدا كردن آدرس مشتري 4885 شخم بزنيم!

I understand nothing
    سپاس
    36,350

پاسخ : [اکران اختصاصی انجمن] فیلم اول : The Chaser

*مرور سکانس برتر تصویر به تصویر:

*گروه نخست:

*گروه دوم:

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

نمیدونم فقط منم یا همه این احساس رو داشتن، یونگ هو کاراکترش خیلی شبیه شخصیت هایی بود که تو فیلم های ایرانی قدیمی دیدیم، اون عصبانیت، اون بد دهنی، مدل لباس پوشیدن، از کوره در رفتن هاش، به شدت یاد سینمای خودمون افتادم.
    دوستان از خشونت بیش از حد فیلم گفتند، به نظر من به جز سکانس آخر که اون مادر رو به قتل میرسونه، بقیه سکانس ها به خوبی کار شدند، مخصوصا سکانس داخل حموم که قاتل سعی میکنه مادر رو بکشه و کات هایی که به صورت منتظر یونگ هو میخوره! عالی بود. فیلم برداری عالی بود، تو اون کوچه های تنگ و تاریک به خوبی حس نامیدی یونگ هو احساس میشد! موسیقی هم که نیازی به تعریف نداره. یه چیزی که خیلی اذیت میکرد منُ نفهم بودن پلیس شهر بود، به شدت نفهم بودن، فقط یه حرکت درست ازشون دیدم، وقت دیدن یونگ هو داره قاتل رو کتک میزنه منتظر موندند. در بقیه موارد فقط روی اعصاب بودن، به نظرم کاملا اغراق شده بود تصویری که از پلیس شهر دیدیم.
    درباره ی سکانس اخر، با اینکه پلیس میدونه طرف 12تا دختر رو به قتل رسونده، اما اون رفتار رو میکنه! یه نکته دیگه، پلیس چطور فهمید که قاتل اونجاست؟؟
    فیلم ضعف هایی داشت اما در کل فیلم خوبی بود، اگر یه ذره کوتاه تر بود شاید بهتر میشد.
    8.5 میدم.

پ.ن اسم فیلم اصن مناسب نیست، زبان کره ای سر ارتباط برقرار کردن با فیلم خیلی اذیتم کرد

4. 14 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    زبان کره ای سر ارتباط برقرار کردن با فیلم خیلی اذیتم کرد
    این جریان خیلی پیش میاد. حالا توی تجربه‌ی دوره کردن فیلم‌های شرقی به نظرم از همه قابل درک‌تر "زبان" ژاپنیه و از همه هم محکم‌تر و خشن‌تر باز همین زبان "ژاپنی"ه.
    چینی که اصلا بین لحن و طرز بیان و این جور چیزها اصلا تفاوتی احساس نمی‌کنم. (کلمه‌ی "چ" هم خیلی شنیده میشه) کره‌ایی هم که دیگه انگار فقط "اوووو ..." وجود داره!
    البته یه فیلم از کشور "اندونزی" بود به نام: The Raid: Redemption زبان اینا هم خیلی خوب بود. یعنی حس کاملا منتقل می‌شد. قابل درک بود. بعد یه چیز دیگه اینکه زبان ژاپن و دیالوگ‌هاشون خیلی‌هاش با کلمه‌های انگلیسی یکسانه به اضافه‌ی اینکه "اسامی" شخصیت‌ها تک کلمه‌ایی هستند نه مثل کره‌ایی ها و چینی‌ها که انگار یارو 2 یا 3 تا اسم داره! از اسم کارگردان‌ها معروف شون هم میشه برداشت کرد: مثلا ژاپنی‌ها: کیتانو یا میکه یا ... ولی حالا کره‌ایی "چان ووک پارک"!

6. 14 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط irag12 نمایش پست ها
    این جریان خیلی پیش میاد. حالا توی تجربه‌ی دوره کردن فیلم‌های شرقی به نظرم از همه قابل درک‌تر "زبان" ژاپنیه و از همه هم محکم‌تر و خشن‌تر باز همین زبان "ژاپنی"ه.
    خب این کره ای بود و زیاد اذیت نکرد! الان که فیلم دوم رو دیدم قدر زبون کره ای ها رو میدونم دیگه! فیلم دوم چی؟ چینیه؟ واقعا افتضاحه!! خیلی خیلی.
    فیلم سوم چی؟ زبان اون چیه؟
    ژاپنی هم چندتا دیدم، اما حضور ذهن ندارم، باید از اون هم ببینم دوباره تا بشه یه مقایسه کرد.

8. 8 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,414 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

فک کنم یکی از بهترین تاپیک های نقد فیلم بوده تو انجمن من که لذت بردم از نوشته های دوستان
    اول اینکه رسما فیلم واسه من شهید شد ، چون مجبور شدم ، تیکه تیکه فیلم رو نگاه کنم ( ولی باز هم لذت بخش بود )
    دوم اینکه این کارگردان رو از یه جهت باید حلوا حلوا کرد ، از یه داستان یه خطی یه هم چین چیزی درآورده ، کل تعلیق فیلم هم براساس دانسته های ما هست ، یعنی مجهولی وجود نداره تو فیلم واسه من مخاطب ولی اینقدر این موضوع رو خوب آب و تاب داده همش منتظری ببینی چه اتفاقی داره میفته
    سوم اینکه چقد من رو یاد فیلم های ایرانی مینداخت ( البته اگه صرفا از این دید نگاه کنم که کارگردان فقط خواسته یه فیلم جنایی بسازه شاید نشه با فیلم های ایرانی مقایسش کرد )
    به نظر من فحش اصلی که داشت فیلم میداد به خود اوضاع جامعه بود ( شاید از دید خود کره ایها یه مقدار سیاه نمایی شده تو این فیلم ) ، یه مشت احمق ( از اداره پلیس تا شهرداری ) ، یعنی ارکانهای اصلی که یه شهر رو میچرخونن و باعث برقراری امنیت میشن دور هم جمع شدن و گند زدن به اوضاع شهر ، پلیسی که حالا به هر دلیلی از کارش اخراج شده به قول ایرج به "جاک..ی" روی آورده در صورتیکه از همه ی شخصیتهای پلیس موجود در فیلم باهوش تره ، مادری که برای خرج خودش رو به "روسپی گری " آورده که علی الظاهر مادر دل سوزی هست ، شهرداری که نماد عوام فریبی هست ( قبل اینکه اون شهروند بیاد چهرش رو منقش کنه ، داره با یه لبخند ژکوندوار با مردم حرف میزنه و دوربین ها فقط دارن این شهردار رو نشون میدن و اعتراض اون شهروند رو پوشش نمیدن ، همین شهردار وقتی یه آدم خونین و مالی میبینه فرار میکنه )
    استرسی که به مخاطب وارد میکنه این فیلم عالیه ، اونم بدون مسخره بازی و جلوه های ویژه فقط بازی با دوربین
    نکته ی جالب فیلم اینه که ، تقریبا ما شخصیت مثبت نداریم تو فیلم ( حتی اون مادر ، مادری که سر شب دخترش رو تنها میذاره ) تنها یه شخصیت خنثی داریم که اونم دختر بچه هست ، همه ی شخصیت های دیگه مقصر هستن ، فقط دز مقصر بودنشون با هم فرق میکنه
    بازیگری هم که حرف نداشت
    همه ی نکات فیلم رو دوستان گفتن ( یعنی رسما من تکرار مکرات کردم ) فقط یه چن تا نکته منفی
    اول اینکه یه جای فیلم خیلی اذیتم کرد ( یعنی تا آخر فیلم رو مخم بود ) وقتی یونگ هو ، قاتل رو تو ماشین مچش رو میگیره ( اولین برخوردی که با هم دارن بعد تصادف ) لکه های خون رو میبینه رو لباس قاتل ( خون حاصل از قتل ) ، حالا دو حالت پیش میاد ، یا کارگردان میخواسته نشون بده که واقعا دم و دستگاه پلیس رو یه مشت اسکل میچرخونن که نتونستن یه آزمایش دی ان ای بگیرن و حتی خود یونگ هو هم اشاره ای بهش نمیکنه ( که اگه این طور باشه زیادی غلو میکنه ) یا سوتی بوده تو فیلم ، (یا همین که یه محله رو نمیتونن زیر و رو کنن واسه پیدا کردن خونه قاتل ، البته این رو میشد یه جوری زیر سیبیلی رد کرد)

و دوم اینکه به نظرم تو این فیلم بیش از اندازه سیاه نمایی شده ، به نظر منی که میگم این فیلم میخواد معضل جامعه رو نشون بده ، تقریبا تمام هم و غمش رو گذاشته رو این موضوع ، یعنی همه بد ، هیچ چیز خوبی نداریم ، بسم الله برین بمیرین مردم کره ( البته از این دست روایتها تو سینمای ایران الا ماشالله زیاد هست ( مثلا فیلم هیچ عبدالرضا کاهانی و یا خیابان هشتم و از این دست فیلم ها ) ، یعنی یا باید از کشور خارج شد یا باید رفت و مرد ، با این تفاوت که مثل این اثر کره ای نتونستن شخصیت پردازی کنن ، البته واقعا زشته مقایسه کنیم )

10. 13 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,048
    از این کاربر 5,958 بار در 1,101 پست سپاس گزاری شده

خوب اول یکمی تنه قانونی بزنم به داستان و نقد بقیه دوستان، فیلم بر پایه ماجرای واقعی از زندگی این موجود(لعنت خدا بر او باد) طرح و ساخته شده. سوتی های که دوستان در مورد پلیس و لکه خون و DNA و بقیه عوامل ذکر کردند کاملا درسته، منتهی الان مشهود نیست که باید بگم کم و کاستی از سمت کارگردان بوده یا اینکه ایشون فقط واقعیت رو منعکس کرده.

فضای فیلم سراسر مبارزه و تلاشه، کوشش برای رهایی و آزاد شدن، تلاشی که برای هیچکدوم ثمری نداره، نه پلیس، نه قاتل و نه شهردار و... صحنه چکش کاری تو حمام و سکانس فروشگاه نفس گیرترین بخشهای این نمایش بود، اگر چه نمونه صحنه قتل فروشگاه رو دیده بودم تو چند فیلم دیگه و خیلی برام تازگی نداشت اما محیط کلی، موسیقی و همینطور بازیها انقدر خوب بود که نشه این سکانس رو ضعف در نظر گرفت ولی نه برای 2 ساعت و 5 دقیقه، مدت زمان فیلم خیلی خیلی طولانی بود. صحنه های اضافه زیادی داشت، مشکل اینجا بود که کارگردان میخواست از مهره های زیادی در فیلم استفاده کنه. نقش اول، قاتل، شهردار، رئیس پلیس، مراکز فساد و... بنظرم خیلی خوب موفق نشد اون فسادی که میخواست رو در بند بند طبقات جامعه نشون بده چون زمانی برای بزرگنمایی و بررسی هر کدوم نداشت. صحنه یکمی مونده به آخر و جدال بین دو قطب اصلی هم بنظرم خیلی بد فیلمبرداری شده، انقدر فضا تاریک بود که انگار داشتن تو غار با هم مبارزه میکردن.

انگیزه از جون مایه گذاشتن یونگ-هو هم فکر میکنم کاملا واضحه، یونگ هو برای اینکه مقداری آرامش به وجدانش بده تا آخرین نفس سعی کرد دخترها رو پیدا کنه، قاتل رو میزد برای اینکه اون چیزی که باید در درونش آروم بگیره اما هیچکدوم رخ نداد و باعث آرامشش هم نشد(صحنه که میخواد ضربه آخر رو به قاتل بزنه و مکث طولانی میکنه) و در پرده آخره که با گرفتن دست دختر بچه داستان اندکی آرامش خاطر کسب میکنه.
    این فیلم هیچ روزنه امیدی رو همراه خودش یدک نکشید و پیامش برای بیننده بطور واضح هر روز بدتر از دیروزه که کاملا موفق به انتقالش شده.

در پایان فکر میکنم ما همونطور که ممکنه دچار هالیوود زدگی بشیم ممکنه دچار شرق زدگی نیز شده و از ور دیگه بوم بیوفتیم. اگر چه موسی و عیسی هر کدوم به دین خودشون

9
    امید کوکبی

12. 9 کاربرِ زیر از Headache بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

نقل قول نوشته اصلی توسط 86471181 نمایش پست ها
    سوم اینکه چقد من رو یاد فیلم های ایرانی مینداخت ( البته اگه صرفا از این دید نگاه کنم که کارگردان فقط خواسته یه فیلم جنایی بسازه شاید نشه با فیلم های ایرانی مقایسش کرد ) به نظر من فحش اصلی که داشت فیلم میداد به خود اوضاع جامعه بود ( شاید از دید خود کره ایها یه مقدار سیاه نمایی شده تو این فیلم ) ، یه مشت احمق ( از اداره پلیس تا شهرداری ) ، یعنی ارکانهای اصلی که یه شهر رو میچرخونن و باعث برقراری امنیت میشن دور هم جمع شدن و گند زدن به اوضاع شهر ، پلیسی که حالا به هر دلیلی از کارش اخراج شده به قول ایرج به "جاک..ی" روی آورده در صورتیکه از همه ی شخصیتهای پلیس موجود در فیلم باهوش تره ، مادری که برای خرج خودش رو به "روسپی گری " آورده که علی الظاهر مادر دل سوزی هست ، شهرداری که نماد عوام فریبی هست ( قبل اینکه اون شهروند بیاد چهرش رو منقش کنه ، داره با یه لبخند ژکوندوار با مردم حرف میزنه و دوربین ها فقط دارن این شهردار رو نشون میدن و اعتراض اون شهروند رو پوشش نمیدن ، همین شهردار وقتی یه آدم خونین و مالی میبینه فرار میکنه )
    دقیقا من هم همچین حسی داشتم مثل شما به چنین تحلیلی رسیدم بخصوص بخاطر جایزه های بین المللی که تقدیم این فیلم و فیلم های مشابه شده.
    هجو پلیس توی این فیلم و فیلم های کره ایی دیگه زیاده حتی توی بعضی سریال ها هم هست (حالا قوانین و قاضی و وکلا زیر سوال میرن) شاید نمونه ی معروف Memories of Murder باشه که دیگه این ته خنده است مدام که فیلم تلخ میشه این حماقت اداره ی پلیس بیشتر میشه. یا فیلم دوم همین کارگردان The Yellow Sea هم اینقدر تلخه و سیاهه که دیگه غیرقابل باور به نظر می رسه. (پیشنهاد می کنم این یکی رو پشت بندش نگاه کنید یه کمی طولانیه ولی واقعا کارگردانی خوبی داره) Sympathy for Mr. Vengeance هم که اصلا مسئله ی فیلم فراتر از این حرف هاست. حالا بعضی می گن فیلم "جهان شمول"ه و ربطی به باقت اجتماعی کره نداره ولی فقط کافیه برای بار اول تماشا کنید! در فیلم تحسین شده ی Mother باز قانون و مردانش همه یه مشت شخصیت برای سرگرمی من و شما هستند و دائم میشه بخاطر تصمیم احمقانه ایی که در خصوص Yoon Do-joon می گیرن به همه شون خندید Nameless Gangster: Rules of the Time هم که دیگه برای این نوع سینما ساخته شده. حالا نمونه های قهرمانانه ایی مثل The Man from Nowhere و A Bittersweet Life هم هستن که باز بین این ها جزو مثبت اندیش ها محاسبه می شوند. کشور کره مثل "جاپنی"های عزیز دوره ی تسلط گروه های گنگستری و پدرخوانده بازی هم داشتن که این دوره ها توی ساخت چنین فیلم های موثر بوده. A Dirty Carnival هم یه نمونه ی کامل برای آشنا شدن با این گروه ها و نفوذشون توی دولت و این جور چیزهاست. ولی در کل قبول دارم نگاه این کارگردان به شدت تلخ تر از همه ی فیلم های ست که معرفی کردم. فیلم دومش رو هم ببینید دقیقا همچین فضایی داره.

14. 13 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

چیزی که در مورد این فیلم دوست داشتم؛واقع گرایی و سادگی فیلمنامه بود!نویسنده ها یه ایده پیدا کرده بودن و دور یه میز نشستن و گفتن:بعدش چی میشه؟.....و بعدش؟....و بعدش؟....تا اینکه به آخرش رسیدن؛یعنی همچین داستانی رو تصور کردند و اونچه که میتونه اتفاق بیوفته رو "فیلمنامه" نوشتن!واقع گرا بود از این جهت که همه چیز اونطور پیش میرفت که میتونست پیش بره؛اون سکانس که قاتل روانیِ داستان بالاخره دستش به دختره میرسه و با چکش میزنه تو کلش و میکشتش؛به این میگن واقع گرایی نه اغراق!اون اول که دختره رو میخواست بکشه ولی هی یه چیزی پیش میومد و دختره قصر در میرفت؛یه جورایی حس امیدواری به بیننده دست میداد و خیال آدم راحت میشد ولی همونطور که دیدین آخرش کله دختره چَکُشی شد!به شخصه از دیدن این صحنه لذت بردم!
    یک چیزی که در مورد کره ای ها میخوام بگم اینه که:واقعا واقعی بازی میکنن یعنی انگار دوربینی در کار نیست؛دارن فیلم رو زندگی میکنن!برای مثال صحنه دعوای یونگ هو و قاتل بعلاوه تعقیب گریزاشون فوق العاده بود!از قاتل هم بگم که وقتی اون پلیسه بهش گفت:با دخترا چیکار کردی؟ و اون(قاتل) در حالی که لبخند میزد گفت:کشتمشون!شیفتش شدم!

پ.ن:این فیلم رو یک ماه پیش دیدم و چیزایی که ازش یادم بودُ نظر ناقصی دادم.

16. 11 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Proletariat
    سپاس
    1,445
    از این کاربر 5,390 بار در 644 پست سپاس گزاری شده

فیلم فوق العاده ازار دهنده و تلخ بود.شخصیت پردازی ها بشکل فوق العاده ای صورت گرفته بود.بقیه نکات هم دوستان گفتند.تنها مشکل انگیزه ی واقعی قاتل بود که یا من نفهمیدم یا کلا معلوم نشد

18. 9 کاربرِ زیر از Matin VT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12