برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: آیا از نحوه ی پایان سریال دکستر راضی بودید؟

رأی دهندگان
151. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله، کاملا راضی بودم

30 19.87%
  • تا حد زیادی راضی بودم

60 39.74%
  • به میزان اندکی راضی بودم

28 18.54%
  • به هیچ وجه راضی نبودم

33 21.85%
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 49
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Dexter | میزان رضایت شما از نحوه ی پایان سریال

بالاخره یکشنبه 22 سپتامبر فرا رسید و طرفداران سریال دکستر پس از سال ها همراهی با یکی از خاص ترین شخصیت های تاریخ تلویزیون، سرانجام مجبور به خداحافظی با این قاتل محبوب سریالی شدند. پایانی که تهیه‌کنندگان و نویسندگان سریال از ماه ها قبل آن را وعده داده و بسیار مناسب و رضایت بخش توصیف کرده بودند. اما آیا از دید طرفداران و همراهان پرشمار مسافر تاریکی نیز این پایان تا این اندازه رضایت بخش بود؟ آیا سرنوشتی که برای دکستر و دبرا پس از تمام اتفاقاتی که در طول این هشت سال برای آن ها رقم خورد، یک پایان بندی خوب و مناسب بود؟ یا اینکه پایانی متفاوت، تراژیک تر یا شادتر رو برای دکس و دب و سایر کارکترهای سریال در نظر داشتید؟

در این تاپیک ضمن شرکت در نظرسنجی، نظر خودتون رو در مورد نحوه ی پایان سریال و میزان رضایتی که از این پایان داشتید با ما در میون بذارید و اگر این پایان رضایت شما را جلب نکرده، ایده های خود در مورد پایانی که دلخواه تون بوده و اونو مناسب می دونستید رو با ما در میون بذارید.

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dexter | میزان رضایت شما از نحوه ی پایان سریال

به نظرم عالی تموم شد..مظلومیت دکستر وقتی تنهایی رو صندلی نشسته بود و هیچ کاری جز گذروندن زمان نداشت خیلی روم تاثیر گذاشت..!!هیولای بازنشسته شده بود.. من همه جوره خیالم ازین سریال راحت شد و بسیار شیک و باحال مسافرتاریکی رو آروم نشوندن سره جاش..!!

3. 19 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

That must be a way.
    سپاس
    253
    از این کاربر 300 بار در 43 پست سپاس گزاری شده

نمیدونم روز اول بعد دیدن سریال به نظرم پایان بدی بود.
    فرداش احساس کردم یک پایان منطقیه.
    به طرز افتضاحی مبهم بود ولی واقعا توی اپیزود آخر خیلی گذر به فصل های قبلی داشت که نشون می داد جدا از ضعف فصل 8 خیلی خوب به بعضی چیزا توجه کرده بودند.
    فکر کنم همه در نهایت قبول کنن که خیلی پایان خاص و شاهکاری می شد براش ساخت یک چیزی که واقعا یونیک باشه.
    مثلا دکس بمیره در حالی که از بهبودش نا امیده و چیزی برای از دست دادن نداره یا در نهایت لو بره ، یا خودش رو به سبک خودش اعدام کنه یا توسط یک شخص بالاتر از خودش کشته بشه ، یا فقط به زندگی به عنوان یک هیولای بازنشست شده ادامه بده در حالی که چیزی برای از دست دادن نداره.(چیزی که به شکل بدی در پایان اتفاق افتاد)
    یک جورایی این پایان زیادی تلخ بود و به نظرم بعد 8 فصل حق دکستر که اینهمه تلاش کرد عادی بشه و اندکی از غیر کشتن لذت ببره نبود.
    الان انگار افتاده زندان ولی زندانی از جانب خودش که توش فقط یک مسافر تاریکی دستور می ده. دکستر مرده یعنی دیگه روح نداره.
    اون سکانس که دکس دمه خونشه و داره بدون پرده احساسشو میگه خیلی ناراحت شدم ، یعنی وگل و هری می خواستن اینو یک عمر به دکستر بگن ولی دکستر وقتی ناامید شد که دید همه چیز نابود شده. رویای آرژانتین خواسته زیادی نبود.
    قسمت مرگ دبرا هم بسیار خوب کار شده بود و یکی از منطقی ترین چیز ها بود چون دکستر بارها اثبات کرده بود به معجزه اعتقاد نداره حتی وقتی تو فصل 6 براش اتفاق افتاد ! اگر دقت کنید وقتی باتیستا گفت برای خواهرت دعا می کنم انگار دکس داشت می گفت باشه باشه ولی چیزی اتفاق نمیفته.
    یک فیک دای برای دکس خیلی جالب نبود.

5. 12 کاربرِ زیر از amin47 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

به نظرم مهمترین مساله اصلا از فیلمنامه حذف شد!
    اونم کشف یا پنهان "راز" دکس بود.
    این دو فصل کلا سریال یه چیز دیگه شد اون مخفی کاری "دکس" توی فصل چهارم یا ششم چقدر تعلیق بهتری داشت
    اگه من میخواستم پایانی برای سریال بنویسم و اجرا کنم مطمئنا یه چیز جدی‌تر و خشن‌تر ارائه می‌کردم و زودتر از اینکه کار به فصل 7 یا 8 بکشه سرنوشت "دکس" رو مشخص می‌کردم.
    دکس کلا یه سریال بیشتر "فانتزی" قصه پرداز بود اصلا واقعی نبود کلی از اتفاقات فیلم یا حتی رفتار اطرافیان بیشتر از اینکه واقعی و طبیعی باشه کنترل شده بود. تا اینکه این همه قتل در یه شهر!
    به نظرم اگه سریال با یه تم "جدی" و "خشن" شروع میشد یا حتی از وسط سریال ادامه پیدا می‌کرد مطمئنم چیز بهتری می‌شد تا اینکه در آخر شخصیتش رو حفظ کنه و مجبورش کنه به دوربین چشم بدوزه ...

7. 18 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

راضی بودم ازش، مرگ دب و واکنش دکستر، دوباره زدن به آب، رفتن به دل طوفان و زنده موندن. ممکنه خیلی کلیشه ای به نظر بیاد اما واقعا به دلم نشست. یه غم عجیبی دداشت.
    من تا حد زیادی رو زدم، بیشتر به خاطر فصل آخر بدی که داشت نه پایان بد.
    آوتارهاتون هم عوض کنید

9. 15 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,090
    از این کاربر 775 بار در 145 پست سپاس گزاری شده

من هم اول هم از کل فصل ناراحت بودم هم از نحوه پایان
    بعد امروز نشستم هم نقدهای مجله های مختلف هم صحبت های مسئولین رو خوندم
    اون موقع بود ک دیدم بعضی چیزها برام روشن شد و نظرم عوض شد
    در کل باید اعتراف کرد هیچ کس انتظار این فصل با این روند داستانی رو نداشت
    ی جورایی سوپرایز بود برای حداقل من (دیگران رو نمی دونم)
    انتظار من ادامه روند فصل های پیش بود و دستگیری دکس
    البته اون وقت خیلی ها می گفتن خوب از اولش هم می شد پیش بینی کرد و انتقاد ها ب بی فکر بودن دستاندرکارانش نشونه گرفته می شد ب گونه ای دیگر
    چن تا چیز برای تهیه کنندگان معلوم بود
    دکستر زنده بمونه ( بنابه درخواست شبکه و حفظ نماد شوتایم) و دب توسط دکستر بمیره
    برملا شدن راز هم چند بار در سریال مطرح شد و ی جورایی ممکن بود داستان رو تکراری کنه
    کلا من با تهیه کنندگان موافقم ک می بایست دکستر با گذر زمان تغیر کنه یکسان بودن یک شخصیت در چندین فصل خسته کنندس و اینو تو خیلی از سریالا من دیدم و خوشم نیومده
    در کل پایان غیر قابل انتظاری داشت و خوب
    شاید در قسمت آخر دیالوگ ها رو می شد بهتر نوشت
    مثلا ب هری، ریتا و شاید وگل هم اشاره می شد ک عامل مرگشون دکستر بوده
    البته شاید بهتر بود در کل فصل جزئیات بهتر انجام می شد ی سری مطالبی ک در ذهن خالقین سریال بود (ک البته در مصاحبه ها بیان شد) بهتر بود در متن سریال میومد ک انتقاد ها رو کم می کرد
    البته منتقد نیس ک از فصل آخر راضی باشه
    حالا باید دید اسپین آف کی خواهد آمد و چ خواهد بود.

Forgive me, but to me, you've been paralyzed for centuries.

11. 11 کاربرِ زیر از shantia762 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

No Pain , No Gain
    سپاس
    1,973
    از این کاربر 2,645 بار در 407 پست سپاس گزاری شده

اگر این فصل اینقدر آب بندی نداشت و بیننده را اسیر دست دکتر ووگل نمی کرد و دکستر همون دکستر همیشگی بود و میزش هم مهیا بود ، اون وقت این پایان بندی محشر بود . یعنی دکستر برای همیشه تنها شد . خداوکیلی خیلی داغون کننده بود، ولی حیف که کل فصل رو گند زدند!

کل این فصل دکستر ، دکستر نبود الا آخرین سکانس و اون نگاه / آخر فصل هشت دکستر دوباره دکستر شد ولی چه حیف! چقدر دیر!

13. 11 کاربرِ زیر از Why Me ? بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

مایکل سی هال اخیرا در مصاحبه ای گفته بود شاید ما از ایده ی بر ملا شدن راز دکستر که در فصل دوم پیاده شد، خیلی زود استفاده کردیم و بهتر بود این طرح رو برای فصل پایانی کنار میذاشتیم. این شاید طبیعی ترین و در عین حال ساده ترین پایانی بود که می شد برای شخصیتی مثل دکستر که یک راز بزرگ رو با خودش همراه داره، در نظر گرفت و به نظر من تنها در صورتی قابل استفاده بود که قبلا به هیچ وجه به کار گرفته نشده بود، ولی این ایده نه تنها در فصل دو، که در فصل های بعدی سریال هم کم و بیش بهش پرداخته شد و مطمئنا نمی تونست برای پایان کار رضایت بخش باشه. اما ایده ای که نویسنده ها برای پایان انتخاب کردن، به نظرم از نظر کلی ایده ی با معنایی بود و نتیجه گیری خوبی از شخصیت دکستر ارائه میداد، ولی می تونست خیلی بهتر پرداخت بشه و درون یک بستر داستانی بسیار منسجم تر و منطقی تر روایت بشه. اشکالات و حفره های فراوانی که در فیلمنامه به خصوص در این فصل پایانی به چشم می خورد، باعث شد ایده ی خوب نویسنده ها شکل خیلی بدی به خودش بگیره و نتونه اونطور که باید طرفداران رو راضی کنه. بر خلاف بعضی از دوستان که اشاره کردن تا قبل از اون سکانس پایانی که دکستر رو زنده نشون بده، پایان رو دوست داشتن، به نظرم مهمترین نقطه ی قوت این پایان همین سکانس بود که نشون داد چنین شخصیتی تنها در صورتی میتونه زنده بمونه و به اطرافیانش آسیبی نرسونه که در انزوای کامل و در یک دنیای ایزوله زندگی کنه،‌ چیزی که برای شخصیت تغییر یافته ی دکستر در طی این سال ها که نیاز به عشق ورزیدن رو به خوبی در خودش پیدا کرده، بدترین شکنجه ای هست که میشه در نظر گرفت و بی شک بدون دب، بزرگترین بخش احساسی زندگی دکستر برای همیشه نابود شده و واقعا نمیدونم دکستری که در سکانس پایانی در کلبه دیدیم، دیگه به چه موجودی تبدیل شده و آیا میتونه برای همیشه بی خیال احساساتی که در وجودش سرکوب کرده بشه؟ سوالی که پاسخش رو هرکسی میتونه پیش خودش بهش فکر کنه و دنیای تازه ای رو برای دکستر در ذهنش بسازه؛ چیزی که به نظرم زیباست.

15. 17 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    760
    از این کاربر 2,828 بار در 396 پست سپاس گزاری شده

میشد فصل اخر بهتر میبود یجورایی مثل فصل های قبل استرس زا - کل فصل بویی از فصل اخر بودن نداشت
    یه جورایی اپیزود اخر فقط سریال رو تموم کرد
    ولی خب همین بود دیگه
    از اپیزود اخر راضیم باز خوبه دکستر نمرد - دکستره اپیزود اخر همون دکستره همیشگی بود ...

17. 8 کاربرِ زیر از osture بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    332
    از این کاربر 256 بار در 53 پست سپاس گزاری شده

به جز نحوه مرگ دبرا به نظر من پایان قابل قبولی بود صحنه خداحافظی دکستر از دبرا و انداختنش توی آب که شاهکار بود صحنه کشتن الیور سک سون هم خوب بود کشتنش با یه خودکار
    با اینکه منم با نظر دیگران موافقم و میشد فصل آخر این سریال رو بهتر از این کار کرد و هیجان بیشتری بهش داد ولی پایان ضعیفی نداشت و خدا رو شکر خوب تموم شد
    دکستر
    JUST DEXTER

19. 5 کاربرِ زیر از real20 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین