برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
190. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

1 0.53%
  • 2 امتیاز

0 0%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

0 0%
  • 5 امتیاز

0 0%
  • 6 امتیاز

0 0%
  • 7 امتیاز

1 0.53%
  • 8 امتیاز

2 1.05%
  • 9 امتیاز

12 6.32%
  • 10 امتیاز

174 91.58%
صفحه 4 از 8 اولیناولین ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 از مجموع 75
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,487 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Breaking Bad | بحث اپیزودیک | فصل پنجم، اپیزود شانزدهم (پایان سریال)

Season 5, Episode 16: "Felina"

فصل پنجم، قسمت شانزدهم: "فلینا"

تاریخ پخش: 29 سپتامبر 2013

خلاصه ی داستان:

والت به خانه ی "گرچن" و "الیوت" رفته و مبلغ حدود 9 میلیون دلار که تقریبا تمام پولی است که به همراه دارد را پیش آنها گذاشته و با تهدیدی ساختگی، مطمئن می شود آن ها این پول را در جشن تولد هجده سالگی جونیور به او خواهند رساند.

والت آتش باری جنگی تهیه کرده و سم "رایسن" را از خانه ی متروکه ی خود بر می دارد.

والت که از تولید مجدد شیشه ی آبی و زنده بودن جسی باخبر شده، به سر قرار "لیدیا" و "تاد" می رود و با اشاره به رو به اتمام بودن ذخیره ی متیلامین در دست تاد، پیشنهاد روش جدیدی برای تولید شیشه بدون نیاز به متیلامین و آموزش آن به تاد را در ازای یک میلیون دلار می دهد. لیدیا به ظاهر موافقت می کند و به والت می گوید باید با جک در این خصوص گفتگو کنی. والت به تاد می گوید امشب به دیدار جک خواهد آمد. پس از رفتن والتر، لیدیا به تاد می گوید کار والت را تمام کنید.

والت در بیابان در حال آماده سازی دستگاهی جهت شلیک خودکار اسلحه به کمک ریموتی که روی سوئیچ ماشین نصب کرده، می باشد.

والت به خانه ی جدید اسکایلر رفته و مختصات GPS محل دفن هنک و گومی را به او می دهد و از او می خواهد به کمک دادن این اطلاعات به DEA، خود را از ادامه ی پیگرد قانونی و کل ماجرا خلاص کند. والت به اسکایلر می گوید تمام این کارها را به خاطر خودم کردم، این کار را دوست داشتم و در آن ماهر بودم.

والت به محل اقامت جک و دار و دسته ش رفته و ماشین را روبروی اتاقی که جک و گروهش در آن حضور دارند، پارک می کند. جک دستور کشتن والت را در همان ابتدا می دهد، ولی والت با پیش کشیدن قضیه ی جسی و گفتن اینکه شما کشتن او را به من بدهکار بودید، و در عوض با او در تولید شیشه در حال همکاری و شراکت هستید، باعث می شود جک دستور آوردن جسی به آنجا را بدهد. جک به والت می گوید پس از اینکه وضعیت جسی را دیدی و فهمیدی با او شراکت نمی کنیم، خودم تو را خواهم کشت.

جسی به اتاق آورده می شود. والت روبروی جسی قرار می گیرد و در حالی که سوییچ ماشین را در دست دارد، خود را روی جسی پرت می کند تا هر دو روی زمین بیفتند. والت دکمه ی سوییچ را فشار می دهد و آتشبار تعبیه شده در صندوق عقب ماشین شروع به شلیک می کند...

سپاس
    3,346
    از این کاربر 1,122 بار در 188 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Breaking Bad | بحث اپیزودیک | فصل پنجم، اپیزود شانزدهم (پایان سریال)

خوب 5 دقیقه پیش قسمت آخر رو هم دیدم و واقعا بغض هست که گلوی آدم رو میگیره واقعا دلتنگی این سریال یک طرف فکر کردن به اینکه دیگه آخرین هفته ای بود که میومد یک طرف واقعا داغونم نمیدونم چجوری حسم رو بیان کنم واقعا عاشق والتر وایت بودم به جرات میگم امکان نداره همچین سریالی تا ابد ساخته بشه واقعا همه چیز عالی از موزیک آخر تا موزیک تیتراژ همه عالی بود اون فیلمبرداری محشر که واقعا آدم حس میکرد خودش تو صحنه هست اونم با فیلمبرداری معمولی نه 3D واقعا باید خسته نباشید بگیم به همه تیم سازنه و همچنین تشکر میکنم از مترجمینش مدیران انجمن tv world که واقعا خالصانه و بدون هیچ چشم داشتی این سریال ها رو برای دانلود میزارن از ته دل تشکر میکنم اما دوستان واقعا تموم شد دلم خیلی گرفته.......

3. 15 کاربرِ زیر از linkinpark20 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,490
    از این کاربر 23,478 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

حرف اضافه زدن بی فایده است,
    مثل شاه زندگی کرد,
    مثل شاه مرد,

5. 22 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

never give up
    سپاس
    48
    از این کاربر 305 بار در 57 پست سپاس گزاری شده

live free or die . این قسمت عالی بود مخصوصا اون صحنه اکشنش جالب بود ... وقتی سویچ رو میز بیلیارد بود .... نمیخوام کسی فکر کنه سطحی نگرم ولی بهترین صحنه اکشنی بود که تا حالا دیدم .

7. 10 کاربرِ زیر از siavashbehzad1 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,463 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

9. 21 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm BACK
    سپاس
    6,956
    از این کاربر 8,896 بار در 1,066 پست سپاس گزاری شده

فقط یه حسرت دارم، این که چرا زودتر به پخش هفتگیه این سریال نرسیده بودم.

محشر بود. پایانی عالی بر شاهکار ویلیگان. سریال به موقع تموم شد، بدون هیچ اضافاتی، با یه Master Plan از مرد با برنامه. مرگ با شکوهی داشت از نظرم. پیش چیزهایی بود که عاشقشون بود.

عاشق این دیالوگ بودم:

از اول سریال منتظر بودم این دیالوگ رو از دهن والت بشنوم.

نمره کمتر از ده هم به نظرم توهینیه به خودم.
    My name is Giovanni Giorgio, but everybody calls me Giorgio...

11. 23 کاربرِ زیر از FarboƉ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

خوب چی میشه گفت، مگه بهتر از این هم میشد؟ مگه میشه از یک سریال تلویزیونی بیشتر از این لذت برد
    درسته که تموم شد ولی احساس غمگینی ندارم، دیروز وقتی این قسمت رو دیدم تا شب سرحالِ سرحال بودم، از بس که ازین سریال انرژی میگیره آدم
    والتر خیلی تو این قسمت آروم و خونسردتر از قبل شده بود، قشنگ میشد اینو احساس کرد که اون چندماهی که تنهایی توی اون خونه سپری کرده چقدر عوضش کرده. شاید همین تنهایی و فکر کردن زیاد بود که باعث شد آخرش خودشم بفهمه که تو تمام این مدت همه ی این کارهارو برای خودش انجام داده بود. این اعتراف ساده خیلی چیزارو عوض کرد. خیلی چیزا میشه گفت در مورد این قسمت و این سریال ولی به همین بسنده می کنم و فکر میکنم که هممون بسیار بسیار آدمای خوش شانسی هستیم که در عصر وینس گیلیگان زندگی میکنیم. لازمه بگم چند دادم؟

13. 16 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,992
    از این کاربر 3,274 بار در 350 پست سپاس گزاری شده

ای والتر عزیز که جانم فدای تو / قربان مهربانی و لطف و صفای تو ...
    خداحافظ مرد ...

15. 8 کاربرِ زیر از VIVA THE ROCK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,064 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

فوق العاده زیبا تموم شد..بعدازهفته ی قبل که دکستر تموم شد منتظر بودم تا ببینم آخره بریکینگ بد چی میشه..!! حدس میزدم والتر وایت بمیره..حالا بوسیله سرطانش یا عوامل دیگه ولی اگر دستگیر میشد یک تراژدیه ضایع رو میساختن. خلافش رو تو محیط آزمایشگاه شروع کردو تو همونجا باهاش به ابدیت رفت.! جسی پینکمن که خیلی حال کردم باهاش تو طول سریال. بیشتر دوستان که بیننده ی این سریال بودن میگفتن جسی اونطور که باید خوب بازی نکرده ولی من میگم بهترین بازی رو توی 5 فصلی که سریال داشت از خودش به نمایش گذاشت.درمورده شخصیت والتروایت بگم که هیچ کس به غیراز "برایان کرنستون" نمیتونست اینقدر قشنگ از آب دربیارتش.جسی هم که دیگه دیوانه شد.به جنون کشیده شد.اگر چندقسمت بعد سریال رو درمورده آخرعاقبته جسی میساختن مطمئنیم که بخاطر مصرف بیش از حد متامفتامین(C10H15N) میمرد. یک سریال فوق زیبا و دراماتیک که با احساس و روح و روان آدم بازی میکنه.به مقوله ی "بدبودن" از دیدگاه دیگری نگاه میکنه.کسی که مجبوره برای راحتی کسانی که دوسشون داره دست به هرکاری بزنه.تو سکانسی که با اسکایلر رودر رو شد گفت که اینکار رو برای خودم انجام دادم.سره همین دیالوگ یه دنیا میشه تفسیر و نقد نوشت.

فلش بکهای این قسمت از قسمتهای قبل بیشتر بهم چسبید.حسی پینکمن رو دیدیم که در اتاقی داشت زیرنور گرم و دلنشین آفتاب برای جلب رضایت معلمش جعبه ی چوبی رو درست میکرد.داستان این جعبه رو توفصل 3اگر اشتباه نکنم تو یه گفت وگوی طولانی توآزمایشگاه گاس فرینگ به یاد دارید دیگه..بعدازاین فلش بک وضعیت الانه جسی رو دیدیم که داغون و ناامید داشت به سمت دیگ پخت مواد میرفت.پارادوکس زیبائی رو درقالب تصویر مشاهده کردیم.درمورده اسمه این سریال بظر من BREAKING منظور والتر وایته.کسی که بخاطر بیماری و کم پولی ونبودآینده برای خانواده درحاله خرد شدن و ازبین رفتنه .کلمه ی BAD منظور جسی پینکمنه.کسی که از اولش آدم بده ی روزگار نبود.بی توجهی های خونواده،محیط و عوامل دیگه اون رو تبدیل به آدم بده ی داستان کردند. چنین چیزهایی تو همه جای دنیا هست ومخصوصا تباهی نسل جوان که تو ایران الاماشاا... دیده میشه..جوونایی که برای زندگی کردن دل مرده ان.بدون امید منتظرن که یه اتفاق براشون بیفته.
    به هرحال من درجایگاه نقد نیستم.چون نه دانش علمیش رو دارم نه درحدی ام که پا جای بزرگان عرصه ی نقد بزارم.ولی BreakingBad سریالیه که بیشتر با مشکلات مردم ارتباط برقرار کرده و ازونجائی که همگی درگیره مشکلاتیم ، زیاد به دانش و آگاهی برای تفسیر درد ها ورنج هایی که تواین سریال کشیده شد نیاز نداریم. آخرین قسمته سریال خیلی خوب وعالی وضعیت و تکلیف همه ی کارکتر هارومشخص کرد.البته اگر بگیم خوده والتر وایت وضعیت همه رو مشخص کرد بهتره.

این سریال یکی از بهترین،زیباترین،دردناک ترین،بی نظیرترین ساخته هاییه که تو تاریخ ساخته شد و جزو خاطرات خوب و دلنشین من تو دوران نوجوانی و جوانی هست. خیلی چیزا رو تو این سریال نشون دادن.مانشستیم و تماشا میکنیم ولی چون با یک سریال فوق العاده داشتیم وقت سپری میکردیم باعث شد بدون انجام دادن عمل به تجربه ای برسیم که پایانش مشخصه وباعث میشه درتصمیم گیری ها و برداشتن قدم های زندگی درست و عاقلانه تر تصمیم بگیریم. درنهایت میشه ازین سریال بعنوان یک کلاس درس برای تمامی قشربازیگران و عوامل سازنده ی یک اثر هنری یاد کرد.بازی های عالی،دیالوگهای عالی وفیلم برداری و ووو دست به دست هم دادند که "بد جلوه ی عالی به خودش بگیره."
    به سلامتی همه ی بد های خوبِ روزگار..!!
    نمره ی من به این سریال 10/10
    - یه نصیحت به کسانی که سریال رو هنوز نگاه نکردن بگم که لازمه ی درک و ارتباط با این سریال اینه که حداقل 5 تاسریال قوی و جون دار رو دیده باشید.

17. 21 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

وسط قهقهه یه ادم لال
    سپاس
    5,114
    از این کاربر 2,809 بار در 357 پست سپاس گزاری شده

یه سوال برام پیش اومده فلینا یعنی چی؟
    اقیانوسم مرد کشتی کجایی ؟بندرم بازار فروش کلک شد...رخ نشون بده د لعنتی چوبت...ترکه ی شک شد باورم فلک شد
    اگه نیای امشب وسط دریام...با این که سرده می لرزه دستام...اقیانوسم مرد کشتی کجایی……

19. 5 کاربرِ زیر از mas5oud281 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,915 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mas5oud281 نمایش پست ها
    یه سوال برام پیش اومده فلینا یعنی چی؟
    The title "Felina" is a reference to the 1959 song "El Paso" by Western music artist Marty Robbins. The song concerns an unnamed cowboy who falls in love with a woman named Felina, gets shot by his enemies, and dies in her arms. The song plays in Walt's stolen car in New Hampshire, and is later hummed by Walt as he assembles the M60.
    در مورد آهنگ "El Paso" که والتر موقع سرهم بندی سلاح داشت می خونده. توی این آهنگ یه پسر کابوی عاشق دختری به اسم فلینا می شه. توسط دشمنانش بهش شلیک می شه و در آغوش "فلینا" می میره.
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

صفحه 4 از 8 اولیناولین ... 23456 ... آخرینآخرین