برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
190. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

1 0.53%
  • 2 امتیاز

0 0%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

0 0%
  • 5 امتیاز

0 0%
  • 6 امتیاز

0 0%
  • 7 امتیاز

1 0.53%
  • 8 امتیاز

2 1.05%
  • 9 امتیاز

12 6.32%
  • 10 امتیاز

174 91.58%
صفحه 7 از 8 اولیناولین ... 5678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 از مجموع 75
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,487 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Breaking Bad | بحث اپیزودیک | فصل پنجم، اپیزود شانزدهم (پایان سریال)

Season 5, Episode 16: "Felina"

فصل پنجم، قسمت شانزدهم: "فلینا"

تاریخ پخش: 29 سپتامبر 2013

خلاصه ی داستان:

والت به خانه ی "گرچن" و "الیوت" رفته و مبلغ حدود 9 میلیون دلار که تقریبا تمام پولی است که به همراه دارد را پیش آنها گذاشته و با تهدیدی ساختگی، مطمئن می شود آن ها این پول را در جشن تولد هجده سالگی جونیور به او خواهند رساند.

والت آتش باری جنگی تهیه کرده و سم "رایسن" را از خانه ی متروکه ی خود بر می دارد.

والت که از تولید مجدد شیشه ی آبی و زنده بودن جسی باخبر شده، به سر قرار "لیدیا" و "تاد" می رود و با اشاره به رو به اتمام بودن ذخیره ی متیلامین در دست تاد، پیشنهاد روش جدیدی برای تولید شیشه بدون نیاز به متیلامین و آموزش آن به تاد را در ازای یک میلیون دلار می دهد. لیدیا به ظاهر موافقت می کند و به والت می گوید باید با جک در این خصوص گفتگو کنی. والت به تاد می گوید امشب به دیدار جک خواهد آمد. پس از رفتن والتر، لیدیا به تاد می گوید کار والت را تمام کنید.

والت در بیابان در حال آماده سازی دستگاهی جهت شلیک خودکار اسلحه به کمک ریموتی که روی سوئیچ ماشین نصب کرده، می باشد.

والت به خانه ی جدید اسکایلر رفته و مختصات GPS محل دفن هنک و گومی را به او می دهد و از او می خواهد به کمک دادن این اطلاعات به DEA، خود را از ادامه ی پیگرد قانونی و کل ماجرا خلاص کند. والت به اسکایلر می گوید تمام این کارها را به خاطر خودم کردم، این کار را دوست داشتم و در آن ماهر بودم.

والت به محل اقامت جک و دار و دسته ش رفته و ماشین را روبروی اتاقی که جک و گروهش در آن حضور دارند، پارک می کند. جک دستور کشتن والت را در همان ابتدا می دهد، ولی والت با پیش کشیدن قضیه ی جسی و گفتن اینکه شما کشتن او را به من بدهکار بودید، و در عوض با او در تولید شیشه در حال همکاری و شراکت هستید، باعث می شود جک دستور آوردن جسی به آنجا را بدهد. جک به والت می گوید پس از اینکه وضعیت جسی را دیدی و فهمیدی با او شراکت نمی کنیم، خودم تو را خواهم کشت.

جسی به اتاق آورده می شود. والت روبروی جسی قرار می گیرد و در حالی که سوییچ ماشین را در دست دارد، خود را روی جسی پرت می کند تا هر دو روی زمین بیفتند. والت دکمه ی سوییچ را فشار می دهد و آتشبار تعبیه شده در صندوق عقب ماشین شروع به شلیک می کند...

سپاس
    18,581
    از این کاربر 5,429 بار در 512 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Breaking Bad | بحث اپیزودیک | فصل پنجم، اپیزود شانزدهم (پایان سریال)

خدا حفظ کنه این گیلیگان رو
    عالی بود ، همه چی ، خیلی از گیرهایی که میدادم ، تو این چن قسمت واسم حل شد ( مخصوصا اون دیالوگی که والتر به اسکایلر میگه این کار رو میکردم چون خوشم میومد و توش خوب بودم ، به خاطر خانوادم نبود )
    یک پدر شکست خورده و از همه جا مونده و رانده شده ، اون حسرتی که داشت پسرش رو نگاه میکرد ووووووووو عالی بود
    اصلا حرکات صورت بازیگرها علی الخصوص والت و جسی حرف نداشت تو کل سریال
    من چن تا حدس زده بودم ، در مورد انتهای فیلم کلا سیستم پیش بینیم رو ریخت بهم
    دو تا شخصیت اصلی والت و جسی ، از اوج قدرت به خفت افتاده بودن ، اصلا فراز و نشیبهای این سریال عالی بود ،کسی که تو فصول اول ، علی الخصوص فصل یک ، عالم و آدم میزنن تو سرش ، همسرش تحقیرش میکنه حتی پسرش یه جاهایی تحقیرش میکرد ( اونجا که میگفت پیر بودن چه حسی داره یا یه هم چین چیزی ) ، نمیتونست درست صحبت کنه ( اون مسخره بازی بالشت دست گرفتن و حرف زدن که ماری پیشنهاد داده بود ) ، ماشین دانش آموزش رو میشست که دیگه اوج تحقیر بود ،یا وقتی به گرچن زنگ میزنه به همسر والت که ما دیگه هزینه ی درمان والت رو پرداخت نمیکنیم ، در صورتیکه قبلا هم پرداخت نکرده بود و والت رو به بدترین شکل ممکن جلو همسرش خوار میکنه ، پیش یه کارفرمایی کار میکرد ( گاس فرینگ) که با وجود اینکه حقوق میلیون دلاری ازش میگرفت ولی مثل برده با این برخورد میکرد ، یهو میاد اوج میگیره و قدرت میگیره ، حتی این قدرتش رو به رخ هم میکشه ( اونجا که به همسرش میگه به خاطر پول دادن به تد میبخشمت یا به هنک میفهمونه که ممکنه کس دیگه ای شیشه تولید کنه و آزادانه داره میگرده ) دوباره وقتی مجبور میشه از خانوادش جدا شه نهایت تنهایی و خفت رو حس میکنه ، نه تنها خودش بلکه باعث شده که روزگار خونوادش هم به فنا بره ، اینجا بهترین جایی بود که این شخصیت رو برای بار دوم به اوج قدرت بیارن و بزنه همه رو سرویس کنه ( البته پایان هالیوودی و قهرمانی ای داشت )
    پ ن 1 : امیدوارم والتر مثل مرحوم گاندولفینی تو فیلم ها گند نزنه
    پ ن 2 :ظاهرا جسی جایزه ای نبرده امسال ، این احمق هایی که جایزه میدن دقیقا معیارشون چیه واسه بازیگری؟
    سوال: والتر تو اون بسته ی کوچیک که زنه تو چاییش میریخت چجوری اون دارو رو ریخته بود؟یه کوچولوش همین جا رو من نفهمیدم ، این فدا سر گیلیگان

3. 9 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط 86471181 نمایش پست ها
    سوال: والتر تو اون بسته ی کوچیک که زنه تو چاییش میریخت چجوری اون دارو رو ریخته بود؟یه کوچولوش همین جا رو من نفهمیدم ، این فدا سر گیلیگان
    لیدیا هر هفته تو اون روز (یادم نیست دقیقاً چه روزی) و تو اون ساعت همیشه سر یک میز مینشسته و یه چیز سفارش میداده و از یه طعم خاص برای چاییش استفاده میکرده. والتر هم کافی بوده قبلاً یکی از اون بسته ها رو برداره، ببره بیرون مسمومش کنه و بیاره نیم ساعت قبل رسیدن لیدیا بذاره سرجاش و باقی بسته های مشابه رو از اون میز برداره. برای والتری که یه تنه یه باند 10-12 نفره رو تو 30 ثانیه میکشه، مسموم کردن یه بسته کاری داره به نظرت؟

5. 10 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,581
    از این کاربر 5,429 بار در 512 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Ozymandias نمایش پست ها
    لیدیا هر هفته تو اون روز (یادم نیست دقیقاً چه روزی) و تو اون ساعت همیشه سر یک میز مینشسته و یه چیز سفارش میداده و از یه طعم خاص برای چاییش استفاده میکرده. والتر هم کافی بوده قبلاً یکی از اون بسته ها رو برداره، ببره بیرون مسمومش کنه و بیاره نیم ساعت قبل رسیدن لیدیا بذاره سرجاش و باقی بسته های مشابه رو از اون میز برداره. برای والتری که یه تنه یه باند 10-12 نفره رو تو 30 ثانیه میکشه، مسموم کردن یه بسته کاری داره به نظرت؟
    حرفتون متین این رو متوجه شدم تو سریال ، یحتمل یه بسته از قبل آماده داشته گذاشته اونجا ، حالا این مهم نیست ، بعد این همه هنر حتی خدای نکرده زبونم لال سوتی هم باشه ، گیر دادن به این از طرف من اجحاف محسوب میشه تو حق این سریال

7. 6 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    15
    از این کاربر 53 بار در 10 پست سپاس گزاری شده

والت با عشق به کارش (!) مرد. جای دست خونیش روی اون دستگاه .... اولش یه معلم شیمی بود اما به تدریج شد یه جونور بی شاخ و دم. خیلی خوب حسش می کردم وقتی می گفت تنها چیزی که تو دنیا برام مونده؛ کارمه. با نجات دادن جسی؛ تنها آدمی که تو دنیا براش مونده بود رو نجات داد. یه پیوندی می دید بین خودش و جسی.
    بهترین هنرپیشه سریال از نظر من جسی بود. با اختلاف قابل توجه از بقیه.

9. 9 کاربرِ زیر از ramshad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,109
    از این کاربر 1,297 بار در 166 پست سپاس گزاری شده

بالاخره دیدم از اول بهار شروع کردم تا امروز. سه تا فصل اول رو با فاصله دیدم ولی فصل چهار و پنج رو تو یک هفته

نمیدونم در موردش چی باید گفت و یه چیزی اعصابمو خیلی خورد میکنه اونم اینه که کسی بابت مرگ والتر ناراحت نمیشه و هر کدوم دلایل خودشونو دارن در کل خیلی مرگ غریبانه ای داشتش شاید

بهتر بود یه قسمت دیگه هم درست میکردن تا حقایق برای خوانوادش مشخص تر بشه(مثل کشته شدن هنک وانتقام گرفتنش)

امیدوارم تو اسپین افی که میخوان بسازن این رو نشون بدن البته بعید میدونم بخوان ادامه ی داستان رو بسازن چون sual فرار کرد تا شیرینی پزی بزنه

11. 9 کاربرِ زیر از Zombieland بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,462 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Zombieland نمایش پست ها
    بهتر بود یه قسمت دیگه هم درست میکردن تا حقایق برای خوانوادش مشخص تر بشه(مثل کشته شدن هنک وانتقام گرفتنش)
    اين ديگه مي‌شد ضد بريكينگ بد.
    يه پايان خوب گاهي اوقات به معني متوقف شدن‌ه. اين ديگه از جهان داستان مي‌زد بيرون و وارد روزمرگي مي‌شد.

13. 17 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,870
    از این کاربر 1,378 بار در 224 پست سپاس گزاری شده

پایان بسیار زیبایی داشت
    واقعا خوشم اومد ...از همه ی سریال هایی که دیدم این پایان قشنگ تری داشت
    به نظر من بهترین بازیگر سریال جسی بود خیلی دوسش داشتم ...
    راستش من فصل1و2و3 رو از اول تابستون داشتم نگاه میکردم فصل 4 هم تو دو سه هفته ولی فصل 5 رو فکر کنم تو سه روز یا چهار روز تموم کردم
    خداحافظ برکینگ بد!

15. 16 کاربرِ زیر از Dark Angel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Irag نمایش پست ها

[/JUSTIFY]

بعد از کلی تفحص (درست نوشتم؟ ) این پست ایرجو پیدا کردم...دقایقی قبل درحال تماشای قسمت ششم از فصل 6 ام سریال the Sopranos بودم و یهو متوجه ی پلاک ماشینی شدم که مطمئن بودم قبلاً در Breaking Bad دیده بودمش..!! به جمله ی "Live Free Or Die" و "New Hampshire" توجه شود.

اولین بار ازین پلاک درسریال سوپرانوس استفاده شده بوده... Easter Egg و تلمیح جالبی بود که سازندگان Breaking bad ازش استفاده کردن..!!

پ.ن : خواستم بگم چشای تیزبینی دارم..

17. 17 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,133
    از این کاربر 3,831 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    بعد از کلی تفحص (درست نوشتم؟ ) این پست ایرجو پیدا کردم...دقایقی قبل درحال تماشای قسمت ششم از فصل 6 ام سریال the Sopranos بودم و یهو متوجه ی پلاک ماشینی شدم که مطمئن بودم قبلاً در Breaking Bad دیده بودمش..!!

اولین بار ازین پلاک درسریال سوپرانوس استفاده شده بوده... Easter Egg و تلمیح جالبی بود که سازندگان Breaking bad ازش استفاده کردن..!!

خیلی اتفاقات مهمتری نسبت به پلاک ماشین توی سریال افتادها، چیا رو از دست دادی که این رو دیدی ؟
    ولی عجیب بود که یادت اومد، I Am Totally Stunned Dude

19. 14 کاربرِ زیر از SepehrDtj20 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Let's get OUTTA here
    سپاس
    17
    از این کاربر 76 بار در 13 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    بعد از کلی تفحص (درست نوشتم؟ ) این پست ایرجو پیدا کردم...دقایقی قبل درحال تماشای قسمت ششم از فصل 6 ام سریال the Sopranos بودم و یهو متوجه ی پلاک ماشینی شدم که مطمئن بودم قبلاً در Breaking Bad دیده بودمش..!! به جمله ی "Live Free Or Die" و "New Hampshire" توجه شود.

چشات تیزه درست،ولی فکر کنم کل پلاکهای ایالت نیو همشیر این پلاکو دارن داداش !

21. 4 کاربرِ زیر از Sayasla بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 7 از 8 اولیناولین ... 5678 آخرینآخرین