برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 6 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 56
    سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

[Peaky Blinders] | معرفی و بحث کلی

Peaky Blinders

سریال جدید شبکه BBC 2 به نام Peaky Blinders درامی خوش ساخت است که شما را به اوایل قرن بیستم در شهر صنعتی بیرمنگام انگلستان میبرد
    جایی که شما همراه با خانواده گانگستر شلبی درگیر اوضاع سیاسی و اجتماعی آن زمان و حوادث بعد از جنگ جهانی اول خواهید شد.

خلاصه داستان :
    توماس شلبی رهبر گروه که فردی باهوش است بعد از جنگ به اداره بنگاه شرط بندی غیرمجاز خود مشغول است. وی همچنین به کسب انواع درآمد های غیر قانونی نیز می پردازد
    اما در اثر یک اشتباه محموله ای حاوی سلاح را از انبار کارخانه اسلحه سازی بیرمنگام می ربایند وهمین امر آغاز گر ورود مامور ویژه حکومت چستر کمپل به بیرمنگام میشود.
    وی که از طرف شخص وزیر وقت وینستون چرچیل مسئول پیدا کردن اسلحه های کمشده است متوجه اهمیت نقش دارودسته پیکی بلایندرز در شهر میشود
    و برای به دام انداختن این گروه گانگستری خطرناک تمام تلاش خود را بکار میگیرد وادامه ماجرا..........

توضیحات بیشتر توسط مترجم (حامد باتلاقی) :

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    00

☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰
    پیکی بلایندرز یک دارو دسته ی جنایتکار واقعی در بیرمنگهام انگلستان بودند که بعد از جنگ جهانی اول در خانواده ی شلبی تشکیل شد.
    گفته میشه انتخاب همچین اسمی به خاطر تیغی بوده که در نوک کلاه‌شون قرار میدادند و ازش به عنوان سلاح علیه دیگران استفاده میکردند که اول هم چشم رو نشونه و به قصد کور کردن طرف مقابل حمله میکردند که در تصویر سمت راست بالا میتونید نحوه ی قرار گیری تیغ رو ببینید.
    سردسته ی گروه فردی به شدت خطرناک و جاه طلب و بلند پرواز به اسم "تامی شلبی " بود.
    که پس از مدتی این گروه مورد توجه ی دولت قرار میگیره و یک سربازرس از پاسبانی سلطنتی ایرلند به نام "کمبل"، از طرف وزیر وقت "وینستون چرچیل"، از بلفست به بیرمنگهام فرستاده میشه تا جلوی فعالیت های این گروه رو بگیره و شهر رو از خلافکارها پاک کنه غافل از اینکه...
    خالق سریال Steven Knight هست که در کارنامه ی خودش فیلم های همچون:
    Dirty Pretty Thingsو Eastern Promises و Amazing Grace رو داره.
    نقش اول سریال رو Cillian Murphy بر عهده داره که در نقش رییس گروه، تامی شلبی بازی میکنه که حتما بازی های خوبش رو در سه گانه ی بتمن و Inception و In Time و TRON: Legacy و چندین فیلم دیگه به خاطر دارین.
    در سوی دیگه هم Sam Neill در نقش سربازرس کمبل بازی میکنه.
    که حتما نقشش رو در پارک ژوراسیک به یاد دارید.
    تعداد قسمت های فصل اول سریال 6 قسمت است.
    سریال در شهر های لیورپول، لیدز، بیرمنگهام و بردفورد فیلمبرداری شده.
    ☰☰☰☰☰☰
    ☰☰☰☰
    ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

|
    |

با تشکر از حامد باتلاقی
    منبع : تی وی شو

Veda
    سپاس
    1,833
    از این کاربر 3,173 بار در 335 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [Peaky Blinders] | معرفی و بحث کلی

منم تازه وقت کردم سریال ببینم
    واقعا قشنگه....خوش ساخت...موسیقی متن هم که واقعا عالی
    کلا حال و هوای سریال خعلی با متفاوته
    حتما ببیندیش

3. 17 کاربرِ زیر از K.Gatsby بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

*
    Tom Hardy نیز به گروه بازیگری فصل دوم سریال پیوست. احتمالا باید منتظر یه Forrest Bondurant دیگه باشیم.

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,414 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

فقط اومدم بگم عالی بود این برادر یونایتد دکمه ی تشکر کفایت نمیکرد
    تازه تمومش کردم ، فعلا تو کف موسیقی قسمت پایانی سریال هستم
    یه نکته فقط بگم اونم اینکه "سانز " شخصیتی مثل "تامی شلبی " کم داره ، یعنی یه وجه اشتراکهایی با جکس دارند اما از نظر شخصیت و کاراکتر خیلی "تامی شلبی" به نظرم سرتر هست از جکس
    پ ن : ایرج جان موسیقی متن رو یه بار دیگه زحمتش رو بکشی ممنون میشم لینکش پاک شده

6. 21 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552

خوب در ادامه ی پست قبلیم
    peaky blinders یک درام گانگستری اروپایی( عجب چیزی ) فوق العاده هست
    طراحی و صحنه و لباس و فیلم برداریش که خیلی خوب بودن ، یعنی اون حسی رو که باید از فضای گنگستری و مقتضیات خودش به آدم دست میداد رو قشنگ انتقال میداد ، کلا سریالهای اروپایی فضا سازیشون عالی هست حالا میخواد گنگستری باشه یا معمایی یا جنایی و یا کمدی
    واسه ی من خیلی مهم هست که یه شخصیت باورپذیر باشه ، یعنی اگه دیکتاتور هست چرا دیکتاتوره ، اگه قاتل هست چرا میکشه ، اگه شخصیتش عوض شده چرا عوض شده ، که این جور چیزا اگه سریال یا فیلم جنبه ی تخیلی داشته باشه که یه چیزی میگن و میره پی کارش اما اگه تخیل تو سریال دخیل نباشه باید یه مقدمه ای داشته باشه ، مسافر تاریکی و این جور چیزا هم عمرا تو کتم نمیره!!
    اما تو این سریال با اینکه این مقدمه رو در مورد خیلی از شخصیتها نداشت باز من اون شخصیت رو قبولش میکردم به همین شکل، نهایت اشاره ای که شد تو این سریال این بود که ، "توماس شلبی " جنگ رفته و یه آدم وطن پرست هست ، قبل جنگ یه اخلاقیاتی داشته اما الان روحیش یه چیز دیگه هست، یا "عمه پالی" که مادر معنوی اینا محسوب میشد و هم چنین "گریس " ، با همه ی این اوصاف من رو اذیت نمیکرد تو این سریال ، همه ی شخصیت ها رو اون جوری که نشون داد قبول داشتم ، البته اشارات خوبی هم داشت سریال ، به عنوا مثال ما "توماس شلبی " رو یه آدم بی عاطفه با یه صورت بی حس میبینیم و در واقع خودش هم تظاهر به بی عاطفگی میکرد ولی به یه سکانسی که نشون دادن میخواد اسبش رو بکشه و ازش معذرت خواهی میکنه ، عاطفه ای که تو وجودش هست رو نشون میده کارگردان، از این اشاره ها کم نداشت سریال و تناقضات ظاهری و باطنی شخصیت ها رو خوب نشون میداد علی الخصوص برای دو شخصیت "توماس شلبی " و " عمه پالی".
    از نکات جالب دیگه ای که داشت و مخاطب رو جذب میکرد ، محله ای بود که نشون میداد ، تقریبا اکثر اهالی اون منطقه به جز "شلبی ها" اصلا متعلق به اونجا نبودن و از جاهای مختلف بودن و در حد اپسیلون هم که شده به اون گروهها هم پرداخت سریال ، حداقل یه درگیری چند دقیقه ای بین شلبی ها و اونا نشون داد
    نکته ی دیگه حضور زنان این سریال هست
    "عمه پالی " که مادر معنوی شلبی ها محسوب میشه و در نبود اونا این سیستم گنگستری و شرط بندی رو میچرخونده ، یه زن قابل اتکا و قوی که تو اکثر مشکلات میانجیگری میکنه
    "آیدا " یه خواهر دردونه که کسی چیزی بهش نمیگه
    "گریس" ، دختری که با نیت انتقام وارد بیرمنگهام میشه و در ادامه یه دختر عاشق پیشه ازش میاد بیرون و تنها کسی هست که از نظر عاطفی خلا توماس رو پر میکنه
    در واقع یه ترکیب 3 گانه کامل و به جا هست
    بازی بازیگرها هم خیلی خوب بود ، یعنی کارگردان به خوبی اینا رو به بازی گرفته بود و حرکت اضافه ای نداشتن و به خوبی اون حس رو به آدم انتقال میدادن
    اما ، ابهاماتی که داشت ( کاستی ها) رو امیدوارم تو فصل 2 پاسخ بده ، جریان پدر "گریس" و دلیل انتقام جویی "گریس" یا گذشته ی "عمه پالی" و "توماس " و ... و به شدت هم خوشحالم که واسه فصل 2 تمدید شده

8. 18 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,921
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

نقد مفصل و جامع علی عزیز تقریبن همه اشارات مثبت سریال رو به خوبی بیان کرد از شخصیت پردازی تا فضاسازی عالی محله های بیرمنگهام(هر چند خودم از اینجور فضاها خوشم نمیاد و دلچسب من نیست ولی خوب دراورده بودند)و بازی بازیگران سریال همه در حد عالی بودند ولی من دو مشکل اساس با این سریال داشتم یک پلیسهای این سریال به شدت نقش کاریکاتورگونه داشتند بغیر از ریس پلیس که یکجورایی وصله ناجور پلیسهای اونجا بود بقیه پلیسها در نقش مترسک بودند با اینکه میدونستند شلبیها خلاف میکنند ولی جلوشون نمیگرفتند.
    اما مشکل اساس من با قسمت نهایی بود جایی که با یک سکانسهای خوب ومعقول میرفت که یک نقطه عطف و پایان خاطره انگیز داشته باشند (سکانس دوئل دو دارودسته در نزدیکی کافه شلبیها )اما نمیدونم چطور کارگردان یکهو تصمیم گرفت این سکانس خیلی راحت خراب کرد و با حضور یک زن و بچه به کل ماجرا دوئل و جنگ گروهها رو با کمترین خونریزی فیصله بدهد و ماجرا تموم بشه.
    برخلاف دوستان من ذوق و شوقی برای دیدن فصل دومش نخواهم داشت مگر اینکه شمشیر ایرج عزیز روی گردنم باشد
    ولی در مجموع از سریالهای خوب(نه عالی )اروپایی هست ارزش یکبار دیدنو حتمن دارد

10. 11 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2006mi نمایش پست ها
    نقد مفصل و جامع علی عزیز تقریبن همه اشارات مثبت سریال رو به خوبی بیان کرد از شخصیت پردازی تا فضاسازی عالی محله های بیرمنگهام(هر چند خودم از اینجور فضاها خوشم نمیاد و دلچسب من نیست ولی خوب دراورده بودند)و بازی بازیگران سریال همه در حد عالی بودند ولی من دو مشکل اساس با این سریال داشتم یک پلیسهای این سریال به شدت نقش کاریکاتورگونه داشتند بغیر از ریس پلیس که یکجورایی وصله ناجور پلیسهای اونجا بود بقیه پلیسها در نقش مترسک بودند با اینکه میدونستند شلبیها خلاف میکنند ولی جلوشون نمیگرفتند.
    اما مشکل اساس من با قسمت نهایی بود جایی که با یک سکانسهای خوب ومعقول میرفت که یک نقطه عطف و پایان خاطره انگیز داشته باشند (سکانس دوئل دو دارودسته در نزدیکی کافه شلبیها )اما نمیدونم چطور کارگردان یکهو تصمیم گرفت این سکانس خیلی راحت خراب کرد و با حضور یک زن و بچه به کل ماجرا دوئل و جنگ گروهها رو با کمترین خونریزی فیصله بدهد و ماجرا تموم بشه.
    برخلاف دوستان من ذوق و شوقی برای دیدن فصل دومش نخواهم داشت مگر اینکه شمشیر ایرج عزیز روی گردنم باشد
    ولی در مجموع از سریالهای خوب(نه عالی )اروپایی هست ارزش یکبار دیدنو حتمن دارد
    مخالفم آقا مخالفم
    تو سریالهایی هم که مثلا دنیای امروزی رو نشون میدن این جور چیزا هست ، نمونش سانز که حتی خیلی وقتها ازشون پشتیبانی هم میکنن مگه اینکه یه پلیس از یه جای دیگه اومده باشه، سریالهای دیگه ای هم با این جو پلیس مترسک وجود داره
    اما تو این سریال فضا فضای بعد جنگ جهانیه ، هنوز هرج و مرج وجود داره ، کلی هم گروه گنگستری میبینیم تو سریال که هر کاری میخوان میکنن ، این نشون دهنده ی مترسک بودن پلیس نیست نشون دهنده ی قدرت کمی هست که دارند من که جایی از سریال هم ندیدم که رشوه بگیرند اینا حتی سر جریان فردی هم مقاومت کردن و کشته شدند ، البته چند جا هم قدرتشون رو به رخ میکشن این جوری هم نیست که کلا مترسک باشن ( اگه فیلم the chaser رو دیدی بحث مترسک بودن اونجا مصداق پیدا میکنه ، اینجا به نظرم درست نیست)
    اما اون جنگ آخر ، آره یه مقدرا گل و بلبلی تموم شد ولی خوب کارگردان کلا سعی کرد با دیالوگهای "آیدا" این قضیه رو توجیه کنه و علاوه بر این ، دار و دسته ی پیکی بلایندرز حاضر بودن جونشون رو برای توماس بدن ، اما طرف مقابل که اگه اشتباه نکنم اسمش "کیمبر" بود ، یه مشت مزدور بودن که چشمشون به صاحابشون بود ، اون بمیره که دیگه انگیزه ای نمیمونه واسه جنگیدن، با مرگ "کیمبر" و اقتداری که "توماس شلبی" از خودش نشون داد کار به جنگ نکشید ، ولی خوب باز هم انتقاد تا حدی وارده

12. 13 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط 86471181 نمایش پست ها
    پ ن : ایرج جان موسیقی متن رو یه بار دیگه زحمتش رو بکشی ممنون میشم لینکش پاک شده
    خدمت شما : (موسیقی متن کامل سریال رو هم به زودی آپ می‌کنم)

14. 16 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Sh*t up Baby
    سپاس
    2,489
    از این کاربر 6,587 بار در 583 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Irag نمایش پست ها

*
    Tom Hardy نیز به گروه بازیگری فصل دوم سریال پیوست. احتمالا باید منتظر یه Forrest Bondurant دیگه باشیم.

چه شود فصل اول عالی بود یه روز کامل پاش نشستم زندگانی کردم (کشته ی اون وافور تامیم ) این bbc اپیزودارو بیشتر کنه خیلی خوب میشه

16. 14 کاربرِ زیر از Vic Mackey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کجـــــاست جـــــای رسیــــدن...
    سپاس
    1,234
    از این کاربر 886 بار در 112 پست سپاس گزاری شده

واقعا که چقدر خوبه این سریال با دین این سریال و سریال orphan black به شبکه bbc رسما امیدوار شدم
    از تم سریال و بازی بازیگراش و نوع کارگردانی و شخصیت پردازی و لوکیشنا خوشم اومد...

18. 10 کاربرِ زیر از مزدک بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

10 روز ... !

20. 17 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 6 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین