برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 16
    کیشلو پرانگز
    سپاس
    688
    از این کاربر 4,654 بار در 638 پست سپاس گزاری شده

10 سال بعد:پادشاه فراماسون بود؟

10 سال پیش تاریخ هالیوود یکی از مهم ترین تجربه های خودش رو به پایان رسوند.از طرفدار معمولی هالیوود تا بزرگ ترین منتقدان سینمایی منتظر پایان معجزه ی جکسون بودند.از دیدگاه خیلی ها بنا به قانون نانوشته ی تریلوژی ها،فیلم از پیش شکست خورده بود.اما درک بالای جکسون از ذهن خلاق نویسنده،همه رو شگفت زده کرد."ارباب حلقه ها:بازگشت پادشاه" با 11 اسکار در کنار تایتانیک به پر افتخار ترین فیلم هالیوود تبدیل شد تا این تریلوژی رویایی ترین پایان ممکن رو تجربه کنه.هر چند به نظر خود من کارگردان با ساخت فیلم های بعدش ثابت کرد که به بزرگی اثری که خلق کرده بود نیست اما همین که از عهده به تصویر کشیدن این اثر بزرگ بر اومده باعث میشه هالیوود و طرفدارانش همیشه ازش ممنون باشند.

قصد نقد فیلم رو ندارم چون بار ها و بارها این کار به خاطر عظمتش مورد نقدهای مثبت و منفی قرار گرفته.چیزی که مشخصه اینه که کمتر کسی پیدا میشه که این سه گانه رو دنبال کرده باشه و ازش لذت نبرده باشه.فیلم از لحاظ تکنیک ساخت و داستان،هیچ کم و کسری نداره.شاید همین محبوبیت بیش از حدش هم باعث شد تا قلم های فرا سینمایی بر علیهش نوک تیز کنند.تفاسیر واضحی شده از ضد دین بودن این فیلم و فکر می کنم همه ی دوستانی که فیلم رو دیدن کمابیش از تفاسیرش هم با خبر باشن.گفتم به بهانه ی این سالگرد نظر بچه ها در مورد درست یا غلط بودن این تفاسیر رو بدونیم که ایا واقعا هدف خلق دنیای ارباب حلقه ها توسط تالکین چیزی فراتر از ادبیات غنی بوده و ایا هالیوود به دنبال هدفی جدا از ارائه ی فیلمی خوش ساخت بوده یا نه؟البته امیدوارم پست در حد همون نظر شخصی بمونه و کسی نخواد مطلبی رو به زور به خورد بقیه بده.لطفا مسائل حاشیه ای هم رعایت کنید که شرمنده ی مدیرای عزیز هم نشیم.نقد زیر هم از خبرگزاری مهره که به نظرم یکی از کامل ترین نقد ها در مورد ضد دین بودن فیلم اومد و اینجا قرارش دادم بابت مطالعه ی ازاد

محتوای اسپویلر

It was the best of times, it was the worst of times
    it was the age of wisdom, it was the age of foolishness
    it was the season of Light, it was the season of Darkness
    it was the spring of hope, it was the winter of despair
    we had everything before us, we had nothing before us
    we were all going direct to Heaven, we were all going direct to Hell

سپاس
    4,048
    از این کاربر 5,876 بار در 1,098 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : 10 سال بعد:پادشاه فراماسون بود؟

برای سایتی مثل tvworld پست ها و مطالب موجود خیلی اهمیت داره، چون خیلی از این موارد حاصل دسترنج هستند، ترجمه ها، تفاسیر، نقد ها و ... برای یکی خبرگزاری هم احتمالا اخبار و مطالب تولیدی از ارزش بالایی برخورداره و شخص یا اشخاص در جهت صیانت از این موارد میکوشند، خیلی با اهمیت نیست اما اینکه چرا لینک این نقد خبرگزاری مهر روی سایت خودشون و حتی تو آرشیوشون موجود نیست عجیبه یکم.
    حتی این دوستان اسم شخصیت هارو و نوع تلفظشونم نمیدونستن:
    پايتخت گوندور است که در محاصره نيروي سياهي ( سارون ) قرار گرفته است. کندالف ( کاهن و ضامن صلح و نور ) با تلاش زياد سعي مي کند
    که یا اشتباه تایپیه یا خبر از چشم بسته غیب گفتن میده.

در مورد نقد، فوق العاده مضحک بود! حلاجی کردن اعتقاد گروه و عده ای از اقوام و ربط دادنش به فیلم ارباب حلقه ها
    برای مثل:
    در فيلم " ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه" 8 دقيقه بعد از آغاز فيلم " پپين" با نگاه کردن به " گوي آتشين" که گندالف آن را به پارچه مي پيچيد تا چشمي به آن نيفتد، آينده را مي بيند و از تصرف شهر در آينده مطلع مي شود و آن را به گندالف بازگو مي کند. اين رازي است که گندالف از مدت ها قبل بر وقع آن آگاه است . همان رازي که مسحيان صهيونيست سعي در ترويجش دارند. در اين فيلم "گندالف" قدرت اساطيري بينش الهام يافته دارد و کسي است که بايد زير نظرش حلقه به مذاب انداخته شود و پادشاهي اراگون اعاده شود ، موجودي نمايانده مي شود که از ازل تا ابد جهان را آگاه است و تولد و نوجواني و جواني نداشته هميشه سپيد موي دانا و توانا بوده است و در آخر فيلم هم همچون ناظري بي طرف از چشم ها پنهان مي شود . اين ويژگي ها سخن او را براي مخاطب اثر گذار و ماندگار مي کند .
    واقعا!؟ من میتونم از سینمای کودک ایران 100 طور مثال اینجوری بسازم بین رابطه خیر و شر!
    فقط یه دور خودتون مطالعه اش کنید روزنامه وار و ببینید بعضی بخش ها چقدر بی ربطن نسبت به هم، انقدر بی ربط که حتی جراَت نگهداری تو آرشیو رو هم نداشته مهر
    امید کوکبی

3. 10 کاربرِ زیر از Headache بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    508
    از این کاربر 1,804 بار در 254 پست سپاس گزاری شده

تام و جری و فراماسونری
    https://www.google.com/#q=%D9%81%D8%...AC%D8%B1%DB%8C

شهر موشها و فراماسونری
    http://www.parsine.com/fa/news/14227...A8%D9%88%D8%AF

یک گروهی در ایران وجود دارند که توهم توطئه رو هم رد کردند دیوار صاف رو هم میبینند و ازش اسرائیل و فراماسونری درمیارن .
    پیشنهاد من برای علاقمندان سریال کمدی
    1- فرندز
    2- بیگ بنگ تئوری 3 - دو مرد و نصفی - چطور با مادرتون آشنا شدم 5- ویتنی 6- کمونیتی 7- فیلادلفیا همیشه آفتابیست 8 - IT crowd
    9-ساینفیلد 10- کاپلینگ

5. 12 کاربرِ زیر از yasharhi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    270
    از این کاربر 353 بار در 62 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط yasharhi نمایش پست ها
    تام و جری و فراماسونری
    https://www.google.com/#q=%D9%81%D8%...AC%D8%B1%DB%8C

شهر موشها و فراماسونری
    http://www.parsine.com/fa/news/14227...A8%D9%88%D8%AF

یک گروهی در ایران وجود دارند که توهم توطئه رو هم رد کردند دیوار صاف رو هم میبینند و ازش اسرائیل و فراماسونری درمیارن .
    توهم توطئه یک بحثه و توطئه دروغی که یک سری سایت ها راه انداختن و موضوعات کودکانه مثل شهر موش ها رو که شما نام بردی رو به فراماسون ربط دادند و بزرگش میکنند هم یک بحث دیگه هست.اینجا یک سری دارند از این بحث فراماسون سو استفاده میکنند و همه چیز رو به این موضوع ربط میدهند تا ذهن من و شما رو مختوش کنند و بگند که همه چی ربط داره به این قضیه ولی وقتی فکر کنید می بینید که هیچ ربطی نداره و این خودش یک توطئه هست که هر موضوعی رو به فراماسون ربط میدهند تا در واقع کسانی که موضوعاتی رو که واقعا به فراماسون ربط داره و این افراد بیان میکنند رو مسخره کنند و کار این افراد رو به بیراهه بکشند. چه خوبه کسی که این بحث رو گذاشته خودش بیاد مفهوم این کارش رو بیان کنه و بگه خودش فراماسون رو قبول داره و یا اینکه همین جوری برای خنده این بحث رو گذاشته شده و یا بگه مدعی توطئه توهم هست یا نه؟

7. کاربر زیر از Boronka بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

Israel Hands
    سپاس
    26,401
    از این کاربر 85,408 بار در 9,064 پست سپاس گزاری شده

اول اینکه خواهشا بحث رو به بیراهه نکشید! درباره ی همین موضوع فقط صحبت کنید، نه شهر موشها
    و درباره ی خود این مطلب:
    خب نقدی که آورده شده واقعا بی معنی و چرت و پرته، اما به عنوان کسی که کتاب های تالکین رو خونده به چیزهای بدی رسیدم که سعی کردم از کنارش رد بشم.
    اول اینکه اسم سرزمین اصلی داستان middle east ـه، که ترجمه شده سرزمین میانه، اما همون خاور میانه خودمونه. الف ها وقتی از سرزمین میانه خسته میشن به غرب میرن، جایی که خداها هستند همراه با الف های عالی رتبه! پس یه جوری غرب بهشت ترسیم شده و هروقت کمکی لازم دارن، به روی غرب دعا میکنند. سرزمین میانه محل جنگ هاست، و از شرق وحشی ها به کمک سائرون میان تا در جنگ با گوندور بهش کمک کنند! جنوبی ها هم همین طور! وحشی های سیاه پوست.
    خب همون جور که میبینید دقیقا تصویر دنیای امروزه ی ماست که با یه ذره ریزه کاری سعی بر مخفی کردنش کرده. غرب (اروپا و امریکا) خوبه، شرق و جنوب (اسیا شرقی و افریقا مثلا) وحشی ان و خاور میانه ای ها هم شخصیت های اصلی داستان! حداقل ما خوب جایی افتادیم

9. 23 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everybody Lies
    سپاس
    30,054
    از این کاربر 49,207 بار در 5,610 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط prongz نمایش پست ها
    رمان سه جلدي جي . آر. آر. تالکين که در دهه شصت نوشته شده است در حال و هواي تبليغات پايان دوران(آخرالزمان)،
    والا تا جایی ما میدونیم دهه 60 بحث آخرالزمان و این حرفا به صورتی که سال 2012 بحثش داغ شده بود مطرح نبود فقط جنگ سرد مطرح بود که بارز ترین نمونه اش همون بحران کوبا بوده الان هم حساب کنیم این نوع تهدید رو بشر ساخته بود و هنوز هم از بین نرفته و حتی بدتر هم شده .

محصول 2003 نيوزيلند مي باشد
    محصول نیوزیلند نیست و محصول امریکاست ، فقط داخل نیوزلند فیلم برداری شده.

از دهه هفتاد سينماي هاليوود ساختن فيلم هايي که " آخرين جنگ سرنوشت ساز بشريت " يا همان " آرماگدون " ARMAGEDON را در بر بگيرد در دستور کار توليد هاي خود قرار داده است. "ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه" در ادامه زنجيره توليد فيلم هاي " آخر زماني " است .
    به هیچ عنوان نمیشه دنیای خیالی رو با دنیا واقعی قاطی کرد تا جایی هم من میدونم تو هیچ جا گفته نشده ارباب حلقه فیلم آخرت زمانی ( apocalyptic film) باشه و سبکی هم براش به فارسی تعریف شده حماسه‌ای فانتزی-ماجرایی هست ، اگه این جوری باشه به هری پاتر هم میشه قضیه رو بسط داد.

به گزارش "مهر" هنگامي که در اوايل دهه هشتاد " کارتر" به تمامي نيازهاي صهيونيست ها پاسخ در خور انتظارشان را نداد لابي صهونيستي " ايپک " آمريکا او را به نفع رونالد ريگان از هواداران مسيحيان صهيونيست در انتخابات شکست دادند
    یک مسئله ای سـیاسی در بالاترین سطح یه مملکت نمیشه به گزارش فلان پذیرفتش که ! اگه اینجوریه به نقل از بنده هم بنویسید کندی هم آدم فضائی‌ها ترور کردن !

همين روند تعويض رياست جمهوري در آمريکا بامحاکمه و خلع يد " بيل کلينتون" بوسيله ايپک تکرار شد و مسيحيان صهيونيست آمريکا با دار و دسته بوش جنگ
    خاورميانه را با اشغال افغانستان و عراق شروع کردن
    مگه چاله میدونه ! دار دسته بوش خداوکیل به اون چیزی مینویسی نیم ثانیه فکر کن !

اين گروه که بوش و کابينه اش از معتقدين به آن هستند با مطالعه جزء به جزء کتاب مقدس ( عهد قديم وجديد ) و با تکيه بر عصمت حرفي آن ، وقايع آينده را پيش گويي و تفسيرمي کنند. همين عقيده ويژه است که اين گروه را از ديگرانديشمندان مسيحي متمايز مي سازد.
    بابا شما یا نمیدونین یا خودتون رو زدین به اون راه ، نقد تاریخی کتاب مقدس از قرن 17 شروع شد و خیلی از قسمت هاش رو روش توافق نکردن و حتی خود یهودی و مسیحی ها هم خیلی جاهاش رو قبول ندارن مخصوصا اون قسمت آخر که مکاشفات یوحناست و پیش بینی های زیادی هم اومده خیلی ها قبولش ندارن و اصلا یهودی ها عهد جدید رو قبول ندارن ! و حتی گروه های خاصشون فقط و فقط بخشی از همون عهد عتیق و یا حتی فقط تورات رو قبول دارن .

پايه اعتقاد نوين اين مکتب در قرن نوزدهم و تحت تاثير نگرش ويژه به کتاب مقدس ( عهده قديم و جديد ) شکل گرفت. براساس اعتقادات آنها ،تاريخ بشريت به هفت عصر (دوره ) تقسيم مي شود. به گفته آنان در حال حاضر جهان درحال پشت سر گذاشتن دوره ششم حيات تاريخي خود و آماده شدن براي ورود به عصر هفتم که همان ظهور مسيح است مي باشد.
    این 7 قسمت عینان انجیل یوحنا ست و این کتاب نثر و ساختار و روایتش کاملا با 3 انجیل مورد تائید دیگه متفاوته .

اول این نکته رو بگم این نقل قول ها و صحبت هام منظورم نویسنده متنه . دوم اینکه واقعا حوصله نقل قول گرفتن از بقیه قسمت هاش رو ندارم ( مگه اینجا باید نقد تاریخی کتاب مقدس بکنم یا بیایم در مورد امریکا و رئیس جمهورهاش حرف بزنیم ؟ اصلا مگه تخصصش رو دارم ؟ مگه علمش رو دارم؟ ) سوم اینکه آره دوستان خیلی مسائل هست خیلی صحبت ها هست ولی تو این متن همه چی گفته شده (اگه اصل عدم فطعیت هایزنبرگ هم گفته میشد جای تعجب نیود !) غیر از ارتباط خود ارباب حلقه با ضد دین بودن یا نبودنش ! نکته مهمتر ضد چه دینی ؟ اسلام ؟ یهود ؟ مسیحیت ؟ چی؟

دوستان بله در فیلم ارباب حلقه غیرمستقیم اسم خاورمیانه هم آورده میشه (البته اونجا Middle-earth گفته شده که میشه سزمین میانی و باتوجه به تمثیل هاش و اوضاع احوال ما به خاور میانه هم میشه تشبیه بشه) و غیر مستقیم همون جاهایی که الفها دارن میرن رو مدینه فاضله تعریف میکنه که میشه غرب . جالبه تو این متن یک کلمه در مورد این موضوع هیچ صحبتی نشده !

عزیز من برادر من این متنها فقط و فقط باعث میشه یه موقع یه حرف درستی هم بزنی اون موقع دیگه هیچکس بهت گوش نده ! تا جایی هم میدونم این مطلب مال 2-3 سال پیشه .

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688
    از این کاربر 4,654 بار در 638 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin7777777 نمایش پست ها
    توهم توطئه یک بحثه و توطئه دروغی که یک سری سایت ها راه انداختن و موضوعات کودکانه مثل شهر موش ها رو که شما نام بردی رو به فراماسون ربط دادند و بزرگش میکنند هم یک بحث دیگه هست.اینجا یک سری دارند از این بحث فراماسون سو استفاده میکنند و همه چیز رو به این موضوع ربط میدهند تا ذهن من و شما رو مختوش کنند و بگند که همه چی ربط داره به این قضیه ولی وقتی فکر کنید می بینید که هیچ ربطی نداره و این خودش یک توطئه هست که هر موضوعی رو به فراماسون ربط میدهند تا در واقع کسانی که موضوعاتی رو که واقعا به فراماسون ربط داره و این افراد بیان میکنند رو مسخره کنند و کار این افراد رو به بیراهه بکشند. چه خوبه کسی که این بحث رو گذاشته خودش بیاد مفهوم این کارش رو بیان کنه و بگه خودش فراماسون رو قبول داره و یا اینکه همین جوری برای خنده این بحث رو گذاشته شده و یا بگه مدعی توطئه توهم هست یا نه؟
    والا قطعا برای خنده ننوشتم این موضوع رو.اما درکی هم دیدگاه شما ندارم دنبال این هستی طرفت یا دوست باشه یا دشمن.

اول از همه این موضوع رو بیان کنم من سعی کردم تا جایی که می شه مبحث تاپیک رو از اون مقاله جدا کنم.به خاطر همین هم بود که تاکید کردم این مقاله صرفا جهت مطالعه ی ازاده و بری اون دسته از عزیزانی هست که شاید تا به حال فیلم رو با این دیدگاه پی گیری نکردن و نیاز داشتن تا با یه سری از نقد هایی که به فیلم میشه اشنا بشن.نیت بنده این نبود که یه نقد رو بزارم جلوتون بعد با هم زیر و روشو بکشیم و تیکه پارش کنیم.اما چرا این مقاله رو انتخاب کردم؟دلیلش خیلی ساده بود به خاطر خبرگزاری بودن منبعش بود.وگرنه خیلی از این نقد ها توی اینترنت هست که جای بحث خیلی بیشتری بهمون میداد و به قول شما قرص و محکم تر از این بود.خیلی حاها اشاره کردن که مثلا حلقه نماد قرآنه و موردور نماد مکه و حتی گاندولف نماد شیطانه که انسان ها رو می خواد از بند دین نجات بده و از این جور مزخرفات... حالا همگی اصل داستانو ول کردید چسبیدید به مقاله؟ مرض نداشتم که تو اسپویلش کردم

اما دلیل .حقیقتش اول دوست داشتم فقط یه تاپیک در حد یادبود این سه گانه ی بی نظیر بزنم و به خیلی از همسن و سال هامون یاد اور بشم که 10 سال از اون شور و شوق به همین سرعت گذشت.اما موضوعی بود (و هست) که ذهن منو کاملا در گیر کرده:حتی بیایم فرض بگیریم تمام این صحبت ها درست باشه و این موضوعات حیله های هالیوود باشه برای پر کردن ذهن مردم.اما این حیله تا زمانی که برملا نشه چه ارزشی داره؟دقیقا وقتی این موضوعات به چشم میاد که توسط یه سری گروه با هدف نامعلوم تو بوق و کرنا بشه.خود من از طرفدارای کتاب هری پاتر بود یادمه یه بار یه مستند درباره ی هری پاتر پخش کرد که اصلا مخم سوت کشید.چون برای یه نوجوون این تحلیل ها هیچ ارزش نداره.این که نقش خدا در کتاب هری پاتر حذف شده رو اصلا یه نوجوون بهش توجه نمی کنه مگه اینکه بیان بهش بگن. هدف من نتیجه گیری بود.از تاثیراتی که این نقد های هجومی رو ذهن مخاطب های هم نسلم گذاشته.از نظر من اصلا مهم نیست شخص منی که این بحث رو اغاز کرده قبول داره فراماسونری بودن رو یانه.چیزی که برای من مهمه نحوه ی کنار اومدن هم نسل هام با این کانفیلیکته:

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    ما به عنوان کسی که کتاب های تالکین رو خونده به چیزهای بدی رسیدم که سعی کردم از کنارش رد بشم.
    It was the best of times, it was the worst of times
    it was the age of wisdom, it was the age of foolishness
    it was the season of Light, it was the season of Darkness
    it was the spring of hope, it was the winter of despair
    we had everything before us, we had nothing before us
    we were all going direct to Heaven, we were all going direct to Hell

12. 7 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,401
    از این کاربر 85,408 بار در 9,064 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    اول اینکه اسم سرزمین اصلی داستان middle east ـه، که ترجمه شده سرزمین میانه، اما همون خاور میانه خودمونه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooya نمایش پست ها
    البته اونجا Middle-earth گفته شده که میشه سزمین میانی
    خب اشتباه نوشته بودم، اما بازم به قول پویا میشه تشبیه کرد.
    اما بازم نمیشه ربطش داد به هالیوود! این مجموعه کاملا به کتاب وفادار بوده و به جز حذف چند شخصیت فرعی همه چیز رو به تصویر کشیده! اگه کسی هم بخوایم مقصر بدونیم اون تالکین! کسی که کتاب رو بیشتر از 60 سال پیش نوشته! فکر نمیکنم اون موقع ها اصلا به این موضوع ها فکر کرده باشه. بازم میگم، سعی میکنم زیاد بهش فکر نکنم و از اثری که استاد نوشته لذت ببرم. به قول مجتبی تا کسی اینا رو توش گوش ما نخونه، ما متوجه نمیشیم به خدا!!!

14. 7 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,394
    از این کاربر 4,502 بار در 450 پست سپاس گزاری شده

برای یه نوجوون این تحلیل ها هیچ ارزش نداره.این که نقش خدا در کتاب هری پاتر حذف شده رو اصلا یه نوجوون بهش توجه نمی کنه مگه اینکه بیان بهش بگن
    والا من خودم به شخصه زیاد دوست ندارم وارد این بحث ها بشم
    اما در مورد هری پاتر یه مثال عینی از خودم بزنم
    من این 7 گانه ی جاودانه رو فک کنم 5 یا 6 باری خوندمش
    جلد اولش رو فک کنم راهنمایی خوندم من ، ولی دوران دبیرستان واسم جالب بود ، نمیدونم چجوری بگم یه تلقینی شده بود بهم که به هر حال همه ی مشکلات همین طوری حل میشه ، حتی مرگ ( وقتی هری میمیره و دوباره زنده میشه)یه جورایی برداشتم این بود که اینا قدرت جادو رو جایگزین خدا کرد و حتی تونستن خدا رو هم شکست بدن ( جریان به 7 قسمت تیکه شدن روح ولد مورت)
    تو ذهنم واقعا سوال بود که چرا حرفی از خدا تو این کتاب رسما نیست ، کعبه ی آمال و آرزوهای من شده بود هاگوارتز و تاثیرات و سوالهای دیگه ( البته بعضی از این سوالها با افزایش سن و مرور دوباره کتاب در من بوجود اومد)
    به نظر من این طوری نمیشه صد در صد و با قاطعیت گفت که تا کسی به ما نگه متوجه نمیشیم ، برداشتم اینه که یه تاثیری به هر حال میذاره ، یعنی طبیعی هم هست آخه ما داریم طرز تفکر یه نفر دیگه رو میخونیم وقتی این خوندنها ادامه دار باشه بخوایم نخوایم یه تاثیر داره ( این حرفم رو شما احتمالا بهتر متوجه میشین چون تا اونجا که میدونم هم آدم اهل مطالعه ای هستین هم این کتاب رو خوندین ، یه مدت محو یه کتاب بشه آدم تاثیراتی داره)
    من ببخشید حوصله چندانی نداشتم این نقد رو بخونم چون بس که این جور چیزا رو دیدم و شنیدم گوشم پره ، زیاد هم نمیشه به این جور تفاسیر اعتماد کرد
    خلاصه دیدم رو این مسائل 0 و 1 نیست ، به هر حال اونا هم از هالیوود استفاده هایی میکنین تو این جور موضوعات ( چه مذهبی و عقیدتی چه سیاست و غیره) و در راستای سیاستشون که طبیعی هم هست ولی تفکری که همش رو بخواد با این دید ببینه رو هم قبول ندارم و ایضا بحثی که مطرح میشه نه اونا فقط همین جوری دارن فیلم میسازن هیچ هدفی رو هم ندارن اینم درست نیست ( نمونش مراسم اسکار و اهدای جوایزشون که بیشتر باز هم به نظر من داره سیاسی میشه تا هنری)
    هر دو تا دسته ی بالا تو هالیوود مثال ازشون کم نیست

16. 11 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    954
    از این کاربر 1,117 بار در 150 پست سپاس گزاری شده

سلام

الان واقعا ده سال گذشته هییییییی احساس پیری حاد دارم

والا به نظرم این مدل نقدها بیشتر به این خاطر که ما ایرانیها کلا توقع داریم بیان برادران هالیوود بر اساس اعتقاد ما فیلم بسازن.

مثل بعضی از نقدهای عجیبیکه بعد از فصل پنج سوپرنچرال شد که وای چرا خدا نیست؟ خوب نیست جهان نویسنده است اینجوری ساخته.

با حرف دوستان موافقم تا کسی نگه ما معمولا تا حدودیش را متوجه نمیشیم. من خودمم هری پاتر را خوندم این مستند کذایی را دیدم تاثیرش این بود که مادر گرامی شش ماه من را گذاشت تو خماری نذاشت برم جلد هفت را بخرم(بنده خدا غافل از اینترنت بود)

به نظرم بهترین کار اینه که این نقدها و این ساخته ها را با دید 50 -50 ببینیم.

یکسری کلا از آنطرف بوم میوفتن طرف با دست چپ مثلا صورتش را میخاروند هزار تا تفسیر میکنند.

یکسری ها هم اینطرفی 300 را میبیند تریپ روشنفکری میگیرد بله اثر هنری ضعیفی بود همین!

فیلمها را باید دید کتابها را باید خوند ولی تا جاییکه واقعا تابلو نیست یا اذیت نمیکند باید بیخیال نقد ماورایی شد.

و یک چیزی که همیشه تو ذهنمه خوب الیوود میاد میسازد گیریم همش درست.(این اراجیف فراماسونری) ما هم بیایم بر اساس اعتقاد خودمون بساززیم خو. چرا گیر میدیم.

18. 11 کاربرِ زیر از nemsis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین