برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: چه امتیازی برای این فیلم در نظر گرفته اید؟

رأی دهندگان
14. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • امتیاز 5

0 0%
  • امتیاز 5.5

0 0%
  • امتیاز 6

0 0%
  • امتیاز 6.5

0 0%
  • امتیاز 7

0 0%
  • امتیاز 7.5

0 0%
  • امتیاز 8

0 0%
  • امتیاز 8.5

3 21.43%
  • امتیاز 9

1 7.14%
  • امتیاز 9.5

4 28.57%
  • امتیاز 10

6 42.86%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
    Master and Margarita
    سپاس
    2,569
    از این کاربر 7,647 بار در 751 پست سپاس گزاری شده

[اکران اختصاصی انجمن] فیلم دوم: نجات سرباز رایان

"نجات سرباز رایان" نام فیلمی جنگی محصول سال ۱۹۹۸ می‌باشد که به کارگردانی "استیون اسپیلبرگ" ساخته شده‌است. داستان این فیلم در طول نبرد نرماندی در جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد. ۲۷ دقیقه آغازین فیلم که رسیدن نیروهای متفقین به فرانسه در ۶ ژوئن ۱۹۴۴ را نشان می‌دهد، بسیار مشهور است. تام هنکس در نقش کاپیتان جان میلر به همراه هفت سرباز دیگر مأموریت می‌گیرند تا سرباز جیمز فرانسیس رایان را پیدا کنند و به خانه برگردانند. او سه برادر داشته که همگی در جنگ کشته شده‌اند و به دستور فرمانده کل ارتش، رایان می‌تواند به پیش مادرش بازگردد.

داستان این فیلم در سال ۱۹۹۴ و زمانی در ذهن رودات شکل گرفت که داشت از بنای یادبود چهار برادر کشته شده در جنگ داخلی آمریکا دیدن می‌کرد. رودات تصمیم گرفت تا داستانی شبیه به آن‌ها در جنگ جهانی دوم بنویسد. او فیلم‌نامه را نوشت و در اختیار "مارک گوردون" قرار داد. نهایتاً "استیون اسپیلبرگ" به عنوان کارگردان انتخاب شد.

"نجات سرباز رایان"، با استقبال خوبی از سوی تماشاگران ومنتقدین روبه‌رو شد. این فیلم به صورت جهانی، ۴۸۱٫۸ میلیون دلار در گیشه فروش داشت که آن را به پرفروش‌ترین فیلم سال ۱۹۹۸ تبدیل کرد. آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک این فیلم را نامزد ۱۱ جایزه اسکار کرد، از جمله "اسپیلبرگ" که جایزه بهترین کارگردانی را برد. "نجات سرباز رایان" در سال ۱۹۹۹، وارد شبکه ویدئویی خانگی شد که ۴۴ میلیون دلار فروش کرد.

سکانس اول فیلم که پیاده شدن سربازان آمریکایی در ساحل اوهاما را نشان می دهد از سوی مجله امپایر به عنوان بهترین سکانس نبرد تاریخ سینما انتخاب شده است. TV Guide نیز این سکانس را در بین ۵۰ سکانس دیگر، در رتبه نخست به یادماندنی ترین سکانس ها قرار داده است.

خلاصه داستان : در جنگ جهانی دوم، 3 پسر یک خانواده ظرف مدت یک هفته کشته می‌شوند: دو برادر در هجوم متحدین به نورماندی و یکی از آن‌ها در جنگ با ژاپنی‌ها در گینه ی نو کشته می شود. پس از اینکه “ژنرال استاف” متوجه می‌شود که چهارمین برادر در فرانسه و در پشت خطوط دشمن گم شده، یک گروه نجات را جهت پیدا کردن او و بازگرداندنش به خانه تشکیل می‌دهد. “کاپیتان رنجر” (تام هنکس) که فردی آزموده و باتجربه است رهبری این گروه را که اعضای آن مردانی با احساسات متفاوت هستند و جانشان را برای “نجات سرباز رایان” (مت دمون) به خطر انداخته‌اند، به عهده دارد…

امیدواریم از دیدن این اثر در کنار ما لذت ببرید.

2. 24 کاربرِ زیر از Gallow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,728
    از این کاربر 7,997 بار در 836 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [اکران اختصاصی انجمن] فیلم دوم: نجات سرباز رایان

من این فیلمو خیلی وقته دارم حسشو ندارم ببینمش بنظرتون ارزش داره واقعا وقت گذاشت برای دیدنش ؟
    مرسی از توضیحات زیبا بود
    بیستون را عشق کند و شهرتش را فرهاد برد ...

4. 4 کاربرِ زیر از x7music بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    584
    از این کاربر 3,800 بار در 373 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط x7music نمایش پست ها
    من این فیلمو خیلی وقته دارم حسشو ندارم ببینمش بنظرتون ارزش داره واقعا وقت گذاشت برای دیدنش ؟

6. 9 کاربرِ زیر از brad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

They're only as good as the world allows them to be
    سپاس
    1,860
    از این کاربر 1,592 بار در 278 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط x7music نمایش پست ها
    یه درصد شک هم نکن! با اون همه توضیحات بالا واقعا خیلی حرفه کسی بگه ارزش وقت گذاشتن رو داره یا نه

من خودم DVD اصل این فیلم رو دارم ولی فیلم رو تقریبا یک سال پیش دیدم! و باور کنید اون 27 دقیقه ی ابتدایی از بهترین لحظات فیلم دیدن عمرم بود!

کارگردانی این قدر خوب بود که به نظر من حرف زدن در موردش کار بیهوده ای ـه

زیاد جزئیات فیلم یادم نمیاد ولی یکی از سکانس های به یاد ماندنی دیگه سکانسی بود که سرباز آلمانی اسیر شده به هیتلر فحش هم میداد تا آمریکایی ها نکشنش؛ ولی بعدا در انتها همون سرباز آلمانی بلای جونشون میشه.

یا دیالوگ معروفی که مشابه ـش توی GoT هم بود: "اگر خدا با ماست، پس کی با اوناست؟"
    گفتم من زیاد تصویر واضحی از لحظه به لحظه ی فیلم یادم نیست و فکر نکنم وقت پیش بیاد و دوباره ببینمش برای همین بررسیش رو میذارم با بقیه دوستان که هم معلومات و قدرت نقدشون از من بهتره و هم فیلم رو دوباره یا به تازگی میبینن

8. 6 کاربرِ زیر از [JOKER] بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

where's my money bitch?!
    سپاس
    1,537
    از این کاربر 1,076 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

من بعد از تموم شدن بریکینگ بد اولین چیزی که دیدم، این فیلم بود.
    اگه فیلم رو ببینید حتما با خودتون فکر میکنید که احتمالا این فیلم الهام بخش خیلی از بازی های First person shooter امروزی بوده. بازی هایی مثل Call of Duty و... تمام هیجانات تصویری و صدا گذاریِ این نوع بازی ها، ریشه اش توی این فیلم مشهوده.

نکته ی جالبش هم برای من دیدن دوباره "برایان کرنستون" توی این فیلم بود. هرچند نقشِ کوتاهی داشت ولی در کل دیدن والتر وایت در لباس یک نظامیِ میهن پرست جالب بود.

مشاهده محتوا اسپویلر

.There's nothing but chemistry here

10. 9 کاربرِ زیر از Eternal بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

اولین اصلی که باعث میشه یک بیننده به یک اثر وصل بشه و هیجانات و نوسانات اثر روی اون تاثیر بذاره، منطق اثره، که متاسفانه نجات سرباز رایان، خشت اول رو بدجوری کج گذاشته، ارزش های فنی فیلم قربانی داستان به شدت شعار زده اثر شده. تنها فیلمیه که به جز این یک خط، هیچ علافه ای ندارم مطلب دیگه ای در موردش بنویسم.

در جنگ جهانی دوم، 3 پسر یک خانواده ظرف مدت یک هفته کشته می‌شوند: دو برادر در هجوم متحدین به نورماندی و یکی از آن‌ها در جنگ با ژاپنی‌ها در گینه ی نو کشته می شود. پس از اینکه “ژنرال استاف” متوجه می‌شود که چهارمین برادر در فرانسه و در پشت خطوط دشمن گم شده، یک گروه نجات را جهت پیدا کردن او و بازگرداندنش به خانه تشکیل می‌دهد. “کاپیتان رنجر” (تام هنکس) که فردی آزموده و باتجربه است رهبری این گروه را که اعضای آن مردانی با احساسات متفاوت هستند و جانشان را برای “نجات سرباز رایان” (مت دمون) به خطر انداخته‌اند، به عهده دارد…
    | سه چیز پایدار نماند

| ملک بی سیاست

| مال بی تجارت

| علم بی بحث

12. 5 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

بحثی که میلاد جان مطرح میکنن به نظرم خیلی سلیقه ای هست و باید دید هرکس سینما رو با چه عینکی می بینه و ازش لذت می بره. یکی ارزش یک فیلم رو در داستانش می بینه و کل فیلم رو با همون خط کش اندازه میگیره، یکی هم از فیلمی مثل نجات سرباز رایان دنبال داستانی فوق العاده نیست و خوش ساختی و زیبایی بصری اون در خلق فوق العاده ی نماهای جنگی براش کافیه تا فیلم رو "خوب" ارزش گذاری کنه، چراکه از ابتدا هم به دنبال دیدن یک اثر مفهومی با داستانی عمیق نبوده.... در هر حال نجات سرباز رایان اونقدر از بعد فنی خوب کار شده که فارغ از تمام وجه شعاری بودنش برای ساعاتی بیننده رو خیره و سرگرم کنه و وقتی فیلمی به این هدف میرسه، مطمئنن از دید بسیاری "خوب" ارزش گذاری میشه.

14. 5 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :