برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

Hybrid View

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ي 176 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس فیلم The Return | اضافه شد

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

☰☰☰☰☰☰
    ☰☰☰☰
    ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

سلام خدمت کاربران عزیز انجمن
    اولین ترجمه این فیلم مربوط به سال 84 می باشد که به همراه پدرم انجام دادم، آن زمان تنها زیرنویس موجودی که من داشتم روسی بود و به همین خاطر با یک ترجمه دو زبان ـه بیشتر از یک ماه این کار طول کشید.
    فیلم ریتم کندی دارد و دنبال کردن آن سخت است، اما درامی بسیار تاثیرگذار است و حتی بعد از پایان فیلم مطمئناً تا مدت ها شما را درگیر خود می‌کند.
    دیدن این فیلم به تمامی پسران نوجوان سرکش و یاغی که همواره در کشمکش با پدر خود هستند به شدت توصیه می شود!

ترجمه این فیلم تقدیم به پویا عزیز که امیدوارم هر جا هست، صحیح و سالم باشد و به زودی به پیش ما برگردد، پویا نیز از جمله معدود طرفداران این فیلم بود.

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

فيلم درباره پدري هست که بعد از 12 سال به خانه برگشته و رابطه ي او با 2 پسرش که تنها خاطره انها از پدرشان يا بهتر بگم تنها راه شناختن پدرشان عکسي قديمي است و بس.
    داستان به صورت روزانه و در هفت روز روايت ميشود هفت روزي که بسيار پر ماجراست، در ابتداي فيلم قبل از ورود پدر با سکانسي رو به رو ميشويم که دو برادر (ايوان و اندري) به همراه دوستانشان مشغول شيرجه زدن در اب هستند همه شيرجه ميزنند و تنها برادر کوچکتر ميماند که گويا از ارتفاع بسيار وحشت دارد! در همين سکانس و سکانس بعدي کرکتر دو برادر خيلي خوب پرداخت ميشود ايوان کوچک ظاهرا ترسو اما لجباز و کله شق و آندري که داراي شخصيتي پيرو است تا مقتدر.
    ورود پدر فضاي سردي را بر خانه حاکم ميکند کسي نميداند او کجا بوده چرا رفته و چرا آمده و حتي نام او چيست، تا اينکه پدر به بچه هاي ميگويد براي گردشي چند روزه و ماهيگيري آماده شوند، شايد اين آب گرمي بود بر اين فضاي سرد اما سفر آغاز ميشود برادر بزرگتر خيلي خوشحالتر از برگشت پدر است اما چيزي نميگذرد که به نظر ميرسد پدر بسيار سختگير است و هيچ علاقه اي به فرزندان ندارد اما اگر اينطور است دليل اين سفر چيست ؟

اين فيلم برنده 28 جايزه مختلف، از جمله سيمرغ بلورين جشنواره فيلم فجر شده و همينطور 12 نامزدي در جشنواره هاي مختلف از جمله گلدن گلوب را در کارنامه دارد.
    (منبع)

[دانلودِ فیلم]...[زیرنویسِ اختصاصی از سابسین].

☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰
    0

سپاس
    9,058

پاسخ : ارائه‌ي 176 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس فیلم The Return | اضافه شد

They're only as good as the world allows them to be
    سپاس
    1,860
    از این کاربر 1,592 بار در 278 پست سپاس گزاری شده

خسته نباشید

فیلم با ارزشی رو ترجمه کردید. تا باشه از این زیرنویس ها!

4. 21 کاربرِ زیر از [JOKER] بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Master and Margarita
    سپاس
    2,569
    از این کاربر 7,647 بار در 751 پست سپاس گزاری شده

اولین نکته ای که مخاطب را تحت تاثیر می گذارد و حتی فرد بیننده را متحیر می سازد دقت در ساخت و کمال پختگی اثر است(نخستین فیلم کارگردان روس "آندره ویاگینتسو")، فیلنامه ای اپیزودیک که به صورت روزانه دنبال می شود.

نما های بسیار زیبا و خاطره انگیز که در عین حال که زیبا و چشم نواز است عمق عجیبی دارد و غمی در آن حکم فرماست. همان نخستین لحظه ی با موسیقی بسیار تاثیر گذار غم انگیز مخاطب را غرق در محیط فیلم می کند. نوجوانانی که بر سکوی بلندی ایستاده اند و بر ترس خود غلبه می کنند و از بلندی به طرف دریا شیرچه می زنند ولی در کنار آن ها ایوان نمی تواند به ترس خویش غلبه کند و از پریدن خودداری می کند. دوستانش او را ترک می کنند او به تنهایی در سرما به سر می برد که در اینجا مادری که با نگرانی و هراس به دنبال فرزند خود به طرف او می آید و او را در آغوش می گیرد.

در کنار این محبت مادر، پدری از ناکجا آباد بعد از گذشت 12 سال به خانه می آید و تنها شناخت بچه ها از پدر خود تنها یه عکس کهنه و قدیمست. پدری که هیچ از او نمی دانند و با آمادنش قصد رفتن دارد اما اینبار نه به تنهایی بلکه با فرزندان خود قصد سفر دارد. این سفر باعث شناخت عمیقی بین روابط و رفتار ها ببین فرزندان و پدرشان است. تاثیر سنگین پدر بر پسر است چیزی که شاید همه ما به نوعی آنرا تجربه کرده ایم.

بازیگرها با وجود کم سن سال بودنشان (ایوان و آندره) نقششان را به بهترین نحو ایفا کرده اند و می توان با آن ها همزاد پنداری کرد (هر کدام از ما در این سنین با این چنین مشکلاتی روبه رو شده ایم) پسر بزرگتر مطیع و فرمان دار پدر و پسر کوچک لجباز و باعث ایجاد مشکلات برای آن ها.

سکانس های پایانی مرگ ناگهانی پدر و غم حاکم بر فرزندان احساس گناه بر پسر کوچک تر که باعث این اتفاق شده، حمل او با مشقت و سختی بسیار به قایق و در آخر هم منجرب به غرق شدن او...

اما واقعا "بازگشت" قصدش چیست؟ پدر آن ها فقط برای این که جعبه ای را که در مکانی متروکه دفن کرده بود تصمیم به این سفر داشت؟ در پس این روابط تلخ و غم انگیز چه چیز پنهان شده و چه را می خواهد به ما بگوید؟ به راستی که فیلمیست که مخاطب را به فکر فرو می برد و می توان تعریف و تفسیر های گوناگونی را به این فیلم نسبت داد!

و در آخر هم یک تشکر ویژه از میکادو عزیز بابت زیرویس و باعث دیدن ای فیلم زیبا و به یاد ماندنی و قبل از آن تجربه بسیار شیرین و طنز، فیلم Sleeper به کارگردانی و بازیگری شخص "وودی آلن" هر دو اثر بدون هیچ کم و کاستی در زیرنویس.

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

اين فيلم هم در كنار ترجمه‌هاي خوبي مثل "Disconnect" و "Sleeper" و "The Man Without a Past" كار شيك و مرتبي بود. (پروژه بعدي چيه؟!)
    من اولين بار اين فيلم رو در يه جمع بزرگسال ولي در سن نوجواني تماشا كردم. برام دركش سخت بود بخصوص كه اصلا روحيه‌ي پدر و اون پسرها رو درك نمي‌كردم چون شخصا آروم‌ترين موجود روي زمين بودم. ولي تجربه‌ي تماشاي دوبارش با يه زيرنويس به روز شده حسابي "دلچسب" بود.
    به نظرم براي فهم اين فيلم حتما بايد بعدش به نزديك‌ترين نقد مراجعه كرد بخصوص كه كارگرداني اين فيلم پر از الگو است از "نقاشي" مسيح تا آثار كلاسيك.

7. 20 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,058

نقل قول نوشته اصلی توسط irag12 نمایش پست ها
    (پروژه بعدي چيه؟!)
    دو فیلمی که خیلی دوست دارم کار کنم، یکیش Family Life اثر "کن لوچ" و دیگری، یکی از فیلم های "فاتح آکین" فیلم ساز محبوبم. "زندگی خانوادگی" رو سال ها پیش بر روی ویدئو کاست دیدم و پیدا کردن لینک و حتی زیرنویس انگلیسی این مورد کار سختیه، مگر شنیداری زیرنویسی از ابتدا ایجاد بشه و ترجمه کنم.

امیدوارم ترجمه این آثار باعث بشه که این دو اثر رو بعد از سال ها، همراه شما دوستان عزیز دوباره ببینم.

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,413 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

بسی لذت بردم از این درام سیاه ، با تشکر از اخوی میکادو
    اولین چیزی که من رو همون اول فیلم مجذوب کرد موسیقی متنش بود( البته تو پرانتز بگم که به نظر میومد موسیقی متنی که اوایل فیلم پخش شد با موسیقی فیلم گلادیاتور یکی بود، حالا چون گلادیاتور رو نداشتم دوباره چک کنم مطمئن نیستم )
    ریتم فیلم کند هست ولی این کندی رو با دو تا چیز جبران میکنه در واقع چیزایی که باعث میشن مخاطب خسته نشه و سرگرم بشه طی این فیلم و در نتیجه بتونه پیامش رو برسونه این دور مورد به شرح ذیل هستند:
    1 - مناظری که طی فیلم نشون داده می شوند
    2 - این معمایی که طی روند فیلم در مورد شخصیت پدر گسترش پیدا میکنه یعنی اول یه آدمی میاد میگه من پدرتونم ، خوب اولین سوال اینه که تا الان کجا بوده؟ و دنبالش این واقعا پدر خانواده هست؟ این سوال رو با نشون دادن یه سکانس خیلی خوب گنده میکنه تو ذهن مخاطب ، اونم صحنه ای هست که مادر خانواده در کنار پدر میخوابه ، مردی که بعد 12 سال برگشته پیش همسرش ولی شب فقط مسواک و خاموش کردن چراغ و خواب همین ، تنها دلیل مبنی بر پدر بودن این مرد یه عکس هست ، تو قدم بعدی نشون میده میخواد فرزندانش رو به مسافرت ببره ، اما طی این سفر دست به حرکات عجیب و غریب و نامانوس میزنه که اصلا دلیلش رو هم متوجه نمیشیم تا آخر فیلم ( ملاقات ها و خاک کردن بسته و رفتن به یه جزیره و... ) ، اما بحثی که هست این معمای داخل فیلم اصلا مهم نیست ، یعنی اینکه این مرد از کجا اومده و چرا این کارها رو میکنه و... در واقع اینا همش تو حاشیه ی فیلم هستن ، تو متن فیلم فقط این موقعیت ها رو ایجاد میکنه تا رابطه ی بین پدر و فرزندان خانواده رو نشون بده ، پسر کوچیک که شخصیت بسیار آزادتر و مستقل تری رو نسبت به پسر بزرگ داره ، به طبع اون واکنش های این دو برادر نسبت به رفتارها و کارهای پدرشون با هم متفاوت بود ، خودم به شخصه این برداشت رو داشتم ، پسر بزرگ تر خانواده در غیاب پدر ، باید این وظیفه رو به دوش میکشید واسه نوجوانی تو این سن خوب به طبع رسالت و وظیفه ی سختی هست، در نتیجه از اومدن پدر راضی بود و همه جوره باهاش کنار میومد ، مثلا بعد غذا خوردن تو رستوران برای "اندری" پول توی کیف مهم بود ولی "ایان" اصلا به این موضوع اهمیت نمیداد، تو سکانسی هم که لب دریا از پدر ، برادر بزرگ تر سیلی میخوره ، نمیگه من میکشمت ، میگه من رو بکش ، اما برادر کوچیک تر چاقو میکشه رو پدر و آخر هم باعث و بانی کشته شدن پدر میشه ( همون طوری که روز قبل گفته بود که اگه یه بار دیگه به من دست بزنه میکشمش )
    فیلمش به شدت نماد زیاد داشت ، یعنی هر چیزی رو باید به یه چیزی ربط میدادی نمیدونم این موضوع رو معمولا نقطه ضعف فیلم محسوب میکنن یا نقطه قوت ولی به نظر من هر چی فیلم نمادگراییش کمتر باشه بهتره چون فقط باعث سردرگرمی میشه زیاد نباید یه حرف رو اونم تو قالب فیلم پیچیده و نمادی زد ، با این حال این نشانه های فیلم خیلی سریع مغزم رو درگیر کرد:
    عکس اول فیلم که توش پدر فیلم وجود داره و عکسی که تو ماشین بعد کشته شدن پدر میبینن که تو این عکس پدر حضور نداره ( من اول فک کردم جفت عکسها یکی هستن ولی بعد که چک کردم دیدم با هم متفاوت هستن )، تو اون عکسهایی هم که طی مسافرت گرفته شد و آخر فیلم نشون داد ، عکسی از پدر طی مسافرت نمایش داده نشد.
    در مورد بازیگرها هم ، این برادر کوچیکه فوق العاده بود بازیش ، تا اواسط فیلم خیلی خوشم میومد ازش ، ولی از اواسط فیلم و با لجبازیهاش دیگه داشت میرفت رو مخم ، کلا بازیگری که بتونی این رو مخ بودن رو به مخاطب منتقل کنه کارش درسته
    پدر خانواده هم که دیگه ته بی حسی بود ، اصلا میمیک صورتش قشنگ یه پدری که به زور میخواست درس بده به فرزنداش رو به نمایش میذاشت
    برادر بزرگه هم در کل خوب بود ولی من از دو تا بازگیر قبلی راضی تر هستم
    دو تا مطلب هم دیدم در مورد این فیلم بعد اینکه این مطالب رو نوشتم واسم جالب بود گفتم بذارم شاید به درد دوستان بخوره
    فیلم سرشار از نمادها و نشانه ها است . برج ساحلی ابتدای فیلم که نوجوانان از آن به دریا شیرجه می روند و در ادامه در سفرشان به جزیره با برج بلند دیگری روبرو می شوند به نوعی نمادی از دنیایی است که انسان از آن به زمین سقوط کرد .در همان نما که ایوان پسر کوچکتر از پایین پریدن می ترسد ، به نوعی شاهد ترس انسان از ترک جنت و ماوای اصلی اش و سقوط به زمین هستیم و مادر که در اینجا نمادی از خداوند است او را مهربانانه و عاشقانه در آغوش می کشد و فرصتی دوباره به وی می دهد . در برج ابتدای فیلم مشکل پریدن و سقوط بود و در برج دوم مشکل صعود و بالا رفتن از آن یا به عبارتی بازگشت به بهشت چرا که دیگر انان پخته شده اند و اماده مقابله با مصائب . هم پدر و هم فرزندان به نوعی مجبور به این سفر هستند . پدر در این سفر کوتاه موظف است درس زندگی و مواجهه با سختی ها را به کودکان که نمادی از انسان هستند بیاموزد و انها را به نزد مادر ( خدا) بازگرداند پس می توان گفت پدر هم نمادی از پیامبر و راهنما هست چرا که پیامبران هم برای عوام قابل تحمل نبودند و پس از رفتنشان کمبود انان همواره احساس شده است . ایوان در طی یک کش و قوس (که دلیل این کش و قوس هم ماهیگیری می باشد) تصمیم می گیرد به تنهایی به بالای برج برود و پایین بپرد. تصمیم به صعود و نزول بدون راهنما و پیامبری. این تصمیم با مرگ حتمی ایوان و گمراهی کامل انسان همراه خواهد بود به همین دلیل پدر و یا همان پیامبر برای ایوان، جان خود را به خطر می اندازد تا ایوان با این سقوط به مرگ و گمراهی نرسد. پدر می میرد و فدا می شود تا ایوان نجات یابد. و شاید بتوان به یاد حضرت مسیح (ع) افتاد که مسیح به صلیب کشیده می شود و فدا می شود تا انسان ها نجات یابند. که البته وقتی دوربین از بالا پدر را نمایش می دهد بی شباهت به نحوه ی به صلیب کشیده شدن حضرت مسیح (ع) نیست.
    منتقد یوسف کارگر
    3- نمی دانم چرا ولی ماجرای فیلم شباهت بسیار زیادی به داستان سفر حضرت خضر با حضرت موسی دارد در این فیلم پدر همانند حضرت خضر فرزندانش را به سفر مرموزی میبرد و کارهایی انجام می دهد که حکمتش را فرزندانش نمیدانند و همین جهل فرزندان در نهایت باعث بروز فاجعه ای جبران ناپذیر میشود.منبع : سایت نقد فارسی

پ ن : من بعد دیدن این فیلم رفتیم دوباره یه نگاهی به imdb این اثر بندازم، یه چیزی یهو توجهم رو جلب کرد نمیدونم دقیقا چی اسمش رو بذارم
    Vladimir Garin که نقش "اندری" رو بازی میکرد ، تنها فیلمش همین اثر بوده و قبل اکران فیلم هم فوت شده

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,567
    از این کاربر 19,863 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

به قول حامد و نامبر که سعی می کنند فیلم رو توضیح بدن و دم به تله ی تفسیر اتفاقات ندن، برداشت های متفاوت از نمادگرایی جریان یافته در فیلم به محض روایت شدن ارزش شون رو از دست میدن. برداشت منحصر به فرد از هر نمادی مختص هر شخصه و احتمالا به زبون اوردنش چندان ارزشش رو ثابت نگه نداره. ولی فیلم جالبی بود فکر کنم دو سه اثر دیگه ی این کارگردان رو هم ببینم شاید اونوقت بشه گفت چه چیزی داره توی مغزش میگذره. ارتباط صحنه های مختلف به خوبی با طبیعت حفظ شده و غیر از چند صحنه بقیه تقریبا طبیعت رو در خودشون جا دادند.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    آره نامبر عکس اول محیط شادی داره و پوزیشن همه توی عکس نشون دهنده ی یه خانواده ی شاده ولی انتهای فیلم فقط مادره ست و دیوار حتی فرزندان هم با پدرشون به صورت جدا جدا و در پوزیشن های مختلفی هستند. اینکه عکس های اخر چقدر برداشت ما از روایت داستان رو تغییر میده بازم جای سواله چون قطعا یه تفاوت های اساسی توی روایت کل فیلم و روایت توسط عکس ها وجود داره
    ... مرسی عمو

11. 8 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :