برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 11 از مجموع 11
    سپاس
    11,155
    از این کاربر 16,204 بار در 1,157 پست سپاس گزاری شده

فیلم های برتر تاریخ که کمتر دیده شدن

اکثر سینما دوستان میدونن که همیشه فیلمهایی هست که به هیچ عنوان چیزی از یک شاهکار کم ندارن ولی کمتر شناخته شدن خوب الآن دیگه هر کسی که میخواد شروع کنه به فیلم دیدن قطعا سری به سایتایی مثله آی ام دی بی و ... میزنه و شروع میکنه به دیدن فیلم هایی که از نظر دیگران خیلی خوب بودن ولی بعد ها که بیشتر وارد سینما میشه متوجه میشه که خیلی از فیلم ها از کاروان این سایت ها جاموندن من میخوام پنج تا از همونایی که خودم هیچ وقت به اسمشون تو این لیستا بر نخوردم یا اینکه رتبه زیاد بالایی نداشتن ولی ارزش زیادی برای دیدن رو دارن بزارم.
    دوستان از شما هم دعوت به عمل میاد تا این کار رو بکنید تا به ی منبع خوب برسیم (با تشکر از prongz)
    لطفا سعی کنید پوستر فیلمو لینک آی ام دی بی رو هم بزارید

سپاس
    4,754
    از این کاربر 4,100 بار در 269 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : فیلم های برتر تاریخ که کمتر دیده شدن

خیلی شخصیه این موضوع و کاملا بازتاب تسلط و احاطه ی ما بر آثار سینماییـه و به هیچ وجه نمیشـه حکم کلی رو صادر کرد و هر کس به مقتضای اطلاعات سینماییِ خودش میتونه اثری رو معرفی کنــه.
    من اعتقاد دارم امروزه با توجه به پیشرفت های تکنولوژی و دسترسی همگان به فضای اینترنت و سهولت استخراج اطلاعات و وجود پایگاه های معتبری برای فیلم های سینمایی ، تقریبا همه آثار تا حدودی دیده میشه یعنی اگر اثر فاخری مورد توجه قرار نمیگیره نه به این معناست که در معرض مشاهده قرار نداره ، نه به این معناست از دیدگان پنهان مانده بلکه نشون از این داره بیننده امروزی در طلب و خواستار این اثر نیست.همه ما اسمِ باستر کیتون رو شنیدیم اما به خودمون شهامت نمیدیم که پای تماشای اثری از این مرد افسانه ای بشینیم که چطور بعد گذشت یک قرن هنوز هستند فیلمسازانی که از جهانِ تخت و کمدی اسلپ استیک او وام میگیرن.ممکنه خیلی اتفاقی نامی از دی دبیلو گریفیث شنیده باشیم اما تا به حال نشده اثری رو از این استاد بزرگ که الفبای سینما رو بنا نهاده تماشا کنیم.مسئله ذائقه ماست که به ما اجازه ی سیاحت در این جهانِ سینمایی فاخر رو نمیدن.این رو هم نباید فراموش کرد که ما اثاری داریم که در عین دیده شدن به هیچ وجه به ارزش و اعتبار و اهمیت اون پی برده نیمشه و این اجحاف حتی از دیدن نشدن هم بزرگ تر است. راجب این ۵ فیلم کمتر دیده نشده برای من کار مشکلیـه چون من صد ها اثر ارزشمندی رو سراغ دارم که به هیچ وجه در تیررس عموم قرار نگرفتن به همین دلیل از این کاراجتناب میکنم ولی اگر دوستان قصدِ معرفی اثری رو دارن ، حتما از سایت imdb که بیشترین جامعه اماری رو داره ، استفاده کنن و نگاهی به شمار نفراتی که رای داده شده ، داشته باشند.

3. 9 کاربرِ زیر از Saber-j بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12