برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 11
    سپاس
    11,117
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

فیلم های برتر تاریخ که کمتر دیده شدن

اکثر سینما دوستان میدونن که همیشه فیلمهایی هست که به هیچ عنوان چیزی از یک شاهکار کم ندارن ولی کمتر شناخته شدن خوب الآن دیگه هر کسی که میخواد شروع کنه به فیلم دیدن قطعا سری به سایتایی مثله آی ام دی بی و ... میزنه و شروع میکنه به دیدن فیلم هایی که از نظر دیگران خیلی خوب بودن ولی بعد ها که بیشتر وارد سینما میشه متوجه میشه که خیلی از فیلم ها از کاروان این سایت ها جاموندن من میخوام پنج تا از همونایی که خودم هیچ وقت به اسمشون تو این لیستا بر نخوردم یا اینکه رتبه زیاد بالایی نداشتن ولی ارزش زیادی برای دیدن رو دارن بزارم.
    دوستان از شما هم دعوت به عمل میاد تا این کار رو بکنید تا به ی منبع خوب برسیم (با تشکر از prongz)
    لطفا سعی کنید پوستر فیلمو لینک آی ام دی بی رو هم بزارید

سپاس
    11,117
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : پنج فیلم برتر تاریخ که کمتر دیده شدن

Dead Poet Society

Imdb
    خلاصه : آقای کیتینگ معلم ادبیات دانش آموزان مدرسه ای که خودشم تو اون درس خونده تنها مدرسه ی کل ایالت که همه دانش آموزهاش پسرن و این باعث ناراحتی دانش آموزای اون مدرسه شده ..........
    دارید زندگی روز مره خودتونو میگزرونید و روز به روز بزگتر میشین و تو منجلاب وابستگی ها بیشتر فرو میرید.حالا میخواید که دیگه برای آینده زندگی نکنین برای حال زندگی کنین میخواین که ""دم رو غتیمت بشمرین"""پس به کلاس درس استاد کیتینگ خوش اومدین حالا کافیه فقط اون نظم و نظام روزمره زندگیتون رو برای 2 ساعت هم که شده کنار بزارین
    نکته جالب برای این فیلم که امتیاز 8 رو از آی ام دی بی گرفته اینه که تو لیست 250 فیلم برتر نیست !
    ادامه خواهد داشت....
    .
    .
    .
    .
    .
    The Legend of 1900

Imdb
    خلاصه : پسر بچه ای که از کودکی توی ی کشتی بزرگ میشه و اونجا خود به خود یاد میگیره پیانو بزنه و ...
    شاید بهترین فیلم موزیکالی که تا به حال دیدم همین فیلم باشه! همه وقتی اسم تورناتوره به گوششون میرسه بیشتر یاده شاهکارهایی مثله مالنا و سینما پارادیسو میفتن ولی برای من این قضیه فرق داره من یاد گریه هام تو صحنه آخره افسانه هزار و نهصد میافتم.فیلم مثله یه شعر سروده شده مثله یه موزیک نواخته شده همه چیز هماهنگ و موزون در کنار هم قرار گرفته کمتر فیلمی دیده میشه که این ویژگی ها رو داشته باشه
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    The Collector

Imdb
    خلاصه : فردی که تو کاره جمع آوری کالکشنی از پروانه هاست میخواد به عنوان آخرین پروانه معشوقه خودشو به مجموعش اضافه کنه به همین خاطر اونو میدزده و ...
    تلخ ترین فیلم عاشقانه (درام) که تا به حال دیدم.
    خیلی سخته که به قدرت ترس پی ببری قدرتی که شاید همه زندگیتو تغییر بده بعضی موقع ها تو راه درست بعضی موقع هاهم ....
    .
    .
    .
    .
    .

Say Anything...

Imdb
    خلاصه : ...
    چند وقتی بود که داشتم به این فکر میکردم ژانر عاشقانه دیگه حرفی برای گفتن نداره داستان همون داستان و همه چیز داره تکراری میشه و مخاطب این جور فیلم هائم بشدت رو به کاهشه که این فیلمو دیدم و نظرم عوض شد با همون داستان همیشگی ولی با صلابت بسیار زیاد! دیالوگ های بسیار ساده و عمیق کنار هم نشستن تا یکی از ده فیلم برتر ژانر عاشقانه لیست من شکل بگیره.
    .
    .
    .
    .
    .

Before Sunrise

خلاصه : مردی داخل قطار به طور اتفاقی آشنا میشه و قرار میزارن که تا قبل از طلوع آفتاب باهم باشن و ...
    دیدن سه گانه این فیلم که آخریش همین امسال اکران شد برای دوست داران ژانر عاشقانه به شدت پیشنهاد میشه

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688
    از این کاربر 4,753 بار در 640 پست سپاس گزاری شده

ممنون ازت دوست عزیز.هر چند کار خیلی ارزشمندی داری می کنی اما فکر می کنم این موضوع تا حد زیادی شخصی هست.من پیشنهاد می کنم یه اصلاح در مورد محتوای تاپیک داشته باشی و از بقیه ی بچه ها هم دعوت کنی هر کسی 5 تا فیلمی که به نظرش این شرایط رو داره رومعرفی کنه.فکر می کنم اینطوری به یه منبع جامع تر و بکر تری می رسیم درهر صورت این در حد یک پیشنهاد بود و قصد دخالت تو کارتون به عنوان استارتر رو نداشتم.
    It was the best of times, it was the worst of times
    it was the age of wisdom, it was the age of foolishness
    it was the season of Light, it was the season of Darkness
    it was the spring of hope, it was the winter of despair
    we had everything before us, we had nothing before us
    we were all going direct to Heaven, we were all going direct to Hell

4. 21 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"WE FIGHT BECAUSE WE BELIEVE"
    سپاس
    2,301
    از این کاربر 1,394 بار در 257 پست سپاس گزاری شده

از بین فیلمایی که معرفی کردین من افسانه 1900 و سری Before رو دیدم. افسانه 1900 عالی بود. یکی از تاثیر گذارترین فیلماییه که دیدم. در مورد سری before هم که آخریش امسال اومد خیلی حرفا هست واسه گفتن. دیدن این فیلمو توصیه میکنم. این سه گانه در عین سادگیش عالیه. بقیه فیلما رو هم حتما گیر میارم و میبینم. باید جالب باشن.

6. 11 کاربرِ زیر از SaRaL بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230
    از این کاربر 9,269 بار در 890 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : فیلم های برتر تاریخ که کمتر دیده شدن

تو تاريخ سينما خيلي آثار فاخر و قابل توجهي وجود داره كه به هر دليلي بهشون كم پرداخته شده يا اصلا پرداخت نشده...آثاري رو كه تو ليست زير ميارم مبناش نظرشخصيِ خودمِ...

٤٠٠ضربه(The 400 Blows)
    http://www.imdb.com/title/tt0053198/?ref_=nv_sr_2

فرانسفا تروفو كارگرداني و نويسندگي اين اثر رو بعهده داشته،فيلم يك موردِ بسيار عالي تو سبك "نئورئالسيميِ"

آني هال(Annie Hall)
    http://www.imdb.com/title/tt0075686/?ref_=nv_sr_1

وودي آلن كارگرداني و نويسندگي اين اثر رو عهده دار بوده،فيلم جدا از موضوعِ جالبيِ كه داره پُر از ديالوگ و بعضا مونولوگ هايِ فوق العادست...

Sleepers محصول ١٩٩٦
    http://www.imdb.com/title/tt0117665/?ref_=nv_sr_2

باري لوينسون هم كارگردانِ اثرِ هم فيلمنامه نويس،اثري كه علاوه بر داستان عامه پسند و زيبايي كه داره از بازيِ زيباي بازيگراش بهره ميبره...
    تو اين فيلم شاهد همكاريِ كوين بِيكن و رابرت دنيرو و براد پيت تو زمينه ي بازيگري هستيم...

احظار روح(The Conjuring)
    http://www.imdb.com/title/tt1457767/?ref_=nv_sr_1

فك نميكردم تو سال ٢٠١٢يه فيلمِ ترسناكي ساخته بشه كه اِدايِ ديني باشه به آثار كلاسيكِ اين سبك،مخصوصا "جنگير"
    به معنايِ واقعيِ كلمه موقع ديدن فيلم ترسيدم و آدرنالينِ خونم به ماكسيموم حد ترشحش رسيده بود يجاهايي واقعا غافلگير شدم و نفسم در نميومد،به دوستاران سبك ترسناك اكيد توصيه ميشه...

8. 15 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

منم با نظر مجتبی موافقم ، فیلم هایی که تو پست اول معرفی شده (مخصوصا انجمن شاعران مرده و افسانه 1900 ) اصلا نمیشه کمتر دیده شده لقب بگیرن ، به هر حال بحث بحث سلیقه است، حالا با توجه به تاپیک منم 5 تا فیلمی که احساس میکنم کمتر دیده شده باشه رو معرفی میکنم :

1-دوازده میمون (Twelve Monkeys) فیلمی در ژانر علمی-تخیلی و با بازیگر های معروف ( بروس ویلیس و برد پیت) اما در ایران کمتر شناخته شده.

2- state of grace ( که ترجمه دقیقش رو نمیدونم شاید "حسِ خوب" رو بشه به عنوان ترجمه اش به حساب آورد) با بازی فوق العاده زیبای شان پن و گری الدمن به همراهی اد هریس ، که ماجرای خلافکار ها و باند مافیا و پلیس مخفی بین اون هاست.

3-Infernal Affairs (اعمال دوزخی) که با توجه به سینما هنگ کنگ به جرئت میشه یک سر و گردن از نسخه هالیوودی که 5 سال بعد توسط مارتین اسکورسیزی بازسازی شد قوی تر دونست.

4-ماه (moon) که فقط یک بازیگر (سم راکول) و یک صدای گرم و نوید بخش یک روبات ( کوین اسپیسی) کل فیلم رو تشکیل داده، ولی زیبایی های فیلم مخاطب رو مجاب میکنه که تا انتها فیلم رو ببینه.

5-Counterfeiters(جاعلین) محصول مشترک آلمان و اتریش که برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان در سال 2008 شد و روایت متفاوتی از بازداشت‌شدگان در اردو گاههای آلمان نازی دارد.

10. 22 کاربرِ زیر از pooya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230
    از این کاربر 9,269 بار در 890 پست سپاس گزاری شده

اسمِ يه سري اثر رو ميخوام بيارم،نميگم شاهكارن،اما آثار قابل تاملي هستن كه فك ميكنم خيلي شناخته شده نيستن...

تريلوژي Back To The Futureساخته ي رابرت زمه كيس
    ٣گانه اي كه تو ژانر علمي تخيلي با اينكه حدود ٢٠و خورده اي سالِ پيش ساخته شده اما ميتونه با آثار امروزيِ اين ژانر رقابت كنه،داستان،ميزان سنبندي(با توجه به امكانات اوون موقع) همگي در حد ايده آل هستن،جالبِ اين تريلوژي برخلاف خيلي از تريلوژي ها هر ٣قسمتش ريت خوبي رو تو IMDB داره...

خواهران مگدالين ساخته ي پيترمولان
    در اين مورد فقط ميتونم بگم بايد فيلم رو ببينيد تا بفهميد شاهكار بودن و تاثيرگذار بودن يعني چي! بعد از ديدن فيلم مخصوصا ١٠دقيقه ي آخرش تا ٢روز لب به هيچي نميتونستم بزنم،يه اثر رئاليسمِ فوق العاده...

Bicentennial Man(به فارسي ميشه،مرد ٢٠٠سالِ) ساخته ي كريستوفر كلمبوس
    دهه ي ٩٠دوران طلاييِ رابين ويليامز در مقامِ بازيگر تا حدي كه شهرت امروزي اين بازيگر(حتي بعد از مساله ي اعتيادش) نشات گرفته از همون دورانِ
    اين فيلم تو IMDB ريتِ خيلي بالايي نداره اما از لحاظ موضوعي خيلي قشنگ و تاثير گذارِ،ديالوگ هايِ حساب شده و خوبي داره در عين حال بازي ويليامز هم بسيار راضي كننده و قشنگِ...

Rain Man ساخته ي بري لوينسون
    هميشه حرف از داستين هافمن پيش مياد ناخودآگاه ذهن همه ميره سمت آثاري مثل پاپيلون يا كريمر عليه كريمر...درصورتي كه هافمن اثري رو تو كارنامه ي هنريش داره كه از همه ي اوون ها يه سرو گردن بالاتره،اوج هنر هافمن تو به تصويركشبدن متداكتينگ رو ميشه تو فيلم مرد باراني و كاراكتر ريموند رابيت ديد،جزء تاپ مووي هايِ منِ اوونم با رنك ١

Flowers Of War ساخته ي يمو ژانگ
    شايد اسم اين فيلم براي خيلي ها آشنا باشه،اثري كه تو گلدن گلاب ٢٠١١ جزء يكي از رقباي اصلي بود اما به جدايي نادر از سيمين باخت!!!!!
    از لحاظ موضوعي خيلي عميق و تاثيرگذارِ در عين حال متفاوت و جديد،از لحاظ فني مخصوصا فيلمبرداري و تدوين بسيار حرفه اي از لحاظ ميزانسنبندي هم كه هرچي بگم كم گفتم

طلاي سرخ ساخته ي جعفرپناهي
    شايد براتون جالب باشه كه اسم يه فيلمِ ايراني تو اين ليست بياد،اما مطمئن باشيد بعد از ديدنش به اين حقيقت پِي ميبريد كه واقعا در حد و اندازه ي يه شاهكار هست اوونهم شاهكاري كه اصلا ديده نشده...فيلمي به كارگرداني پناهي و فيلمنامه نويسيِ كيارستمي،خودتون حدس بزنيد همكاري يه استاد و شاگرد چي ميشه...

12. 9 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    227
    از این کاربر 424 بار در 112 پست سپاس گزاری شده

The Skin I Live In
    http://www.imdb.com/title/tt1189073/
    به نظرم فیلم ارزشمندیه ، البته نقطه قوتش توی فیلمنامه اس و تلفیق عشق و نفرت ( به نحوی که اصلا نمی تونی توی فیلم مرزی براش پیدا کنی ) خیلی خوبه ..... فیلمنامه اقتباسیه ولی از اون چیزی که باید و شاید فراتره .... فیلمای دیگه هم هست ولی اینو بیشتر توصیه می کنم

14. 6 کاربرِ زیر از erfanxxx بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,567
    از این کاربر 19,860 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

بار اولی که دیدمش نمیدونم چرا خوشم اومد ازش ولی بعدها (به خاطر یه اتفاقی) دیگه نتونستم ببینمش و حالا قطعا میدونم چه معنی خاصی برای افراد مختلف داره. تینیجری، برچسب ـیه که شاید در بادی تماشا بزنید رو پیشونیش ولی قطعا بعد از دیدنش پشیمون میشید که جاج ـش کردید.

نظرم روی این یکی با ژولی یکیه، نه اینکه دیده نشده باشه به نظرم گذری از روش رد میشن طرفداران سینما، ولی شاهکاریه، می خوام یه تاپیک براش بزنم و از اثری که این فیلم بر بریکینگ بد داشته بگم.

راجع به تاپیک : ایده خوبه حالا بماند چقدر رو اجراش تفکر شده منم سعی کردم دو فیلمی که تو دنیای خودم برام اهمیت دارند رو بگم، البته طرفدار سینما اینجا کم نیست حتی بعضی هامون ،یه سالی صامت ببینند از اونور به ته سینما میرسند و میان سراغ 2000 به اینور، باشد که خداوند اینان را به راه راست هدایت کند.

پ.ن : هدفم اینه که ژولی رو از دم تیغ نظراتم بگذرونم خدا به داد بعدی برسه

16. 11 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    109
    از این کاربر 918 بار در 104 پست سپاس گزاری شده

Dead Poet Society
    رو خیلی دوس دارم بخصوص اون سکانس اخر که همه رو صندلی بلند میشن

18. 5 کاربرِ زیر از giumartan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین