برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز شما به این قسمت ؟

رأی دهندگان
52. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

1 1.92%
  • 6

0 0%
  • 7

0 0%
  • 8

6 11.54%
  • 9

13 25.00%
  • 10

32 61.54%
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 26
    سپاس
    6,027
    از این کاربر 10,964 بار در 776 پست سپاس گزاری شده

True Detective | بحث اپیزودیک | فصل اول , قسمت چهارم

Season 1 , Episode 4 : Who Goes There

خلاصه داستان
    : در این قسمت میبینیم که مارتین با مشکلات خانوادگی رو به رو میشود و از طرفی تحقیقات روی پرونده به یک گروه موتورسوار میرسد که ...

2. 14 کاربرِ زیر از AmiR RezA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : True Detective | بحث اپیزودیک | فصل اول , قسمت چهارم

یکی از صحنه های جالب این قسمت وقتی بود که مارتی میگه “Gotta be tough living with somebody spoutin insane shit in your ear all day long” بعد به راست نگاه میکنه
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

4. 11 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    47
    از این کاربر 369 بار در 52 پست سپاس گزاری شده

انصافا سریال زیبایی اونایی که میگن این قسمت خوب نبود فقط یه نگاه به امتیاز این اپیزود بندازن بعد خودشون متوجه میشن نمرش 9.9 کم چیزی نیست واسه یه سریال که تازه شروع شده قابلبت تبدیل به بهترین سریال تاریخ و داره

6. 10 کاربرِ زیر از hosien_black بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    778
    از این کاربر 460 بار در 88 پست سپاس گزاری شده

من اینقدر تعصبی این سریال رو دوست دارم که دیگه نمیخواستم بیام تو بحث شرکت کنم! واسه اینکه به نظرم جای بحث نداره، یا شما از این سریال خوشتون نمیاد ، یا اگه خوشتون بیاد "شدیــــد" خوشتون میاد، چیزی که باعث شد پست بزارم حمایت از نظر دوست خوبم Irag بود (اگرچه همیشه نظرمون یکی نیست ) ولی کاملا راست میگه! سکانس عملیات مخفیشون به شدت عالی کار شده بود ، به نظر من هم همونطور که IGN نقد کرده بود آدم رو یاد فیلم های مایکل مان انداخت ، نمیگم بی نقص بود! اگه شما هم مثل بنده از روش Space...Space...Space....Space بابای اون سکانس رو درارین میبینین بعضی چیزا مثل شدت و دقت درگیری های تن به تن یه ذره پایین بود که تو دید اول (و البته برای دیدن تو TV ) تشخیص داده نمیشه ، ولی کل صحنه رو نیگاه باس کرد ، جسارت کارگردان رو باس نگاه کرد ، دقت صدا گذاری ، و انصافا بازی متیو مک کانهی....
    چیز دیگه ای که برام عجیب میزد این بود که اینا لباس پلیس پوشیدن ولی این ریش میش و موهاشونو سروسامون ندادن که میشه به حساب چت مغز بودن اونا! همونطور که با نقشه شاهکارشون میخواستن زنده بیرون بیان (شاید هم همچین مانعی رو ظاهر پلیس های اون ایالت نباشه )

8. 13 کاربرِ زیر از sinaDVD بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    72
    از این کاربر 523 بار در 35 پست سپاس گزاری شده

یه نوشته ای میخوندم مبنی بر اینکه اون 6 دقیقه پایانی این قسمت در تاریخ سریالهای آمریکایی ماندگار شد. الان هم توی سایتهای خارجی چرخ بزنین همه درباره اون تیکه دارن حرف میزنن. معدود فیلمهایی بودن که از این بدون کات گرفتن استفاده کردن. شاید بهترینشون که البته سختترینشون هم بوده رو "الفونسو کوارون" توی Children of Men استفاده کرد که اون سکانسهای جادویی نبرد رو بنمایش گذاشت. (البته هیچکاک و خود اسکورسیزی هم تجربه اینکارو دارن) خیلی ریسکی هست این نوع فیلمبرداری چونکه با کوچکترین اشتباه از طرف سازنده ها یا بازیگرها زجمات همه به باد میره و دوباره باید از اول فیلمبرداری انجام بشه. در مورد این قسمت "ترو دتکتیو" گویا 7 بار برداشت کردن تا بالاخره به نتیجه نهایی رسیدن. توی سریالها شاید مهمترین قسمتی که اینکارو انجام داده باشه اپیزود Triangle سریال The X-Files که جزو بهترین اپیزودهای تاریخ تلویزیون آمریکا هم بحساب میادش.
    پارسال بود فکر کنم سر قسمت I Am Anne Frank - Part 2 سریال آمریکن هارر استوری که کارگردانش Alfonso Gomez-Rejon بود بعد از مدتها از کارگردانی و تصویر برداری یه سریال هم لذت بردم. (چون اکثراً کارگردانی سریالها بصورت روتین و معمولی انجام میشه) این مورد بعداً چند باری هم سر قسمت های فصل اخر بریکینگ بد تکرار شد تا اینکه در این قسمت از کار Cary Joji Fukunaga کیفور شدم. اون صحنه های آخر با اون آهنگ عجب تنشی در بیننده ایجاد میکرد.
    بعضی جاها میخوندم که میگفتن این سریال هیجان نداره و ... اما خب کسی که با سریالهای HBO اشنایی داشته باشه ( به جز GOT و تروبلاد که به جریان سریال سازی همیشگی آمریکا نزدیک تر هستن ) میدونه که سبک سریالهای HBO همینه. حتی سریالهای Band Of Brothers و The Pacific با اینکه تم جنگی داشتن بیشتر بروی روابط شخصیتها میگذشتن. شاید یکی از دلایلی هم که Wire اینقدر بین بیننده های ایرانی جا نیفتاد این بود که توش خبری از پلیس های خوش پوش و هیجان کاذب نبود. سریال پلیسی واقعی بود با همون کُندی کارهای اداری. سبک درام های HBO از قدیم الایام همین بوده و خواهد بود. به فرض سریال OZ که در محیط زندان میگذره رو ابداً با فرار از زندان شبکه فاکس نمیشه مقایسه کرد. تازه این سازنده ها هم که از قبل گفتن بیشتر میخوان روی زندگی کارآگاه ها فوکوس کنن تا اینکه همش در پی قاتل باشن واسه همین ممکنه این سریال با سلیقه شما جور نباشه. ( هر چند مثال از فرار از زندان و 24 و ... زدم ابداً به معنای بد بودن اون سریالها نیست. بلکه نوع درام ها با هم فرق میکنه )
    نزدیک ترین شبکه به HBO الان بنظرم شبکه ساندنس هست. پارسال با Top Of The Lake و Rectify همین تیپ درام رو پیش گرفت و بسیار هم تحسین شد. حالا منتظریم ببینیم در سریال جدیدش که قراره بزودی پخش بشه چه خواهد کرد.

سپاس
    624
    از این کاربر 1,486 بار در 230 پست سپاس گزاری شده

هم میشه هیجان داشت هم اجتماع و هم شخصیتها رو نقد کرد.هم عقل و هم قلب با هم به دست بیاری.کاری که sons of anarchy میتونه بکنه لازمم نیست سوپر استار بیاره تا امتیاز و نگاه مردم به طرف خودش بیاره.اگه واقع بین باشیم این نمره های بالا به خاطر حضور بازیگراست نه خود سریال.
    این سریال می بینم ولی خودم گول نمی زنم که بگم شاهکاره.

11. 3 کاربرِ زیر از sami1428 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

They're only as good as the world allows them to be
    سپاس
    1,860
    از این کاربر 1,592 بار در 278 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Irag نمایش پست ها
    یه ذره زیادی! با بی‌رحمی در مورد این سریال بحث می‌کنید
    بیشتر هم جو اینجا اینجوریه ...
    دیگه سریال باید چیکار کنه که مخاطب رو راضی کنه؟ من خودم هر دفعه هر قسمت از این سریال رو میبینم تا چند دقیقه گیج و منگم این 5 دقیقه آخرِ بدون کات هم که رسما داغونم کرد! اینقدر نکته ی مثبت تو این قسمت زیاد بود که موندم کدوم رو بگم!

ظاهرا باید فضایی ها به راست و مارتی حمله کنن یا کل پلیس شهر با کل خلافکارا توی نبرد حماسی (به سبک TDKR 2012) همدیگه رو لت و پار کنن تا سریال خوب محسوب بشه؟ دیگه ایراد گیر نمیارید برای خوب بودن سریال بهانه تراشی نکنید! دیگه این یکی رو ندیده بودم!

13. 11 کاربرِ زیر از [JOKER] بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    760
    از این کاربر 2,828 بار در 396 پست سپاس گزاری شده

تو این چند وقته سریال ضعیف زیاد دیدم
    ولی دیشب خواستم اپیزود اول رو شروع کنم - 4 تا رو با هم دیدم
    واقعا خیلی عالیه
    اسکرین شات هایی که ایرج جان گرفته باز زیبایی بعضی صحنه ها رو نشون میده
    البته سریال میتونه خواب اور شه واسه یه سری بیننده که با یه طرز فکر از پیش تعیین شده یا از سریال هایی که همزمان دارن میبینن گرفتن ...
    از سکانس های حرف های راست هیچی نمیفهمن و میگن این دیالوگ مهم نیست خلاصه توجه نمیکنن و منتظر صحنه های اکشن هستن ...
    درصورتی که این سریال صحنه های اکشن رو ریتم تند جز کارش نیست - تاحالا متوجه نشدین ؟
    کدوم سریال قوی ریتم تندی داشت ؟ بریکینگ بد ؟ دکستر ؟ سانز ؟سوپرانوس ؟ امپراطوری ساحلی ؟ سوپرانوس ببینید که کلا مغزتون سوت میکشه ...
    یا خاطرات خون اشام ؟ شاید بعضی ها cw رو میخوان با hbo مقایسه کنن اونموقه حق میدم دنبال ریتم تند و اکشن باشن ...

ولی من بچه بودم دنبال اکشن و ریتم تند بودم - از مجموعه سریال های hbo میشه نتیجه گرفت مخاطب سریال های این شبکه بزرگسال هستن
    یه مثال نقض بیارید ...
    بخوایم " true blood" رو ضعیف ترین سریال این شبکه بدونیم """واسه مثال """" بازم بیننده این سریال بزرگسال هست

من بازم میگم به این سریال بیشتر دقت کنید وقت خواب نگاش نکنید -
    کاش روند این سریال اینجوری نبود که فصل بعد داستان عوض شه و بازیگرا عوض شه ممکنه افت کنه و احتمالا افت میکنه - تجربه ثابت کرده افت میکنه ولی کاری نمیشه کرد

15. 10 کاربرِ زیر از osture بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

در خوب بودن سریال که شکی نیست، اون سکانس آخر هم عالی بود، اما وصله ی این سریال نبود! تو سه قسمت قبل یه چیز دیگه دیده بودیم! بعلاوه ی اینکه کلا این عملیات مخفیانه و اینجور چیزا برای من منطقی نبود! راست وارد یه باند مواد مخدر شد و آدم کشت و دزدی کرد و از بایگانی پلیس دزدی کرد هزار جور کار دیگه، تا بتونه این مردک ریشو رو بدزده و بتونه ازش حرف بکشه! خب شب میرفت دم خونه اش میدزدیش، یا خیلی منطقی تر یه حکم میگرفت و بازداشتش میکرد. یا چه میدونم، دو روز تعقیبش میکردن تا اون قاتله رو پیدا کنند. دیگه این مسخره بازی های هالیوودی لازم نبود.
    من 8 میدم

17. 11 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

They're only as good as the world allows them to be
    سپاس
    1,860
    از این کاربر 1,592 بار در 278 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    در خوب بودن سریال که شکی نیست، اون سکانس آخر هم عالی بود، اما وصله ی این سریال نبود! تو سه قسمت قبل یه چیز دیگه دیده بودیم! بعلاوه ی اینکه کلا این عملیات مخفیانه و اینجور چیزا برای من منطقی نبود! راست وارد یه باند مواد مخدر شد و آدم کشت و دزدی کرد و از بایگانی پلیس دزدی کرد هزار جور کار دیگه، تا بتونه این مردک ریشو رو بدزده و بتونه ازش حرف بکشه! خب شب میرفت دم خونه اش میدزدیش، یا خیلی منطقی تر یه حکم میگرفت و بازداشتش میکرد. یا چه میدونم، دو روز تعقیبش میکردن تا اون قاتله رو پیدا کنند. دیگه این مسخره بازی های هالیوودی لازم نبود.
    من 8 میدم

خونه اش؟! بعید موندم طرف خونه داشته باشه.
    حکم بازداشت و بازجویی هم باید قانونی باشه و توی بازجویی نمیشه با شکنجه حرف کشید

به علاوه رسات دیگه کلا کاورِ پلیس بودنش برای همه لو میرفت و احتمالا بعدا توسط اونا سر به نیست میشد. الآن هم فکر کنم این یارو باید سر به نیست بشه.

کلا برعکس خیلی از سریال و فیلم های دیگه که خیلی مسخره و فانتزی عملیات میزنن این یکی رو خیلی خوب دراورده بودن

19. 11 کاربرِ زیر از [JOKER] بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط [JOKER
    ;142437]خونه اش؟! بعید موندم طرف خونه داشته باشه.
    برای چی نباید خونه داشته باشه؟؟ تو سریال سانز با سبک زندگی این جور خلافکارها آشنا شدیم! فکر کنم همه شون خونه دارن. چه حرفیه آخه...

21. 3 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین