برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Breaking Bad | ملاقات با والتر وایت واقعی!

به نام خدا

"اسم من والتروایته و من یک آشپز شیشه ام.به مدت 10سال بهترین متانمفتامین منطقه ی آلاباما را من تولید میکردم."

اینها جملات فردی واقعی به نام Walter White میباشند که درآلاباما زندگی میکرده است. درسال 2008 درست وقتی که شبکه ی Amc شروع به پخش سریال Breaking Bad نمود و درآن به آغاز امپراطوری یک معلم شیمی به نام والتر وایت که به کارخلاف روی آورده پرداخت، پلیس مبارزه با مواد مخدر"DEA" والتر وایت واقعی را دستگیر نمود. دامنه ی خلاف این فرد به قدری بود که از آلاباما تا شرق میسی سی پی به دنبال وی میگشته اند واو تمام این مناطق را به تنهایی و مشابه همان اتفاقاتی که درسریال دیدیم تامین میکرده است.اوبه مدت 10سال ماده ی مخدر و جهش زای شیشه را با اسم علمی متانمفتامین تولید میکرده و خریداران وی به او لقب سرآشپز را داده بودند.والتر وایت قصه ی ما طی ویدئویی که در Vice Online پخش نمود طی اقدامی شایسته دست به اعتراف زد و توضیح داد که چگونه وارد اینکار شده و چطورموادخویش را میساخته و چطور هزارلان دلار پولی را که هرروزه به جیب میزده را خرج میکرده است.او همچنین از دلایل آزادی اش و همچنین توضیح اینکه چرا شرکا ی وی هنوز پشت میله های زندان اند سخن به عمل آورده که میتوانید این ویدئو را بااندکی سرچ کردن درگوگل با کیفیت1080تماشا کنید.

وایت دراین ویدئو بیان کرد که درکنار تولید شیشه روزانه هزاران دلار سود میکرده است. درست شبیه چیزی که در سریال اصلی دیدیم.متن زیر کاملا آیینه ی تمام نمای این شخصیت است

"من هرروز شیشه تولید میکردم و بعدازظهرها به خانه میرفتم.اوایل که هردو را باهم داشتم همه چیزم عالی بود.هم من هم خانواده ام دررفاه بودیم.اوایل کار"1998" بصورت پاره وقت به تولید شیشه میپرداختم ولی بعد دیدم که یه چیزی در درونم من رو به سمت رفاه بیشتر سوق میداد و طوری شد که کمتر خونه میرفتم و بیشتر تو "آشپزخونه" به تولید شیشه ی درجه یک میپرداختم".
    والتر وایت ساختگی با بازی Bryan Cranston معلم شیمی ساده ای بود که دردبیرستان به معلمی میپرداخت.وضعیت بغرنج اقتصادی به وی فشار آورد و او ناگزیر برای رفاه خانواده اش به تولید شیشه روی آورد.سریال Breaking Bad ساخته ی Vince Gilligan به بحران اجتماعی دامن گیر و خانه خراب کن تولیدات انبوه این ماده ی مخدر در منطقه ی New Mexico پرداخت و در پردازش به آن موفق بود.

"آسمان محدوده ی من بود.من با پولم ماشینها،کامیونها و هرچیزی که شما بگید را خریدم.من فقط پولم را به این شکل ذخیره میکردم.وقتی به آن شکل پول درمیاورید شیوه ی زندگی به کل تغییر میکند.الان که به گذشته نگاه میکنم تعجب میکنم که چطور یک روزه بین آن همه پول غوطه ور شدم.و وقتی دوباره به گذشته خیره میشوم خودم را میبینم که دربین چندهزاردلار گرفتار شده ام. به همین راحتی"
    شیوه ی کار او به این شکل بود که بعد ازتولید و بسته بندی شیشه آن هارا چند متر دورتر از محل ملاقات اصلی می انداخت و روز بعد پول بسته بندی شده اش را از روی زمین برمیداشت. شیوه ای کاملا متفاوت با سریال اصلی و مشابه باسریال اصلی ازین نظر که هردو روشهای خطرناکی را برای زندگی برگزیده بودند.
    همسر والتروایت اصلی از وی طلاق میگیرد و او رابطه اش با خانواده قطع میشود.پسر بزرگترش میگوید که بعدازین که پدرمان روزها تا دیروقت درآزمایشگاه به سر میبرد کم کم ارتباطاتمان سرد و سرد تر شد. درسال 2008 وکیل والتروایت به او گوشزد کرد که تولید شیشه را متوقف کند زیرا که پلیس درحال رسیدگی به پرونده اش بود.والتر وایت برای تولید شیشه کشورش را عوض کرد تااینکه درنهایت دستگیر شد. شریک وی Sammy نیز چندین بار توسط پلیس دستگیر شده است.

طبق بندها و ظوابط موجود در قوانین ایالتی به اوفرصت بازپروری و دریافت شانس عفو خوردن داده شد و اونیز چندسالی میشود که در توانبخشی و بازپروری ایالت آلاباما به سر میبرد.
    خانواده و دوستان والتر میگویند او در رهایی از این زندگی غیرقانونی و تولیدات غیرقانونی جان سالم به دربرد وموفق شد.او درسال 2012 در آزمایش صلاحیت رفتاری مردود شد و نتوانست وارد دادگاه شود.کلانتر منطقه نیز نامش را به عنوان تحت تعقیب ترین فرد منطقه ی آلاباما به دیوار آویخت.

او درنهایت با قبول تمام شرایط و محدودیت ها و پرداخت 2 میلیون دلار (که دراموال خریداری شده اش ازپول غیرقانونی ذخیره شده بودند) درسال 2012 پس از چهار سال زندانی بودن از زندان آزاد شد.
    مارس 2012 تقریبا یک ماه بعد از آزادی اش او را در یک زد و خورد دستگیر کردند و به زندان انداختند .او احتمالا به حبس ابد محکوم میشود.
    "اگر مجبورم به زندان بروم این را میدانم که فقط به خودم ضرر رسانده ام و تنها از من برای کارهایی که انجام داده ام بازخواست میشود.حالا خانواده ام هم زندگی راحت تری دارند و هم شغل مناسب.من دیگر به کسی آزار نخواهم رساند."

منبع

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Breaking Bad | ملاقات با والتر وایت واقعی!

دوست عزیز دست شما درد نکنه بابت معرفی والتر وایت واقعی

پ ن : تا قبل از خوندن این تاپیک فکر می کردم خودم والتر وایت واقعی هستم ، از بس که جنسم شیشه خورده داره

3. 17 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

والتر وایت: زندگی واقعی

The Real Walter White

دانلود با کیفیت 480p

آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

5. 11 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    76
    از این کاربر 300 بار در 64 پست سپاس گزاری شده

یعنی این کلیپ رو دیدم از خنده روده بر شدم به هیچ وجه از دستش ندید
    https://www.youtube.com/watch?v=WzhW20hLp6M

7. 5 کاربرِ زیر از dinasour بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

no one miss me when i'm gone
    سپاس
    4,162
    از این کاربر 5,340 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

چه جالب من اصلا فکر نمیکردم همچین چیزی واقعی باشه البته چهره و شخصیتش و نوع ارسال موادش زمین تا اسمون باوالتر وایت سریال فرق داره

9. 4 کاربرِ زیر از DARK BOY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :