برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Game of Thrones | نگارش رمان درچه وضعیتی قرار دارد؟

به نام خدا
    هرگونه کپی برداری ازمطلب فوق
    بدون درج منبع TvWorld.info ممنوع میباشد.
    جورج آر مارتین بهمراه دستیارانش درحال اتمام نگارش کتاب"بازی تاج وتخت" هستند.
    از همان اوایل کار که گفته شد رمان چندجلدی جورج آر.آر مارتین قرار است درقالب سریال تلویزیونی برروی آنتن برود این سوال برای مردم پیش می آمد که آیا نویسنده میتواند دربرنامه ی نگارش کتاب جلوتر از برنامه ریزی شبکه ی کابلی HBOباشد؟خود مارتین که امیدواراست قبل از تمدید شدن سریال برای فصل7یا8 نگارش کتاب اصلی "نغمه ای ازآتش و یخ" را به پایان رساند.
    خوش بین ترین هواداران کتاب براین باورند که او اگر از همین الان دست به کارشود با نگارش روزانه چندصفحه از رمان میتواند به این مهم دست یابد.در همین بحبوحه مارتین ششمین شماره ی رمان را با نام "بادهای زمستانی" به چاپ رسانده است.

جندروز از انتشار این کتاب گذشته است و طبق گفته ی خود مارتین در پیج طرفدارانش او بهمراه کمک خویش(دستیارنویسنده) نگارش نسخه ی هفتم رمان خویش را آغاز نموده است.کتابی که عنوان"یادبودی از بهار" نام دارد. درمتن زیر نقل قولی از مارتین را میخوانیم،

درطول چهارسال گذشته من هیجان انگیزترین سالهای زندگانی ام را پشت سرگذاشتم.نکته ی جالبش این بود که دراین چهارسال بطور پیوسته درحال نوشتن کتابم هستم.هوادارانی که کتابهای مرا دنبال میکنند میدانند که من همیشه بهترین هایم را در آخرین صفحات کتاب میگنجانم.جا دارد از شبکه ی HBOتشکر کنم.آنها باعث شدند من شخصیت های فانتزی جهان پر رمز و راز ذهنم که نامش وستروس است را با مردم جهان آشنا کنم.
    تنها کاری که دراین روزها میکنم اینست که بهترین کلمه را بعد از بهترینها بیاورم.چندماه قبل که بعضی سکانسهای فصل چهار را تماشا میکردم باخودم گفتم بهتراست هرچه زودتر نگارش رمان را به سرانجام برسانم،پس به خودم گفتم باید کمی درخواست کمک کنم.من از شما بینندگان که پابه پای من از ابتدا آمدید درخواست نمیکنم که بین خواندن رمان من و دیدن سریال یکی را انتخاب کنید،از طرفی کیفیت نویسندگی ام را فدای کمیت نمیکنم .هفته ی قبل اولین بخش از کتاب ششم با نام "بادهای زمستانی" را منتشر کردم و حالا باخیال راحت دست به قلم شده ام تا دو مجموعه ی باقیمانده را نیز تا اواخر امسال یا سال آینده منتشر کنم.در طی هفته های آتی قسمتهای دیگر مجموعه ی ششم را نیز منتشر میکنم فقط درحال حاضر به کمک حالی نیاز دارم که بتواند در پیشبرد جزئیات مرا یاری دهد.

بدون شک تمام خوانندگان رمان سر این نکته که تمام کلمات رمان را مارتین نوشته است متفق القول هستند ولی باید بدانید که کتابهای عظیم این چنینی در پشت پرده از صافی های متعددی به نام ویراستار،ناشر وغیره باید عبور کنند و تمام اعضای پشت پرده درجهت بهبود هرچه بیشتر و افزایش کیفیت کتابها پیشنهادهایی را به مارتین ارائه میدهند.
    هنوز معلوم نیست چه کسانی در نوشتن دو مجموعه ی باقیمانده به مارتین یاری میرسانند ولی احتمالا نویسندگان سریال دراین امر مشارکت دارند ولی میزان مشارکتشان را خدا میداند.
    مارتین از سال پیش تیک تاک شمارش معکوس رمان را به صدا درآورده است.این درحالی است که شبکه ی HBO با توجه به اعتمادی که به وی دارد برایش کمی وقت خریده و فاصله ی پخش هرفصل بافصل دیگر یکسال میباشد.تهیه کنندگان اصلی سریال یعنی D.B Weiss وDavid Benioff به طور جدی بیان کرده اند که برای 7یا8فصل برنامه ریزی کرده اند و این یعنی مارتین هم ازنظر مادی و هم ازنظر معنوی فرصت نگارش کتابهایش را دارد.

باشروع سریال Game Of Thrones از چندسال قبل اعتراضات منتقدین بلند شده بود که چرا مارتین زودترنوشتن کتاب را تمام نکرده است ولی چیزی که درعمل میبینیم موفقیت مارتین درنگارش کتب خویش بوده است، این را منتقدین تصدیق نمیکنند بلکه خوانندگان کتاب یعنی مردم عادی از کیفیت و جذابیت داستان راضی اند و همین برای مارتین کفایت میکند.
    مساله ای که پیش روست این است که طبق گفته ی مارتین؛ برنامه ریزی نگارش کتاب هفت یا هشتگانه اش از روند ساخت سریال جلوتر است و این یعنی نویسندگان داستان سریال میتوانند با دست باز هرفصل را با بالاترین کیفیت به سرانجام رسانند. سه سوال اصلی ما از شما اینها هستند:

1)اگر جورج مارتین برای نگارش کتابش ازکسی کمک بگیرد داستانش با همین طراوت فعلی خواهد بود؟
    2) آیا شما دوفصل دیگر کتاب که باقیمانده است را میخوانید یا منتظر حوادث سریال میشوید؟
    3) نغمه ی آتش و یخ دقیقا چیست؟راجع به چی حرف میزنید؟
    ترجمه:
    محمد غفوری

منبع
    * متن بالا را جدی نگیرید..شوخی اول آپریل بود..وضعیت کتاب همچنان نامعلوم است

2. 19 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,740
    از این کاربر 415 بار در 50 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game of Thrones | نگارش رمان درچه وضعیتی قرار دارد؟

دوست عزیز این مطلب احتمالا شوخی روز اول اپریل بوده!
    کتاب 6 که همون winds of winter باشه تاریخ چاپش معلوم نیست قبلا مارتین گفته بود سعی میکنه تا 2014 آماده اش کنه ولی اوایل سال ناشر کتابش اعلام کرد که قطعا امسال چاپ نمیشه و هنوز هم مشخص نیست که برای 2015 آماده بشه

پ.ن:این مسائلی که راجب تغییرات ادیتورها و اعمال نظر ناشر نوشته هم فکر نمیکنم درست باشن،تا جاییکه من میدونم تمامش رو خودش مینویسه و نویسنده ی همراه نداره!

4. 7 کاربرِ زیر از eli99 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112

نقل قول نوشته اصلی توسط eli99 نمایش پست ها
    دوست عزیز این مطلب احتمالا شوخی روز اول اپریل بوده!
    کتاب 6 که همون winds of winter باشه تاریخ چاپش معلوم نیست قبلا مارتین گفته بود سعی میکنه تا 2014 آماده اش کنه ولی اوایل سال ناشر کتابش اعلام کرد که قطعا امسال چاپ نمیشه و هنوز هم مشخص نیست که برای 2015 آماده بشه

پ.ن:این مسائلی که راجب تغییرات ادیتورها و اعمال نظر ناشر نوشته هم فکر نمیکنم درست باشن،تا جاییکه من میدونم تمامش رو خودش مینویسه و نویسنده ی همراه نداره!
    من متن منبع رو ترجمه کردم..!!ازخودم درنیاوردم که

6. 3 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,740
    از این کاربر 415 بار در 50 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    من متن منبع رو ترجمه کردم..!!ازخودم درنیاوردم که
    میدونم!گفتم که شوخی روز اول اپریل بوده!(اگه کامنتهای پایین مطلب منبع اصلی رو بخونین متوجه میشین)
    اول اپریل روزیه که مردم به هم دروغ میگن و کلک میزنن!خیلی از خبرهایی که سایتها تو این روز منتشر میکنن به مناسبت این روزه!
    مثلا پارسال یکی از سایتها نوشته بود پیتر دینکلیج دیگه قرار نیست نقش تیریون رو بازی کنه و قراره جایگزین بشه!
    به نظرم اگه پایین پست تون اضافه کنین شوخی اول اپریله بهتر باشه

8. 6 کاربرِ زیر از eli99 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112

نقل قول نوشته اصلی توسط eli99 نمایش پست ها
    میدونم!گفتم که شوخی روز اول اپریل بوده!(اگه کامنتهای پایین مطلب منبع اصلی رو بخونین متوجه میشین)
    اول اپریل روزیه که مردم به هم دروغ میگن و کلک میزنن!خیلی از خبرهایی که سایتها تو این روز منتشر میکنن به مناسبت این روزه!
    مثلا پارسال یکی از سایتها نوشته بود پیتر دینکلیج دیگه قرار نیست نقش تیریون رو بازی کنه و قراره جایگزین بشه!
    به نظرم اگه پایین پست تون اضافه کنین شوخی اول اپریله بهتر باشه
    نوشتم ...!! مرسی بابت اطلاع رسانیت...اگر میدونستم صحت نداره ترجمه نمیکردم..!! به قول معروف...یکبار جستی ملخک..!!‌باره دیگه نمیزارم گولم بزنه

10. 6 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :