برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما به این قسمت از سریال چه امتیازی می‌دهید؟

رأی دهندگان
145. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

1 0.69%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

1 0.69%
  • 5

0 0%
  • 6

2 1.38%
  • 7

10 6.90%
  • 8

36 24.83%
  • 9

38 26.21%
  • 10

57 39.31%
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 48
    سپاس
    26,080
    از این کاربر 19,700 بار در 757 پست سپاس گزاری شده

Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت اول

Season 4, Episode 1 | Two Swords

خلاصه‌ی داستان این قسمت: تیریون لنیستر وظیفه داره که به میهمانان عروسی سلطنتی خوش‌آمد بگه، در حالی که جان اسنو آنچنان که باید توسط برادرانش بهش خوش‌آمد گفته نشده، کالیسی، مادر تمام بردگان و اژدهایان، داره به سمت شهر میرین می‌ره، و آریا به یکی از دوستان قدیمیش بر می‌خوره...

.Music is the only honest religion, that makes everyone interesting through their individual faith

بهترین موزیک ایرانی که تا الآن شنیدید رو اینجا بذارید

سپاس
    26,080
    از این کاربر 19,700 بار در 757 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت اول

خب! نمی‌دونم از کجا شروع کنم، اما از اول شروع می‌کنم!
    یه شروع عالی با نشون دادن تمامی اتفاقاتی که توی فصل اخیر افتاد. اونجاش که سلاخی شدن خونواده‌ی استارک، من‌جمله، راب و کتلین و ند استارک رو نشون داد واقعاً صحنه‌ی وحشتناکی بود و دلم به درد اومد، اما در عین حال به قدری از دیدنشون خوشحال شدم که انگار زنده‌ان و قراره تو سریال بازی کنن، بعد هم که دلیل نشون دادن ند رو دیدیم و فهمیدیم که نشون دادن ند به خاطر شمشیری که برای جلادی استفاده می‌کرده بوده، شمشیری از جنس فولاد والریان که مرغوب‌ترین نوع فولاده و دیدیم که تایوین اون رو آب کرد و به دو شمشیر مرغوب تبدیل کرد و یکیش رو به جیمی، وارث کسترلی‌راک، عضو گارد پادشاهیِ شاه جافری داد.
    بعد شاهد این بودیم که سانسا به شدت داره غم از دست‌دادن مادر و برادرش رو می‌خوره! واقعاً بعد از سه فصل دلم به حالش سوخت!
    صحنه‌ی خوش‌آمدگویی تیریون به مارتل‌ها خیلی واسه‌م جالب بود! مارتل‌هایی که حالا شاهزاده‌ای از لنیسترها رو در اختیار دارن باز هم انگار کینه‌توزی‌شون از بین نرفته و از لنیسترها متنفرن! اما از همه‌ی این اوصاف گذشته...چقدر بازیگر نقش اوبرین مارتل قشنگ بازی می‌کرد!! واقعاً این رو می‌تونستی تو چشماش بخونی که از تمام وجود به خاطر سلاخی شدن خواهرش توسط مانتین به دستور تایوین از هرچی لنیسترزاده‌ست متنفره و می‌خواد وجودشون از هفت‌اقلیم پاک بشه! صحنه‌های نشون دادن کینه‌اش واقعاً تکمیل و عالی بود و به نظرم بهترین معرفی برای بازیگر این نقش بود.
    دلم به حال جیمی سوخت! بعد از یک سال آزگار اسیر بودن و از دست‌دادن یه‌دست...لیاقتش این نبود که سرسی باهاش اینطور رفتار کنه اونم فقط به خاطر اینکه جیمی رفته بوده به جنگی که درش انتخابی نداشته و چقدر ترحم انگیز بود صحنه‌ای که استاد براش دست جدیدش رو کارگذاشت...
    واقعاً دلم می‌خواد کالیسی دست از قشون‌کشی و تصرف شهرهای بیهوده برداره و یه بادی تو گلوش بندازه و فریاد کنه "یا لثارات الکال دروگو " و بره و هرچی لنیستره تیکه‌پاره کنه! اما افسوس که خیلی قلب رئوفی داره و همچنان در پی آزادکردن بردگان توی شهر میرین می‌گرده...
    اما می‌رسیم به سرور جدید قلعه‌ی نایت‌واچ یعنی جان اسنو، اگر استاد آمون به دادش نمی‌رسید و کاراش رو با دلیل موجه نمی‌کرد مطمئناً آلیسر تورن ( که آخرین بار در قسمت 8 فصل اول شاهد حضورش بودیم و مورمانت اون رو با دست یکی از وایت‌واکرها به بارانداز پادشاهی فرستاد تا درخواست نیروی کمکی بکنه و حالا با رئیس اسبق گارد پادشاهی یعنی لرد جنیس برگشته...) و لرد جنیس کاری می‌کردن که خودش به کام مرگ بره!
    و اما در آخر می‌رسیم به کوچولوی دوست‌داشتنی کلّ هفت اقلیم به همراه سگ شکاری سابق گارد پادشاهی...گفتگوی این دوتا همیشه من رو به خنده می‌یاره نمی‌دونم چرا! اما لحنی که هوند با آریا صحبت می‌کنه، طوریه که انگار ازش می‌ترسه و اگر به‌خاطر منافعش نبود تو بیابون ولش می‌کرد تا از گشنگی بمیره ، طبق آنچه گذشتی که از قسمت سوم فصل سوم نشون داد فهمیدیم که یه اتفاقاتی قراره برای آریا بیافته و حالا شاهدش بودیم که آریا همونطور که پلیور دوستش رو به قتل رسوند تونست یه منتقم کرار بشه و انتقام دوست خوبش رو از اون سیه‌بختِ لنیستردوست بگیره! مقصد هوند رو هم فهمیدیم که داره می‌ره آریا رو به خاله‌اش لیسا تحویل بده...یعنی جایی که لیتل فینگر داره می‌ره! واویلا! یعنی چه اتفاقی قراره بیافته :-s
    به‌شدت منتظر قسمت بعد هستم، نمره‌ام به این قسمت 9 بود که به‌خاطر بازی فوق‌العاده‌ی اوبرین مارتل و فلش‌بک‌هایی که از ند استارک (رح) و راب و مادرش نشون داد 10 می‌دم!
    اگر هم چیزی جا افتاد و نگفتم نخواستم واسه شما چیزی نمونه
    منتظر نظرات زیبای همه‌تون هستم تا با شوق بخونم!
    .Music is the only honest religion, that makes everyone interesting through their individual faith

بهترین موزیک ایرانی که تا الآن شنیدید رو اینجا بذارید

Take Me To Your Jungle,im not Afraid
    سپاس
    107
    از این کاربر 1,152 بار در 97 پست سپاس گزاری شده

جذاب ترین بخش این قسمت اون فلش بک ها بود که واقعا غیر منتظره به نمایش در اومد. بالاخره شخصیت اوبرین مارتل (رد وایپر) هم وارد داستان شد. من بیشتر از همه منتظر رد وایپر هستم. اگه اون نقش خودشو تکمیل کنه سریال رفته رفته تا آخر فصل اوج میگیره. این قسمت عالی بود. اگه کلا راجع بهش بگم باید یه نقد بنویسم. جلوه های ویژه نسبت به 3 فصل قبل بینظیر بوده.
    من 10 دادم. چون واقعا سزاوارشه.

4. 14 کاربرِ زیر از Overlord93 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    722
    از این کاربر 1,615 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

حیف این یارو داریو ناهاریس رو عوض کردن....یارو رفته نقش اصلی Transporter جدید رو گرفته و بی خیال سریال شده
    بازیگر قبلی بسیار کاریزماتیک تر بود....به شخصه خیلی باهاش حال میکردم و در کنار اون یارو قاتله که 3 نفر رو برای آریا استارک کشت بهترین کاراکتر از نظر من بود
    این شخصیت های جانبی رو بسیار بیشتر از کاراکتر های اصلی سریال میپسندم.
    جورج مارتین خیلی خوب آدم مرموز ساخته و پرداخته میکنه

6. 18 کاربرِ زیر از caviya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Love all trust a few do wrong to none
    سپاس
    6,310
    از این کاربر 15,826 بار در 897 پست سپاس گزاری شده

چی می شد اگه netflix سریال رو پخش می کرد ... کی حوصله داره صبر کنه ببینه هفته بعد چی میشه ...
    کنجکاوم ببینم برادر آریا ... اسمش یادم نیست همون که جیمی از بالای برج پرتش کرد پایین و فلج شد الان داره چی کار میکنه

8. 17 کاربرِ زیر از UntouChable بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter is Coming...
    سپاس
    625
    از این کاربر 1,039 بار در 111 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Overlord93 نمایش پست ها
    جذاب ترین بخش این قسمت اون فلش بک ها بود که واقعا غیر منتظره به نمایش در اومد. بالاخره شخصیت اوربن مارتل هم وارد داستان شد. من بیشتر از همه منتظر وایپر هستم. اگه اون نقش خودشو تکمیل کنه سریال رفته رفته تا آخر فصل اوج میگیره. این قسمت عالی بود. اگه کلا راجع بهش بگم باید یه نقد بنویسم. جلوه های ویژه نسبت به 3 فصل قبل بینظیر بوده.
    من 10 دادم. چون واقعا سزاوارشه.
    رد وایپر همون اوبرین مارتل هست!

10. 11 کاربرِ زیر از Sherlock بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    27
    از این کاربر 145 بار در 43 پست سپاس گزاری شده

در یک کلام شروع کاملا ضعیفی داشت باید ببینیم در اینده چه اتفاقاتی میوفته
    فکر کنم نمره 4 منصفانه ترین حالتشه ترجمه سریالم بسیار زیبا بود

12. 3 کاربرِ زیر از llvll4hdi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Am i Evil , Am i Good ?
    سپاس
    373
    از این کاربر 2,559 بار در 321 پست سپاس گزاری شده

یک سال پیش تو همینجور تاپیکی به خاطر توهین هایی که بهم شد و پیشنهاد اشکان سکوت کردم ولی الان یه چیزی دیدم که مجبور شدم سکوتمو بشکنم اگه نمی شکستم خودم عصبی میشدم !!!!!!!!!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط llvll4hdi نمایش پست ها
    در یک کلام شروع کاملا ضعیفی داشت باید ببینیم در اینده چه اتفاقاتی میوفته
    فکر کنم نمره 4 منصفانه ترین حالتشه ترجمه سریالم بسیار زیبا بود
    شروع ضعیف ؟؟؟؟ ۴ ؟؟؟؟ یدفعه ۱ بده برادر من !!!! نمی خوام بیشتر از این بحث رو کش بدم چون آخروعاقبت نداره اگر هم خوشت نمی یاد برو بن ۱۰ ببین به سلیقت بیشتر میاد

هنوز نتونستم کامل ببینم قسمت رو ولی دو تا قسمت رو دیدم ۱ - اوبریل مارتل : این بشر خیلی خوبه خیلی از بازیش خوشم اومد معلوم شد چرا اینقدر از لنستر ها بدش میاد وقتی داشت حرف میزد از لحن صحبت و چشماش می شد فهمید خیلی از لنستر ها متنفره وقتی داستان خواهرش رو داشت تعریف می کرد واقعا زیبا بود با اون تن زیبا مو به تنم سیخ شد . خیلی خوشم اومد
    ۲ - قسمت بانو ( مسیله ناموسیه آخه ) چون بدون زیرنویس دیدم قشنگ ملتفت نشدم ولی یه سری چیزی رو که ملتفت شدم اینا بود : اژدها ها خیلی دارن وحشی می شن و داریو هم عاشق تر میشه )) و مثل اینکه گری ورم هم یه علاقه خواصی به بانو داره ) بانو هم داره خیلی کشش میده به جای اینکه بره دنبال ارتش و به کینگ لندینگ ( اسم شهرو یادم رفت ) حمله کنه داره میره به تمام شهر ها حمله می کنه و برده هارو آزاد میکنه :/

مبارزه آخر قسمت هم زیبا آریا هم داره انتقام میگیره همینجوری شده مثل مختار )) در کل به یه سال صبر میارزید ))) ۱۰ دادم طبق معمول ))
    The King In The North

سپاس
    1,870
    از این کاربر 1,378 بار در 224 پست سپاس گزاری شده

فردا اینقدر درس دارم ولی تا اول این قسمتو نگاه نکردم هیچ کاری نکردم واقعا خیلی منتظر فصل جدید بودم
    شروع خوبی داشت... مخصوصا فلش بک ها! یاد ند استارک بیچاره افتادم !
    دلم برای سانسا میسوزه ... گناه داره . همچنان از جفری بدم میاد . پسره ی دیوونه !
    سکانس آخر وقتی که اریا داشت انتقام میگرفت هم خیلی قشنگ بود .
    کالیسی هم همچنان به دنبا آزاد کردن برده هاست .
    خوب همه چیز بچه ها گفتن :-) من امتیاز 8 رو میدم.
    مرسی بابت ترجمه زیبا

15. 18 کاربرِ زیر از Dark Angel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

WINTER IS COMING
    سپاس
    5,127
    از این کاربر 2,252 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

افعی سرخ وارد میششششششششششود :دی
    همونطور که دوستان گفتن فلش بک ها عالی بودن
    دو جا زبانم به فحش آلوده شد
    1-وقتی که تایوین آیس(شمشیر اجدادی خاندان استارک)رو نابود و دوتا شمشیر جدید درست کرد
    2-وقتی مجسمه جافری حرومی رو ساخته بودن که زیر پاش ی گرگ افتاده بود
    ازینا بگذریم بازی ابراین مارتل خیلی عالی بود و داستانش مشخصه و حضورش معلومه واسه چیه اونم چیزی نیست جز انتقام گرفتن
    جیمی لنیستر که از هز طرف حرف میخوره و هرکس زخم زبونی بهش میزنه حتی معشوقه ی خودش(بالاخره نمردیم و دیدیم ی نفر به تایوین گفت نه)

تیریون هم که بنده خدا فعلا درگیر رواابط زناشویی و معشوقه ی خودشه کی کار دستش بدن خدا میدونه(مثل همیشه عالی بازی میکنه)

دنریس و داریو ناهاریس هم که...بیچاره سر جورا مورمنت :دی اژدهاهاش نخورنش صلوااات(ظاهرا در این فصل هم دنریس همچنان به آزاد کردن برده ها و گرفتن شهرهای دیگر ادامه خواهد داد لبته اگه مارتیین یزاره زنده بمونه :دی)

آریا و هاند هم که ظاهرا مسیر ویل و رفتن پیش خاله آریا رو در پیش گرفتن جایی که شاید با لرد بیلیش برخورد کنن(بالاخره آریا شمشری که جان بهش داده بود رو پیدا کرد و با برگردوندن همون جملات به طرف با نیدل کارشو یکسره کرد حالا که شمشیرش پیدا شد امیدوارم روزی دوباره گرگ خودش رو هم پیدا کنه که بخاطر احمق بازیای جافری مجبور شد فراریش بده)

جان هم که دوباره با سر آلیسر تورن (اگه اشتباه نکنم)باید سرو کاه بزنه و حالا اون کچل چاق اسمش یادم نیست هم اضافه شده ولی دم ایمون تارگرین گرم رسما رییس اونه

دلم برای برن تنگ شده و همجنین ندیدن استنیس هم یکم اذیتم کرد

آها راستی وقتی تو تیتراژ دردفورت(قلعه ی بولتن ها) رو نشون داد ی فحشم نثار اونا کردم با این شد 3بار :دی

دوستانی که بارها اعلام کردن این سریال چیزی نداره پیشنهاد میکنم از الان دیگه نبینن همونطور که ما پیشنهادشون رو عملی کردیم
    دیگه ام بحث نکنید راجع به این موضوع چون گیم آو ترونز همه جوره ثابت شدست بزرگتر ازین حرفاستو و پرچمش همه جا حسابی بالاست
    تا قسمت بعد
    برای شادی روح ادارد استارک و پسرش راب استارک (شاه شمال)یک دقیقه سکوت
    [

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین