برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
 1. #1
  جمله مورد علاقه ندارد
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  محل سکونت
  بین یک مشت دزد
  ارسال ها
  1,309
  سپاس
  15,925
  از این کاربر 28,590 بار در 1,397 پست سپاس گزاری شده

  Game Of Thrones| چرا بیشتر افراد وستروس باید بمیرند؟

  به نام خدا

  وقتی شما وارد بازی تاج وتخت میشوید یا برنده اید یا مرده یا بین این دو.یعنی مواقعی هستند که ترجیه میدهید مرده باشید تا زنده ای که قسمتی از بدنش را ازدست داده.اگر شخصیتهای کتاب "نغمه ی آتش و یخ" لب به سخن بگشایند فریاد میزنند که زندگی کردن در وستروس پیشه ی پرخطریست !! شما هرلحظه ممکن است شمشیری را فروررفته درصورتتان ببینید،پایتان قطع شود و مانند اینها. پیشنهاد ما به شما اینست که اگر میخواهید کمتر اذیتتان کنند خودتان را به حماقت بزنید و مانند شخصیت Hodor فردی احمق باشید.
  چیز مشهود درسریال و داستان "بازی تاج و تخت" اینست که بیشتر افرادی که قسمتی از بدنشان دچار آسیب شده هنوز زنده مانده اند و همین مساله باعث میشود سوال در ذهنمان ایجاد شود که در زندگی واقعی امکان حیات بعدازین آسیب ها وجود دارد یاخیر؟
  همین مساله مارا واداشت تا با دکتر Deborah Mogelof صحبت کنیم.ایشان دکتر فیزیولوژی و تخصص آسیب های بافتی میباشند و ما را با رازهای پزشکی سریال Game Of Thrones آشنا خواهند کرد.

  صورت زخمی تیریون لنیستر

  به لطف شمشیر زنان خائن؛صورت تیریون آنگونه که باید باشد نیست و میتوانست بدترازین باشد. او در قسمت موسوم به "A Clash Of Kings" در جریان نبرد "بلک واتر" صورتش زخمی شد. پاسخ پزشکی به این آسیب دیدگی چیست؟
  دکتر: حتی اگر دماغ به طور کامل قطع شود امکان حیات وجود دارد. اطراف دماغ رگ اصلی وجود ندارد و من افرادی را میشناسم که دماغشان کامل قطع شده بود ولی با جراحی به ترمیم آن پرداختند.
  MtV: با وجود زخم این چنینی امکان حیات وجود دارد؟
  دکتر: اگر به محل زخم این شخصیت نگاه کنید یک لایه ی زردرنگ برآمده را برروی پوستش میبینید.این لایه نشان میدهد که پوست آن ناحیه توسط میکروبها آلوده شده بوده ولی درمدت زمان کمی پس از ایجاد زخم محل آسیب دیدگی ضدعفونی شده است.بله اگر چنین زخمی بردارید و زود آن را ضدعفونی کنید پوستتان خودش را ترمیم میکند و از عفونت شدید درناحیه ی سر درامان خواهید بود.

  نتیجه گیری:
  اگر گریمور تیریون لنیستر درایجاد زخم این چنینی اشتباه میکرد تیریون قادر به زندگی نبود و بعداز ایجاد زخم در نبرد بلک واتر میمرد ولی اگر با همین زاویه و شدت به صورتش ضربه ی شمشیر وارد شود حتی در زندگی واقعی ، جان سالم به در خواهد برد.


  جیمی لنیستر و دستان قطع شده اش

  بعد از قطع شدن دستان جیمی توسط افراد "Roose Bolton" ، او قصد داشت دستش را دوباره سرجای خودش وصل کند ولی دکتر میگوید که در زندگی واقعی به همین سادگی ها هم نیست.
  دکتر: بزرگترین مساله ای که دراین موارد شمارا نگران میکند آلودگی است.آلودگی دراین بخش بسیار سریع اتفاق می افتد.طی یک الی دوساعت اگرچنین وضعیتی داشته باشید و در جنگل هم باشید دستتان از آرنج به پائین از کارخواهد افتاد. عفونت حاصله از راه گره های لنفی که درسراسر بدن به یکدیگراز طریق سیاهرگها متصلند منتقل میشود و شما تا ابد یا درد آن عضو را حس میکنید یا میمیرید.

  Mtv: او بعد از قطع شدن دستش سریعا با پارچه ای محل آسیب دیدگی را بست.آیا اینکارتفاوتی ایجاد میکند؟
  دکتر: اینکار شاید اورا از مرگ نجات دهد ولی 100درصد مطمئنم که اگر سریعا آنتی بیوتیک مصرف نشود علایم عفونی برخواهند گشت.پیوند عضو قطع شده آن هم منوت بر سالم ماندن اعصاب درگیر درآن ناحیه ممکن است اورا چندسالی زنده نگه دارد ولی با این وضع عفونت حالتان زیاد خوب نمیماند.

  Mtv:در فصل یک دیدیم که جیمی لنیستر با خواهر دوقلویش ارتباط جنسی برقرار کرد.اگر بعد از رشد عفونت دربدنش با خواهرش آمیزش کند مشکلی برایش پیش می آید؟
  دکتر: دهه ی 1400میلادی معروف بود به انتقال بیماری های فردی به فرد دیگراز طریق تماسهای خطرناک جنسی.اصولا نباید مشکلی پیش بیاید ولی اگر خواهرش بچه دار میشد برای فرزنش مشکلاتی پیش می آمد.
  نتیجه گیری: دردنیای واقعی جیمی لنیستر بعلت درد وحشتناک بافت آسیب دیده و شوک عصبی که سریعا به وی وارد میشود خواهد مرد.  بریدن سر ند استارک

  آری، بدون سر شما خواهید مرد ولی اگر کنجکاوید.....
  دکتر: اینکه بعضی افراد پس از بریدن سرهایشان در فیلمهاوسریالها هنوز پلک میزنند یا دهانشان میجنبد دلیلش اینست که مغزشان با مصرف آخرین منابع حیات درحال نشان دادن واکنش شدید خود میباشد و بعد از چنددقیه (8دقیقه) اگر رسیدن خون به مغز قطع شود امکان بازگشت حیات وجود ندارد.

  نتیجه گیری: متاسفیم دوستان؛ ند ادارد استارک واقعا مرده است.  شکنجه ی تئون گریجوی

  عمل زشتی که "Ramsey Snow" بر تئون گریجوی تحمیل کرد مارا برآن واداشت که چندجمله ای از مصاحبه را به او اختصاص دهیم.


  Mtv: اینطور شروع کنیم؛ تئون گریجوی برای مدت طولانی از خوردن آب و غذا منع شده بود. چه آسیبهایی دراین حالت بربدن تحمیل میشود؟
  دکتر: درابتدا کلیه ها شروع به از کار افتادن میکنند و شما توازن و هماهنگی خودتان را ازدست خواهید داد.میزان پتاسیم بدنتان بالا پائین میشود و همین امر باعث میشود احتمال ایست قلبی بالا برود.
  Mtv: اگر ازین بحران جان سالم به در ببرد؛ درد ناشی از شکستن انگشتان دست و بریدگی آلت تناسلی چه بلایی بر سرش می آورند؟
  دکتر: این آسیب ها دردهای روحی و روانی فوق العاده شدیدی بر فرد تحمیل میکنند ولی شمارا نمیکشند.شما بازهم باید نگران عفونت و آلودگی این نواحی باشید. درد حاصل از نقص عضو حتی میتواند تا مغز استخوانتان را هم برسد و شما را آزار دهد.
  Mtv: درمورد بریده شدن آلت تناسلی کمی بیشتر توضیح میدهید؟
  دکتر: درد وحشتناکی دارد ولی بدون آلت تناسلی زنده میمانید چون هیچ رگ اصلی از آن جا رد نمیشود.

  Mtv: با درد آنچنانی امکان زندگی وجود دارد؟چطور ادرار از بدنش خارج میشود؟
  دکتر: خب دردنیای امروز شما برای درمان اینجور مسائل بافت ازبین رفته را با جراحی دوباره ایجاد میکنید.شما یک آلت مصنوعی درآن مکان کارخواهید گذاشت که شما را در رفع نیازهایتان یاری خواهد کرد. ولی مساله ی بحرانی وبسیار ملالت بار اینست که شما اگر آلتتان قطع شود هنوز هم میل جنسی خودتان را دارید ولی وقتی نتوانید برای ارضای این میل دست به کار شوید درد فقدان آن عضو شما را از پای درمیاورد.

  MTv: میخواهید اینطور بگویید که اگر به عقب برگشتند بهتراست تمام امکاناتش را ببرند؟
  دکتر: البته


  نتیجه گیری: در زندگی واقعی اگر چنین اتفاقی برایتان بیفتد شما از درد نقص عضو، عدم امکان ارتباط جنسی و فشارهای روحی روانی دست و پنجه نرم خواهید کرد و آرزوی مرگ را میکنید.


  منبع 2. 13 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 

 

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 34
  آخرين ارسال: 04-08-2017, 02:02 PM
 2. پاسخ ها: 17
  آخرين ارسال: 04-12-2014, 07:46 AM
 3. پاسخ ها: 7
  آخرين ارسال: 02-21-2014, 03:36 PM
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين ارسال: 08-04-2013, 04:13 PM
 5. پاسخ ها: 6
  آخرين ارسال: 07-05-2012, 12:05 AM

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.