برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما به این قسمت از سریال چه امتیازی می‌دهید؟

رأی دهندگان
123. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

1 0.81%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

3 2.44%
  • 5

0 0%
  • 6

6 4.88%
  • 7

14 11.38%
  • 8

42 34.15%
  • 9

36 29.27%
  • 10

21 17.07%
صفحه 3 از 6 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 53
    سپاس
    26,080
    از این کاربر 19,700 بار در 757 پست سپاس گزاری شده

Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت سوم

Season 4, Episode 3 | Breaker of Chains

خلاصه‌ی داستان این قسمت: پس از مرگ شاه جافری، تایوین لنیستر دادگاهی با قاضی‌های معین‌شده تشکیل می‌دهد تا تیریون را محاکمه کنند، استنیس در پی این است که اسمش را هرچه زودتر در کتابی که برای خودش می‌نویسد جای دهد تا اینکه در کتاب کس دیگری اسمش نوشته شود، دنریس طوفان‌زاد، مادر اژدهایان به شهر میرین رسیده است و...

.Music is the only honest religion, that makes everyone interesting through their individual faith

بهترین موزیک ایرانی که تا الآن شنیدید رو اینجا بذارید

سپاس
    760
    از این کاربر 2,828 بار در 396 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت سوم

من بر خلاف خیلیا که احساسی به قضیه نگا میکنن شخصیتلرد بیلیش رو دوست دارم
    یه شخصیت پست که کثیف بازی میکنه - چیزی که تو این زمان و مکان نیازه همینه - تنها سلاح جلوی همچین قدرتی سیاست کثیفه که لرد بیلیش دقیقا همونه که باید باشه
    جوهر کار هم بیشتر رو لرد بیلیش میچرخه الان - البته بگم جفری کثیف نبود مونگول بود - بحث اون جداست
    از صحنه های حماسی این اپیزود خوشم اومد - ابتکار جالبی واسه دنیرس گذاشتن رو کارهای که انجام میده فکر زیادی هست - و اینکه اسپارتاکوس شده !
    ولی تو این سریال هرکی خوبه میمیره - برگ برنده دست ادمای کثیفه فقط اینا قدرتشون از لنیستر ها بالاتره
    اگه بخوام از مرگ جافری بگم میگم مارتین از کشتن خوبا خسته شده بود میخواست به سمت تعادل بره - اخه تو صفحه شترنج نمیشه که یه سمت همه شاه و وزیر و مهره های مهم باشه اون سمت فقط سرباز!

من بعد 4 فصل بلاخره فهمیدم مشکلم کجاست - جز فصل اول
    من چیزی که تازه بهش ریسیدم اینه که گیرم رو شیوه روایت داستانه - تصور کنید هر 10 اپیزود با هم میشه یه فیلم 10 ساعته
    حالا این فیلم 10 ساعته رو تیکه تیکه کنیم 10 تا اپیزود 1 ساعته - به هر اپیزود هیچی نمیرسه - هر اپیزود تنهایی هیچ معنی نمیده >>> واسه بیننده ای که اخر هر اپیزود میخواد نتیجه گیری کنه در مورد اپیزودی که دیده <<<<

یه مثال میزنم همه کالکشن ارباب حلقه ها رو دیدیم
    بگم 10 ساعت بود یا بیشتر بود
    حالا اگه اون 10 ساعت 10 اپیزود میشد اینجوری میشد
    سم و فرودو وقتی داشتن به سمت موردور حرکت میکردن وقتی داشتن از کوه بالا میرفتن هر اپیزود فقط 1 دقیقا از این حرکت میدیدم چند پله بالا میرفتن و یه کات میخورد میرفت رو شخصیت بعدی

من کارگردان و شورانر نیستم ولی شیوه روایت رو دوست ندارم
    ولی سریال خیلی خوبیه مورد علاقمه خیلیم منتظرش بودم چیزای که گفتم ایراد به سریال نیست
    منم 8 میدم

3. 17 کاربرِ زیر از osture بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با اصلح باشید حتی با 72 نفر
    سپاس
    98,742
    از این کاربر 12,687 بار در 1,683 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Irag نمایش پست ها
    من چقدر از این "دختر" (مادر اژدها) متنفرم.

حیف که شمشیر داری
    «برای برخی همانند رویا...و برای دیگران کابوس شبانه»

5. 14 کاربرِ زیر از D O R D I بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,109
    از این کاربر 1,297 بار در 166 پست سپاس گزاری شده

اصلا حالم گرفتست اگه بخوان به همین راحتی تیریون رو حذف کنن خیلی ضد حاله
    اقا من شاهدش میشم بیچاره تنهای تنها شده فکر کنم تنها امیدش اون دوست مزدورش باشه که درباره نجاتش بده
    این قسمت پرش سریال زیاد بود منظورم اینه که تقریبا همه رو نشون داد ادم سر گیجه میگرفت خداییش برای هر کدوم میشه یه اسپین اف داد بیرون ای کاش همینطوری بشه

7. 9 کاربرِ زیر از Zombieland بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    993
    از این کاربر 1,217 بار در 161 پست سپاس گزاری شده

سلام

در کل قسمت خوبی بود همونطور که دوستان گفتن من از آن قسمت صحبت های بیسیار بیسیار حکیمانه لرد تایوین بر سر جناز جفری ... بسیار لذت بردم. با این که اونجوری زد راب را کشت وقتی این سیاست بازی هاش را میبینم ازش به شدت خوشم میاد.

قسمت های مربوط به جان اسنو خوب بود. ولی کم بود.(ازش خوشم میاد موشکلیه؟)

و شخصا فقط دارم این مادراژدها را تحمل میکنم هااااا. با ایرج موافقم این بشر رو اعصاب منه یعنی. یقیه رسما دهنشون صاف میشه تا به یک جایی برسن. این خانم با یک کم دلبری و ابزار زنانه زارت همه چیز را به دست آورد. الانم خوشان خوشان دارد میره بقیه را آزاد کند.(البته امیدوار به دوستانی که طرفدارشن توهین نشه)

9. 11 کاربرِ زیر از nemsis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,728
    از این کاربر 7,997 بار در 836 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nemsis نمایش پست ها
    و شخصا فقط دارم این مادراژدها را تحمل میکنم هااااا. با ایرج موافقم این بشر رو اعصاب منه یعنی. یقیه رسما دهنشون صاف میشه تا به یک جایی برسن. این خانم با یک کم دلبری و ابزار زنانه زارت همه چیز را به دست آورد. الانم خوشان خوشان دارد میره بقیه را آزاد کند.(البته امیدوار به دوستانی که طرفدارشن توهین نشه)

بدبخت داره برای خاندانش و حیثیت خاندان اماده جنگ میشه با یه ایده جدید مخالف برده داری وارد عرصه میشه و میخواد حق انتخاب قائل بشه ولی این که ازدواج نکنه و اخرین اژدها باشه یکم ظلمه در کل نمیدونم چرا ازش بدتون میاد

11. 12 کاربرِ زیر از x7music بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,346
    از این کاربر 1,122 بار در 188 پست سپاس گزاری شده

خوب بالاخره این قسمت رو با کیفیت بسیار بالا دیدم و چقدر حال کردم یعنی سریال های شبکه HBO رو باید با کیفیت بالا دید تا بچسبه

من 10 دادم حتما میگین به چه دلیل؟
    اولین دلیلش این بود که اتفاقا این دیالوگ هایی که رد و بدل میشد خیلی قشنگتر بود تا جنگی که آدم بخواد تو 5 دقیقه ببینه و هیچی نشه ازش یاد گرفت.

حس میکنم تیریون امکان نداشته باشه حذفش کنن از سریال واسه خودش مغز متفکری هست مثل این هست که ریک رو تو سریال walking dead بخوان حذف کنن.البته این نظر من شاید 100% اشتباه باشه.

دومین دلیلی که 10 دادم این بود که باز هم خیلی زیبا بدون اینکه در حین فیلم دیدن و حتی با پایان این قسمت بفهمیم یک سر نخ هایی پیدا میشه که بیننده تا هفته بعد بره تحلیل کنه واسه خودش و تشنه تشنه که شد باز قسمت بعدی و باز همین آش و همین کاسه!!!!!

اونجایی که به قول دوستان مادر اژدها بهش گفتن قهرمان شما کی هست واسه جنگیدن همش با خودم میگفتم کاش یکی از اژدها رو بفرسته دیگه خدا میشد این قسمت

جا داره از همینجا از مترجمین عزیز هم تشکر کنم که با حوصله و بسیار عالی زحمت میشکند و هر قسمت رو ترجمه میکنند امیدوارم همیشه سر بلند باشند.

باز هم همان حکایت همیشگی تا نگاه میکنی باز وقت شمردن یک هفته است ناگهان چقدر زود این فصل هم تمام میشود
    (اقتباسی آزاد از زنده یاد قیصر امین پور)

13. 18 کاربرِ زیر از linkinpark20 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

THE NORTH REMEMBERS
    سپاس
    673
    از این کاربر 430 بار در 52 پست سپاس گزاری شده

یه قسمت بد دیگه از این شاهکار زیبا...
    دوستان قبل اینکه بهم فحش بدن حرفمو تا اخر بخونن بعد...
    به این خاطر گفتم بد چون واقعا بد بود ولی برای هر سریال زیبایی قسمت هایی وجود داره که باید فدا بشه....
    این قسمت فقط مقدمات رو فراهم کرد برای قسمت های بعدی...
    چندتا چیز تو این قسمت ازارم داد....یک اینکه واقعا 10 قسمت واقعا کمه برا اینهمه شخصیت زیبا و دومی کندی حرکته دنریس به سمت وستروس... که البته این یکی تقصیر سریال نیست و تقصیر نویسندس...چون اگه الان برسه به وستروس میزنه همه رو داغون میکنه و کل نقشه هایی که همه ی خاندان ها تو وستروس انجام دادن و همه ی قتل ها و خیانت ها و قهرمانی ها،همه بی فایده به نظر میان
    یک از دوستان گفته ب.ود لرد بیلیش به خاطر عشقش به مادر سانسا،سانسا رو دزدیده
    به نظرم این شخص به غیر پول و قدرت به هیچی علاقه نداره...از همچین اشخاصی باید ترسید،شخصی که از هیچ میخواد به همه چی برسه،حاضره همه چیز و همه کس رو فدا بکنه...در ضمن نقشه ی قتل هم به احتمال یقین کار خود این بشر بوده که دلقک درست وقتی که اوضاع قاراش میش شد حاضر بود کنار سانسا....
    راستی این اقای مارتین به شدت فمینیست هستش و انگاره های فمینیستی تو داستانش از هر داستان و حماسه ی دیگه ای بیشتره.... قدرت زنها،دخالتشون توی قدرت،همه و همه یه وجه تمایز هستن براش از داستان های این سبکی....
    راستی نمیدونم چرا از این داداش کوچیکه جعفر خوشم میاد. بهنظرم پادشاه به حقی بشه...
    نمره:7

15. 13 کاربرِ زیر از hadiuss بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hadiuss نمایش پست ها
    یک از دوستان گفته ب.ود لرد بیلیش به خاطر عشقش به مادر سانسا،سانسا رو دزدیده
    من هم قبول دارم لرد بیلیش آدم کثیفی هست و برای اینکه قدرتش بیشتر بشه حاظره هر کاری بکنه تا توی این داستان جایگاه محمکی داشته باشه !
    ولی اینکه من به عشق اشاره کردم دلیلش این بود که واقعا از کتلین خوشش می اومد . مگه غیر این بود ؟
    اگر درستش رو بخواهیم بگیم هم باید بگیم هم از سانسا خوشش میاد و هم از قدرت و هم از انجام خیانت و کارهای بد و هم از شاه شمال شدن و از این جور چیزها

17. 12 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    671
    از این کاربر 539 بار در 95 پست سپاس گزاری شده

این قسمتش زیاد جالب نبود اما با صحبت hadiuss موافقم اما من احساس میکنم این سریال آخرش که اون وایت واکرها حمله میکنن همشون با هم متحد میشن بعدش کاملا میرن رو اعصاب کسایی که از اول سریالو دیدن مثل خودم

19. 7 کاربرِ زیر از vahidcivil66 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Take Me To Your Jungle,im not Afraid
    سپاس
    107
    از این کاربر 1,152 بار در 97 پست سپاس گزاری شده

اپیزود متوسطی نسبت به طوفان اپیزود قبلی بود. البته اونهایی که بازی تاج و تخت رو میبینن باید تا الان به چند اپیزود معمولی عادت داشته باشن. اصولا نویسنده های این سریال سریال رو طوری میسازن که به یکباره در اوج آرامش همه چیز طوفانی بشه و بهم بریزه. دقیقا مثل Red Wedding. تازه از نظر من فصل 4 نسبت به فصل 2 و 3 از همون اول طوفان رو تقریبا آغاز کرده.

به قول دوستان این قسمت مقدمات قسمت بعدی رو فراهم کرده.
    مثلا فهمیدیم که اوبرین مارتل دوباره قراره با رقیب دیرینه اش یعنی The Mountain دیدار کنه که بنظر میرسه مبارزه ای طوفانی در راهه. یا مثلا قاضی های دادگاه تیریون مشخص شد و باعث شد که تیریون از جانب اوبرین مارتل هنوز شانس داشته باشه. البته این نویسندگان قاتل رو نباید دست کم بگیرن. ممکنه حتی از جانب خود اوبرین در خطر باشه. هیچکس هنوز این سیاست های پر رمز و راز تایوین لنیستر رو نمیدونه.
    جیمی لنیستر هم که مشخص شد کم کم داره اون وفاداریش به لنیستر ها رو از دست میده و هنوز در شوک دوران گذشته اش قرار داره و همچنین مشخص شد جافری اندازه پوست تخمه هم براش ارزش نداشته.
    شخصیت ها اینقدر زیاد شده که واقعا احتیاج به یک فصل 20 قسمتی هست. نه به the walking dead که کلهم 5 تا شخصیت داره واسه هر شخصیت 6 تا ایزود اختصاصی میذارن نه به این سریال که حداقل 40 تا شخصیت مهم داره اما تو هر قسمت از همه نشون میده.
    از دیگر مباحث این قسمت میشه فهمید وینتر از شمال قلعه سیاه قشنگ خواهد کامینگ
    وایت واکر های دوست داشتنی هم که باز هم خواهند آمد البته بگم ممکنه مثل فصل های قبل فقط یه کات سین از قسمت آخر بهش اختصاص داده شه.
    دنریس هم که مشخصا فعلا سرش گرم برده است. یاد اسپارتاکوس افتادم. حالا اسپارتاکوس تمام برده بود اما این که زیاد برده نبوده که. تازه در ناز و نعمت هم بزرگ شده
    داریو ناهاریس هم طبق گفته گذشته خودم مطمئن شدم یه شخصیت مرموزیه. ولی واقعا از این شخصیت خوشم میاد. دنریس هم که رفته تو کفش. ولی بازم شانس نداره. این کارگردان تا یه شخصیت دوست داشتنی میشه و تو دل یکی برای یه صحنه عاشقانه جا میشه همون لحظه میزنه به فناش میده
    از دیالوگ داریو که گفت من در پوچی بزرگ شدم و به زودی به همون پوچی برمیگردم هم جالب بود و گفتم حتما رازی در این حرف نهفتست.
    اون قلاده ها که توسط منجنیق حاوی پیام بزرگی بود هم جالب بود. احتمالا در قسمت بعدی دنریس کاری کرده که مردم شهر رو به جون شاهشون انداخته.

در قسمت های آینده فکر کنم قسمت The Mountain and the Viper خیلی اپیزود جالبی باشه.

21. 10 کاربرِ زیر از Overlord93 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 6 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین