برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما به این قسمت از سریال چه امتیازی می‌دهید؟

رأی دهندگان
107. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

2 1.87%
  • 4

1 0.93%
  • 5

1 0.93%
  • 6

5 4.67%
  • 7

21 19.63%
  • 8

30 28.04%
  • 9

28 26.17%
  • 10

19 17.76%
صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 43
    سپاس
    26,080
    از این کاربر 19,700 بار در 757 پست سپاس گزاری شده

Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت چهارم

Season 4, Episode 4 | Oathkeeper

خلاصه‌ی داستان این قسمت: پس از اینکه دنریس طوفان‌زاد برده‌های شهر میرین را آزاد می‌کند، تمامی اربابان را همانطور که با بی‌رحمی بردگان را به صلابه کشیده بودند، با عدالت آنها را به صلیب می‌کشد، جیمی در پی وفا به قولی است که به کتلین استارک برای برگرداندن دو دخترش به وینترفل داده است و جان اسنو در حال تدارک حمله‌ای به خانه‌ی کرستر است که احتمال می‌دهد برادرش برن در آنجا باشد، در همین حین شاهد هدیه‌ای از جانب کسانی که فکر می‌کنند وایت‌واکرها خدایان حقیقی هستند به آنها هستیم...

.Music is the only honest religion, that makes everyone interesting through their individual faith

بهترین موزیک ایرانی که تا الآن شنیدید رو اینجا بذارید

سپاس
    395
    از این کاربر 3,423 بار در 179 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت چهارم

نقل قول نوشته اصلی توسط AR!@N نمایش پست ها
    مشاهده محتوا اسپویلر
    stoneheart رو حذف نکنن ، کلدهندز بخوره تو سرشون
    اون که غیر ممکن هست خصوصا اینکه پاد و برین رهسپار این شدن که سانسا رو پیدا کنن .

هرچی بیشتر فکر میکنم میبینم که خیلی گند زدن به فتح میرین!
    اتفاقی که تو کتاب میافته اینه:
    دنریس چندین روز پشت دروازه شهر مونده و 20هزار سرباز و 60هزار برده آزاد شده بیرون شهر دارن از گرسنگی تلف میشن و دنی نمیدونه چطور باید شهر رو بگیره و همونجا یه سوء قصد بهش میشه و آرستان سفید ریش نجاتش میده و اونجا مشخص میشه که آرستان همون باریستان سلمی هست و در اون لحظه جورا مورمونت و باریستان همدیگه رو لو میدن(که باریستان به رابرت خدمت میکرده و جورا مورمونت هم برای واریس جاسوسی میکرده) دنی از دست هر دو عصبانی میشه و طردشون میکنه.
    نقشه ای که دنریس برای فتح میرین میکشه اینه که سه کشتی ای که داشتن(و تو سریال ندارن!) خراب میکنن و ازش دژکوب و منجنیق میسازن و به دروازه اصلی حمله میکنن و زمانی که این حمله انحرافی رخ میده یه عده خیلی کم به رهبری باریستان و جورا از راه های باریک خروج فاضلاب شهر به صورت سینه خیز وارد میرین میشن. این راه فاضلاب انقدر باریک بوده که احتمال داشته هرگز نتونن رد بشن و در واقع نوعی تنبیه برای باریستان و جورا بود. اونجا از حمله انحرافی استفاده میکنن و میرن در سمت دیگه شهر برده ها رو آزاد میکنن (خصوصا اینکه این برده ها گلادیاتور های چاه مبارزه میرین هستن) و در شهر شورش ایجاد میشه. وقتی که نگهبانان میرین متوجه شورش میشن بخشی از نیروها رو از دروازه کم میکنن تا شورش رو سرکوب کنن و بعد از یک شبانه روز بلاخره دروازه میشکنه و میرین فتح میشه.

اتفاقی که تو فیلم میافته:
    گری ورم و چندتا آنسالید خیلی شیک میرن یه دروازه نسبتا بزرگ و بدون نگهبان پیدا میکنن و خیلی راحت با اسلحه میرن پیش برده ها بدون اینکه کسی جلوشون رو بگیره و عملا جنگ میرین رو واگذار میکنن به برده های میرین و میگن هر وقت تموم شد در رو باز کنید ما بیایم!

3. 19 کاربرِ زیر از S I S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    969
    از این کاربر 209 بار در 24 پست سپاس گزاری شده

من به شخصه زیاد از شخصیت پردازی‌های این فصل راضی نیستم، خیلی بهتر از اینها میتونست باشه.
    و این نکته رو هم بگم که داستان شمال دیوار خیلی فانتزی‌تر و رمز آلوده، امیدوارم تونسته باشن خود نویسنده رو راضی نگه دارن

5. 10 کاربرِ زیر از The Pianist بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Say My Name !
    سپاس
    80
    از این کاربر 570 بار در 88 پست سپاس گزاری شده

قضیه دنریس رو اصلا خوب در نیاوردن انگار فقط میخوان بگن اینا هم هستن تو سریال دیگه . 8

7. 7 کاربرِ زیر از mohammadgamer بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

WINTER IS COMING
    سپاس
    5,127
    از این کاربر 2,252 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

سکانسای جیمی رو دوست داشتم
    و اینکه فک کنم دیگه همه موافقن که10دیقه آخر ی چیز دیگه بود کلا برن و داستانش و اتفاقات شمال رو خیلی دوست دارم واسه همین 10
    بچه وقتی رفت تو دست های اون وایت واکر آخریه دیگه گریه نکرد یعنی اونا همون بچه های کرسترن یا بچه های کرستر همونان؟کلا گیج شدم ولی مثل اینکه اونام سلسله مراتب دارن
    ی لحظه فک کردم سامر گوست رو نچات میده ولی بازم این مارتین مسخره همه رو گیر انداخت

مذسی از مترجمین عزیز
    [

9. 13 کاربرِ زیر از HAMID13 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    26
    از این کاربر 202 بار در 15 پست سپاس گزاری شده

این اپیزود خیلی خوب بود و پایان عجیبی داشت. چون هیچکس این صحنه رو نمیتونست پیش بینی کنه و توی کتاب هم نبود.
    خط داستانی این سریال هم خیلی عجیبه! اصلا این سریال نیست، خودش یه دنیاس ...
    جیمی هم داره محبوب تر میشه و غیر از سرسی، من همه ی لنیستر ها رو ستایش میکنم. صحنه ی جیمی و تیریون هم صحنه ی مورد علاقم از این اپیزود بود.
    ولی در کل وقتی داستان از شمال، دیوار و بالاترش روایت میشه، من بیشتر حال میکنم تا قسمتای دنریس اسپارتاکوس که اصلا جالب نیستن ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط S I S نمایش پست ها

یکی از بچه ها گفت اینا وقتی به ادم دست میزنن واکر میشن چرا نیاز هست آدم بکشن همین دست بزنن واکر بشن ؟ میتونه این دلیل داشته باشه ، که بچه تازه متولد شد ، هیچ درکی از دنیا بیرون به اندازه انسان بالغ نداره یعنی ذهنش تهی هست ، هیچی رو به یاد نمیاره ، هیچی رو از یاد نمیبره ، نه دستور میگیره نه تعلق خاطری به دنیا داره برای همین اگر بتونی به قدرتی برسی بتونی به این ذهن خام و تهی دستور بدی راحت ترین شکل میتونی در بیاری ، برای همین میگه پیکر انسان از بچگی تراش میخوره.

در خصوص اینکه چرا ادم میکشن بعد واکر میکنن ، این هم قضیه زامبی ها رو داره ، وقتی میمری دیگه مغز وجود نداره که کار کنه ، تو اگر فقط یک فرمان به بدن وارد کنی یعنی بکش و بخور ، دیگه عملا داری کنترلش میکنی.

ولی خدایش اخرش خیلی خوب بود.
    اگه دقت کرده باشی، اون وایت واکره بچه رو برد پیش لردشون. (13 تا هم بودن!) چون به نظر من تنها اون این قدرت رو داشت تا بچه رو یک وایت واکر بکنه. ولی اگه انسان ها به دست وایت واکرا کشته بشن، اونا تبدیل به وایت (Wight) میشن که با آتیش میشه کشتشون. اما وایت واکرا با آتیش نمیمیرن، فقط با شیشه ی اژدها کشته میشن.

خدایی این سریال خیلی گنجایش داره، 20 فصل هم ازش بسازن بازم داستان برای گفتن داره. و من مشتاقانه هر اپیزودی ازش بیاد میبینم.
    البته اگه به سبک فانتزی علاقه نداشته باشی، نمیتونی عظمت و زیبایی این اثر رو درک کنی. این چیزا مربوط به علاقه و سلیقه های اشخاصه که نمیشه عوضشون کرد.
    Valar Morghulis

سپاس
    993
    از این کاربر 1,217 بار در 161 پست سپاس گزاری شده

سلام

من شخصا خیلی خوشحال میشم این فصل دنریس یک بلایی سرش بیاد از تلف شدن وقت فیلم در فصل آینده جلوگیری بشه

که البته بعید میدونم. این پرچمش هم من را بدجور یاد اژدهای سه سر بود سه پا بود چی بود تو جومونگ یاد اون می انداخت.

این قسمت به نظر من از قسمت قبل بهتر بود.

کلا دیالوگهای بهتری داشت و روند داستان را بیشتر دوست داشتم. از همه جذابتر هم به جز ده دقیقه پایانی همون دیالوگهای جیمی و تریون بود.

این جیمی واقعا من فصل یک میخواستم میخش کنم به دیوار این فصل همش داره دلم تاپ تاپ میکند این سرسی بلایی سرش نیاره.

قسمت برن عالی بود و امیدوارم قسمت بعد جان و رفقا برسند به دادش.

کلا این قسمت آن طرف یوار یک حال و هوای دیگر ارد همونجور که دوستان گفتن. عاقا اگر تو کتاب قسمت وایت واکرهاش بیشتره من برم بخونم. تو کتابخونه خاک دارد میخورد.

12. 13 کاربرِ زیر از nemsis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,109
    از این کاربر 1,297 بار در 166 پست سپاس گزاری شده

پس این دادگاه لعنتی کی برگذار میشه نکنه بخوان بذارن قسمت اخر بعد سورپرایزمون کنن بقیه جاها که تکراری شده اریا رو نشون ندادن با اون گنده (اسمش یادم نیست) حالم گرفته شد
    خیلی وقته یه جنگ درست حسابی ندیدم بابا جان این همه ارتش داری بیا دیگه دنریس
    تنها جایی که خوشم اومد صحبت های دو برادر دوست داشتنی بودش
    چند وقت بود تو سریال گروگان نداشتیم که اونم جور شد
    من7دادم نسبت به قسمتای دیگه افت داشت

14. 10 کاربرِ زیر از Zombieland بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    782
    از این کاربر 1,476 بار در 168 پست سپاس گزاری شده

این سریال اونقدر غنی هست که همه سلیقه ها رو در بر میگیره و فکر میکنم علت محبوبیتش دقیقا همین هست. کسانی که داستان اساطیری دوست دارن, کسانی که به سبک جادو و جنبلی علاقه دارن, کسانی که زامبی خوششون می آد , کسانی رومنس رو میپسندن , علاقه مندان به تراژدی و پر از رمز و راز .......
    به قول معروف .:هر کس از زن خود شد یار من:.
    By what right does The wolf judge The lion

16. 13 کاربرِ زیر از saeed_iri بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

قسمت متوسطی بود ولی راضی کننده بود . از اون حرکت کالیسی که همه ی مایه دارهای شهر رو به چوب آویزون کرد خوشم اومد و چون با اینکارش ثابت کرد این هم مثل بقیه داره از دل رحمی دست بر می داره و بدش نمی یاد کشت و کشدار راه بندازه . قسمتی که ماری جری رفت پیش تامن هم بد نبود بنده خدا سنگ کوپ کرد اولش تا این ماری جری رو دید. خدایی این اصلا به درد حکومت نمی خوره خیلی دست و پا چلوفتی هست . لرد بیلیش با اون فسلفه اش و اون دیالوگش رسما من رو نابود کرد. هفته ی دیگه هم که میره پیش خواهر کتلین و یک عروسی هم اونجا داریم که جالب باید باشه. دقایق اخر هم که عالی بود. سکانس های وایت واکرها و این جلوه های ویژه ی مربوط به اینها رو خیلی قشنگ درست کردن .من توی آخرهای این قسمت نگران اون بچه بودم که هی گریه می کرد که خدا رو شکر اون وایت واکره آرومش کرد

سپاس
    760
    از این کاربر 2,828 بار در 396 پست سپاس گزاری شده

تو این اپیزود چیزی دیدم که تاحالا تو سریال ندیده بودیم - یه پیشرفت خوب بود
    "وایت واکر ها " مثل اون ادویه جادویی هستن که هر چند وقت به سریال اضافه میشه و خوشمزش میکنه !

من از 2 شخصیت محبوبم بنویسم

زیرنویس عکسها این چیزیه که تو بحث اپیزود قبل کلـــــــی واسش نوشتم
    من روزی ناراحت میشم که اینو لرد بیلیش بمیرن - وقتی میمرن که محبوب هوادارا بشن

و این شخصیت که من ایستاده تشویقش میکنم
    از توی یه کشتی بزرگترین امپراطوری رو داره کنترل میکنه - لرد بیلیش مثل گنگستر های Boardwalk Empire هست توی سریال گیم اف ترونز
    نه سپاهی داره نه متحدی ولی یه شاه رو زمین گیر کرد - من به این میگم قدرت ! نه دنریس

سانسا : من نمیفهمم - لنیستر ها بهت ثروت و قدرت دادن جافری تورو لرد هارنهال کرد
    اینم طرز تفکر شاه من - لرد بیلیش: به ادمی که انگیزه نداشته باشه هیچوقت شک نمیشه (منظورش طلاهاست و قدرتی که بهش داده بودن )
    -- همیشه دشمنانت رو سردرگم نگه دار - اگه ندونن کی هستی و چی میخوای نمیتونن قدم بعدیت رو حدس بزنن

سانسا : حرفت رو باور نمیکنم - اگه لو بری درست مثل پدرم - سرت رو روی نیزه میزارن - فقط محض گمراه کردنشون حاضری همچین ریسکی بکنی؟
    لرد بیلیش : خیلی از ادما خیلی کم ریسک میکنن (ادراد استارک) عمرشون رو صرف دوری از خطر میکنن و بعد میمیرن !!!
    من همه چیزم رو برای بدست اوردن چیزی که میخوام ریسک میکنم
    سانسا : کی میتونه به تو اعتماد کنه ؟
    من که دوستی مثل خودم رو نمیخوام دوستای جدیدم قابل پیش بینی هستن - ادم بسیار معقولین

مکالمه لرد بیلیش و سانسا درست بعد از مکالمه تیریون جیمی پخش میشه
    و خیلی بیننده هایی که مکالمه جیمی و تریون واسشون ارزشمند تر از حرفای بیلیش هست ===> آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم - یار در خانه ما گرد جهان می گردیم

19. 18 کاربرِ زیر از osture بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین