برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما به این قسمت از سریال چه امتیازی می‌دهید؟

رأی دهندگان
107. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

2 1.87%
  • 4

1 0.93%
  • 5

1 0.93%
  • 6

5 4.67%
  • 7

21 19.63%
  • 8

30 28.04%
  • 9

28 26.17%
  • 10

19 17.76%
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 43

Hybrid View

سپاس
    26,080
    از این کاربر 19,700 بار در 757 پست سپاس گزاری شده

Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت چهارم

Season 4, Episode 4 | Oathkeeper

خلاصه‌ی داستان این قسمت: پس از اینکه دنریس طوفان‌زاد برده‌های شهر میرین را آزاد می‌کند، تمامی اربابان را همانطور که با بی‌رحمی بردگان را به صلابه کشیده بودند، با عدالت آنها را به صلیب می‌کشد، جیمی در پی وفا به قولی است که به کتلین استارک برای برگرداندن دو دخترش به وینترفل داده است و جان اسنو در حال تدارک حمله‌ای به خانه‌ی کرستر است که احتمال می‌دهد برادرش برن در آنجا باشد، در همین حین شاهد هدیه‌ای از جانب کسانی که فکر می‌کنند وایت‌واکرها خدایان حقیقی هستند به آنها هستیم...

.Music is the only honest religion, that makes everyone interesting through their individual faith

بهترین موزیک ایرانی که تا الآن شنیدید رو اینجا بذارید

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت چهارم

هرچقدر هم که از بیلیش آدم بدش میاد ، نمیشه انکار کرد که کارهاش و صحبت هاش تا به الان توی روند سریال خیلی تاثیر داشته اگر به ند خیانت نکرده بود هیچ کدوم از این اتفاق ها نمی افتاد
    وقتی با واریس صحبت میکرد همیشه دیالوگ های عالی ای رد و بدل میشد ، حیف که دیگه پیش هم نیستن.
    این یارو لاک هم که به دیوار اومده همون زیردست روس بولتون ـه که دست جیمی رو قطع کرد . همونطور که رمزی گفت جان هم میتونه برامون خطرناک باشه ، فکر کنم برای دفع "خطر" اومده.
    تعریف لیدی اولنا از دوران جوانیش هم خیلی خوب بود . این تامن هم دیگه خیلی بچه ننس نه به اون داداش حیوانش نه با این! این یکی رو با شکلات میشه خر کرد نیازی به س.ک.س نیست!!!
    "هدیه ای به خدایان" معلومه پس وایت واکر ها هم خدایی دارن پشت دیوار! 2 قسمت قبل ملیسندرا میگه 2 تا خدا هست یکی Lord Of Light هست که میدونیم ، اون یکی ممکنه مال اینا باشه؟!
    "گوست" ماشالله چقدر بزرگ شده بود ، خیلی حال داد یارو از ترس افتاد زمین . این اسب وایت واکر ـه چقدر خفن بود ، اسکلتی بود . این والکر آخری فکر کنم آلفا شون بود خیلی ترسناک بود.
    چند دقیقه آخر عالی بود!
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

3. 26 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,358
    از این کاربر 3,316 بار در 373 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط AR!@N نمایش پست ها
    این والکر آخری فکر کنم آلفا شون بود خیلی ترسناک بود.
    ملیساندرای والکرا بود

5. 8 کاربرِ زیر از Admini3trator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,728
    از این کاربر 7,997 بار در 836 پست سپاس گزاری شده

"هدیه ای به خدایان" معلومه پس وایت واکر ها هم خدایی دارن پشت دیوار! 2 قسمت قبل ملیسندرا میگه 2 تا خدا هست یکی Lord Of Light هست که میدونیم ، اون یکی ممکنه مال اینا باشه؟!
    فکرنکنم منظور خدا باشه اون مردک که پسرهارو به وایت والکرها میده واسه این که دخترهارو راضی کنه به اسم هدیه ای به خدا بهشون قالب کرده و سکانس اخر هم جالب بود اما نمیدونم بعد سه سال این وایت والکرها اخر میخوان بیان یا نه ؟ اینو اشکان باید رسیدگی کنه
    این قسمت نرمال بود نمیشه نمره بیشتر از 7 بدم ولی بیلیش جمله قشنگی واسه گیج کردن دشمناش گفت خیلی فلسفی بود ازشون سود ببری و بهشون ضربه بزنی بدون این که بهت شک کنن

7. 17 کاربرِ زیر از x7music بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    671
    از این کاربر 539 بار در 95 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط x7music نمایش پست ها
    بیلیش جمله قشنگی واسه گیج کردن دشمناش گفت خیلی فلسفی بود ازشون سود ببری و بهشون ضربه بزنی بدون این که بهت شک کنن
    این جمله تو سرخپوست ها معروف به کمین و شکار منظورش اینه که دشمنانت رو به جون هم بندازی بدون اینکه شناخته بشی وآخرش خودت پیروز بشی بدون هیچ صدمه ایی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Irag نمایش پست ها
    من هنوزم منتظرم یکی پیدا بشه "سر دنریس" رو برام بیاره ...
    چقدر برای سرش پول میدید؟!!!!!!!!!!!

9. 13 کاربرِ زیر از vahidcivil66 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

no one miss me when i'm gone
    سپاس
    4,162
    از این کاربر 5,340 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

این قسمت بهتر از قسمت قبل بود بازم مثل قبل سکانس دنریس بی نمک وقت کشی بود با این حال صحنه که ارباب بین سه راه گیر میکنه و از هرطرف برده میاد و دیالوگی که پایین اواتارم زده موقعی که سرباز دنریس هم میره پیش برده ها هم جالب بود اون لحظات اخر که ارباب هارو به چوب میبنده واقعا دیدنی بود دیالوگ بین جیمی بران و تریون هم واقعا قشنگ بود جالب بود این الیسر که با جان اسنو لجه واقعا حرص ادمو در میاره کاشکی هرچه زودتر سرشو بشه زد این لوک هم با این که با جان اسنو رفیق شده ولی بنظر ریگی تو کفششه سرسی هم که خیلی کینه ای با این حال خیلی قشنگ بازی میکنه اولنا هم واقعا ادمای موزماریه با این برین هم زیاد حال نمیکردم خدارشکر سریع دکمه فرارو زد جان اسنو هم که داره میره به کرستر امیدوارم بتونه برن رو پیدا کنه صحنه دزدیده شد بچه و تبدیل شدنش هم واقعا ناراحت کننده بود
    7 دادم

11. 16 کاربرِ زیر از DARK BOY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    395
    از این کاربر 3,423 بار در 179 پست سپاس گزاری شده

بخش دنی از 1 تا 10 بهش 1 میدم دیگه واقعا من با اینکه طرفدارش بودم ، از الان به بعد دیگه هیچ حسی نسبت به ایشون و خط داستانی ایشون چه در سریال و چه در کتاب ندارم دیگه شعورش در آوردن.

در خصوص لنیسترها باید بگم ، واقعا مقداری شرافت در وجود هر موجودی هست ، اینا هم قدری از این شرافت رو نشون دادن تا الان ، فقط این سرسی هست که رو عصاب ترین شخصیت ممکن در هفت پادشاهی هست ، به جای جافری باید این میمیرد که کار یه سره میشد .

این پتیار باید قاب گرفت گذاشت تو موضوع هنر جنگ ، به عنوان نابغه برنامه ریزی و جنگ پنهان.خدایش این پتیار بسیار آدم باهوشی هست.میدونه چی میخواد ، چه طوری میخواد و چگونه باید بهش برسه.یعنی هم چیز جلو دستش هست ، فکر نکنم تو زندگی چیزی به اسم فشار یا عجله رو کشیده باشه ، مگر اون لحظه که سرسی خنجر گذاشت زیر گلوش.

تایرل ها هم بد جور زیر آبی میرن ، از این خوشم میاد که معنی کلمه دست بالای دست بسیار است رو اینا نشون میدن . اگر یه تایوین دارن لنیسترها ، اینطرف تایرل ها چندتا تایوین دارن.

برین هم که رفت دنبال سانسا ، شمشیر ند هم همراهش ، امیدوارم عاقبت به خیر بشه

خدایش چرا خط داستانی برن رو بدونه دست سر دارن پیش میبرن ؟ کل زیبایی داستان به وجود دست سرد تو سریال بود از نظر من خصوصا اینکه اپیزود ده رو هم به اوج هیجان میرسونه این حضورش ولی با حضور اسنو در کرستر عملا قطعی شد که از سریال حذف میشه !! چقدر به خودم امید دادم که اضافه میشه (

و اما ادر ها !! Wtf !!! به قول دوستمون ، وقتی سریال هم حاوی اسپویل میشه برای کتاب خونه ها !! اینا کی بودن ؟ داستان اینا چی هست ؟ اینا از کجا پیدا شدن !!! اینطوری که بوش میداد سیستم طبقاتی دارن ادرها !! اولین طبقه شون میشن حاکمان و لردها ، بعدش میشن سرباز ها و در آخر هم میشن وایت واکر ها.

یکی از بچه ها گفت اینا وقتی به ادم دست میزنن واکر میشن چرا نیاز هست آدم بکشن همین دست بزنن واکر بشن ؟ میتونه این دلیل داشته باشه ، که بچه تازه متولد شد ، هیچ درکی از دنیا بیرون به اندازه انسان بالغ نداره یعنی ذهنش تهی هست ، هیچی رو به یاد نمیاره ، هیچی رو از یاد نمیبره ، نه دستور میگیره نه تعلق خاطری به دنیا داره برای همین اگر بتونی به قدرتی برسی بتونی به این ذهن خام و تهی دستور بدی راحت ترین شکل میتونی در بیاری ، برای همین میگه پیکر انسان از بچگی تراش میخوره.

در خصوص اینکه چرا ادم میکشن بعد واکر میکنن ، این هم قضیه زامبی ها رو داره ، وقتی میمری دیگه مغز وجود نداره که کار کنه ، تو اگر فقط یک فرمان به بدن وارد کنی یعنی بکش و بخور ، دیگه عملا داری کنترلش میکنی.

ولی خدایش اخرش خیلی خوب بود.

13. 15 کاربرِ زیر از S I S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط S I S نمایش پست ها
    خدایش چرا خط داستانی برن رو بدونه دست سر دارن پیش میبرن ؟ کل زیبایی داستان به وجود دست سرد تو سریال بود از نظر من خصوصا اینکه اپیزود ده رو هم به اوج هیجان میرسونه این حضورش ولی با حضور اسنو در کرستر عملا قطعی شد که از سریال حذف میشه !! چقدر به خودم امید دادم که اضافه میشه (
    مشاهده محتوا اسپویلر
    stoneheart رو حذف نکنن ، کلدهندز بخوره تو سرشون
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

15. 10 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    395
    از این کاربر 3,423 بار در 179 پست سپاس گزاری شده

مشاهده محتوا اسپویلر
    stoneheart رو حذف نکنن ، کلدهندز بخوره تو سرشون
    اون که غیر ممکن هست خصوصا اینکه پاد و برین رهسپار این شدن که سانسا رو پیدا کنن .

هرچی بیشتر فکر میکنم میبینم که خیلی گند زدن به فتح میرین!
    اتفاقی که تو کتاب میافته اینه:
    دنریس چندین روز پشت دروازه شهر مونده و 20هزار سرباز و 60هزار برده آزاد شده بیرون شهر دارن از گرسنگی تلف میشن و دنی نمیدونه چطور باید شهر رو بگیره و همونجا یه سوء قصد بهش میشه و آرستان سفید ریش نجاتش میده و اونجا مشخص میشه که آرستان همون باریستان سلمی هست و در اون لحظه جورا مورمونت و باریستان همدیگه رو لو میدن(که باریستان به رابرت خدمت میکرده و جورا مورمونت هم برای واریس جاسوسی میکرده) دنی از دست هر دو عصبانی میشه و طردشون میکنه.
    نقشه ای که دنریس برای فتح میرین میکشه اینه که سه کشتی ای که داشتن(و تو سریال ندارن!) خراب میکنن و ازش دژکوب و منجنیق میسازن و به دروازه اصلی حمله میکنن و زمانی که این حمله انحرافی رخ میده یه عده خیلی کم به رهبری باریستان و جورا از راه های باریک خروج فاضلاب شهر به صورت سینه خیز وارد میرین میشن. این راه فاضلاب انقدر باریک بوده که احتمال داشته هرگز نتونن رد بشن و در واقع نوعی تنبیه برای باریستان و جورا بود. اونجا از حمله انحرافی استفاده میکنن و میرن در سمت دیگه شهر برده ها رو آزاد میکنن (خصوصا اینکه این برده ها گلادیاتور های چاه مبارزه میرین هستن) و در شهر شورش ایجاد میشه. وقتی که نگهبانان میرین متوجه شورش میشن بخشی از نیروها رو از دروازه کم میکنن تا شورش رو سرکوب کنن و بعد از یک شبانه روز بلاخره دروازه میشکنه و میرین فتح میشه.

اتفاقی که تو فیلم میافته:
    گری ورم و چندتا آنسالید خیلی شیک میرن یه دروازه نسبتا بزرگ و بدون نگهبان پیدا میکنن و خیلی راحت با اسلحه میرن پیش برده ها بدون اینکه کسی جلوشون رو بگیره و عملا جنگ میرین رو واگذار میکنن به برده های میرین و میگن هر وقت تموم شد در رو باز کنید ما بیایم!

17. 19 کاربرِ زیر از S I S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    26
    از این کاربر 202 بار در 15 پست سپاس گزاری شده

این اپیزود خیلی خوب بود و پایان عجیبی داشت. چون هیچکس این صحنه رو نمیتونست پیش بینی کنه و توی کتاب هم نبود.
    خط داستانی این سریال هم خیلی عجیبه! اصلا این سریال نیست، خودش یه دنیاس ...
    جیمی هم داره محبوب تر میشه و غیر از سرسی، من همه ی لنیستر ها رو ستایش میکنم. صحنه ی جیمی و تیریون هم صحنه ی مورد علاقم از این اپیزود بود.
    ولی در کل وقتی داستان از شمال، دیوار و بالاترش روایت میشه، من بیشتر حال میکنم تا قسمتای دنریس اسپارتاکوس که اصلا جالب نیستن ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط S I S نمایش پست ها

یکی از بچه ها گفت اینا وقتی به ادم دست میزنن واکر میشن چرا نیاز هست آدم بکشن همین دست بزنن واکر بشن ؟ میتونه این دلیل داشته باشه ، که بچه تازه متولد شد ، هیچ درکی از دنیا بیرون به اندازه انسان بالغ نداره یعنی ذهنش تهی هست ، هیچی رو به یاد نمیاره ، هیچی رو از یاد نمیبره ، نه دستور میگیره نه تعلق خاطری به دنیا داره برای همین اگر بتونی به قدرتی برسی بتونی به این ذهن خام و تهی دستور بدی راحت ترین شکل میتونی در بیاری ، برای همین میگه پیکر انسان از بچگی تراش میخوره.

در خصوص اینکه چرا ادم میکشن بعد واکر میکنن ، این هم قضیه زامبی ها رو داره ، وقتی میمری دیگه مغز وجود نداره که کار کنه ، تو اگر فقط یک فرمان به بدن وارد کنی یعنی بکش و بخور ، دیگه عملا داری کنترلش میکنی.

ولی خدایش اخرش خیلی خوب بود.
    اگه دقت کرده باشی، اون وایت واکره بچه رو برد پیش لردشون. (13 تا هم بودن!) چون به نظر من تنها اون این قدرت رو داشت تا بچه رو یک وایت واکر بکنه. ولی اگه انسان ها به دست وایت واکرا کشته بشن، اونا تبدیل به وایت (Wight) میشن که با آتیش میشه کشتشون. اما وایت واکرا با آتیش نمیمیرن، فقط با شیشه ی اژدها کشته میشن.

خدایی این سریال خیلی گنجایش داره، 20 فصل هم ازش بسازن بازم داستان برای گفتن داره. و من مشتاقانه هر اپیزودی ازش بیاد میبینم.
    البته اگه به سبک فانتزی علاقه نداشته باشی، نمیتونی عظمت و زیبایی این اثر رو درک کنی. این چیزا مربوط به علاقه و سلیقه های اشخاصه که نمیشه عوضشون کرد.
    Valar Morghulis

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین