برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
 1. #1
  IM PATHETIC
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  ارسال ها
  3,243
  سپاس
  54,567
  از این کاربر 67,073 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

  Dominion | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر  Dominion عنوان درامی ماورالطبیعه -آخرالزمانی از شبکه کابلی SyFy است که در واقع اسپین-آف فیلمLegion به کارگردانیScott Stewart که در سال 2010 به اکران در آمد می باشد وقایع سریال از بیست و پنج سال بعد از رویدادهایی که فیلم در آن نقطه پایان یاقته است آغاز می شود.
  پخش این مجموعه که سکانس های آن در کیپ تاون آفرقای جنوبی فیلم برداری شده است از نوزدهم ژوئن 2014 (بیست و نهم خرداد 93) آغاز می شود.


  خلاصه داستان:
  در آینده بیست و پنج سال بعد از نبرد ویرانگری که به جنگ انقراض شهرت یافته و منجر به کشته شدن انسان های زیادی گشته است عده ای از فرشتگان گرد فرشته اعظمی به رهبری گابریل در آمده و بنا به دلایلی تصمیم به نابودی نوع بشر می گیرندامری که با مخالفت شدید فرشتگان دیگر به رهبری مایکل مواجه می شود و این امر زمینه ساز آغاز نبردی طولانی و سخت در نزذیک شهرهای جدید انسانها در زمین که حال دیگر به صورت دژهای محافظت شده ای درآمده اند می شودکه مهمترین این اقامتگاه های انسانی که مرکز حوادث این دوران پرفرازونشیب می باشدشهری با عظمت و شکوه به نام Vegas است که بر روی ویرانه های شهر Las Vegas سابق بنا شده است می باشد..


  بازیگران:
  Alan Dale در نقش
  ژنرال Rysen

  Anthony Headدرنقش
  David Weel

  Christopher EganدرنقشAlex Lannen
  Luke Allen-GaleدرنقشWilliam Weel
  Rosalind HalsteadدرنقشBecca
  Carl Beukesدر نقش
  Gabriel

  Roxanne McKeeدرنقشClaire Rysen
  Shivani Ghai درنقش
  Arika

  Tom Wisdomدرنقش
  Michael

  Vaun Wilmott سازنده این مجموعه می باشد.همچنین Scott Stewart نویسنده و کارگردان فیلم Legion به عنوان مدیراجرایی در این مجموعه حضورخواهد داشت.

  تریلری از سریال:

  YouTube

  Download
  I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead 2. #2
  جمله مورد علاقه ندارد
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  محل سکونت
  بین یک مشت دزد
  ارسال ها
  1,309
  سپاس
  15,925
  از این کاربر 28,590 بار در 1,397 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Dominion | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

  Alex Lanoon ایفای نقش این کارکتر برعهده ی Christopher Egan میباشد.او سرباز جوان و عضو گروه ArchAngel میباشد.این گروه وظیفه ی حراست از اشراف زادگان شهر VEGA را برعهده دارند. او در کودکی با پدرش به سر میبرده تااینکه پدرش اورا رها کرد و به دست حوادث سپرد.او خانواده ی جدیدش را در ارتش یافت و به درجات بالای نظامی دست یافت. افراد گروه Arch Angel بعد از امضای برگه ی استخدامی خود حق دوست داشتن و عشق ورزیدن به فرد دیگری را ندارند.بااینحال آلکس قوانین را نقض کرده و درگیر عشق دختری به نام Claire میشود.
  Michael ایفای نقش این کارکتر برعهده ی Tom Wisdom میباشد. فرشته ای قوی شهرتش برهیچ کس پنهان نیست.او برترین عضو گروه ArchAngel است و بعد از جنگ موسوم به "انقراض" با برادرش جبرئیل، میانه ی خوبی ندارد. او محافظ قسم خورده ی شهر VEGA میباشد. اوتا قبل از این ماجرا درتمام مدت عمر آلکس،از او دربرابر برادرش محافظت میکرده است.چرا که آلکس همان منجی است که سازندگان قصد به معرفی اش را دارند.
  Claire ایفای نقش این کارکتر برعهده ی Roxanne McKee میباشد. او دختر شهردار VEGA یعنی ادوارد میباشد و دربرابر قوانین پدرش سرسختی به خرج میدهد و بیشتر وقت خودش را وقف رسیدگی به قشر ضعیف شهر میکند.او همچنین معشوقه ی آلکس میباشد.
  Gabriel ایفای نقش این کارکتر برعهده ی Carl Beukes میباشد. او بعد از ناپدید شدن خداوند تسلط بر عالم را برعهده میگیرد و به دنبال ناسپاسی مردم جنگ راه می اندازد.هیچ کس به جز برادرش میکائیل، توانایی مقابله با اورا ندارد.جبرئیل قسم خورده که نسل بشریت را نابود کند و از هرراهی برای وسوسه بشریت و البته برادرش استفاده میکند.


 3. #3
  تاریخ عضویت
  Apr 2013
  ارسال ها
  131
  سپاس
  236
  از این کاربر 874 بار در 132 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Dominion | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

  داستانش تقریبا تو Supernatural بود!
  چقدر عناصر تکراری شخصیت ها هم که بازم همه بودن!
  برای اینکه این داستان و تفکرات رو تو مخ ملت بکنن نود تا فیلم و سریال کتاب و داستان و فلا و فلان میسازن!
  جالبـه

 4. 9 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 5. #4
  when words fail,music speaks
  تاریخ عضویت
  Dec 2013
  محل سکونت
  خرمشهر
  ارسال ها
  124
  سپاس
  920
  از این کاربر 1,475 بار در 125 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Dominion | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

  دو قسمت اولو رو دیدم جالب بود امیدی بش هست.بیچاره جبرئیل چیکارش کرده بودن

 6. 8 کاربرِ زیر از vaker بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 7. #5
  I'm necessary evil
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  محل سکونت
  W A L L
  ارسال ها
  124
  سپاس
  240
  از این کاربر 845 بار در 120 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Dominion | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

  قسمت اول رو گرفتم ولی هنوز ندیدم، ولی خلاصه داستانش نشون میده که جبرئیل همچنان بدمن فرشتگان الهی تو هالیوود هست، چرا؟ چون قرآن توسط جبرئیل بر پیامبر نازل شد.
  اگه اسپین آف فیلم لژیون باشه که خیلی مسخرس، لژیون از مضحکترین فیلمایی بود که تاحالا دیدم واقعا!

 8. 12 کاربرِ زیر از EMINENT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 9. #6
  There's no tyrant like a brain
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  تهران
  ارسال ها
  700
  سپاس
  8,339
  از این کاربر 15,830 بار در 1,060 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Dominion | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

  واجب کفایی است قبل از صحبت درباره Dominion به "لژیون" بپردازیم.

  به واقع که هیچ کس به جز نویسنده و ایده پرداز و کارگردان "لژیون" نمیتوانست در یک جهت هم، چنین ایده خوبی را بپرورد و هم آنرا نابود کند. متاسفانه "استوارت" این عزیز همه کاره و هیچ کاره اگر در واقع به یک مقوله به تنهایی میپرداخت و اینقدر در زندگی شاخه به شاخه نمیرفت، حداقل چندتایی شاهکار از خود به جا میگذاشت، امیدوارم در آینده این پند میکادو را به گوش بخرد و به راه راست هدایت شود

  "لژیون" فیلمی است که قدیمی ترین ایده بشری و مذهبی را به شکل خوبی به داستانی امروزی در آورد، اما چه بد که چنین ایده خوب و پتانسیل محشری را خود نابود کرد، استفاده از فرشته های زامبی، فرشته های جن گیر مانند، و هر نوع شکل آشنا و قبلا دیده شده ای برای ایجاد هیجان بیشتر اشتباهات واضح و مشخص "استوارت" نویسنده و کارگردان این فیلم بود. اما چرا معتقدم ایده های خوبی را پرورش داد؟ چون توانست از ترکیب ایده ها و داستان های مذهبی، روایتی خوش ترکیب ایجاد کند. خدایی که از انسان ناامید شده و او را به حال خود رها کرده، فرشته هایی که برای هدایت فرستاده میشوند، انسانی که از میان خود برگزیده ای انتخاب میکند، برگزیده ای که مادر بدون شوهری دارد (مسیح)، و ایمان به اینکه ناجی وجود دارد. همه این ها مولفه های نام آشنایی است که تقریبا در تمامی مذاهب شکل مشخص و گاهی تغییر یافته ای دارند، اما شکل امروزی آن و مسیحی که در پمپ بنزین سر راهی به دنیا می آید، شاید برای مخاطب امروزی جالب تر باشد. نباید فراموش کرد که داستان های مذهبی با ساختاری یکسان، چه به خاطر روایت داستانی و زیبایشان در ذهن ها میماند و نسل به نسل منتقل میشود، پس طبیعی است که استفاده از عناصر نام آشنا و محبوب قرن ها بتواند مولفه قابل قبولی بسازد و البته که پرداخت همیشه مهمترین قسمت کار است، چه ایده هایی که بنا به پرداخت بَد نابود میشود و "لژیون" به واقع جز این نبوده و نیست.

  اما به "Dominion" میرسیم که انگار بعد از چندین سال میخواهد با رفع نقاط ضعف "لژیون" اعتبار سوخته این اثر را به آن برگرداند، با پرداختی خوب و به روز تر، دیالوگ های تر و تمیز تر، دکوپاژ و جلوه های ویژه بهتر و ساختاری عامه پسند تر، در ابتدای "Dominion" با آن سکانس ابتدایی و فرشته های زامبی تقریبا حس کردم که کارگردان دارد پا جای "استوارت" میگذارد که در قسمت های بعدی کمی امیدوارتر شدم، همچنان در بعضی جاها کارگردان و نویسندگان یادشان میرود که این ها فرشته اند و یک دفعه انگار ساختار کار از هم میپاشد، اما خوبی کارهای تلویزیونی در نقد های به روز تر و سلیقه های اجباری بینندگان است که همین شاید بتواند "Dominion" را نیز از دچار شدن به سرنوشت "لژیون" نجات دهد.

  معتقدم این اثر ارزش تماشا را دارد، حداقل برای نگاهی دوباره به داستان هایی که چندین هزارسال روایت شده و اینبار با نگاه جلوه های ویژه و سرگرم کننده تر. فرد مذهبی با دیدن چنین اثری دینش را از دست نمیدهد و کافر رو به زئوس نمی آورد، این اثر و این سریال، فقط محتوای سرگرم کننده دارد. ایمانی که با شبکه Syfy سست شود هر آینه احتیاج به چکش داری دوباره دارد.
  در آخر تشکر ویژه از محمد آکلیس عزیز، مترجم خستگی ناپذیر و دوست داشتنی تیم ترجمه، که شوق ما را برای دیدن این اثر با زیرنویس خوبش دو چندان میکند.


 

 

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.