برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما به این قسمت از سریال چه امتیازی می‌دهید؟

رأی دهندگان
94. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

2 2.13%
  • 6

1 1.06%
  • 7

19 20.21%
  • 8

33 35.11%
  • 9

26 27.66%
  • 10

13 13.83%
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 34
    سپاس
    26,080
    از این کاربر 19,700 بار در 757 پست سپاس گزاری شده

Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت پنجم

Season 4, Episode 5 | First of His Name

خلاصه‌ی داستان این قسمت: شاه جافری مُرده است، بلی! اکنون برادر کوچکترش به پادشاه اندال‌ها و اولین انسان‌ها و لرد هفت‌اقلیم نام‌گذاری شده است. دنریس تارگاریان از برنامه‌هایش در آینده سخن می‌گوید. سانسا پیش خاله‌اش لیسا می‌رسد و جان اسنو به اقامتگاه کرستر جایی که برادر کوچکترش برندون استارک در آنجاست می‌رسد...

.Music is the only honest religion, that makes everyone interesting through their individual faith

بهترین موزیک ایرانی که تا الآن شنیدید رو اینجا بذارید

سپاس
    26,080
    از این کاربر 19,700 بار در 757 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت پنجم

یه سلام گرم خدمت همه‌تون، بعد از دوتا اپیزود غیبت، به اصرار تنی چند از دوستان اومدم یکم سریال رو از هاله‌ی ابهام در بیارم

حقیقتی که راجب تامن هست اینه که خیلی به داییش یا عموش (هردو صحیح است) "تیریون" رفته (می‌گن حلال‌زاده به داییش می‌ره اما اینم حروم‌زاده‌ست که!) البته نه همه‌ی خصلت‌هاش، این خصلت که هر جفتشون شاه خوبی می‌شن! مطمئناً در آینده اگر تیریون دار زده نشه شاهد فرمانروایی تامن با نصیحت‌های زیبای تیریون هستیم.
    اما سانسا چی؟ عاقبت به‌خیر شد؟ اسیر شد؟ از چاله افتاد تو چاه؟ قراره جوون‌مرگ بشه؟ نه بابا خیالتون راحت قراره با لرد رابین ازدواج کنه. اما هدف از این ازدواج چیه؟ الله اعلم! اما بیشتر حدس بنده (که تا اینجا 90% به وقوع پیوسته) بر اینه که سانسا فقط آلت دست لرد بیلیش و لیسا تالی‌ـه تا بتونن به شمال حکم‌رانی کنن و سپاهی از شمال رو برای جنگ با لنیسترها فرا بخونند! شاهد بودیم که لیسا بالأخره پرده از حقیقتی که از قسمت اول فصل اول راجب مرگ شوهرش بود رو برداشت و فهمیدیم که جان ارین کُشته شده تا ند استارک به جنوب بره و دست پادشاه بشه تا بیلیش بتونه از پشت بهش خنجر بزنه و از طرفی با لیسا ازدواج کنه! چقدر حساب شده کار می‌کنه این بیلیش! یعنی از قسمتی که وارد سریال شد عاشقش بودم تا به خود همین الآن! حالا با ارتشی که از ویل و یحتمل از شمال داره می‌خواد چیکار کنه و واقعاً چیکار می‌تونه بکنه! بگذریم...
    راجب دنریس حرفی ندارم، فقط همین آیکون کافیشه! 8000 Unsullied و 2000 Second Sons و سه اژدها (و یه اسب از کال دروگو (رح)) و کلی برده و کوفت زهرمار داره و همچنان داره رو نِرو ما راه می‌ره...
    کوچولوی دوست‌داشتنی کلّ هفت‌اقلیم، آریا استارک () همچنان قبل خواب یه سری اسم رو مرور می‌کنه، بد نیست اسم‌هایی که گفت رو بگم تا یه یاد‌‌آوری برای شما هم باشه.
    1. جافری: که به دلیل دروغ بر سر کُشتن پسر قصاب اون رو مقصر می‌دونه (هنوز نمی‌دونه جافری مُرده)
    2. سرسی: به خاطر کُشتن گرگ سانسا و باعث فرار شدن گرگ خودش اون رو سرزنش می‌کنه (من که می‌گم گرگ آریا بالأخره پیدا می‌شه)
    3. والدر فری: به خاطر کُشتن مادر و برادرش و سپاهیان عظیم شمال در عروسی خونین می‌خواد سر به تنش نباشه
    4. مرین ترانت: عضو گارد سلطنتی که باعث مرگ (یا شایدم فرار سریو فورل در فصل اول) شد
    5. تایوین لنیستر: به خاطر دشمنی با خاندان استارک ( آریا این یکیُ کوتاه بیا این که تو هارنهال باهات خوب رفتار می‌کرد )
    6. بانوی سرخ: به خاطر جداکردن دوستش از محفل گرمشون، حرومزاده‌ی رابرت باراتیون که گندری نام داشت از اون متنفره
    7. سر بریک دونداریون: به خاطر نکُشتن سندر کلیگین یا همون سگ شکاری بدجور از دستش شکاره
    8. توروس از میر: همون کشیشی که گندری رو تحویل بانوی سرخ یا همون ملیساندرا داد
    9. ایلین پین: جلادی که کارای کثیف جافری رو بی چون و چرا انجام می‌داد
    10. ماونتین: برادر سندر کلیگین، گرگور کلیگین که استاد قلعه‌ی نایت‌واچ رو در فصل دوم به قتل رسوند (جالب اینجاست که سندر هم توی این مورد به دنبال قتل برادرشه که بتونند با هم دیگه این اسم رو از لیست خط بزنند)
    11. سگ شکاری: ظاهراً هنوز به خاطر کُشتن پسر قصاب از دستش شاکیه
    جا داره یه نکته‌ای رو هم راجب سیریو فورل بگم، کسانی که توی براووس لقب First Sword یا اولین شمشیر می‌گرفتن، بهترین شمشیرزنان براووس نامیده می‌شدند.
    نگرانی‌های سرسی برای بچه‌هاش یه کم بیشتر از قبل شده مخصوصاً از زمانی که جافری ناکام مُرد. صحبت‌هاش با اوبرین مارتل () خیلی جالب بود راجب کشتی‌ای که واسه میرسلا فرستاد نظری ندارم، اما به نظرم هدفش دونستن سلامتی میرسلا بود.
    جالبه! تا قبل از این ندیده بودیم که وارگ‌ها ویژن‌هایی از آینده رو هم شاهد باشن اما جوجن رید شاهد مرگ کارل و سوزانده شدنش در همون شب بود و بهش گفت. برن هم که همونطور که تو سیزن قبل دیدیم یه وارگ به‌خصوصه و می‌تونه انسان‌ها رو کنترل کنه، چه بسا وایت‌واکرها رو هم بتونه و حتی اژدها و انواع موجودات! دردناک‌تر از همه‌چیز توی این قسمت وقتی بود که برن بعد از مدت‌ها برادرش جان رو می‌بینه و برای اینکه سرنوشتش طور دیگه‌ای رقم نخوره نمی‌تونه همراهش بره، شاید این آخرین دیدار برن باشه شاید هم بعداً باز هم هم‌دیگه رو ببینن! جورج مارتین و الله اعلم!
    نقشه‌ی لرد بولتن و فرستادن لاک به نایت‌واچ برای به قتل رسوندن برن هم که به وسیله‌ی غول مهربون و دوست‌داشتنی داستانمون شکست خورد و اون کسی نیست جز !Hodor آره! !Hodor, Hodor, Hodor, Hodor
    با کُشته شدن سربازای یاغی نایت‌واچ، جان هم به خونه یعنی قلعه‌ی سیاه برمی‌گرده و هدف بعدیش درهم کوفتن منس ریدره.
    رَست هم که ظاهراً و با شنیده‌شدن صدای کلاغ‌ها (وایت‌واکرها نزدیکن) و کُشته‌شدنش توسط گوست به زودی به واکر تبدیل می‌شه.

سرجمع قسمت خوبی بود، اتفاقات بزرگ‌تری به نظرم در راهه که این‌ها پیش‌زمینه‌اش هستند.

My rating to this episode: 8/10
    .Music is the only honest religion, that makes everyone interesting through their individual faith

بهترین موزیک ایرانی که تا الآن شنیدید رو اینجا بذارید

سپاس
    2
    از این کاربر 129 بار در 16 پست سپاس گزاری شده

واقعا از قسمت قبلی خیلی بهتر بود این قسمت.... میشه گفت هودور هودور

خب همه چیز آماده اتفاقات خیلی جذاب و مهم در قسمت بعد شده... قسمت طوفانی خواهیم داشت (احتمالا) در قسمت بعدی ......

4. 9 کاربرِ زیر از MATIAS7 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    22
    از این کاربر 248 بار در 25 پست سپاس گزاری شده

به شخصه هرچی اون دختره ی مو سفید با اون ادا اصول‌های بی‌مزه‌ش و اون اکیپ خودشیرینش کمتر تو یه اپیزود باشن، بیشتر لذت می‌برم. در نتیجه این اپیزود رو خیلی دوست داشتم!
    تایوین لنسیتر هم که محبوب‌ترین کاراکتر منفی این سریاله، همیشه دیالوگ‌هاشو خیلی دوست دارم! این بار هم از صحبتاش با سرسی خیلی لذت بردم.
    این سانسای بیچاره هم که قرار نیست روی آرامش به خودش ببینه! فکر کنم الان دلش برای کینگز لندینگ و تیریون تنگ شده! با اون خاله‌ی دیوونه‌ش!
    معمای مرگ مرحوم جان ارین هم بالاخره حل شد! اینجور که مشخصه همه‌ی قتل‌هایی که تا الان رخ داده، زیر سر این پیتر بیلیش بی‌شرف بوده! همین مرتیکه هم مخ کتلین استارک رو زد که جیمی رو آزاد کنه و باعث شد لنیسترها با دلی آرام قلبی مطمئن راب رو جوونمرگ کنن.
    و بهترین قسمت این اپیزود، مثل اپیزود قبلی، مربوط به ماجراهای شمال و برندن و جان بود. اونجایی که برندن داشت جنگیدن جان رو تماشا می‌کرد و نمی‌تونست بره پیشش، من خیلی شیک و مجلسی گریه کردم! با توجه به پرونده‌ی خراب جناب جرج آر.آر. مارتین، هر لحظه نگران مرگ جان هم بودم که خدا رو شکر طوری‌ش نشد!
    ۹ دادم، نوش جونشون باشه.

6. 12 کاربرِ زیر از hoda بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    22
    از این کاربر 248 بار در 25 پست سپاس گزاری شده

یه سؤال! مگه اسم پسر جان ارین رابرت نبود؟ چرا یهو تغییر نام داد؟

8. 4 کاربرِ زیر از hoda بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

no one miss me when i'm gone
    سپاس
    4,162
    از این کاربر 5,340 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

این قسمت خیلی قشنگتر از قسمت قبل بود این دنریس بلاخره داشت یه حرکتی میزد که این جوراه همه چیو خراب کرد من نفهمیدم این دختره که میخواد مخ شاه جدیدرو بزنه سرسی باهاش دوست یا دشمنه این لرد بیلیش و خاله سانسا عجب ادمای موذی هستن اونجا که خالش با سانسا حرف میزد بعدش خالش اوج گرفت خیلی باحال بود کلا خالش مثل اینکه روانیه سکانس های اریا که درباره کسانیه که میخواست بمیرن میگفت هم جالب بود ولی فکرنکنم بتونه خودش یک نفررو هم بکشه.مثل اینکه سرسی داره مخ اوبرین هم میزنه امیدوارم اوبرین خر نشه بعدشم نمیدونستم اصلا سرسی بچه دختر داره این پسره که با برنه خیلی شخصیت جالبی داره اینکه اینده رو میبینه و خیلی خونسرده حتی وقتی داشتن خواهرشو خفت میکردن بهترین سکانس هم موقعی که جان اسنو شمیشیر رو از پشت وارد کله کارل میکنه و سکانسی که هودور گردن طرفو میشکونه اخرشم گفتم طرف ریگی تو کفششه بهرحال قسمت خوبی بود ارزش یه هفته صبرکردن رو داشت
    8 دادم بخاطر اینکه از تریون و تیون هیچ سکانس نشون نداد 2 نمره کم کردم.

10. 7 کاربرِ زیر از DARK BOY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wake me up
    سپاس
    268
    از این کاربر 698 بار در 114 پست سپاس گزاری شده

این کلیسی دیگه واقعا رو اعصاب آدمه! با این همه سپاه و تشکیلات و اژدها(اونم 3تا!!) پس کی دیگه میخواد به وستروس حمله کنه!؟

12. 6 کاربرِ زیر از Amir2009t بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    395
    از این کاربر 3,423 بار در 179 پست سپاس گزاری شده

و بالیش سر آغاز تمام بدبختی های دنیا.

اگر برگردن بگن این بشر آدر بزرگ هست ذره ای شک در وجود من یکی اصلا ایجاد نمیشه.تمام این جنگ ها و مرگ های تا الان همش زیر سر این بشر با نقشه هاش بوده !! بالیش باید بکنن پادشاه این بشر فقط یه دونه اش تو دنیا پیدا میشه و اونم همین هست.سانسا دقیقا به خاله اش رفته !! لایسا نسخه دوم و بدتر سانسا هست ، کسی که فقط دنبال عشق هست و حاضر جونش رو سر این قضیه هم بده . گذشته لایسا با پیتر هم خیلی خراب هست.وقتی پیتر جون تر بوده عاشق کاتلین بوده ولی کاتلین اون دوست نداشته به جاش لایسا عاشق پیتر بوده !! از همین عشق هم لایسا یه بار توسط پیتر حامله میشه که به لطف پدر لایسا این بچه سقط میشه و از اون روز به بعد پیتر از پیش تالی ها طرد میشه.واقعا ویل رو خیلی خوب در آوردن ، دروازه خونین عالی نشون دادن همونطور که تو کتاب توصیف شده بود.فقط یه مشکلی در خصوص چهره ظاهری سانسا بود که اصلا رعایت نکردن ، اونم این بود که پیتر میاد موهای سانسا رو رنگ مشکی میزنه و رنگ چشم های سانسا رو هم تغییر میده ولی اینجا فقط برمیگیرده میگه یه شنل بنداز رو موهات !!!

در خصوص دنریس حرف نزنیم بهتر هست.

بخش سرسی و پادشاه شدن تامن هم خوب بود ، مراسم ساده برگزار شد.صحبت های مارجری و سرسی هم جالب بود در نوع خودش ، فقط من موندم چرا اولنا ملکه خارها برگشت های گاردن !! باید تا اخر مراسم دادرسی تو پایتخت می موند که نموند !! صحبت های تایون در خصوص بانک برواوس عالی بود ، یه طورهای به سرسی هشدار داد که کار غلط نباید نسبت به این بانک انجام بشه چون تمام اقتصاد یه کشور نابود میشه.برای همین تایون میس تایرل (پدر مارجری) میکنه ارباب سکه ها یا همون خزانه دار پادشاهی.

بخش شمال ، برن و جان که یکی بود داستانشون فقط لعن نفرین من نثار کارگردان که چرا دست سرد رو حذف کرد.سه بار تو این اپیزود گفتم دست سرد الان ظاهر میشه که نشد.دفعه اول زمانی بود که میخواستن به دختر تجاوز کنن گفتم الان یه دفعه مثل بلا نازل میشه سر نایت واچ ولی نشد دفعه دوم زمانی بود که گفتم الان میاد میزنه لاک میکشه که به جاش هودر اومد زد لاک رو ترکوند !! سوم زمانی بود که راست داشت فرار میکرد گفتم الان اومد توسط دست سرد اویزون میشه که نشد یعنی هر چقدر منتظر بودم بیاد نیومد !! دلم میخواست تو سریال باشه که نبود ولی داستان جان و برن خیلی خوب بود و خیلی خوب هم داره پیش میره .

14. 15 کاربرِ زیر از S I S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,358
    از این کاربر 3,316 بار در 373 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط S I S نمایش پست ها
    لعن نفرین من نثار کارگردان که چرا دست سرد رو حذف کرد.سه بار تو این اپیزود گفتم دست سرد الان ظاهر میشه که نشد.دفعه اول زمانی بود که میخواستن به دختر تجاوز کنن گفتم الان یه دفعه مثل بلا نازل میشه سر نایت واچ ولی نشد دفعه دوم زمانی بود که گفتم الان میاد میزنه لاک میکشه که به جاش هودر اومد زد لاک رو ترکوند !! سوم زمانی بود که راست داشت فرار میکرد گفتم الان اومد توسط دست سرد اویزون میشه که نشد یعنی هر چقدر منتظر بودم بیاد نیومد !! دلم میخواست تو سریال باشه که نبود
    یکی این دست سرد یا کولد هندز رو واسه ما موشکافی کنه ما هم بدونیم کیه و شخصیتش چه نقشی تو داستان داره ! (در حدی که زیاد اسپویل نشه !)

16. 6 کاربرِ زیر از Admini3trator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    395
    از این کاربر 3,423 بار در 179 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Admini3trator نمایش پست ها
    یکی این دست سرد یا کولد هندز رو واسه ما موشکافی کنه ما هم بدونیم کیه و شخصیتش چه نقشی تو داستان داره ! (در حدی که زیاد اسپویل نشه !)
    اسپویل محسوب میشه ، صبر میکنم تا اپیزودهای آخر اگر تا اپیزود آخر رونمایی نشد ازش توضیح کامل در موردش میدم.

18. 4 کاربرِ زیر از S I S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین