برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
 1. #1
  جمله مورد علاقه ندارد
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  محل سکونت
  بین یک مشت دزد
  ارسال ها
  1,309
  سپاس
  15,925
  از این کاربر 28,590 بار در 1,397 پست سپاس گزاری شده

  نگاهی به منحصر به فردترین "صندلی ها" ی تاریخ سینما

  شاید یکی از عجیب ترین تاپیک هایی که درمورد سینما میشه زد همینه واسه همین اول کار بهتون بگم که قراره تو این تاپیک باهمدیگه نگاهی به 10تا از بهترین صندلی هایی که تو تاریخ سینما برای نشستن طراحی شدن یه نگاه بندازیم.این 10 تا صندلی بخاطر طراحی و ویژگی منحصر به فردشون طوری با روح و روان آدما بازی میکنن که باعث میشن هرکی طرفدار سینما باشه دوست داشته باشه رو این صندلی ها لم بده ..بااین دانش میریم به سراغ اصل مطلب!!

  >>همیشه گفته میشود که قهرمانان اصلی داستانها و دشمنانشان در بالاترین کیفیت قرار دارند. کیفیتی که باعث میشود تضاد بین این دو به راحتی قابل لمس شود ، ولی در ورای این کیفیت هرقهرمان و هرموجودخبیثی به مکانی راحت و زیبا و گاه وحشتناک برای آرام گرفتن و تفکر درباره ی مسائل احتیاج دارند. اگر بگوییم که طراحی لوکیشن و مکانی که شخصیت اصلی درآن دیالوگهای خود را به زبان می آورد طراحی منحصر به فردی داشته باشد، آن دیالوگ یا سکانس تامدتها در ذهن بیننده باقی میماند؛ سخن گزاف نگفته ایم.
  ما با معرفی 10 عدد از بهترین "مکان های نشستن" به شما اثبات میکنیم که بازیگران میتوانند بدون گفتن حتی 1 کلمه در آن لوکیشن تا مدتها در ذهن و قلب شما جای بگیرند.<<
  10 .صندلی تخم مرغی(Egg Chair) استفاده شده در "Man In Black" محصول 1997
  از دهه ی 1960 به بعد استفاده از طراحی مدرن اروپایی برای ساخت مکانهای راحت و زیبا در طراحی لوکیشن یکی از دغدغه های اصلی هر فیلمسازی بوده است.یکی از این صندلی ها را با اسم صندلی تخم مرغی میشناسیم.این صندلی در فیلم و سریال های زیادی استفاده شده ولی طرح و مدل بخصوص آن فقط برای فیلم Man In Black میباشد.
  تاثیری که این صندلی برروی بیننده میگذارد باعث میشود که شما حتی اگر درخیابان چشمتان به این مدل صندلی ها افتاد یاد فیلم مردان سیاه پوش بیوفتید.از این رو این صندلی توانسته به عنوان یک برند درجه یک در اختیار فیلمسازان قرار گیرد.
  9. صندلیهای معلق(Hover Charis) استفاده شده در "Wall-E" محصول 2008
  شاید باور اینکه در آینده ی نزدیک کره ی زمین به یمن پیشرفت علم و طراحی مهندسی برای ساکنین خود صندلی های شناور همانند صندلی هایی که کمپانی پیکسار برای انیمیشن "وال ای" ساخت،مهیا کند و ازین رو تبدیل به زباله دانی کثیف شود، سخت باشد. این صندلی همه چیز را برآورده میکند.درآن واحد شما بانشستن برروی آن میتوانید با دستور دادن به صندلی غذا بخورید،تلویزیون نگاه کنید،لباستان را عوض کنید و حتی اخبار روزنامه هارا درکسری از ثانیه مرور کنید. باوجود چنین صندلی هایی دیگر نیازی به کارکردن نیست، شما تمام عمرتان را برروی این صندلی خواهید گذراند.(طبق اتفاقاتی که درWall-E)) نشان داده شد)
  8. Chairy ، استفاده شده در " Pee-Wee’s Playhouse " محصول1986-91
  شاید برای بزرگسال ها نشستن برروی چنین صندلی ای مسخره بنظر بیاید ولی برای کودکانی که در سالهای 1986الی1991 مجموعه " Pee-Wee’s Playhouse " را میدیده اند تبدیل به یک آرزو شده باشد.شما بانشستن برروی این صندلی نرم و راحت دیگر چیزی از دنیا نمیخواهید.
  7. تخت پادشاهی خشایارشا(Xerxes’s Throne)استفاده شده در"300"محصول2006
  شاید زیباترین تختی که یک پادشاه میتواند داشته باشد را در فیلم 300 محصول2006 ساخته ی زک اسنایدر دیده باشید.این صندلی با طراحی منحصر به فرد خود از تعدادی پلکان ساخته شده که با پیمودن آن به نشیمنگاهتان قدم میگذارید و با نشستن برروی آن چنان احساس غروری به شما دست میدهد که گویا خشایار شا ی دوم هستید.!
  6.تخت پادشاهی گاندور(Throne Of Gondor) استفاده شده در"Lord Of The Rings"محصول 2003
  در صنعت سینما یکی از خالی ترین سالنهای پادشاهی مربوط به کاخ "میناس تریث" واقع در قلب سرزمین گاندور بود. طراحی بی نقص این صندلی توسط پیترجکسون و دستیارانش باعث شد تنها حضور همین صندلی درلوکیشن این مکان برای ارضا شدن بیننده کافی باشد.
  5. تخت پادشاهی اودین(Odin’s Throne)استفاده شده در"Thor" محصول 2011
  استودیو Marvel با ساخت فیلم ثور نشان داد که مردم سرزمین آزگار به ویژه کسانی که مسئول حفاظت از آن هستند به زیبایی و کیفیت محل حکمرانی خود اهمیتی زیادی میدهند. برای تصاحب این صندلی بین بیشتر اقوام سرزمین آزگار درگیری بوده است. این صندلی به یمن طراحی طلاگونه ی خود یکی از زیباترین صندلی های فیلمهای سینمایی است که درنسخه ی دوم Thor یعنی The Dark World هم از آن استفاده شده است.
  4.تخت آهنین(The Iron Throne) استفاده شده در "Game Of Thrones"
  سریال بازی تاج و تخت را با چه چیزی میشناسید؟اقوام وستروس؟زمستان طولانی؟ خیر! این سریال را باید با صندلی آهنینی بشناسید که هفت قوم سرزمین پهناور برای تصاحب آن و نشاندن نماینده ی خود برروی آن سرو دست میشکنند.طبق داستان میفهمیم که برای ساخت این صندلی از 1000شمشیر ساخته شده است.1000شمشیری که از روی جنازه 1000تن از دشمنان اولین پادشاه وستروس برداشته شده اند و با آتش اژدها به یکدیگر جوش خورده اند. این صندلی برخلاف بقیه ی صندلی هایمان بسیار "خشن" طراحی شده است.
  جورج آر مارتین میگوید که هرکس برروی این صندلی بنشیند احساس میکند چیز تیزی شبیه شمشیر بر کمرش فشار می آورد ولی پادشاه واقعی باید این درد اندک را تحمل کند و شاهوار به نشستن برروی این صندلی ادامه دهد.بااین حال بازهم این نکته چیزی از علاقه و تمایل مردم برای نشستن برروی این صندلی نمیکاهد.
  3. Red Leather Wingback استفاده شده در "The Matrix" محصول 1999
  فیلمهای علمی تخیلی را بیشتر با نوع لباس شخصیت ها،سلاح ها و یا صندلی هایش به خاطر داریم ولی صندلی استفاده شده در فیلم ماتریکس شبیه تمام صندلی هایی است که میتوانید در سالنهای مجلل و مراسم های اشرافی آن را پیداکنید.یعنی چیز زیاد عجیب و غریبی نیست .
  اولین باری که "مورفئوس" و "نئو" برروی دو صندلی مشابه رو به روی هم قرار گرفتند و درسدد جواب دادن به سوال "ماتریکس چیست؟" برآمدند این صندلی به همگان معرفی شد. این صندلی احتمالا جدا از طراحی ساده و زیبای خود یکی از راحت ترین مکانهای نشستن را بررای شما فراهم می آورد. این صندلی به خودی خود چیز خاصی نبود ولی هنر "واچوفسکی ها" آن را تبدیل به یک نماد درصنعت فیلمسازی کرد.
  2. صندلی کاپیتان(Captain’s Chair) استفاده شده در Star Trek محصول 1966-69
  برگردیم به سی سال قبل.زمانی که فیلم Star Trek اکران و تبدیل به یکی ازبهترین فیلمهای علمی تخیلی قرن اخیر شد. با نشستن برروی صندلی فرمانده میتوانستید بر تمام نقاط منظومه ی Trek حکمرانی کنید. نشستن برروی این صندلی مسئولیت دارد.شما اگر از امکانات تعبیه شده برروی آن به نحو بدی استفاده کنید باید پاسخگوی یک کهکشان باشید.
  این صندلی در طی سالیان دراز دست خوش تغییرات زیادی شد و جدید ترین ورژن آن در بعضی سریالهای تلویزیونی مورد استفاده قرار گرفته است.
  1. تخت پادشاهی امپراطور(Emperor’s Throne)استفاده شده در Star Wars محصول 1980-1983
  محل نشستن "Palpatine" ، صندلی بی همتائیست که در لیست ما قرار دارد. صندلی ای با طراحی منحصر به فرد که در سه گانه ی جنگ ستارگان استفاده شد و توانایی ها بسیاری داشت.جدای این توانایی ها شما بانشستن برروی آن میتوانستید از منظره ی زیبای کهکشان و ستارگان آسمانی لذت ببرید ولی کسی که روی این صندلی مینشست راهم دوست داشتید؟
  شما دوست دارید نشستن برروی کدام صندلی را تجربه کنید؟ با ما درمیان بگذارید.!!

  منبع


 

 

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 8
  آخرين ارسال: 09-07-2013, 01:01 PM
 2. پاسخ ها: 8
  آخرين ارسال: 12-06-2012, 04:06 PM

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.