برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,407
    از این کاربر 90,383 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

Fargo | چگونه ساخته شد؟

به مناسبت نزدیک شدن اول ژوئن (یازدهم خرداد) که بیستمین سالگرد تاسیس شبکه FX می باشدوبسایت هالیوودریپورتززمجموعه ای از مصاحبه ها با سازندگان سریال های مختلف این شبکه انجام داده که در یکی از آنها پای صحبت Noah Hawley سازنده نسخه تلویزیونی سریال Fargo نشسته و درباره نحوه ساختن این مجموعه از او پرسیده است.

Noah Hawley سازنده نسخه تلویزیونی Fargo درباره نحوه ساخته شدن این مجموعه می گوید:در تابستان سال 2012 میلادی استودیو فیلم سازی MGM و شبکه FX قراردادی را برای ساخت یک فیلم تلویزیونی بر اساس فیلم شناخته شده Fargoبه امضا رساندند اما نویسنده ای برای ساخت این فیلم تلویزیونی انتخاب نشده بود بنابراین مسئولان شبکه با من تماس گرفتند و از من پرسیدند که آیا می توانم این کار را بدون حضور شخصیت Marge Gunderson (که نقش این کارکتر را Frances McDormandدرفیلم بازی کرد ) برای شبکه بسازم که بدین معنا بود که :آیا می توانم اثر کاملا جدیدی از فیلم برادران کوئن را در منطقه فارگو داکوتای شمالی برای شبکه بسازم؟چالش جذابی پیش رویم قرارگرفته بود بدین خاطرکه باید اثری را خلق می کردم که همان حس دیدن فیلم را در مخاطب ایجاد می کرد و در عین حال اثر متفاوتی از فیلم برادران کوئن می بود..بنابراین به فیلم بازگشتم و از خود پرسیدم چه چیزی اثر برادران کوئن را فیلمی متفاوت کرده است؟مسلما فارگو فیلمی پلیسی نبود بلکه داستان جنایی واقعی بودکه در حقیقت در عالم واقع این ماجرا رخ نداده بود.بنابراین من هم از همین روش فیلمنامه نویسی استفاده کردم که بدین معنا بود که ما با مجرمان داستان پیش از وقوع اعمال تبهکارانه اشان مواجه می شویم و تنها پس از وقوع جرایم با پلیس های ماجرا آشنا خواهیم شد .بلافاصله پس از انتخاب این ایده تصویر دومرد کنارهم نشسته در اورژانس بیمارستان به ذهنم خطور کرد که یکی از آنها بسیار متشخص و متمدن نفردوم دقیقا نقطه مقابل شخصیت او قرار داشت.سپس طرح اولیه قسمت پایلوت را نوشتم که مسئولان شبکه FX پس از خواندن آن بلافاصله سفارش مستقیم ساخت سریال را دادند و کار نوشتن داستان ده قسمت سریال را به تنهایی به انجام رساندم.در ساخت یک سریال تلویزیونی معمولا دو تا سه داستان موازی اولیه قبل از آغاز کارتولید سریال نوشته می شود اما من هشت طرح مختلف آماده کرده بودم که این امر به من کمک می کرد تا دنیایی با جزییات دقیق خلق کنم تا هرعنصری که در داستان معرفی می کنم ماجرایی برایش روایت شود تجربه پخش سریال True Detective ثابت کرده است چه بخواهید چه نخواهید همه چیز در مجموعه بارمعنایی خواهد داشت و شما در تمام مراحل نویسندگی خود باید مراقب آنچه می نویسید باشید.

زمانی که برای اولین بار با Ethan Coen و Joel Coen صحبت کردم آنها از من درباره نحوه بیان لهجه مینسوتایی کارکترهای مجموعه که در فیلم به شکل نمادین و کاریکاتور گونه ارائه شده بود پرسیدند که من به آنها گفتم که لهجه شخصیتهای سریال باید مشابه مردم منطقه و بدون هر گونه اغراقی باشد پیشنهادی که با موافقت برادران کوئن مواجه شد و آنها پس از خواندن فیلم نامه قسمت اول پیشنهادهایی درباره داستان آن به همراه تعدادی جوک برای افزودن بارطنز داستان به من دادند و این کل مشارکت خلاقانه آنها در سریال بود.آنها به من گفتند:ما با دنیای تلویزیون آشنایی نداریم این شو شماست برو و بسازش! و وقتی ما اپیزود اول سریال را به Ethan Coen نشان دادیم او بسیار کوتاه فقط گفت:بله.خوبه

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead