برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما به این قسمت از سریال چه امتیازی می‌دهید؟

رأی دهندگان
174. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

1 0.57%
  • 4

0 0%
  • 5

0 0%
  • 6

4 2.30%
  • 7

8 4.60%
  • 8

27 15.52%
  • 9

52 29.89%
  • 10

82 47.13%
صفحه 1 از 10 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 93
    سپاس
    26,080
    از این کاربر 19,700 بار در 757 پست سپاس گزاری شده

Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت نهم

Season 4, Episode 9 | The Watchers on the Wall

خلاصه‌ی داستان این قسمت: جان اسنو و برادرانش و ارتشی از 102 نفر باید در برابر وحشی‌هایی که فقط و تنها با یک هدف متحد شده‌اند و آن چیزی جز رساندن خود به آنسوی دیوار، جایی که وایت‌واکرها به آن دسترسی ندارند نیست، بجنگند و دیوار را حفظ کنند...

.Music is the only honest religion, that makes everyone interesting through their individual faith

بهترین موزیک ایرانی که تا الآن شنیدید رو اینجا بذارید

سپاس
    26,080
    از این کاربر 19,700 بار در 757 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت نهم

همه‌مون مدت‌ها بود که پیشبینی همچین جنگ عظیمی رو می‌کردیم و به نظرم اصلاً "ناامیدکننده" نبود. جنگی همراه با صحنه‌هایی خشن و صحنه‌های جنگیِ محشر!! من که از تمامی صحنه‌های جنگی سریال خیلی بیشتر توی این اپیزود لذت بردم و حتی با اینکه دیالوگ‌های کمی داشت اما به نظرم خیلی روشون کار شده بود!

- می‌دونی معنی فرماندهی چیه، لرد اسنو؟ یعنی هر آدم باهوشی که بیرون گود ایستاده می‌یاد و روی نظر فرمانده نظر می‌ده، اما اگه خود فرمانده بخواد تصمیم خودش رو زیر سؤال ببره، به زودی کارش تموم می‌شه، کار خودش، تمام اون آدمای باهوش و همه. اما این پایان ما نیست! نه اگر که شما کارتون رو به خوبی انجام بدید...

اپیزودی بود که حتی خیلی قبل‌تر از شروعش داستان‌هایی رو در پی داشت، داستان‌هایی که از فصل "اول" جایی که برن استارک فلج رو به اسیری گرفتن و گفتن که "باید تا جایی که می‌تونیم به جنوب بریم و اگر به جنوب نریم خواهیم مُرد" شروع شد و حتی به گوش "شاهان" هم رسید!! استنیس که در فصل سوم گفت که نبرد اصلی توی شماله و داریم اشتباه می‌ریم! یا تیریون لنیستر در شورای کوچک شاه جافری که درخواست کمک مورمانت رو شنیده بود!

شاید برای خیلی از طرفداران سریال داستان "شمال" و "جان اسنو" جذاب نباشه و فقط یه حواس پرتی برای رسیدن کارکتر محبوبشون به تخت پادشاهی باشه ( یه اعترافی هم بکنم که مثلاً مقرّ پادشاهی برای خود من خیلی جذاب‌تره!) اما اگر این اولین اپیزودی بود که از بازی تاج و تخت می‌دیدیم، صددرصد پیش خودمون می‌گفتیم "وای، نایت‌واچ بهترین داستان ممکنیه که می‌شه از یه سریال ساخت!".

اینبار نیل مارشال که کارگردانی اون رو در قسمت نهم فصل دوم و جنگ بلک‌واتر دیدیم، با یه اپیزود 50 دقیقه‌ای با محتوایی متمرکز شده از جنگ دیوار برگشته و شاهد بودیم که چطور 100 نفر در برابر 100هزار نفر بودند، اما دیوار و برادران قسم خورده‌ی نایت‌واچ در برابرشون مقاومت کردن و "بزرگترین آتشی که شمال تا کنون به خودش دیده"، چطور صحنه‌ای دلسردکننده برای جان که بالای دیوار هست بود.

صحنه‌ای که غولی که سوار ماموت‌های پشمالو (فیل‌هایی عظیم‌الجثه که نسلشون منقرض شده) بود و اومد و دروازه رو باز کرد و به سمت برادران می‌یومد تأثیرگذارترین صحنه برای من بود! لحظه به لحظه دلهره توی دلم بیشتر می‌شد و شاید بعد از "مدت‌ها" سریال دیدن باعث شد که یه دیالوگی رو همراه با بازیگران با خودم تکرار کنم و اون چیزی جز "قسم برادران نایت‌واچ" نبود!

این سریال به خوبی نشون داده که از کُشتن هیچ شخصیتی هیچ خجالتی نداره و فکر می‌کنم بعد از مرگ اوبرین مارتل خیلی برای این قسمت آماده بودیم و این خودش یکی از نقطه‌قوت‌های این قسمت بود که باعث می‌شه امتیازم نسبت بهش بالاتر بره.

ایگریت یه جورایی توانایی‌های خودش رو با ایستادگی در برابر مگنار از قبیله‌ی تن‌ها و توانایی‌های کمانداریش رو با پایان دادن به کار پپ نشون داد. بالأخره پایان غم‌انگیزش به خاطر دوست داشتن جان اسنو به خاطر "آدمی که هست" و نه اینکه یه "کلاغه" فرا رسید و به نظرم همین "دوست داشتن" بود که لحظه‌ای که کمان رو در دست داشت و تیر رو گذاشته بود و همه‌چیز آماده بود نتونست زه کمان رو ول کنه تا...

به نظرم این فرار کردن جنیس اسلینت "یه جایی" براش گرون تموم می‌شه، کسی که فرمانده‌ی گارد پادشاهی شاه جافری بوده باید اینطور به دخمه‌ای فرار کنه؟ این حرکتش هیچ‌چیز(!) از خیانت کم نداشت....

کلمات آخر سریال هم بیان از این داشتن که این‌ها فقط یه آزمایش از سوی منس ریدر بوده و با اینکه اینبار رو پیروز شدن اما آیا باز هم "بدون جان" قادرند که در برابر وحشی‌ها بایستند؟ یعنی هیچ‌کس توی این 7 اقلیم آشفته نیست که به جان اسنو و برادرانش کمک کنه؟ حتی استنیسی که شعله‌های آتش رو در جام دید و خواست که ارتشش رو به سمت شمال هدایت کنه؟

در کل به نظرم شاهکار جنگی سریال تا به الآن بوده و برای این قسمت امتیازی همچون 10 در نظر گرفته بودم اما چون اون امتیاز رو نمی‌شه اینجا داد، بهش 10 می‌دم!
    .Music is the only honest religion, that makes everyone interesting through their individual faith

بهترین موزیک ایرانی که تا الآن شنیدید رو اینجا بذارید

سپاس
    624
    از این کاربر 1,486 بار در 230 پست سپاس گزاری شده

این قسمت هم شگفت زده ام. فک میکردم فکوس این قسمت رو تریون باشه.ولی فک کنم قسمت 10 پایان عالی باشه واسه این فصل فوق العاده.
    قسمت 9 حماسه ای بود برای خودش.شجاعت.حماقت.عشق.ترس و بزدلی.وحشت و دلهره.همه چی تو خودش داشت.فقط 10 لیاقت این قسمت.

no one miss me when i'm gone
    سپاس
    4,162
    از این کاربر 5,340 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

این قسمت خوب بود والبته چون من بیشتر منتظر تریون بودم یکم غیرمنتظره بود 15 دقیقه اول سریال یجورایی وقت کشی بود فقط دیالوگ بود.. از اینکه دختر وحشیه مرد خیلی خوشحال شدم با اینکه خیلی مردنشو رمانتیک کردن بااینحال فکرم نمیکردم توسط یه پسرکوچولو بمیره بیشتردوس داشتم سم بکشتش سکانسی که جان با چکش کوبوند تو کله مرده واقعا عالی بود خیلی منتظر این سکانس بودم دیگه بجز سکانس چیزه دیگه ای نبود با اینحال
    سکانس ها فوق العاده بودن سکانس غول سوار ماموت سکانس پرت کردن تیر توسط غول و سکانس پرت شدن روغن اتشی پیدا شدن گوست و همینطور رها شدن پاندول پر از سکانس های عظیم که هیچوقت فکر نمیکردم توهیچ سریالی با این دقت و زیبایی ببینم با اینکه از سر الیسر خوشم نمیومد ولی واقعا فوق العاده برای دیوار
    جنگید

5. 19 کاربرِ زیر از DARK BOY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    22
    از این کاربر 248 بار در 25 پست سپاس گزاری شده

وقتی این اپیزود تموم شد، علاوه بر اینکه قلبم یه جاهایی نزدیک حلقم داشت میتپید و اینقدر مشتمو گره کرده بودم که دست‌هام درد گرفته بود، فقط یاد حرف تهیه‌کننده‌های سریال افتادم که گفته بودن تا الان اپیزود ۹ مهیج ترین اپیزود هر سیزن بود، ولی تو سیزن ۴ این هیجان و خفن بودن! تو همه‌ی اپیزودها وجود خواهد داشت!
    خیلی خوب بود! منم فکر می‌کردم قراره ادامه‌ی جریانات کینگز لندینگ و سرنوشت تیریون رو ببینیم؛ و برای دوستانی هم که دلشون برای یه نبرد حسابی تنگ شده بود حتمن اپیزود خوشایندی بوده. واقعن هیچ جاش رو نمیشد ایراد گرفت، فلذا ۱۰ میدم!

7. 18 کاربرِ زیر از hoda بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    624
    از این کاربر 1,486 بار در 230 پست سپاس گزاری شده

همه قسمت های این فصل شاهکار بودند.سریال کیفیتش رو به بالاست.این قسمت جواب کسایی که جنگ می خواستن داد.قسمت بعد اگه با توجه به داستان باشه و بره داستان سمت کینگز لندینگ.سوپرایز بزرگی می تونه داشته باشه که این فصل عالی جمع کنه.
    فقط موندم چه کسایی به این قسمت زیر 9 دادند.یعنی 10 کم واسه این قسمت اصن واسه این سریال.

9. 14 کاربرِ زیر از sami1428 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

آلیسر ثورن عالی بود این قسمت! همیشه ازش متنفر بودم ولی این قسمت جبران کرد دمش گرم!
    نیل مارشال سنگ تموم گزاشته بود این قسمت! همه چیز عالی بود مخصوصا اون Scythe (داس؟) که از بالای دیوار ولش کردن و مهم تر از اون ماموت ها!!!!
    یکی از نکات مثبت دیگه این قسمت فضای ارباب حلقه ها ایش بود. من رو یاد جنگ Helm's Deep انداخت :دی
    یکی از بهترین تصمیم هایی که گرفتن این بود که این قسمت فقط "دیوار" رو نشون بدن ، هرچند یکم اگه نبرد رو کوتاه تر میکردن و آخر این قسمت جان میرسید به منس خیلی بهتر بود و تایم بیشتری برای 3-4 تا اتفاق خفن قسمت بعد می موند.
    مثل همیشه 10 ( اون دوستمون این قسمت هم نیومد ، شاید هفته بعد بیاید ، شاید!)
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

11. 23 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

این قسمت عالی بود جنگ حیلی خوب بود ولی اگه بخوام روراست باشم هیچ چی جای جنگ بلک واتر و هیجانش رو برام نمیگیره با این که حمله وحشی ها به جنوب میتونه اثرات به مراتب زیان بار تری روی کل 7 اقلیم بزاره ولی جنگ بلک واتر و اون تیکه منفجر شدن آتشوحشی و سخنرانی تیریون اصن کولاک بود
    اما جدا از این این جنگ خیلی عالی بود و من لذت بردم ، باور کنید انتظار داشتم هر لحظه جان اسنو بمیره مثلا وقتی سر جسد غول ـه اومد گفتم الان غوله میزنه پاهاشو میکنه ، یا موقعی که میخواست از دروازه رد شه الان دروازه میاد رو مغزش)))
    ایگریت هم از مرگش ناراحت شدم ... واقعا عاشق جان اسنو بود
    امتیازم به این قسمت 9 ـه نوش جونش:x
    جان اسنو متاسفانه جای خودشو رو در قلب من باز کرده
    پ.ن : موسیقی سریال مخصوصا وقتی تن ها و وحشی ها رو نشون میداد دیوانه کننده بود خیلی حال کردم البته قمست های قبلی هم شنیده بودیمش
    Trump2016

13. 22 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Say My Name !
    سپاس
    80
    از این کاربر 570 بار در 88 پست سپاس گزاری شده

با اینکه انتظار اشتم تریون رو ببینم شوکه شدم . اپیزود خوبی بود . جنگ یکهو تمام شد . اونهمه ارتش وحشی که وارد دروازه جنوبی شدن و همش داشتن میکشتن یهو همه مردن ؟ بیشتر از 100 تا نایت واچ کشتن ( هر تیر ایگیریت 1 نایت واچ حساب کنیم و اون گندهه کلی کشت بقیه کشتن چند تا از اون بالا پرت شدن خلاصه بازم اخرش نشون داد 102 تا نایت واچ زنده ان عالی بود ولی به همین خاطر 8 دادم . وگرنه 9 لایقش بود .
    تنها سریالیه که حجم خرجشم میکنم خخخخخ تمام سریالهایی که نگاه میکنم شب ساعت رایگان دانلود میکنم ولی این رو صبحا . هاها

15. 16 کاربرِ زیر از mohammadgamer بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter is Coming...
    سپاس
    625
    از این کاربر 1,039 بار در 111 پست سپاس گزاری شده

عالی بود این اپیزود! بالاخره یه تمرکز درست و حسابی روی جان اسنو دیدیم.
    شخصا وقتی کسل بلک تا صبح دووم آورد اصلا غرق داستان شده بودم و نفهمیدم چه جوری ۴۵ دقیقه گذاشت! گفتم الان حتما میره سراغ بقیه ی شخصیت ها...!
    غول ها، ماموت، تدابیر دفاعی! مخصوصا از اون داسی ول کردن پایین خیلی خوشم اومد.
    خوش بختانه ایگریت هم مرد!
    باز صد رحمت به سر آلیستر، اون اسلینت که کپ کرده بود! موش کثیف! الحق لرد فرمانده بودن حق جان اسنو ئه.
    به حق رلور سران کینگزلندینگ هم قلع و قمع بشن؛ آخه نباید چهار تا نیرو واسه دیوار بفرستن!! با این حال یه شب دووم آوردن ولی شب های بعد می خوان چی کار کنن؟! جان اسنو کجا رفت؟ یعنی می خواد با منس صلح کنه! امکان نداره به نظرم!! امیدوارم توی قسمت بعد بلایی سرش نیاد و یه پایان بندی خوب داشته باشیم!

آخ قلبم گرفت...فقط ۱ قسمت مونده...

10

17. 12 کاربرِ زیر از Sherlock بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 10 123 ... آخرینآخرین