برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,407
    از این کاربر 90,383 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

Orphan Black |معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

Orphan Black نام درام علمی-تخیلی هیجانی است که توسط شرکتهای Bell Media و Temple Street Productions و BBC America Original Production ساخته شده و پخش فصل اول آن که ده قسمت بود از سی ام مارس 2013 (دهم فروردین 92 ) به طور مشترک از شبکه های BBC America ایالات متحده و Space کانادا آغاز شد و اول ژوئن 2013 (یازدهم خرداد 92 ) پایان یافت.

فصل اول سریال اگرچه در سکوت و گمنامی به نمایش در آمد اما توانست نظر منتقدان را به خود جلب کند و با نامزدی Tatiana Maslany در بخش بهترین بازیگر زن سریال های درام در هفتادویکمین دوره مراسم Golden Globes مورد توجه عموم قرار گرفت Tim Goodman منتقد و روزنامه نگار وبسایت معتبر hollywoodreporter این مجموعه را جز بیست درام برتر شبکه های کابلی در سال 2013 دانسته است.وبسایت EW هم این مجموعه را جزء ده سریال برتر سال 2013 میلادی اعلام کرد.

این مجموعه برای یک فصل ده قسمتی دیگر هم تمدید شده و پخش فصل دوم آن از نوزدهم آوریل 2014 (سی ام فروردین 93 ) آغاز خواهد شد.
    لوکیشن های سریال در Toronto و Ontario کانادا فیلمبرداری شده است.

خلاصه داستان:
    اگر شما به عنوان یک فردتبهکار فرصت داشتید تا هویت جدیدی برای خود پیدا کنید چه می کزدید؟ خوب دقیقا داستان مجموعه از همین جا شروع می شود!
    Sarah Manning بعد از ده ماه ناپدید شدن دوباره به شهر برگشته تا دخترش را ببیند اما در همان بدو ورود به ایستگاه قطار با صحنه عجیبی مواجه می شود و شخصی کاملا شبیه خود و افسرده را در ایستگاه می بیند اما قبل از اینکه بتواند با او صحبت کند او کیف و کفشش را درون ایستگاه گذاشته و با پریدن زیر قطار خودکشی می کند.Sarah بعد از خروج از شوک این صحنه کیف مدارک او را برداشته و سعی می کند خود را جای قربانی که Elizabeth Childs (ملقب به Beth )است جا بزند اما این تازه آغاز ماجراست و قبل از اینکهSarahبتواند حساب مالی Beth را خالی کند با حقایقی از زندگی او که افسر پلیس بوده و ظاهرا به دلیل قتل یک شهروند عادی معلق شده بوده مواجه میشود.

چه کسی هفتادوپنج هزاردلار سه هفته قبل از مرگ Beth به حساب او واریز کرده است؟راز دو گواهی تولد یافته شده در منزل او که به نامهای Alison Hendrix که در کانادا و Katja Obinger که در آلمان صادر شده و تاریخ تولدشان با هم و با تاریخ تولدهای Beth و Sarah تفاوت زمانی اندکی دارد چیست؟ راز خودکشی Beth چیست و چرا همکار پلیسش Art Bell او را تحت نظر گرفته است؟ آیا شباهت Beth و Sarah دلیل خاصی داشته یا اتفاقی است؟
    سریال از ابتدا با ریتمی سریع داستانی تعلیقی-هیجانی در فضایی مبهم و تیره سوالات مختلفی در ذهن مخاطب ایجاد کرده و او را درگیر داستان می کند.

بازیگران:

Tatiana Maslany در نقش Sarah Manning و Beth و ...!

Dylan Bruce در نقش Paul Dierden

Michael Mando در نقشVic

Jordan Gavaris در نقش Felix Dawkins

David Richmond-Peck در نقش Olivier Duval

Maria Doyle Kennedy در نقش Mrs. S

Kevin Hanchard در نقش Art Bell

Matt Frewer در نقش دکتر Aldous Leekie

Graeme Manson علاوه بر نویسندگی سریال به همراه John Fawcett که کارگردان و مدییر اجرایی مجموعه نیز هست سازندگان سریال می باشند.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    187
    از این کاربر 2,538 بار در 231 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Orphan Black / معرفی سریال / بحث و تبادل نظر

Tatiana Maslany در نقش Sarah Manning و Beth و ...!
    اگر تاتیانا این چنین بازی نداشت اصلا این سریال عالی نمیشد ولی این دختر به تنهای نقش چندین نفر رو بازی میکنه و هر نفر به خوبی یک شخصیت مجزا هست

3. 18 کاربرِ زیر از d@vid بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Veda
    سپاس
    1,833
    از این کاربر 3,173 بار در 335 پست سپاس گزاری شده

منم تازه وقت کردم قسمت اول ببینمش.....واقعا روند سریع و خوبی داره
    در تایید حرف دوست بالایی واقعا بازی Tatiana Maslany عالیه
    من این سریال نمیشناختم بعد یک تبلیغ ویدویی از بازی تاتیانا تو امازون دیدم قفل شدم و باعث شد سریال تو لیست دانلود قرار بگیره

5. 16 کاربرِ زیر از K.Gatsby بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

نمی دونم چرا هیچجا صحبتی از این سریال نیست!
    من تازه تمومش کردم و در طول 1 هفته ای که میدیدم کل فکرم همین سریال بود.(شاید با اغراق) ولی کلا کشش داشت که باعث شده تا 2 شب بشینم ببینم و بعدشم بیام اینجا این تاپیک زیر خاکی رو پیدا کنم توش نظر بدم!
    داستانش شاید تو نگاه اول کلیشه ای باشه ولی بعد از یه مدت نگاه کردن متوجه ریزه کاری ها و پیچش ها اتفاقات مختلف داستان که بشید میبینید که اصلا نه حوصله سر بره نه قابل پیش بینی.
    شخصیت ها هم با اینکه نصفشون یه نفره ولی خوب با هر کدومشون ميشه ارتباط بر قرار كرد و همه ی اینایی که تاتیانا به جاشون بازی میکنه رو میشه به عنوان یه کارکتر کلا جدا بهش نگاه کرد؛ خیلی حرفه ای هر کدومشون رو بازی کرده! (اگه تو فیلم اینطوری بازی میکرد اسکار نقش اول و مکمل رو میبرد راحت)

با اینکه "کــــی" تشریف داره، و ، ولی بازم شخصیت فیلیکس کلا بار خنده و فان سریال روشه! و جوريه من خودم زیاد با این تیپ حال نمیکنم ازش خوشم بياد. سریال تاریکه تم نسبتا سنگینی داره ولی این توازن رو نگه داشته.
    در آخر دختر سارا رو هم از قلم نندازيم كه اونم دختر بامزه و خوشگل سرياله خيلى هم باهوشه!

اگرهم کسی خواست ببینه، کامل ببینه! دو سه قسمت آخر خیلی جالب میشه و مخصوصا 9ـش! سریال کوتاه 10 قسمت داره فصل اولش
    فصل دوم هم امسال( 2014 ) قراره بیاد حالا تا کی بیاد.

در کل به شخصه پیشنهاد میکنم ببینیدش

!Life's a rollercoater but still unfair

7. 14 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser63 نمایش پست ها
    نام درام علمی-تخیلی هیجانی است که توسط شرکتهای Bell Media و Temple Street Productions و BBC America Original Production ساخته شده و پخش فصل اول آن که ده قسمت بود از سی ام مارس 2013 (دهم فروردین 92 ) به طور مشترک از شبکه های BBC America ایالات متحده و Space کانادا آغاز شد و اول ژوئن 2013 (یازدهم خرداد 92 ) پایان یافت.
    یه بار مصرف و دور ریختنی! قبل از اینکه متوجه‌ی این توضیحات بدردبخور بشم باخودم فکر می‌کردم این سریال انگلیسی چقدر آمریکایی‌ه ولی الان می‌بینم از ابتدا این آمریکایی بود و هیچ نسبتی با یه سریال خوش‌ساخت انگلیسی نداره. حتی اون کلیشه‌ها و قراردادهای سریال‌های آمریکایی در این تکرار شدن. (فقط شخصیت حال بهم زن Felix برای اثبات این قضیه کافیه!)
    خب خیلی خوب شد که باز به این تاپیک برگشتم با خوندن همین مقدمه "رفع توهم" شد. چقدر توی دلم به انگلیسی‌ها فحش دادم.

9. 9 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

if you dont get out my way i kill all of you
    سپاس
    354
    از این کاربر 400 بار در 57 پست سپاس گزاری شده

خب این سریال روابط همجنسبازی رو تبلیغ میکنه و اون مراسم های مذهبی الکیشون.
    ولی اگه اینا نبودن داستانش بهتر میشد و خوش میگذشت.به شخصه من فکر کنم این سریال خوبه به جز اون مراسم و تبلیغات همجنسبازیشون

11. 8 کاربرِ زیر از deathstroke بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Sh*t up Baby
    سپاس
    2,489
    از این کاربر 6,587 بار در 583 پست سپاس گزاری شده

حاجی چرا همه چیو با هم قاطی میکنید کدوم تبلیغ کدوم داستان چرا الکی میاید یه سریال خوبو میکوبید جو الکی میدید
    مگه الان سال 1990 که اونا بیان واسه همجنس گرایی تو برنامه های تلویزیونی تبلیغ کنن
    جامعه اونا 10 سال پیش وجود همچین انسانهایی رو پذیرفته و بشون احترام میزاره نیازی به تبلیغ نیست
    مگه میشه یه نفر به زور تبلیغات همجنس گرا کنید این یه قضیه کاملا پزشکی و ژنتیکیه تو ایران هم 2 سالی
    هست همه دکترها و سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت اینرو اعلام کرده وبه این افراد کمک میشه
    خوبه آدم که میاد یه چی میبینه و به قول خودش خوره فیلم و سریال 4 تا چیزم یاد بگیره

13. 9 کاربرِ زیر از Vic Mackey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

if you dont get out my way i kill all of you
    سپاس
    354
    از این کاربر 400 بار در 57 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar-h نمایش پست ها
    حاجی چرا همه چیو با هم قاطی میکنید کدوم تبلیغ کدوم داستان چرا الکی میاید یه سریال خوبو میکوبید جو الکی میدید
    یکم ارومتر باشید.الکی نمیگم.حتی اگه بیماری هم باشه چرا باید بیش از حد اونو تو سریال بیارن.
    تو سریالای دیگه کمتر اتفاق میفته اینجوری بشه.رابطه عادی کمتر دیده میشه تو این سریال.پسس نتیجه میگیریم تبلیغاته.اینا فقط نظر بندس.شمام اگه نظری دارید بفرمایید .نمیخوام سریالو بد جلوه بدم چون خودمم دنبالش میکنم.

15. 9 کاربرِ زیر از deathstroke بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    173
    از این کاربر 513 بار در 57 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Orphan Black |معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

سلام . فصل 1 رو امروز تموم کردم سریال قشنگی ب نظر میاد موضوعش جدیده این سریال هم ارزش پیگیری داره
    ب دوستانی هم ک ژانر معمایی دوس دارن این سریال رو پیشنهاد میکنم ...

17. 6 کاربرِ زیر از just-Friends بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Orphan Black |معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

سلام
    الان داشتم نظر قبلیم رو میخوندم! چقدر نظر آدم عوض میشه تو همچین مدت کمی!
    نمیدونم شاید فصل دوش اینطوریه یا نمیدونم ولی اصلا نتونستم ببینم!
    به نظرم مسخره است سریال و منطقی پیش نمیره! اصلا معلوم نیست چی به چیه و فکر کنم نه روز رازآلود بودن که از سر سردرگمیه!
    مشکلات اخلاقیه فیلمم که هیچی! قبلا حالم به هم نمیخورد میدیدم!؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Vic Mackey نمایش پست ها
    مگه الان سال 1990 که اونا بیان واسه همجنس گرایی تو برنامه های تلویزیونی تبلیغ کنن
    جامعه اونا 10 سال پیش وجود همچین انسانهایی رو پذیرفته و بشون احترام میزاره نیازی به تبلیغ نیست
    مگه میشه یه نفر به زور تبلیغات همجنس گرا کنید این یه قضیه کاملا پزشکی و ژنتیکیه تو ایران هم 2 سالی
    هست همه دکترها و سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت اینرو اعلام کرده وبه این افراد کمک میشه
    خوبه آدم که میاد یه چی میبینه و به قول خودش خوره فیلم و سریال 4 تا چیزم یاد بگیره
    اتفاقا با تیلیغ خیلی کارها میشه کرد! قبح یک کار شکسته بشه و یه چیز عادی دیده بشه دیگه گسترشش سریع صورت میگیره! و اتفاقا خیلی هم نیاز به تبلیغ داره! باطل رو اگه تبلیغ نکنن یاد نکنن از بین میره! همه روزه باید هوا برسونن تا زنده بمونه.
    طوری از جامعه اونها میگید که انگار پذیرش همچین کسی افتخار داره! اتفاقا همین هم از اثرات تبلیغه که معلومه اثر هم کرده! به خصوص که متوجه اش هم نیستید!
    یعنی چی جامعه اشون اینهارو قبول کرده! آدم مگه باید منحرفی رو قبول کنه؟ استدلالشون برای به رسمیت شناختن و بها دادن به اینها اینه که با اینکه میدونیم اینها انحراف دارن و کارشون خلافه ولی چون وحود داره باید بهش رسمیت بدیم! بپذیریم و مزایا بدیم! مثله اینه که بگیم چون تو جامعه یه سری قاتل هست باید بهشون احترام بزاریم! چون بعضی هاشون خب مشکل روانی دارن و اینها! براشون سازمان حمایت از قاتلین و راه پیمایی های گاه و بیگاه و آرم مخصوص و اینها بسازیم تا به حقشون برسن!

تازه هر کسی هم اینطور نیست که مشکل پزشکی و ژنتیکی داشته باشه که انحراف پیدا کنه!! خیل ها بدون مشکل ژنتیکی این راه رو انتخاب میکنن فکر کنم مسئله ی واضحی هم باشه

!Life's a rollercoater but still unfair

19. 7 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :