برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 26
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,666
    از این کاربر 19,946 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

Better Call Saul | سرنوشت شخصیت هایی که در B.B نبودند چه می شود ؟

هشدار اسپویل

اتفاقات مهم تا فصل 4 سریال BCS در ادامه بازگو خواهد شد

با توجه به نزدیک و نزدیکتر شدن به پایان BCS سرنوشت برای کاراکترهایی که در BB دیده نشده اند به چه صورت رقم خواهد خورد؟ بعد از اتفاقات فصل چهارم و شروع به کار جیمی در مکان وکالت خود حال باید دید که فصل ماقبل آخر بالاخره ساول گودمن را خواهیم دید یا .....؟؟
    شاید طرفداران‌ بگویند هنوز برای برخورد تایم لاین ها زود است ولی دو فصل کامل برای ورود تمام شخصیت های BB به زندگی ساول گودمن باقی مانده است. اتحادهایی که شکل بگیرند یا شکسته شوند، وفاداری هایی که بوجود بیایند یا از بین بروند تمام اینها در دو فصل پیش رو مشخص می شوند. همانطور که طرفدارن BB می دانند جای خالی چند شخصیت اصلی BCS در زمان شروع داستان والتر وایت دیده می شود و این شاید پایانی غم انگیز برای برخی از آن ها را به همراه داشته باشد.
    Kim Wexler, Nacho Varga, Howard Hamlin, and Lalo Salamanca شخصیت هایی هستند که در BB حضور ندارند و با توجه به اثراتی که هرکدام از این نقش ها در زندگی جیمی/ساول داشته اند سوال مدام به خوره ای در ذهن ما تبدیل می شود.

سرنوشت کاراکترهای گفته شده چگونه رقم خواهد خورد؟؟

هاوارد (Howard Hamlin)

در چند برهه از زندگی جیمی به خوبی نقش ضد قهرمان را بازی کرده و برای چاک همان جیمی خوب است. در شرکت دست راست او در تمام امور و شاید تنها انگیزه جیمی برای رشد کردن در شرکت HHM باشد. پس از مرگ چاک او در وضعیت بحرانی بسر می برد و خود را مقصر مرگ چاک می داند. حتی خود را در رابطه با وضعیت جیمی سرزنش می کند و در صدد عذرخواهی از جیمی است ولی او نمی پذیرد. حال با توجه به اشک های او در شرکت و وضعیت نه چندان پایدار او آینده او بسیار نامعلوم است. با حسابی سر انگشتی می توان دلیل نبود او در BB را خودکشی در این دو فصل BCS یا بی اعتبار شدن پروانه وکالت او دانست. کسی که از ذات جیمی به واسطه رابطه خوب با چاک خبر دارد تنها کسی است که شاید بوجود آمدن ساول را پیش بینی کرده باشد. حال تراژدی مرگ او به چه صورت رقم می خورد تنها وینس گیلیان از آن اطلاع دارد.

لالو (Lalo Salamanca)

هر چند که تنها در دو قسمت فرصت درخشش پیدا کرد ولی او بهترین سالامانکایی است که دیده ایم. جنایت کار خشن و آدمی باهوش که غیر از زمان کار در حال خندیدن و بذله گویی است. با علیل شدن هکتور ناچو و گاس فرصتی پیش روی خود دیدند ولی لالو مانع اصلی آن هاست. خشونت و بی رحمی او اگر بیشتر از هکتور و تاکو نباشد کمتر نیست.
    با توجه به نبود او در BB ولی طرفداران می دانند که ساول به او اشاره ای کرده و معتقد است کارتل او را گروگان گرفته است. ساول در طی اتفاقات BB فصل دوم باور دارد که لالو زنده است و شاید در فصل های باقی مانده از BCS جان سالم به در ببرد اگرچه با توجه به فصل 4 BB ، گاس به هکتور می گوید که نام سالامانکا با او خواهد مرد پس می توان نتیجه گرفت که این کاراکتر نیز در وضعیت خوبی به سر نمی برد و تنها دو فصل برای هنرنمایی و جاودان شدن در ذهن مخاطب فرصت دارد.
    چه مردن در بین فصول 2 و 4 BB باشد چه انتهای BCS امیدوارم مرگش مانند هکتور مرگی بزرگ باشد.
    با توجه به صحبت های وینس گیلیان و تیم خلاقش که ادامه حضور شخصیت ها بستگی به نحوه تاثیر گذاری بازیگران بر مخاطب دارد، لالو پتانسیل بسیار مناسبی برای هر دو فصل و حضور چشم نواز در مجموعه دارد.

ناچو (Nacho Varga)

تعلیق صحنه جابجایی قرص به کنار، تن صدای مناسب هیچ، بی گناهی کاراکتر اوست که او را جسی پینکمن BCS کرده است.او و جسی هر دو در قلب انسان های درستی هستند ولی راه خروج را نمی یابند. ناچو تنها بدنبال نجات خانواده اش است و زندگی جنایتکاران را نمی خواهد، به دنبال کندن از کارتل،گاس و سالامانکاهاست فقط در پی نجات پدرش و دیگر هیچ. حال اگر جسی عاقبت خوشی دارد چرا ناچو نداشته باشد.همانطور که می دانید تنها راه خروج از دنیای برکینگ بد "اد جاروبرقی" است که تایید کرده در فصل 5 BCS حضور دارد. شاید ناچو نیز مانند جسی با تغییر هویت و زندگی در آلاسکا نجات یابد ولی پدرش چندان وضعیت مناسبی ندارد. اما قسمت بد ماجرا، وضعیت او مثل گیر کردن بین یک صخره و یک مکان سخت تر است. بر ضد هر سمتی عمل کند پدرش قربانی می شود. با این حساب سرنوشت چندان روشنی نمی توان برای او نیز متصور شد.
    همانند لالو ساول به ناچو نیز اشاره کرده است او ناچو را مقصر اصلی لو دادن لالو می داند و به والتر و جسی می گوید که "کار اونه" همچنین میگوید که کارتل در واقع باید به دنبال او باشد و ضمنا به زنده بودن او اشاره می کند پس تا اواخر فصل 2 BB او شاید زنده باشد شاید هم ساول انگشت اتهام را به سوی مرده می گیرد تا از خود رفع اتهام کند.

کیم (Kim Wexler)

اما بزرگترین علامت سوال در BCS . از لحظه های ابتدایی، دادگاه ها، لحظات سخت و ... کیم همواره کنار جیمی است. رابطه عاشقانه در درازای زمان مجموعه او را به مهره ای غیرقابل جایگزینی در زندگی جیمی تبدیل کرده است. بیرون رفتن و قطع رابطه جیمی با کیم از غیر قابل تصور ترین اتفاقات برای مجموعه است. با این حساب سوال بزرگ که چه بر سر او خواهد آمد کماکان بزرگترین سوال بینندگان است. جواب خیلی واضح ولی تلخ مردن او بر اثر کارهای جیمی و تبدیل شدن جیمی به ساول است. آخرین مراحل پروسه تبدیل شدن جیمی به ساول نقش بسیار پر رنگی در سرنوشت کیم دارد چرا که کیم به عنوان یکی از شخصیت های مهربان، دوست داشتنی و اخلاق گرا اجازه انجام آخرین مراحل را نمی دهد. اما حال به اولین حدس می رویم قطع رابطه که بر اثر شنیع ترین کار ساول باید رخ بدهد و هرچه باشد هیجان دیدن آن مغز آدم را به لحظه انفجار نزدیک می کند. اما کندن از جیمی برای همیشه شاید نکته ای دور از ذهن نباشد ولی در دنیای وینس باید حواستان به همه جا باشد. کیم اهل شهری کوچک در نبراسکا است و جیمی در آینده ای که نشان داده شده در اوماها نبراسکا مشغول زندگی در سایه هویت جعلی خودش است جایی که شاید نزدیک به کیم در حال زندگی است. این یکی از راههایی است که شخصیت کیم امکان زنده ماندن در BCS و نبودن در BB را دارد.

حال به مهم ترین قسمت می پردازیم نظر شما چیست؟ چه اتفاقاتی برای این شخصیت ها رخ خواهد داد؟ آیا اطلاعات کامل تری در مورد شخصیت ها وجود دارد که این نوشته از آن ها چشم پوشیده است؟ لطفا نظر خود در مورد آینده هر کدام از شخصیت ها و میزان محبوبیت هر کدام برای شما را با دیگران به اشتراک بگذارید.
    +

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,515
    از این کاربر 11,141 بار در 879 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Better Call Saul | سرنوشت شخصیت هایی که در B.B نبودند چه می شود ؟

من بیشترین نگرانیم واسه کیم هست و یکی از تئوری های جالبی که شنیدم این هستش که کیم در واقع همدست جیمی/ساول توی bb و مهره اصلی پشت پرده هست و بالاخره اون کارهایی که ساول میکنه به تنهایی انجام نمیشه و با کیم همکاری میکنه.

3. 15 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I had a marvelous time ruining everything
    سپاس
    5,825
    از این کاربر 6,157 بار در 476 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex Vause نمایش پست ها
    کیم در واقع همدست جیمی/ساول توی bb و مهره اصلی پشت پرده هست
    شدیدن lame

5. 6 کاربرِ زیر از Mia_3D بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,949
    از این کاربر 49,344 بار در 2,808 پست سپاس گزاری شده

نمیدونم شاید من خیلی سنگدلم ولی شدیدا منتظرم یه بلایی سر این کیم بیاد از دستش راحت بشیم.
    کلا با شخصیتهای با وجدان که خداپسندانه رفتار میکنن مشکل دارم.

از اونجایی که توی بریکینگ بد خیلی به جزئیات شخصیت و زندگی سال نزدیک نشدیم امکان زنده بودن هر کدوم از شخصیتها (از جمله کیم) تو تایم لاین بریکینگ بد و بعد از اون وجود داره.

ممنون از حامد بابت تاپیک خوب و به موقع

7. 11 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5
    از این کاربر 17 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

خب دمتون گرم بابت تاپیک با حالی که گذاشتید واقعا سختم بود که بخوام بنویسم مگر که یه چیز باحال وسوسم کنه.

به نظر من کیم به دست ساول کشته میشه چون یادمه که جسی تو bb از ساول میپرسه که تو تا حالا عاشق کسی نشدی و تو پاسخ ساول با یه نگاه خشم آلود و جوری که نمیخواد یادش بیاد و دربارش صحبت کنه جواب جسی رو نمیده.

9. 10 کاربرِ زیر از helloboy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I had a marvelous time ruining everything
    سپاس
    5,825
    از این کاربر 6,157 بار در 476 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط kingnessi نمایش پست ها
    اینطور هم نیستا، مگه یادت رفته کیم تو شغلش بخاطر منفعت خودش بعضی وقتا حاضره کار غیرقانونی هم بکنه

11. 8 کاربرِ زیر از Mia_3D بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    98
    از این کاربر 268 بار در 34 پست سپاس گزاری شده

سلام
    به نظر من بعد از ساول گودمن محبوبت ترین شخصیت
    کیم (Kim Wexler)

می توان نام برد چرا؟

حد اقل 50درصد نقش زندگی ساول گودمن و کسی که در اکثریت مواقع میخواد همدردی کنه با کار های بد ساول همین کیم هست .
    از طرفی ساول هم عاشقشه اما نه زیاد تو فصل های قبل بعضی وقت ها لجاجت میکرد . بعضی وقت ها بحرف کیم میکرد. بعضی وقت ها کار های اشتباهی که میکرد میرفت پیش کیم و گریه میکرد و کیم اونو ارام میکرد و....

اگر تو فصل جدید نقش کیم (Kim Wexler)
    کم رنگ بشه و بمیره حد اقل 50% ضربه منفی به مخاطب وارد میشه
    در صورتی که افراد و نقش های دیگه و داستان سریال روند بهتر داشته باشه مخاطب میتونه به راحتی فراموش کنه کیم رو!

یه جورایی مخاطب ها شاید غیر ایرانی وابستگی های زیادی به کیم داشته باشن!

13. 11 کاربرِ زیر از mahdi20 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,877
    از این کاربر 4,589 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط kingnessi نمایش پست ها
    نمیدونم شاید من خیلی سنگدلم ولی شدیدا منتظرم یه بلایی سر این کیم بیاد از دستش راحت بشیم.

از اونجایی که توی بریکینگ بد خیلی به جزئیات شخصیت و زندگی سال نزدیک نشدیم امکان زنده بودن هر کدوم از شخصیتها (از جمله کیم) تو تایم لاین بریکینگ بد و بعد از اون وجود داره.

ممنون از حامد بابت تاپیک خوب و به موقع
    کیم همچین هم باوجدان نیست و خیلی وقت‌ها توی نقشه‌های جیمی یا شریکه یا نقشه‌های جیمی رو پیاده می‌کنه

مثلا می‌گه من به موکل‌هام دروغ نمی‌گم ولی فورا می‌ره پیششون می‌شینه و ایده‌ی جیمی رو پیاده می‌کنه
    My Updated Top Ten

You want to know the secret of my power?

No one

Ever

Truly loved me

15. 13 کاربرِ زیر از pro_translator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,666
    از این کاربر 19,946 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

یه خبر خوب
    به نظرم این تاپیک هنوز از موضوعیت نیفتاده، هنوز میشه راجع به سرنوشت این شخصیت‌ها اظهارنظر کرد حتی یک فصل هم جلوتر رفتیم و اتفاقات خاصی نیفتاده !!! خوشحال میشم تاپیک تا زمان پخش فصل پایانی bcs فعالیت داشته باشه. حالا می‌تونید تئوری‌ها و افکارتون رو در مورد داستان سریال در فصل آخر یا سرنوشت این 4 شخصیت با ما به اشتراک بذارید. سعی میکنم یه سری مطالب آماده کنم و من هم به صورت منظم قرار بدم ولی اصل مطالب همونیه که توی پست اول گفته شده.

17. 11 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    546
    از این کاربر 1,166 بار در 124 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها
    یه خبر خوب
    به نظرم این تاپیک هنوز از موضوعیت نیفتاده، هنوز میشه راجع به سرنوشت این شخصیت‌ها اظهارنظر کرد حتی یک فصل هم جلوتر رفتیم و اتفاقات خاصی نیفتاده !!! خوشحال میشم تاپیک تا زمان پخش فصل پایانی bcs فعالیت داشته باشه. حالا می‌تونید تئوری‌ها و افکارتون رو در مورد داستان سریال در فصل آخر یا سرنوشت این 4 شخصیت با ما به اشتراک بذارید. سعی میکنم یه سری مطالب آماده کنم و من هم به صورت منظم قرار بدم ولی اصل مطالب همونیه که توی پست اول گفته شده.
    محتمل ترین فرضیه بنظرم کشته شدن کیم بدست لالو هست و یه اپیزود در حد آزیماندیاس. از اول سریال کیم تو جدال بین خیر و شر درونش همیشه به خیر رجوع می کرد و حتی شراکتش با عاشقش رو هم قطع کرد. ولی خب این چند قسمت اخر فصل ۵ تا جایی که حافظه ام یاری کنه کیم داره به همدستی با ساول نزدیک و نزدیک تر میشه و بنظر میرسه تو معادله هایی که همیشه ساول توش شر و بدی رو به نحوی توجیه می کرده، کیم هم ترجیح داده اون روی زندگی که نزدیک تر به ساول گودمنه رو تجربه کنه.

همه ی این مقدمه چینی ها فکر میکنم زمینه ی به فنا رفتن کیم وکسلر دوست داشتنی رو فراهم میکنه. شخصیت دوم مورد علاقه ام هم ناچو هست که واقعا دوست ندارم از بین بره. دوست دارم تا انتها جلوی بدمن ها وایسه و لذت ببرم از بودنش. یجور سپر دفاعی و دلخوشی مخاطب در مقابل خطر های خونواده ی سالامانکا محسوب میشه و خب مرگ این شخصیت به مراتب برای من ناراحت کننده تر از مرگ کیم ه. مثلا تو همین سریال چقدر ما ناچو رو بعنوان ساپورت گاس فرینگ دوست داریم و اینجا گاس فرینگ برامون شخصیت مثبت تری نسبت به بریکینگ بده. حالا در نظر بگیرین تو بریکینگ بد چقدر دوست داشتیم والتر وایت از پا درش بیاره تا نکنه رول اصلی اسیبی ببینه. این چرخش کاراکترها از دید من با وجود شخصیت های زمینی و ملموسی مثل ناچو قدرت می گیره و این هنر نویسنده س.

دلیل دیگه ای که دوست ندارم ناچو حذف شه آسیب پذیر بودن کاراکتره. این ویژگی باعث میشه مخاطب همذات پنداری زیادی با کاراکتر بکنه و به هیچ عنوان دوست نداشته باشه همچین کاراکتری از بین بره. در مقابل کیم وکسلر همیشه شخصیت نترس و با اعتماد بنفسی بود و خب همین قضیه کاراکترو ویترینی تر میکنه و احتمال اینکه یجا کات بخوره قابل هضم تره بنظرم.

شخصیت هملین که برام خیلی اهمیتی نداره تهش چی میشه و لالو رو هم نسبت به اون دیالوگ ساول تو بریکینگ قاعدتا باید زنده بمونه تا انتهای سریال.
    http://screenprism.com/assets/img/article/mepris-11-g.jpeg

19. 9 کاربرِ زیر از l-lamidreza بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین