برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Better Call Saul | مصاحبه با Peter Gould و Vince Gilligan

پایگاه خبری Collider مصاحبه ای با دو کارگردان سریال یعنی "وینس گیلیگان/پیترگولد"انجام داده که با هم میخوانیم.

Peter Gould & Vince Gilligan

"برای سهولت درخواندن ، ترجمه بصورت محاوره میباشد."
    "اگر سریال Breaking Bad را کامل تماشا نکرده اید از خواندن این متن بپرهیزید"

خبرنگار:
    درواقع ما مطلعیم که داستان به چه سمت و سویی میره.چقدر بابت داستان Breaking Bad و نقش Saul در اون با محدودیت مواجهید؟

وینس: واقعا سوال خوبی بود.با یک چالش مواجهیم.
    پیتر:
    بااین سوالت یاد فصل پنجم میوفتم.وقتی یه تفنگ از نوع MG پشت یک ماشین گذاشتیم. دراول برامون بنظر جالب میومد که یک تفنگ ازون مدل تو سریالمون باشه ولی راستشو بگم، هیچی درمورد اینکه چطور قراره ازش استفاده کنیم نمیدونستیم.
    وینس:
    مثل این میمونه که از لبه ی پرتگاه به پائین بپرید.درست نمیدونید مقصدتون کجاست. اول فکر میکردم قراره خیلی آسون باشه.اولش مطمئن بودیم که با خصوصیات این کارکتر "Saul" آشنائیم ولی حتی خود ماهم دقیق از هویت این شخص اطلاع نداریم. اون واقعا یک شخصیت کمکی فوق العاده بود. من و پیتر برای ساعت ها در محوطه ی نویسندگی قدم میزدیم و باهم درمورد سریال حرف میزدیم و یک لحظه میگفتم "هی ببین، این چطوره؟". خلاصه اینکه پروسه ی ساخت سریال به شدت هیجان انگیز بود.
    درمورد محدودیت سوال کردی و من بهت میگم که حتما دستمون بابت پیشبرد قصه زیاد باز نیست ولی این به اون معنا نیست که ندونیم چی به چیه.

پیتر:
    ما میدونیم چه بلایی قراره سره شخصیتمون بیاد و این رو هم میدونیم که داستانش رو چطور ببندیم.سوال اصلی که از خودمون موقع ساخت این مجموعه میکنیم اینه که "مشکلات ساول گودمن بودن چیه؟" و همین سوال سکوی پرتابمون به سمت جلو میشه.
    وینس:
    ما تااین لحظه که درحال گفت و گوئیم، 8 قسمت از 10 اپیزود فصل اول رو ساختیم و به گروه یه چندروزی استراحت دادیم. چالش برانگیزه ولی جالب.درست مثل این میمونه که یک مکعب روبیک رو بخایم درست کنیم.

خبرنگار:
    درمورد شخصیت گوستاوو سوال دارم. آیا ممکنه دوباره توی این سریال ببینیمش؟
    وینس:
    همیشه این شانس وجود داره، آره.
    پیتر:
    تمام شخصیتهای بریکینگ بد رو ما دوست داریم.درمورد گاس فرینگ یه عالمه داستان هست که دوست داریم تعریفشون کنیم هم چنین دوست داریم مجددا با Giancarlo Esposito (بازیگر نقش گاس فرینگ) همکاری کنیم. ولی نکته ی اصلی اینه که ما بیشتر دنبال ساخت اثری هستیم که به خودش متکی باشه و زیر سایه ی بریکینگ بد قرار نگیره.یه چیز که ارزش عرضه کردن به مردم رو داشته باشه. ما تمام استانداردهای ساخت سریال خوب رو مجددا تواین مجموعه رعایت میکنیم.

خبرنگار:
    چه موقعی متوجه شدید که نمیتونید به اون روز موعدی که Amc برای ساخت سریال اعلام کرده برسید؟ (قبلا قرار بود فصل اول سریال تو 2014 پخش بشه که بعد منتقل شد به اوایل 2015)
    وینس:

من مسئولیت کامل این تاخیر رو برعهده میگیرم و داستانش رو بهت میگم.حقیقتش اینه که ماراحت میتونستیم به روز موعود برسیم و پرونده فصل 1 رو خیلی زودتر ببندیم ولی من درکنار کارگردان بودنم، نویسنده ی خیلی کندی هستم.همیشه همینطور بودم.از وقتی مسئولیت ساخت The X-Files رو بهم دادن این ترس رو داشتم.
    من متن فیلم هارو مینوشتم و نمیدونستم که نوشتن برای سریال دشوار تر از نوشتن برای فیلمه.هنوز هم فکر میکنم که برای بودن در تلویزیون خیلی کندم.برای اینکه سرعت ما رو درساخت یک اپیزود متوجه بشید بهتون میانگینش رو میگم و اون چیزی مثل ساخت 1 اپیزود در طی 3 هفته ی کاریه. قبلا برای ساخت Breaking Bad با چنین چالش هایی مواجه بودیم و چیز عادی بنظر میاد.

خبرنگار:
    هنوز فصل 1 پخش نشده و شما مجوز ساخت 13 اپیزود فصل دوم رو هم دارید.این طولانی بودن با ساخت سریال Battle Creek تداخل نداره؟
    (Battle Creek سریال دیگری است که وینس گیلیگان به تنهایی مسئول ساخت آن خواهد بود.)
    وینس:
    Battle Creek سریالیه که من بهش افتخار میکنم. من زیاد سراغش نرفتم ولی همون یک اپیزود رو که ازش ساختم و تماشاش کردم کلی بهم انگیزه داد.ساختش فعلا متوقف شده چون من درحال همکاری با پیتر گولد هستم و این خیلی آسونتره برام. ما همکاریم و 50/50 روش کار میکنیم و بشخصه تجربه ی هیجان انگیزی برای منه.
    بودن درکنار پیتر خیلی خوبه.شخصیت ساول گودمن رو پیتر خلق کرده.اولین باری که ساول گودمن رو خلق کرد و شخصیت پردازیش رو انجام داد و برای اولین بار یک تجسم زیبا ازش رو تو تلویزیون دیدم حس فوق العاده ای داشتم.بعد از پخش فصل اول و دوم بریکینگ بد دنبال شخصیتی بودیم که بعدها اگر خواستیم یه اسپین آف از سریال بسازیم روی اون شخصیت مانور بدیم و خوشبختانه بهترین کسی که این خصوصیات رو داشت ساول گودمن بود.

خبرنگار:
    درمورد داستان Better Call Saul بهمون بگید.
    وینس:
    داستان از سال 2002 شروع میشه.ما همیشه یه نیم نگاهی به نقطه ی آغاز بریکینگ بد داریم. مازیاد نمیخایم دقت به خرج بدیم که درست در چه برحه ای بریکینگ بد شروع شد. وقتی بریکینگ بد رو میساختیم انگار همین دیروز بود ولی حقیقت اینه که 12 سال از استارت ساخت Breaking Bad میگذره.

خبرنگار:
    درمورد شخصیتهای جدید چی دارید بهمون بگید؟

پیتر:
    ما مایکل مک کین رو داریم که شخصیت چاک رو بازی میکنه.چاک برادر ساول هستش. ما دوتن از بهترین های ژانر کمدی رو کنارهم قرار میدیم.چاک یکی از شخصیت های اصلی داستانه و شخصیت فوق العاده جذابی داره.

وینس:
    ما همچنین Rhea Seehorn رو داریم.اون بازیگر خیلی خوبیه.به اندازه ای که نیازه قیافه ی قشنگی داره و خیلی خوب بازی میکنه و درعین حال در بازیش عمق زیادی وجود داره. علاوه براین مایکل مندو هم بین بازیگرا هست که یک جوون تازه کار و بااستعداده.
    پیتر:
    یه عالمه وکیل و قاضی معروف هم هست که بعنوان سورپرایز قراره بزاریمشون تو داستان.
    خبرنگار:
    نحوه ی روایت داستانتون به چه شکل خواهد بود؟
    وینس:
    اگر بریکینگ بد رو به یاد بیارید این رو میدونید که ما هرگز برروی یک خط ثابت حرکت نکردیم.سعی کردیم در بعضی مواقع مسیر قصه گویی خودمون رو تغییر بدیم و این باعث میشه همیشه با یک داستان با طراوت رو به رو باشیم. ماهمین روش برای ساخت Better Call Saul در پیش گرفتیم.

مشاهده محتوا اسپویلر

منبع