برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 35
    Rain down, from a great height
    سپاس
    9,546
    از این کاربر 11,379 بار در 1,381 پست سپاس گزاری شده

Boyhood | فیلمی که ساخت آن 12 سال طول کشید!

Boyhood ساخته‌ی Richard Linklater، فیلمی درام است با بازی 4 بازیگر به نام های Patricia Arquette, Ellar Coltrane, Lorelei Linklater و Ethan Hawke. مدت زمان ساخت فیلم، 12 سال می‌باشد که در اون، Coltrane دوران کودکی خودش رو میگذرونه و بزرگ میشه. ساخت فیلم از تابستان سال 2002 شروع شد و اکتبر سال 2013 به اتمام رسید. این فیلم در جشنواره‌ی فیلم ساندنس سال 2014 به اکران گذاشته شد و تریلر رسمی آن هم در همین سال منتشر شد. این فیلم همینطور در 64ـمین جشنواره‌ی فیلم برلین جزو انتخاب شده ها بود که در این جشنواره، کارگردان جایزه‌ی خرس نقره رو برای بهترین کارگردان دریافت کرد. این فیلم توسط منتقدان در سراسر دنیا از پسندیده ترین کارهای سینما به حساب آمده اون هم نه تنها از نظر کارگردانی، بلکه بازیگری و همینطور سناریو و طرح اصلی فیلم.

برخی از امتیاز های داده شده به این فیلم:

خط داستانی:
    فیلم حول محور زندگی یک زوج از هم جدا شده به نام های Mason و Olivia میگذره که پسرشون به نام Mason Jr رو بزرگ میکنن. داستان 12 سال از زندگی این پسر و چگونگی تحول رابطه‌ی این شخص با پدر و مادرش رو روایت میکنه که درواقع از 6 سالگی به 18 سالگی میرسه.

Trailer

can't figure out why everyone's so excited about life. haven't found anything to live for.
    guess i'm losing hope.

no one miss me when i'm gone
    سپاس
    4,162
    از این کاربر 5,340 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Boyhood | فیلمی که ساخت آن 12 سال طول کشید!

منم این فیلمو تقریبا 10 دقیقه پیش تموم کردم شخصا من با فیلم های درام و خانوادگی اصلا حال نمیکنم و شاید خیلی تک توک این مدل فیلم هارو دیده باشم ولی وقتی امتیاز بالای این فیلم دیدم تصمیم به دیدنش کردم خواستم تو اخرین فیلم دربارش بنویسم ولی وقتی دیدم تمام کسانی که این فیلمو دیدن اینجا دربارش نوشتم تصمیم گرفتم همینجا بنویسم
    در کل این فیلم چیزی نشون میده که شاید ما خیلی بهش فکر کرده یاشیم چیزهای که بینمون میگذره و چیزهای که در گذشته و یا اینده بهش فکر میکنیم ولی وقتی بصورت فیلم دراوردن شاید بیشتر قدر لحظاتی که میگذره رو بدونیم وبفهمیم با این حال نمیتونیم از این موضوع که این داستان یه شخص غربی رو نمایش میگذاره بگذریم نوع زندگی که دارن و به بلوغ عقلی زودرسی که میرسن که متاسفانه ویا (خوشبختانه) درایران دیرتر اتفاق میوفته معمولان هم براپسران اینطوریه این فیلم خوبی که داره برای افرادی که بیخیالن از جمله خودم یک جور راه حل به نمایش میذاره اینکه زندگی میگذره نمیتونیم کاری کنیم مثل دیالوگ اخر انگار همیشه الانه نمیتونیم برای فردا کاری بذاریم یا برای دیروز غصه بخوریم در کل این فیلم تجربه عالی بود و مطمئنن هر لحظه که کارگردان برای این فیلم صرف کرده وبیننده که میبینه به هیچ عنوان بیهوده نخواهد بود 9/10

3. 23 کاربرِ زیر از DARK BOY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

امروز، توفیق شد نامزد اصلی کسب اسکار بهترین فیلم سال 2014 رو تماشا کنیم.!!تا چندماه پیش اصلا نمیدونستم همچین فیلمی وجودخارجی داره، ولی وقتی فهمیدم 12 ساله دارن روش کار میکنن میدونستم یکی از کارهای مهمی که باید بکنم دیدن همین فیلمه..!!
    چه بخواید چه نخواید با یک شاهکار از جانب ریچارد لینک لیتر طرفید.. هروقت فکر میکنم که چه حوصله ای داشته 12 سال برای این فیلم وقت بزاره موهای تنم سیخ میشه..!! یک درام اجتماعی با لحن تند و انتقادی نسبت به گوشه ای از مشکلات جوامع آمریکایی که حول و هوش یک سمبل به اسم "میسون" میچرخید، در یک ظرف 2 ساعت و 45 دقیقه ای به زیباترین شکل، معذلات کودکان آمریکایی از سالهای اولیه زندگی تا بلوغ کامل رو به تصویر کشید.!! شخصیت قصه پسرکی بی حوصله،شلخته،نفهم و درعین حال جذابه که اسیر رفتارهای غلط بزرگسالها میشه و با شرایط سخت، مراجل زندگی رو پشت سر میزاره و از اول ابتدایی شاهد تغییرات جسمی،روحی و عقلی این بشر و اطرافیانش هستیم تااینکه درسن 18 سالگی دبیرستانش رو تموم میکنه و راهیه دانشگاه میشه..!! یه جورایی میشه گفت با وجود سختی های زیاد، به صراط مستقیم هدایت شد...!!
    ازهمون لحظات اولیه ی فیلم داستان شروع میشه و خیلی کم شاهد پرداخت به حواشی بودیم و میشه گفت کل فیلم سرو ته داشت و دریک نظم ایده آل بدون تاثیر پذیری از مدت زمان ساخت و عوامل دیگه بود که میشه همینجا کار سنگینی که کارگردان به دوش کشید رو تحسین کرد.!!
    این فیلم ورای فیلم بودن خودش نشون داد که چطور یک تیم سازنده تصمیم میگیره پروژه ای رو استارت بزنه که تا 12 سال تمام افراد حاضر درش رو تحت تاثیر خودش قرار بده و محدودیت هارو کنار بزنه و با یک نظام معقول ، یک داستان خوب رو به زیبایی براتون تعریف کنه..!! لزومن 12 سال طول کشیدن یک اثر رو مساوی با شاهکار بودنش نمیدونم و چه بسا ممکن بود تمام زحمات R.Linklater بخاطر گنگ بودن یا بیخود بودن فیلم از بین بره و تا یه مدت دیگه کسی یادش نمونه یه نفر بود که 12 سال عمرش رو صرف ساخت یک قاب هنری برای نشون دادن یک داستان کرد..ولی به یمن "کاربلد بودن" عوامل، شاهد بودیم که این فیلم لیاقت کسب اسکار بهترین فیلم سال رو داره..!! چراکه میتونستن خیلی سریع داستان رو سرهم بیارن و چندسال پیش اکرانش کنن و بقیه ی ماجرا...!!

اگر این فیلم نامزد کسب اسکار نشه باید به مغز داوران آکادمی شک کرد، اگر این فیلم اسکار بهترین فیلم سال رو نبره، احتمال میدم کسی که اسکار اول رو دریافت میکنه، به رسم ادب و بخاطر تشکر و به نمایندگی از جامعه ی هنر و سینما اسکار بهترین فیلم سال رو به عوامل این فیلم اهدا کنه که دراینصورت شاهد یک اسکار به یاد موندنی خواهیم بود.!!

درانتها لازم میدونم از امین و محمد بخاطر ترجمه ی این فیلم 3000وخرده ای خطی تشکر ویژه داشته باشم.شاید خودشون ندونن ولی زیرنویس چندکیلوبایتشون درتاریخ سینما جاودانه شد..!! اینکه کیفیت رو فدای کمیت نکردین و باحوصله بصورت دقیق تمام چیزی که نویسنده ی فیلم میخواست ما بدونیم رو برامون ترجمه کردید جای تحسین وتمجید داره..!!

نمره ی من به فیلم : "با ارفاق 10 / 10"

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

من فقط یه چیزی میگم درباره ی این فیلم، اینکه 12 سال ساختش طول کشیده رو بذارید کنار، بدون دونستن این نکته هم فیلم فوق العاده ای که 2ساعت و 45 دقیقه پای تلویزیون میخکوبتون میکنه. هنوز درک نمیکنم یه فیلم که زندگی یه خانواده تو یه بازده ی زمانی ،که زیاد هم پر فراز و نشیب نیست، رو نشون میده چطور میتونه اینقدر جذاب و خوب باشه.
    مطمئنا تو اسکار و گلدن گلوب امسال شانس زیادی داره، اما با اینکه بازی ها معرکه بود فکر نکنم تو این شاخه ی بهترین بازیگر شانسی داشته باشه. (با اینکه عاشق ایتن هاوک ام)

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,599 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

من نمیدونم چرا اینقدر از این فیلم تعریف میکنن و اینقدر امتیازش بالاست ،

درسته همه چیز فیلم سر جای خودشه اما موضوع و سوژه فیلم اصلا جذابیت و گیرایی لازمو نداره ،

دیالوگ ها و بازی ها انچنان قوی و فوق العاده نیست .فقط خوبه.
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

7. 8 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed224 نمایش پست ها

درسته همه چیز فیلم سر جای خودشه اما موضوع و سوژه فیلم اصلا جذابیت و گیرایی لازمو نداره ،

بعضی مواقع آدم مجبور میشه از یه چیز تعریف کنه.. من بشخصه بخاطره خوده فیلم 10 / 10 ندادم و نظرم حول و حوشه توضیحاتی که ایرج اینجا نوشت میچرخید... حتمن تعریف ای یک فیلم نباید بخاطر دقیقه هاش باشه ..Boyhood مصداق این مدل فیلمهاست. بعضی مواقع به رسم احترام باید برای یه بزرگوار پا بشیم..این فیلم ازون فیلمهاست..بیشتر شبیه به مستنده تا فیلم ولی علت اینکه من 10 / 10 میدم اینه که از شجاعت کارگردان در به بازی گرفتن زندگی کادر سازنده به مدت 12 سال و خستگی ناپذیر نشون دادن خودش خوشم اومد .. این شجاعت رو هرکس نداره... اراده ی مصمم، عزم راسخ و شجاعت و پایبندی به عهد و روحیه ی سرسخت داشتن کارگردان و تیم سازنده یکی از عوامل اصلی اینه که همه ازش تعریف میکنن وگرنه من امسال بین فیلمهای منتشر شده حتی Predestination رو بهترین میدونم..!!! البته اگر منصف باشیم فیلم کاره قوی ایه..حداقل درحد خودش عالی ظاهر شد.

9. 11 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

a Denial , a Denial , a Denial !!!
    سپاس
    720
    از این کاربر 1,945 بار در 204 پست سپاس گزاری شده

دوسته عزیز من فک میکنم که اینجا بحث ژانر مطرح میشه ! مثلا من فیلم Saving Private Ryan که یه فیلم جنگیه و n تا طرفدار داره رو اصلا نتونستم باش ارتباط برقرار کنم یا مثلا فیلم های تخیلی خیلی معروف مثل Allien یا Back to the Future ! اما چون ژانر درام که به روابط بین ادمها و چگونگی تفکر یه شخص که از اطرافیانش یا محیط کنارش تاثیر میگیره میپردازه رو دوست دارم از این فیلم خیلی لذت بردم البته منم این فیلم رو مثلا The Best Movie Of All Time نمیدونم اما لایق این تعریف هایی که ازش میشه هست ..

11. 11 کاربرِ زیر از "Ross Geller" بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,514

من فکر میکنم تنها دلیلی که من نتونستم با فیلم ارتباط بر قرار کنم همین تفاوت فرهنگی باشه ، شاید کسی که در اروپا و امریکا

این فیلمو میبینه نگرشش نسبت به فیلم متفاوت باشه.

هر چند من اگه قراره فیلم ببینم، ترجیح میدم چیزی بیشتر از واقعیت و رویداد های روزمره و تکراری ادمها باشه.

پسربچگی یه فیلم خوب در مورد جریان عادی زندگی است که به نظر من هیچ جذابیتی برای منه بیننده نداره!
    J.J. Abrams

13. 9 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

برای جذاب کردن و گیرا کردن فیلم حتما لازم نیست که تو فیلم آدم بکشن و یا تو زمان سفر کنن که، گاهی همین زندگی روزمره از صدتا از این اتفاق ها جذاب تره و گیرا تره. بعلاوه جرات فیلمساز برای وقت گذاشتن روی پروژه ای که معلوم نیست به موفقیت برسه یا نه واقعا تحسین برانگیزه، که البته جواب این ریسک 12 ساله شون هم گرفتن.
    هر لحظه و هر یک از وقایع فیلم رو میشه از نظر روان شناسی و جامعه شناسی تحلیل کرد، اینقدر ساده از کنار این فیلم نگذرید. حرف زیاد برای گفتن داره.
    با تمام احترامی که برای دوستان دارم، اما کسی که به فیلم کمتر از 9 بده چیزی از سینما نمیدونه.

15. 17 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,514

من که نگفتم حتما باید تو فیلم باید ادم بکشن یا تو زمان غیب بشن

تمام جذابیت یک فیلم درام به دیالوگ ها و بازی بازیگران و در نهایت خود قصه فیلم هستش

این فیلم دیالوگ هاش در حد دیالوگ های روزمره زندگی معمولیه ، بازی هام هم که اصلا در حد

شاهکار نیست ، قصه و موضوع فیلم هم که چیزی فراتر از تصور و دانسته های شما نیست.شخصیت ها

هم انچنان جذاب نیستن که برای شما کشش لازم رو داشته باشه یا حتی باهاش هم زاد پنداری کنی .

پس چه چیزی این فیلمو دیدنی و شاهکار میکنه فقط همین که 12 سال برای رشد بچه ها صبر کردن!!

با تمام تعاریفی که شما میکنید، شما بیشتر از یک بار تحمل دیدن این فیلمو نخواهید داشت،

اگه قرار باشه به این فیلم 10/10 داد پس به فیلمی مث My Left Foot چه امتیازی باید داد

که از هر نظر یک فیلم کامل و دیدنی است با سوژه بسیار جذاب و دوست داشتنی و بازی ها ی

بسیار عالی و تکرار نشدنی.
    J.J. Abrams

17. 9 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

اگه قرار باشه به این فیلم 10/10 داد پس به فیلمی مث My Left Foot چه امتیازی باید داد

که از هر نظر یک فیلم کامل و دیدنی است با سوژه بسیار جذاب و دوست داشتنی و بازی ها ی

بسیار عالی و تکرار نشدنی.
    با این قسمت حرفتون کاملا موافقم، الان به لطف شبکه های اجتماعی و رسانه ها خیلی سریع به افکار مردم میتونن جهت بدن و باعث میشن فیلمی که نمره اش 8-9 ـه 10 بگیره و همه جا ازش تعریف بشه و به قولی هایپ بشه. مطمئن باشید اگه پای چپ من هم الان پخش میشد نمره اش با نمره واقعیش خیلی فرق میکرد.
    یه چیز هم در نظر بگرید این مقیاس نمره از 10 به نظرم خودم به طور لگاریتمی زیاد میشه! از 7 بخوای بشی 8 خیلی آسونه اما از 9 به 10 شدن واقعا مشکله و هر فیلمی نمیتونه 10 بگیره. نداریم اصن فیلم 10

19. 12 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین