برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 35
    Rain down, from a great height
    سپاس
    9,546
    از این کاربر 11,379 بار در 1,381 پست سپاس گزاری شده

Boyhood | فیلمی که ساخت آن 12 سال طول کشید!

Boyhood ساخته‌ی Richard Linklater، فیلمی درام است با بازی 4 بازیگر به نام های Patricia Arquette, Ellar Coltrane, Lorelei Linklater و Ethan Hawke. مدت زمان ساخت فیلم، 12 سال می‌باشد که در اون، Coltrane دوران کودکی خودش رو میگذرونه و بزرگ میشه. ساخت فیلم از تابستان سال 2002 شروع شد و اکتبر سال 2013 به اتمام رسید. این فیلم در جشنواره‌ی فیلم ساندنس سال 2014 به اکران گذاشته شد و تریلر رسمی آن هم در همین سال منتشر شد. این فیلم همینطور در 64ـمین جشنواره‌ی فیلم برلین جزو انتخاب شده ها بود که در این جشنواره، کارگردان جایزه‌ی خرس نقره رو برای بهترین کارگردان دریافت کرد. این فیلم توسط منتقدان در سراسر دنیا از پسندیده ترین کارهای سینما به حساب آمده اون هم نه تنها از نظر کارگردانی، بلکه بازیگری و همینطور سناریو و طرح اصلی فیلم.

برخی از امتیاز های داده شده به این فیلم:

خط داستانی:
    فیلم حول محور زندگی یک زوج از هم جدا شده به نام های Mason و Olivia میگذره که پسرشون به نام Mason Jr رو بزرگ میکنن. داستان 12 سال از زندگی این پسر و چگونگی تحول رابطه‌ی این شخص با پدر و مادرش رو روایت میکنه که درواقع از 6 سالگی به 18 سالگی میرسه.

Trailer

can't figure out why everyone's so excited about life. haven't found anything to live for.
    guess i'm losing hope.

سپاس
    1,230
    از این کاربر 9,269 بار در 890 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Boyhood | فیلمی که ساخت آن 12 سال طول کشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed224 نمایش پست ها
    من فکر میکنم تنها دلیلی که من نتونستم با فیلم ارتباط بر قرار کنم همین تفاوت فرهنگی باشه ، شاید کسی که در اروپا و امریکا

این فیلمو میبینه نگرشش نسبت به فیلم متفاوت باشه.

هر چند من اگه قراره فیلم ببینم، ترجیح میدم چیزی بیشتر از واقعیت و رویداد های روزمره و تکراری ادمها باشه.

پسربچگی یه فیلم خوب در مورد جریان عادی زندگی است که به نظر من هیچ جذابیتی برای منه بیننده نداره!

BoyHood يه فيلم آمريكاييِ به تمام معناست
    واسه كسايي كه توي آمريكا زندگي ميكنن اين اثر يه نوستالژي به تمام معناست
    از اين بُعد واسه كسايي كه تو شرايط متفاوت بزرگـ شدن امكان داره اين اثر يه اثر كسل كننده و تو بعضي موارد بي معني باشه!
    در عين حال BoyHood يه درام به تمام معناست! اثريِ كه كاملا به فيلمنامه وابسته است و ديالوگ محورِ اين اِلِمان باعث ميشه كه اين اثر آنچنان مخاطب عامي نداشته باشه!!
    در كل با اين ٢موردي كه عرض كردم ميشه نتيجه گرفت اين اثر اثري نيست كه مثل خيلي از آثار امروزي اِلِمان هاي تماشاگر پسند داشته باشه!
    در عين حال اين اثر سرشار از ايده هاي ناب سمعي بصريِ ، نمونه ي بارزش تدوينِ فيلم!!
    با اينكه تقريبا سكانس ها طولاني اما تدوين به شكلي انجام شده كه در عين حال كه متوجه كات تدوين نميشي ، سكانس بعدي كه بنمايش در مياد يه بُرهه ي جديدي از زندگي شخصيت اصلي داستانِ و چون گذر زمان بطور طبيعي رو چهره ي بازيگرها اثر گذاشته و اين تغيير و تحول ها كار دست گريمور نيست ، همين مورد كوچيك سكانس هارو خود به خود جذاب ميكنه براي تماشاگر ، و الي در كُل BoyHood داستان آنچنان پيچيده اي نداره در عين حال قبلا هم گفتم يه درام به تمام معناست البته از جنس درام هاي ناب!! شايد بشه گفتم Pure Drama از اين جهت كه كارگردان بهيچ وجه اتفاقات فيلم رو بزرگـ نمايي نكرده كه بخواد مخاطب رو درگير كنه و اثر بزاره روش! تمام اتفاقات ،اتفاقاتي هستن كه هر خانواده اي چه ايراني چه غير ايراني ميتونه گريبانگيرش بشه!!

در كل BoyHood در عين سادگي ، كُلي حرف براي گفتن داره و جزء اون اثاري كه با يكـ بار ديدنش پِي به اصلش نميشه برد

3. 16 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

به نظر بنده که میکادو میباشم، بهتر است فیلمی هم از سینمای موج نو فرانسه ببینید، اگر دیدید آن ها هم به نظرتان خسته کننده است، دیگر اصلا سمت این فیلم ها نیایید، حیف وقت نیست به خدا؟ سه ساعت چیزی که دوست نداشتید را به زور دیدید تا ببینید چرا اینقدر ازش تعریف میکنن؟ خداییش؟ ....
    بله، در مورد موج نو میگفتم، ته اکشن موج نو... چهارصد ضربه و از نفس افتاده است. اگر آنها هم به نظرتان خسته کننده آمد، معلوم است که شما جز معتادین اکشن و تلویزیون هستید. البته ما یکسری کاربر هم داشتیم اینجا، میگفتند فیلم سیاه و سفید ارزش دیدن ندارد، به همین ممد آقا قصاب قسم اینه که ما این روشنگری ها را کردیم که یه وقت مجبور نشید خدای نکرده از چیزی که خوشتان نمی آید تعریف کنید که اصلا شایسته نیست. بگید راست کار ما نبود و والسلام، مستند و فیلم و ژانر و ادبیات و عرفان رو با هم قاطی میکنید که حتما نظری داده باشید؟
    به خدا یکی از ایرادات این انجمن اینه که اینقدر همه محافظه کار شدیم که راست تو صورت همدیگه نگاه نمیکنیم بگیم آقا این چه حرفیه میزنی، همه اش قربون صدقه هم میریم، آخرش این میشه! به خاطر شجاعت کارگردان؟ واقعا؟

5. 17 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

May 6
    سپاس
    1,422
    از این کاربر 1,605 بار در 109 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Mikado نمایش پست ها
    به نظر بنده که میکادو میباشم، بهتر است فیلمی هم از سینمای موج نو فرانسه ببینید، اگر دیدید آن ها هم به نظرتان خسته کننده است، دیگر اصلا سمت این فیلم ها نیایید، حیف وقت نیست به خدا؟ سه ساعت چیزی که دوست نداشتید را به زور دیدید تا ببینید چرا اینقدر ازش تعریف میکنن؟ خداییش؟ ....
    بله، در مورد موج نو میگفتم، ته اکشن موج نو... چهارصد ضربه و از نفس افتاده است. اگر آنها هم به نظرتان خسته کننده آمد، معلوم است که شما جز معتادین اکشن و تلویزیون هستید. البته ما یکسری کاربر هم داشتیم اینجا، میگفتند فیلم سیاه و سفید ارزش دیدن ندارد، به همین ممد آقا قصاب قسم اینه که ما این روشنگری ها را کردیم که یه وقت مجبور نشید خدای نکرده از چیزی که خوشتان نمی آید تعریف کنید که اصلا شایسته نیست. بگید راست کار ما نبود و والسلام، مستند و فیلم و ژانر و ادبیات و عرفان رو با هم قاطی میکنید که حتما نظری داده باشید؟
    به خدا یکی از ایرادات این انجمن اینه که اینقدر همه محافظه کار شدیم که راست تو صورت همدیگه نگاه نمیکنیم بگیم آقا این چه حرفیه میزنی، همه اش قربون صدقه هم میریم، آخرش این میشه! به خاطر شجاعت کارگردان؟ واقعا؟
    سلام آقای میکادو
    این دوستان فقط برداشت خودشون از فیلم رو بیان کردن.چرا انقد بهشون ایراد می گیرید؟

7. 6 کاربرِ زیر از Spasitel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,058

نقل قول نوشته اصلی توسط Spasitel نمایش پست ها
    سلام آقای میکادو
    این دوستان فقط برداشت خودشون از فیلم رو بیان کردن.چرا انقد بهشون ایراد می گیرید؟
    سلام من نیز بر شما، یکی از دوستان ابتدا فرمود "من نمیدونم چرا اینقدر از این فیلم تعریف میکنن و اینقدر امتیازش بالاست...موضوع و سوژه فیلم اصلا جذابیت و گیرایی لازمو نداره"
    من هم در مورد سبکی که نزدیک به این فیلم هست صحبت کردم و گفتم که اگر این فیلم را جز این سبک بدانیم فیلم خوبی است.

بعد از آن، دوست دیگری فرمود "بعضی مواقع آدم مجبور میشه از یه چیز تعریف کنه...بیشتر شبیه به مستنده تا فیلم...من 10 / 10 میدم" بنده هم در مورد اون قسمت فرمودم چرا سه ساعت فیلمی رو تماشا کردید که دوست نداشتید و چرا مجبورید از چیزی تعریف کنید، وقتی اون رو دوست ندارید و چرا مجبورید نمره تمام بدید وقتی اصلا برداشت دیگه ای از فیلم داشتید و چرا نمره کامل میدهید وقتی به نظرتون شجاعت کارگردان مهم بوده تا خود فیلم! (اگر کارگردان مثلا شجاع نبود، فیلم هم خوب نبود؟ اگر مثلا کچل بود چی؟ شجاعت کارگردان چه ربطی به زیبایی شناسی اثر دارد آیا؟)

تمامی صحبت های عجیب دوستان مرا بر آشفت که چگونه است که از چیزی خوشمان نمی آید، چیزی را دوست نداریم، اما آنرا میبینیم، به آن نمره کامل میدهیم و آنرا در حد خودش عالی میدانیم، وقتی هنوز به من میکادو حالی نکردید که حد این فیلم کجا بود!

ایرادی که گرفتم از سخنانی است که پایه ای نداشت (به نظر من) و من هم با آن مخالف بودم و به صراحت بیان کردم و گفتم که قربان کسی هم نمیروم (برخلاف عادت همیشگی خودم و دوستانم!)
    به نظرم، نظرات این دوستان پر از اشتباه بود. آنرا گفتم و از آن ایراد گرفتم.
    اینگونه خلاصه.

9. 16 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

چرا مجبورید از چیزی تعریف کنید، وقتی اون رو دوست ندارید و چرا مجبورید نمره تمام بدید وقتی اصلا برداشت دیگه ای از فیلم داشتید و چرا نمره کامل میدهید

با تمام احترامی که به شما و پیشینه ی درخشانت در اینترنت قائلم ،

آخه شما از کجا میدونی برداشته من از فیلم چی بوده؟؟از کجا فهمیدی من فیلم رو دوست نداشتم و به زور تحملش کردم؟؟ حالا خوبه قبل ازینکه حامد عزیز بپرسه چرا اینقدر تعریف میکنید، دوتاپست بالاترش درمورد فیلم توضیح دادم ...!! پیش پای شما در حال ترجمه ی صحبت های "ریچارد لینک لیتر" کارگردان فیلم بودم که فردا بزارمش در تاپیک میزگرد..اگر خودتون رو میتونستید بزارید جاش و این عذاب هایی که کشیده رو تجربه میکردید چیزی جز 10 نمیتونست شمارو بخاطر زحماتتون آروم کنه..!! شما 12 سال جون بکنی پای فیلم بعد نمرات کم ببینی کمرت نمیشکنه؟؟ اون تیکه ای که بهم انداختید و گفتید "بخاطر شجاعت کارگردان" رو هم نخونده میگیرم....!!

11. 8 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,058

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    از کجا فهمیدی من فیلم رو دوست نداشتم و به زور تحملش کردم؟
    سلام من نیز بر شما
    برداشت من از نوشته های شماست، جایی به شما بی احترامی نکردم که قسمتی را نخوانده بگیرید یا بخواهید به خاطر سابقه ام موضوع را ندید بگیرید

تاپیکی در مورد فیلمی زده شده، هر فردی نظر خودش را میدهد و من هم نظر شما را دوست نداشتم و با ذکر جزئیات به شما گفتم چرا با صحبت شما مخالفم، حال شما نیز میتوانید به سخنان من ایراد بگیرید، این خاصیت یک انجمن است.

برگردیم سر موضوع: اگر درست فهمیده باشم و منظور دیگری نداشته باشید، جمله شما این است که بعضی اوقات آدم مجبور است از چیزی تعریف کند، این که جمله شماست، در قسمت دیگری هم فرمودید که به خاطر شجاعت کارگردان به آن نمره دادید نه خود فیلم، و در پست یکی بالاتر باز هم اشاره کردید که کارگردان عذاب کشیده و اگر ببیند نمره پایینی به فیلم داده شده کمرش میشکند.
    این ها حرف های شماست، این ها جملاتی است که من میکادو از شما میبینم و بر اساس آن حرف میزنم، بر اساس سابقه و رنگ و تگ و این ها با هم حرف نمیزنیم.
    من به این قسمت حرف های شما ایراد دارم، که چطور میتوان فقط به خاطر زحمت یک کارگردان به آن فیلم گفت خوب؟ آیا این حرف شما که کارگردان اگر نمره پایینی به فیلم داده شود کمرش میشکند، یعنی اینکه دلمان به حالش بسوزد و به آن نمره دهیم؟
    خب این استدلال شما غلط است، من نام فیلمی را میبرم که کارگردان آن پنج سال برای ساخت آن تلاش کرد، آیا به آن نمره خوب میدهید؟ نام کاپولا را مثلا میبرم که به خاطر فیلم اینک آخر الزمان هنوز که هنوز است بدهکار است، آیا به خاطر اینکه او بدهکار است به فیلم او نمره خوب میدهید؟ زیبای خفته هشت سال طول کشید، آنرا چند دهیم؟ فیلم سیمپسون نُه سال طول کشید، آواتار ده سال طول کشید، Roar یازده سال طول کشید، آنرا چه کنیم؟

امیدوارم الان بهتر بتوانیم سر موضوع مورد اختلاف صحبت کنیم.

13. 14 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

چطور میتوان فقط به خاطر زحمت یک کارگردان به آن فیلم گفت خوب؟ آیا این حرف شما که کارگردان اگر نمره پایینی به فیلم داده شود کمرش میشکند، یعنی اینکه دلمان به حالش بسوزد و به آن نمره دهیم؟
    فقط بخاطر زحمات کارگردان؟؟ من تو نظراتم درمورد کم و کیف و هنرنمایی فیلم به قدر کافی توضیح دادم و از دیدنش لذت بردم..اگر دقت کرده باشید در انتهای اولین نظرم درمورد فیلم نوشتم "با ارفاق 10 از 10".. حالا این ارفاق ترجیحن نیم نمره نبوده که من بخام گردش کنم ..شاید دو سه نمره حدود 7 از10 براش کافی بود ولی از بحث فیلم اومدم بیرون و به بعد دیگر فیلم نگاهی انداختم و به پاس تلاش های کارگردان که حداقل برای من ارزشمند بوده، ارفاقم رو شامل حال نمره ش کردم و دوست دارم اسکار بهترین فیلم سال رو هم بدن بهش...!! و این رو هم بگم نظره من و شما برای سازندگان هیچ اهمیتی نداره چون کسی اینورا رو نگاه نمیکنه..

درضمن خیلی لفظ قلم مینویسی ...رو اعصابه

نقل قول نوشته اصلی توسط Gallow نمایش پست ها
    دوست عزیز نمیشه این رو ملاک قرار داد، شاید بر عکس این اتفاق نمونش برگمان با دوتا لوکیشن دو تا تو هنرپیشه شاهکار سینمایی می ساخت که هنوز بعد از گذشت این همه سال در موردش صحبت میشه. این هنر کارگردانه که با هرچی که تو چنته داره اون چه رو که انتضار داره برای مخاطبان و متقدان به نمایش بزاره. حالا چه 1 ماه طول بکشه، چه 12 سال . البته این نظر منه. ببخشید که وسط بحثتون وارد شدم.
    بخدا منم همینارو تو نظراتم گفتم....نوشته بودم 12 سال ساخته شدن یک اثر = با شاهکار بودن نیست...!!

15. 8 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Master and Margarita
    سپاس
    2,569
    از این کاربر 7,646 بار در 751 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    میتونستید بزارید جاش و این عذاب هایی که کشیده رو تجربه میکردید چیزی جز 10 نمیتونست شمارو بخاطر زحماتتون آروم کنه..!! شما 12 سال جون بکنی پای فیلم بعد نمرات کم ببینی کمرت نمیشکنه؟؟
    دوست عزیز نمیشه این رو ملاک قرار داد، شاید بر عکس این اتفاق نمونش برگمان با دوتا لوکیشن دو تا تو هنرپیشه شاهکار سینمایی می ساخت که هنوز بعد از گذشت این همه سال در موردش صحبت میشه. این هنر کارگردانه که با هرچی که تو چنته داره اون چه رو که انتضار داره برای مخاطبان و متقدان به نمایش بزاره. حالا چه 1 ماه طول بکشه، چه 12 سال . البته این نظر منه. ببخشید که وسط بحثتون وارد شدم.

17. 9 کاربرِ زیر از Gallow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

نمیدونم نمره و نقد کسی به کس دیگه چه مربوطه؟ من رو "بفهمونین" لطفا

19. 4 کاربرِ زیر از AdibTE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230
    از این کاربر 9,269 بار در 890 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Gallow نمایش پست ها
    بعضی کارگردان ها جدا از استعداد تو فیلم سازی "مولف" هستن! نظریه ای که فرانسوا تروفو جزء مشهور ترین کسائی که در موردش نوشته و نظریه داده
    البته این "مولف" ها فقط محدود به موج نو فرانسه یا نتورئالیسم ایتالیا نمیشه و در هالیوود هم کسائی مثل "دیوید لینچ" یا "وودی آلن" جزء ـِشون هستن!

این افراد کسائی هستن که اِلِمان های مخاطب پسند براشون بی ارزشِ , چیزی رو میسازن که میخوان! یه خط مشی دارن که از همون ابتدا تا انتها سوار برش میتازونن تو عرصه ی سینما!
    حالا اینکه به فیلماشون تو IMDB یا MetaScore نمره ی پایین بدن مهم نیست! منتقدین ازشون تعریف کنن هم بطبع مهم نیست!

اما یکـ سری دیگه هستن که نه!! فیلم میسازن با توجه به شرایط و بازتابی که از طرف مخاطبین داره!
    نمونه ی بارز >> فرانسیس فورد کاپولا<< کسی که تا قبل از "اینکـ آخرین الزمان" آثاری مثل The God Father 1 و The God Father 2 رو ساخت در عین حال شاهکاری به اسم The Conversation رو خلق کرد! اما اینکـ آخرالزمان به دلایلی , شرایطی رو برای فود کاپولا رقم زد که فورد کاپولا رو انداخت تو سراشیبی آثار تجاری! آثاری که صرفا فروش کنن تا این بنده خدا بتونه از زیر بدهی که سر فیلم اینک آخرالزمان براش پیش اومد خودشو نجات بده!

من با قسمت دوم حرف دوستمون AnZaliChi (که متاسفانه اسم کوچیکشو یادم رفته) کاملا موآفقم! اینکه 12سال طول بکشه تا اثری رو خلق کنی که بازتاب درخور توجهی نداشته باشه واقعا کمرشکنه! لینکلیتر تو سال 1995 پیش از طلوع رو میسازه , اثری متفاوت تو ژانر عاشقانه , 9سال بعد ادامه ی اثر اولش رو به اسم "پیش از غروب" رو پرده ی سینما میاره! و بالاخره 9سال بعد تر این تریلوژی رو با ساخت پیش از نیمه شب به اتمام میرسونه!
    بازتابی که این تریلوژی داشت (با توجه به اختلاف زمانی که هر کدوم داشتن) بنظرم ایده ی BoyHood رو برای لینکلیتر به ارمغان آورد , لینکلیتر تصمیم گرفت اندفعه بجای پارت پارت ساختن یه اثر بطور منسجم تمرکز کنه رو ساخت یه اثر منسجم والی بنظرم کسی این ریسک رو نمیکنه که 12سال وقت بزاره برای اثری که "شاید" بازتاب درخور توجهی نداشته باشه!

21. 8 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین