برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 35

Hybrid View

Rain down, from a great height
    سپاس
    9,546
    از این کاربر 11,379 بار در 1,381 پست سپاس گزاری شده

Boyhood | فیلمی که ساخت آن 12 سال طول کشید!

Boyhood ساخته‌ی Richard Linklater، فیلمی درام است با بازی 4 بازیگر به نام های Patricia Arquette, Ellar Coltrane, Lorelei Linklater و Ethan Hawke. مدت زمان ساخت فیلم، 12 سال می‌باشد که در اون، Coltrane دوران کودکی خودش رو میگذرونه و بزرگ میشه. ساخت فیلم از تابستان سال 2002 شروع شد و اکتبر سال 2013 به اتمام رسید. این فیلم در جشنواره‌ی فیلم ساندنس سال 2014 به اکران گذاشته شد و تریلر رسمی آن هم در همین سال منتشر شد. این فیلم همینطور در 64ـمین جشنواره‌ی فیلم برلین جزو انتخاب شده ها بود که در این جشنواره، کارگردان جایزه‌ی خرس نقره رو برای بهترین کارگردان دریافت کرد. این فیلم توسط منتقدان در سراسر دنیا از پسندیده ترین کارهای سینما به حساب آمده اون هم نه تنها از نظر کارگردانی، بلکه بازیگری و همینطور سناریو و طرح اصلی فیلم.

برخی از امتیاز های داده شده به این فیلم:

خط داستانی:
    فیلم حول محور زندگی یک زوج از هم جدا شده به نام های Mason و Olivia میگذره که پسرشون به نام Mason Jr رو بزرگ میکنن. داستان 12 سال از زندگی این پسر و چگونگی تحول رابطه‌ی این شخص با پدر و مادرش رو روایت میکنه که درواقع از 6 سالگی به 18 سالگی میرسه.

Trailer

can't figure out why everyone's so excited about life. haven't found anything to live for.
    guess i'm losing hope.

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Boyhood | فیلمی که ساخت آن 12 سال طول کشید!

"ریچارد لینکلتر" رو از سه گانه Before ـش می شناسم و اگر این سه گانه را دیده باشید میدانید که هیچ وقت عجله ای در داستان گویی ندارد! به آرامی و سادگی روایت میکند و تسخیر میکند، خوشحالم که جدیدترین فیلمش نیز گویا بهترین است.

در مورد زمان ساخت فیلم من فقط دو فیلم را در رقابت میشناسم، یکی شاهکار لینچ و فیلم محبوب من، Eraserhead که پنج سال ساختش طول کشید و دومی فیلم Mr. Nobody که فیلم نامه اش، را "فن دورمال" در طی هفت سال نوشت و باعث شد بهترین فیلم تمام دوران من باشد!

HGW XX/7
    سپاس
    1,372
    از این کاربر 1,788 بار در 171 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2006mi نمایش پست ها
    ریچارد لینکلتر بدون شک با سه گانه before ها یکی از برگهای جاویدان تاریخ سینما خواهد بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mikado نمایش پست ها
    "ریچارد لینکلتر" رو از سه گانه Before ـش می شناسم و اگر این سه گانه را دیده باشید میدانید که هیچ وقت عجله ای در داستان گویی ندارد! به آرامی و سادگی روایت میکند و تسخیر میکند
    بسی خوشحال شدم که میکادو جان و هادی جان هم هوادار سه گانه ی Before هستند!
    ریچارد لینکلتر یه شیرینی خاصی داره ریتم فیلم هاش که باعث میشه با وجود کند بودن تا ته فیلم یه لحظه هم احساس خستگی نکنی!قطعا این فیلم جدیدش هم یه شاهکاره!در انتظار لینکِ با کیفیت!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mikado نمایش پست ها
    دومی فیلم Mr. Nobody که فیلم نامه اش، را "فن دورمال" در طی هفت سال نوشت و باعث شد بهترین فیلم تمام دوران من باشد!
    میکادو جان ایول داری!Mr nobody یکی از top 10 منم هست

4. 18 کاربرِ زیر از Snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,917
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

ریچارد لینکلتر بدون شک با سه گانه before ها یکی از برگهای جاویدان تاریخ سینما خواهد بود اوج کار این فیلمساز فیلمنامه های به دقت عالی و دیالوگهای بشدت تفکر برانگیز و فیلسوفانه هست اوج وفرود یکی از موضوعات مهم بشری یعنی عشق رو بخوبی بیان میکنه و قصه جای جالبتر میشه که در این مورد به قضاوت نمیشینه و هر کسی میتونه برداشتهای شخصی خودشو داشته باشد یکی از بهترین نمونهای پایان باز در سینما که تماشاچی رو در جای خوبی رها میکنه که باعث سرخوردگیش نشودو
    من به شدت منتظر این فیلم خواهم بود در سالی که انگار سینما دیگر ایده جدید و بکر و نویی نداره و دنبالهای فیلمهای جواب پس داده مختلف صنعت سینما رو تسخیر کردند چشم انتظار حدیث نفس کودکانه ریچارد لینکتر خواهم بود

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

بهترین فیلم 2014 تا به این لحظه براساس 47 نقد نمره ی 100از100رو از آن خودش کرده...ندیدن این فیلم فکر کنم از گناهان کبیره به حساب بیاد..منتظر بلوری هستیم.

7. 26 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,540
    از این کاربر 12,948 بار در 733 پست سپاس گزاری شده

جان استوارت هم با کارگردان‌ـش مصاحبه کرده بوده، جالب بود. لینک اونم گیر آوردین بذارین، خود استورات دهن‌ـش وامونده بود.

9. 17 کاربرِ زیر از Amin03 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

انتظار واسه بلوری فیلم کاریست بسی دشوار
    خیلی دوست دارم فیلمو ببینم واقعا اشتیاق دارم!
    دوستان خبری از تاریخ دقیق انتشار بلو ری فیلم به شمسی دارید؟
    Trump2016

11. 15 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

این فیلم مثل یه دفترچه خاطرات زنده و تصویری می مونه و باید بگم کمترین ارتباط رو با فردی مثل من که در سیستم آموزشی و اجتماعی ایران بزرگ شدم و درس خونده ام برقرار میکنه، هر دوست ایرانی من هم که بگه من خیلی با این فیلم ارتباط برقرار کردم میتونم بگم خیالپرداز خوبیه!

به سادگی حرف یکی از دوستان خوبم رو میدیدم که چرا فرهنگ های ما اینقدر فرق میکنه، چرا شخصیت های امریکایی و اروپایی اینقدر رشد یافته و خودساخته است و چرا این همه تفاوت بین ماست. چقدر مسئولیت پذیری و رفتار شکل یافته تره. رشد بلوغ ذهنی از کودکی و از طریق سیستم به خوبی دیده میشه.
    از این لحاظ (رفتارهای اجتماعی و روانشناختی) فیلم رو کامل میدونم و دوست داشتم.

سپاس
    7,917
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

بالاخره اخرین ساخته ریچارد لینکتر رو با ترجمه خوب دوستمون امین دیدم بعضی فیلمها هستند که وقتی تموم میشند تازه ادم با خودش فکر میکنه اینکه این فیلم یک شاهکار بود یا یک فیلم کاملن معمولی و حوصله سر بر و این همه تعریف و تحسین ساخته ذهن یک سری منتقد از خود راضی هست اینکه برای ساختش دوازده سال صرف بشه که بقول پسر فیلم هدف چی بود ؟انگار خود پسر فیلم هم از کارگردان میپرسه اینکه من رو دوازده سال تو بطن یک زندگی گزاشتی چی میخواستی به تماشاچی بگی ؟و واقعن راههای ساده تری برای بیانش وجود نداشت اینکه شما لحظها رو به تسخیر خود در میارید یا لحظها شما رو ؟ اینکه زندگی یک پسر در طول زندگیش مثل یک جریان سیال بوده است و لحظه هاتی مجبور بوده همه چیز رو بزارند و از جایی به جایی دیگه منتقل بشند و یادبگیره ادمها رو زیاد دوست نداشته باشه چون ممکن فردا اونها دیگه در کنارش نباشند و البته منتقدین در یک نکته درست حرف زدند تا حالا فیلمی اینقدر خوب و بدون قضاوت زندگی یک پسر بچه و خونوادش رو در لحظات شادی و غم به این خوبی دنبال نکرده است و اجازه میده تماشاچی هر جای زندگی پسر بچه رو با زندگی خودش مقایسه کنه و بگه اره منم وقتی هیجده سالم بود نمیدونستم میخوام با زندگیم چه غلطی بکنم یا دوست دارم برخلاف المانهای خوشبختی که رسانه و جامعه به من نشون میده حرکت کنم وجهانبینی شخصی خودم رو از طریق لنز دوربین به ادمها نشون بدم.
    دیدن فیلم رو پیشنهاد میدم به این فیلم یا باید نمره ده داد یا صفر فیلم حد وسط ندارد

The Sopranos
    سپاس
    918
    از این کاربر 933 بار در 82 پست سپاس گزاری شده

منم دیروز این فیلم رو دیدم . انتظار و توقع خیلی زیادی از فیلم نداشتم که بعد از دیدن فیلم بگم اه چقدر بد بود . در کل فیلم خوش ساخت و خوبی بود . واقعا کارگردان کار بزرگی کرد . طی 12 سال فیلم از حالت خطیش خارج نمیشه . ولی باز اون انتظار کمی هم که داشتم براورده نشد . مسائلی که برای میسون (شخصیت اصلی فیلم) اتفاق میافتاد به خوبی پرداخته نمیشد (منظور اینه قوی به مسائل و مشکلات میسون پرداخته نمیشد و گذرا رد میشد) . بازی بازیگران خرد سال هم زیاد عالی نبود . به همین خاطر نمیتونم یه فیلم قوی و کامل ازش یاد کنم که منتقدین هم خیلی بهش توجه کردند و 100/100 دادند !!!!
    چه چیزایی مد نظر بوده که 100 دادند ؟!! یعنی یه فیلم کامل و بی نقصه ؟! زیاد دادند به نظر من :دی

در کل یه درام خیلی خوبیه . ولی با توقع خیلی بالا به سمت فیلم نرید و گول 100/100 و امتیاز کاربران imdb شو نخورید

من به فیلم 7/5 میدم

15. 15 کاربرِ زیر از coolsmoker بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین