برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Quirke | به دوبلین خوش آمدید | معرفی درام جنایی BBC One

Quirkeنام درام جنایی سه قسمتی بریتانیایی-ایرلندی است که شبکه ی BBC One درتاریخ 25می(چهارم خرداد)آن را پخش کرد.این مینی سریال براساس یک کتاب سه جلدی باهمین نام نوشته ی John Banville ساخته شده است. این مینی سریال توسط چندین استودیوی مشترک بین انگلیس و ایرلند ساخته شده و هم اکنون 5 کشور آلمان،کرواسی،دانمارک،ایسل ند،نیوزیلندو اسلوونی قرار است که این اثر را در تلویزیون خود به نمایش دربیاورند.

>>>داستان مینی سریال که در دهه ی 1950میلادی اتفاق می افتد درباره ی شخصی به نام Quirke(با بازیگری Gabriel Byrne) است.او آسیب شناسی است که در سردخانه ی شهر دوبلین برروی اجساد پژوهش انجام میدهد.در جریان یک سری اتفاقات معلوم میشود که در پشت پرده ی مرگ بعضی از افرادی که درسرد خانه هستند، داستانهایی جنایی قرار دارد و او مصمم به پرده برداری ازین اسرار میشود.
    علاوه بر Quirke، سه شخصیت اصلی دیگر به نامهای Malachy Griffin،Hackett و Phoebe Griffin درسریال حضور دارند که ایفای نقش آنها بترتیب برعهده ی Nick Dunning،Stanley Townsend و Aisling Franciosi میباشد.

نویسندگی این مینی سریال برعهده ی Andrew Davies و Conor McPherson بوده و سه کارگردان به نامهای John Alexander،Jim O’Hanlon و Diarmuid Lawrence کارگردانی این اثر را برعهده دارند.
    John Banvilleنویسنده ی کتاب Quirke ازسال2004تا 2013مشغول نگارش رمان سه جلدی خود بوده و به گفته ی خودش این کتاب تصویری از ایرلند دوران کودکی خود میباشد.
    John Banville نویسنده ی رمان Quirke
    "موقع نگارش داستان کتاب،در خاطراتم سفر میکردم و سعی میکردم شهر دوران کودکی ام را با جزئیات بهتری به یاد بیاورم.Quirke مثل کودکی من درون یک آپارتمان زندگی میکند که مثل من آن را از عمه اش به ارث برده است. شخصیتی که من آن را آفریدم در پشت ظاهر آرام خود گذشته ی سختی را تجربه کرده است.درست مثل بسیاری از مردم شهر دوبلین.
    ازینکه Gabriel Byrne ایفای نقش این شخصیت را برعهده دارد خوشحالم. داستان در 1950 میلادی اتفاق می افتد. زمانی که کلیسا تمام سطوح زندگی افراد شهر را کنترل میکرده است.
    من بعد از نگارش کتاب شروع به خواندنش کردم ولی نه با چشمانم، چشمانم را میبستم و با انگشتانم صفحاتش را مرور میکردم چرا که میدانستم حقایق وحشتناکی در میان صفحات کتاب وجود دارد که از رویارویی مجدد با آنها میترسم."