برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 32
    سپاس
    512
    از این کاربر 4,166 بار در 361 پست سپاس گزاری شده

new8 ICE bucket Challenge یا چالش سطل آب یخ

سلام شاید بعضی از هنرمند هایی رو که دوست دارید توی دنیای مجازی دنبال میکنید ازشون یه ویدیو و یا عکس دیده باشید که دارند روی خودش سطل یخ خالی میکنن! با خودتون میگید این چه کاریه؟ گرمشه؟ مسخره بازیه؟ الکیه ؟ خب کاملا اشتباه میکنید! چیزی در مورد بیماری های عصبی ALS میدونید؟ خب این یعنی چی؟ سرماخوردگیه؟ سردرده؟ نه این بیماری به اعصاب مغز و نخاع آسیب می رساند و باعث انقباض های ناگهانی عضلات می شود! سلبریتی های معروف این کار رو در حهت حمایت از سازمان بیماری های ALS انجام میدن رئیس این سازمان گفته این بیماری خیلی داره رایج میشه و این کار سلبریتی ها باعث توجه دنیا به این بیماری شده و مردم هم که کنجکاو میان تو اینترنت سرچ میکنن درباری این بیماری میخونن از راه های مبتلا شدن و پیشگیری اون مطلع میشن، به به چه کار خوب و پسندیده ای! اما خب همین طوری که نمیشه جمله معروف سرطان به غیر از درد هزینه هم دارد رو شنیدید؟ در مورد ALS هم صدق میکنه یعنی چی؟ خب الان بهتون میگم هرکسی که اینکار رو میکنه باید اسم سه نفر رو هم حین انجام اینکار بگه و بعدش هم صد دلار به این سازمان کمک مالی میکنه! این کار به ICE bucket Challenge معروف شده و این هشتگ رو داخل اینستاگرام دنبال کنید میبینید به غیر از افراد مشهور مردم معمولی هم اینکار رو کردن! میبینید چه قدر زیبا و دوستانه به هم کمک میکنن؟ متاسفانه این بیماری خیلی خطرناک هستش و این کمپینی که راه افتاده خیلی خوب داره جلو میره و امیدواریم همین طوری ادامه داشته باشه ، یکی از افراد معروفی که این بیماری رو داره کسی نیست جز Stephen Hawking که اکثرا ایشون رو میشناسیم ولی اگر سریال The Big Bang Theory رو دنبال کرده باشید توی فصل های آخری که پخش شده یه فردی رو روی ویلچر میبینید که شلدون میپرسته اون رو! لقبش انیشتن دوم هست! برترین دانشمند قرن بیستم و البته یکی از افراد مشهوری که به وجود خدا اعتقاد نداره و به قول عامیانه خدا ناباور هست! پیشنهاد میکنم زندگی نامه ایشون رو بخونید ایشون در حال حاظر 72 ساله هستن و باید بگم بدون توجه به اعتقادات ایشون نظریه های ایشون هنوز که هنوزه در حاله بحث هستش و روی بورس هستش و کمک فراوانی کرده به دانشمندان.
    خب دیگه خیلی روی منبر رفتیم حالا باید بریم سراغ یه کم چیز های دیدنی دیگه خیلی همین طور که گفتم خیلی ها این کار رو انجام دادن از مارک زاکربرگ میلیادر جوان و مالک فیسبوک بگیر تا آقای جاستین تیمبرلیک که داره با تور 20/20 جلو میره یه سری ویدیو هارو من واستون آماده کردم میزارم دانلود کنید و ببینید شادی و رضایت رو توی چهره هاشون میبینید! که چطور توی یه کار خیر دارن جلو میرن!
    خب اولین ویدیو مربوط به خانم تیلور سوییفت و یا همون بانوی سرخ هستش که این کار رو با یه تیم انجام داده و دسته جمعی آب یخ ریختن سر صورت هم
    ویدیو اول ، ویدیو دوم ، ویدیو سوم
    خب ویدیو بعدی کیه؟ کسی نیست جز Kaley Cuoco بازیگر سریال The big Bang Theory که همین چند هفته پیش دستمزد چند میلیون دلاری خودش رو توی یه قرارداد جا داد! همسرش روش یه سطل اب یخ میزه
    دانلود ویدیو
    بریم سراغ نفر سوم که Stephen Amell هست بازیگر خوش قیافه سریال Arrow که اینکار رو فکر میکنم توی پشت صحنه فصل جدید این سریال انجام داد!
    دانلود ویدیو
    نفر بعدی Adam Levine هستش که توی یه جمع دوستانه یه سطل بزرگ آب به همراه یخ خالی میکنن روی این بیچاره
    دانلود ویدیو
    خب آخرین ویدیو هم مال Oprah Winfrey هستش که داره توضیح میده یهو همین طور یهویی یه سطل یخ روی سرش خالی میکنن!
    دانلود ویدیو

پ ن : این نوشته رو من واسه این انجمن نوشتم اگر جایی کپی میکنید منبع نوشته رو تی وی وُرلد معرفی کنید

سپاس
    11,145
    از این کاربر 16,189 بار در 1,156 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ICE bucket Challenge یا چالش سطل آب یخ

آب نداریم یه ماهه نرفتم حموم !

3. 10 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Love all trust a few do wrong to none
    سپاس
    6,310
    از این کاربر 15,826 بار در 897 پست سپاس گزاری شده

اوباماش تقلبی بود

اما Vin Diesel قشنگ بود که اون آخر پوتین رو چَلِنج کرد

5. 4 کاربرِ زیر از UntouChable بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

7. 20 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    743
    از این کاربر 700 بار در 89 پست سپاس گزاری شده

http://picoup.ir/images/85894166791711154831.jpg

9. 8 کاربرِ زیر از HOSHI بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,048
    از این کاربر 5,958 بار در 1,101 پست سپاس گزاری شده

ایده کار فوق العاده قشنگه
    مزد کارقشنگشون هم همون نمودار اکیدا صعودیه که نصیبشون شده

نقل قول نوشته اصلی توسط HOSHI نمایش پست ها
    من از زبون عربی چیزی نمیدونم اما اگه درست ترجمه کرده باشه خبرگزاری اون آقا میگه :" «چیزی که من نمی‌فهمم این سطل آب یخ چه ربطی به ما دارد؟ می‌گویند برای یک بیماری است که اسمش را نمی‌دانم!"

دقیقا، وقتی کسی درد دیگران رو نمیفهمه و ربطی هم بهش نداره پس نباید انتظار فهمیده شدن دردش رو از کسی داشته باشه.

بچه ها هر چی لینک بود و نبود رو گذاشتن، اینم چند تا لینک از مخالفین این چالش:
    علی ضیاء
    نیکی کریمی
    حامد بهداد
    الهام چرخنده!
    امید کوکبی

11. 9 کاربرِ زیر از Headache بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

من نه موافقم با اين عمل و نه مخالفم !!!

من يک کاربر و يک فردی هستم که دوست دارم بدونم آيا لازمه براي کمک کردن به يک بيماري خاص يک مشت "سلبريتي" که هيچ وقت بهشون هيچ اعتقادي نداشتم بيان الگوي منه جوون بشن که چنين کاري رو بکنم و به يک عده ديگه کمک کنم ؟ آيا اين کار شعاري بيش نيست ؟ آيا اينکار چيزي جز براي توي چشم بودن افرادي نيست که پول يک دست کت و شلوار معمولی شون هم تراز حقوق ماهيانه چند خانواده مستضعف و فقيره ؟
    دوستمون در جواب اون خبرگذاریه میگه که : "وقتي کسي درد ديگران رو نميفهمه و ربطي هم بهش نداره پس نبايد انتظار فهميده شدن دردش رو از کسي داشته باشه "خوب اين يک حرف زيباست که از هر زاويه ميشه بهش پرداخت. دقيقا حرف من هم همينه ! کسي که درد ديگران رو نمي فهمه وتوي پول هاي ميلیاردي بيت المال که به تيم هاي باشگاهي و يا از طريق صدا و سيما به اين سلبريتي ها مي رسه چطور ميتونه درد يک مريض خاص رو بفهمه که برود براش یک سطل آب یخ خالي کنه روي سرش ؟ درد من اينکه کسي که خودش داره توي پول هاي باد آورده غلطت مي زنه، چه سلبريتي ايرانيش و چه خارجيش ، اصلا توي اون وا نفسای خودشون و اون ته قلبش ميتونه درد يک مريض رو بفهمه ؟ نه جدا می فهمه ؟ اگر مي تونه چرا فقط درد اين افراد خاص رو فهميده ؟ آیا برای دیده شدن چنین تزی رو قبول نکرده ؟ به قول علي ضيای پشیمون شده ،چرا درد اون بد بخت ها و مادر مرده هاي يتيم شده اي که تا همين چند روز پيش زير بمب و آتش بودند رو نمي فهمه ؟ پس لابد يک سودي براشون داره که اين درد رو مي فهمه و بهش لبيک گفته و اون درد رو نمی فهمه دیگه ؟ چرا خودمون رو زيرِ يوق روشن فکري گم مي کنيم ؟! و کار این افرادی که نه درد ما رو می فهمند ونه درد اون مریض و نه درد هیچ بدبختی رو نمی فهمند رو بزرگ میکنیم ؟ این من و تو هستیم که درده چهار تا بدبخت رو می فهمیم وگرنه که اون سلبریتی بارش رو بسته و من و تو رو به مو ایش هم حساب نمیکنه!!!
    یک چیزی بگم که حساب نکنید از روی هوا دارم حرف می زنم ، هفته ای دو روز استخر هتل المپیک می رفتم تا همین یکی دو ماه پیش تا دلتون بخواد این افراد مشهور الهویه رو میتونید بعدظهر ها توی اون استخر ببنید ؟ از قلعه نوعی بگیر تا کشتی گیرها و بازیگرها و .... دوتاشون رو مثال می زنم و میگم بهتون : آقای تاج همون که رئیس سازمان لیگ فوتباله و اندرانیک تیموریان رو چند وقت پیش در همون جا دیدم . برخوردی که از این اشخاص من توی اون مکان دیدم چیزی جز این نبود که مردم رو به مو شون گرفتند و فقط دنبال دیده شدن هستند. طرف وقتی میاد توی باشگاه چون شناخته شده هست دوست داره همه براش بلند بشند و به به و چه چه کنند! اگر بلند نشی میاد اولش چشم خوره بهت میره که یعنی تو من رو نشناختی ؟ بعد که چشم خوره بهت رفت و باز محل سگش ندادی میاد طرفت که ببینه اصلا تو کی هستی که داره تحویلش نمی گیره ؟ داری وزنه می زنی باز میاد نزدیک تر چون فکر کرده حتما باید بشناسیش ،باز هم تحویلش نمی گیری میاد که بهت بگه شما کارت چیه و چی کاره ای ، یهو می روی سره یک دستگاه دیگه که باز تو خماری این می مونه که تو تحویلش نگرفتی .... و الا آخر ... بقیه اش رو نگم بهتره ...
    یعنی منظورم اینکه با اینها بودم و خیلی هاشون رو دیدم که چنین اخلاقی دارند و فقط میخوان دیده بشن و عکسشون سر در روزنامه ها باشه ! بعدش برای چی و به چه دلیلی منه جوون باید اعمال این افراد رو کپی برداری کنم در صورتی که این افراد نه دردی حس میکنند و نه مشکلی دارند و توی ناز و نعمت بزرگ شدن و قلبشون با کسی که اون مریضی رو داره نیست و داره خودنمایی میکنه ؟
    درد من اینکه این اشخاص اکثرا نیت شون خیر نیست !!! و برای همین دوست دارم این رو همه بدونند ! که خوب وقتی یکی بخواد کمک کنه به کسی دستش رو میکنه تو جیبش و به هزار و یک روش پول رو به نیازمندش می رسونه ! چه دردیه که حتما باید این عمل آب بازی رو انجام بده ؟ باز هم میگم درد من این بود
    یک بار دیگه هم تکرار میکنم که من نه موافقم با این عمل و نه مخالف

13. 16 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

2 چیز آزار دهنده در مورد این به قول خارجی ها Fad ، به نظرم همراه شدن هموطنان گرامی بعد گزشتن 1 ماه از شروعش و خز شدنش هست .
    بعد از اون ، اینکه چه کسایی رو چلنج کردن... . طرف تو مملکت خودش دیگه کسی آدم حسابش نمیکنه میاد برای من برد پیت رو چلنج میکنه!
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

15. 9 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

من هم نظرم اینه که بیماری همه ش بهانه س...اینا دنبال بهانه میگردن یه سری کارهای غیرمعمول تو دنیا باب کنن...اصلا واسشون مهم نیست کسی به بیمارا کمک میکنه یا نه..هدف ریختن سطل آب رو سر ملته.. هرچندسال که میگذره یه چیزه جدید باب میشه..من رشته م تجربی بوده و از سه خط زیر که تو ویکی پدیا خوندم چون این بیماری سلول های عصبی رو به تدریج تخریب میکنه این سلول ها توانایی بازسازی خودشون رو ندارن..و عملا هرگونه اصلاح ژنتیکی روی بیمار یا استفاده از سلولهای بنیادی هم هزینه برداره هم یک پروسه ی بسیارطولانی میطلبه پس هدف کمک به بیمار نمیتونه باشه...

بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (به انگلیسی: Amyotrophic lateral sclerosis) (به صورت مخفف: ALS) یا بیماری لو گهریگ (به انگلیسی: Lou Gehrig's Disease) یک بیماری نورون‌های حرکتی یا (MND یا Motor Neuron Disease)است که موجب تخریب پیشرونده و غیرقابل ترمیم در دستگاه عصبی مرکزی (مغز و نخاع) و دستگاه عصبی محیطی می‌شود.
    کسی که چشم به راه کمک دیگرانه براش مهم نیست سطل آب بریزی رو سرت بعد کمکش کنی ...اگه داری مردونه کمک کن..اگه نداری نمیخاد...اگرم داری برای کمک به دیگران یه چیزتوقرآن هست که میگه برای رضای خدا انجام بده و ریاکاری نکن که 5000نفربدونن تو داری همچین پولی برای کمک به یه نفرمیدی...همه جا جاربزنی که آی مردم رو سره خودم سطل آب یا خاک خالی کردمچیزه بی معنی ایه..حالا چرا همه گیرشده؟؟ چون یه سری افراد هستن که تو جامعه ازشون بعنوان الگو یادمیشه...این الگوها هرکاری بگن بکن یه عده همیشه 100درصد بدون فکر قبول میکنن..

خدا کنه خلاف حرفای من باشه و حداقل 10نفرازین بیماری نجات پیداکنن...ولی من چشمم آب نمیخوره..اینا همه ش کشکه.

17. 10 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,048
    از این کاربر 5,958 بار در 1,101 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط WalTer WhiTe نمایش پست ها
    من يک کاربر و يک فردی هستم که دوست دارم بدونم آيا لازمه براي کمک کردن به يک بيماري خاص يک مشت "سلبريتي" که هيچ وقت بهشون هيچ اعتقادي نداشتم بيان الگوي منه جوون بشن که چنين کاري رو بکنم و به يک عده ديگه کمک کنم ؟ آيا اين کار شعاري بيش نيست ؟ آيا اينکار چيزي جز براي توي چشم بودن افرادي نيست که پول يک دست کت و شلوار معمولی شون هم تراز حقوق ماهيانه چند خانواده مستضعف و فقيره ؟
    به قول علي ضيای پشیمون شده ،چرا درد اون بد بخت ها و مادر مرده هاي يتيم شده اي که تا همين چند روز پيش زير بمب و آتش بودند رو نمي فهمه ؟
    این من و تو هستیم که درده چهار تا بدبخت رو می فهمیم وگرنه که اون سلبریتی بارش رو بسته و من و تو رو به مو ایش هم حساب نمیکنه!!!
    در این هیچ شکی نیست خیلی ها با بالا رفتن خودشون رو گم میکنن و خیلی هام مشمول این قضیه نمیشن، همونطور که گفتی نه مخالفی و نه موافق پس بحثی سر چالش نیست و فقط به همین چند نکته بسنده میکنم:
    یه اصلی هست که میگه: "فراگیر شدن و فهم یک عمل نیازمند آزادی اون عمله" برای مثال وقتی شما یه جلسه اداری داری با 20 نفر از همکارها و قراره اون جلسه چهار ساعت طول بکشه و هیچ برنامه نشاط انگیز و زنگ تفریحی هم اون وسط نباشه شما از ساعت اول که گذشت کم کم شل میشی و دیگه واقعا کی حال شنیدن گزارشات و چشم دوختن به آمار و نمودار داره؟ اما اگه قرار باشه 45 دقیقه جلسه و در ازای اون 15 دقیقه اوپن-بار باشه چی؟ 15 دقیقه تفریح و صحبت جوک گفتن؟ راندمان کاری شما به شدت افزایش پیدا میکنه، شک هم نکنید.

حالا به قول شما یه سری آدم بی درد داریم، اینارو چطوری میخواید مجاب کنید کمکی کنند برای کار خیر با فرض اینکه بازم به قول شما اون آدم انقد از خود بی خود شده که هرکاری رو با فقط دیده شدن انجام میده؟ خوب چی بهتر از اینکه اینطوری ازش بخواید، کاملا غیر مستقیم، بدون دراز کردن دست و... حالا مهم نیست که در ادامه اون آدم چطوری میخواد آب بریزه رو سر و کله خودش مهم اینه که شما برای رسیدن به هدفت ایده و طرحی رو ساختی که بدون هیچ هزینه ایی برات درآمد زایی داره و نزدیکت میکنه به آرمان شهرت و بقیش رو هم که باید به وجدان آدمها بسپاری.

در مورد اون قسمت کودکان یتیم شده و اینا هم میشه بحث کرد که منتهی به دلیل خط قرمزها از ورود به اون وادی کاملا اجتناب میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    من هم نظرم اینه که بیماری همه ش بهانه س...اینا دنبال بهانه میگردن یه سری کارهای غیرمعمول تو دنیا باب کنن...اصلا واسشون مهم نیست کسی به بیمارا کمک میکنه یا نه..هدف ریختن سطل آب رو سر ملته.. هرچندسال که میگذره یه چیزه جدید باب میشه..من رشته م تجربی بوده و از سه خط زیر که تو ویکی پدیا خوندم چون این بیماری سلول های عصبی رو به تدریج تخریب میکنه این سلول ها توانایی بازسازی خودشون رو ندارن..
    این پول برای اونا میتونه صرف پیشگیری و درمانها و تست های رایگان بشه که در صورت نبود بودجه هیچکدومش رایگان نخواهد بود (: برای ما هم میتونه کمکی به موسسات خیریه مثل: محک،مُشک، آزادی زندانیان نوجوان در معرض اعدام و یا هرکار درست دیگه ای بشه.
    امید کوکبی

19. 3 کاربرِ زیر از Headache بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

where's my money bitch?!
    سپاس
    1,537
    از این کاربر 1,076 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

وجود حامیانِ بیمارانِ ALS، و موافقانِ چالش سطل آب یخ، قابل درکه.
    وجود حامیان غزه و موافقان "سطل خاک" هم قابل درکه.

چیزی که قابل درک نیست، وجود افرادی مثل علی ضیا است که میخوان این دو قضیه رو با همدیگه قاطی کنن. مقایسه ی یک عده انسانِ "صرفا بیمار" با یه عده انسانِ دارای اهداف و جهت های 30yaC، اساسا اشتباست. چراکه لازمه های حمایت کردن از این دو عده، عملا یکسان نیست. شما برای حمایت کردن از یک بیمار فقط نیاز به یکجو انسانیت دارید. اما برای حمایت از ««دسته ی دوم»» علاوه بر انسانیت، شما باید از شرایط "آگاهی کامل" داشته باشید تا بتوانید موضع برحقِ ماجرا را به درستی انتخاب کنید. همینطور، نیازمندید تا با اهداف اون موضع "همسو" باشید. و وقتی که هرسه اصلِ انسانیت، آگاهی و همسویی در شما ایجاد شد، اونوقت میتونید از 'دسته ی دوم' هم حمایت کنید.

دلیل اینکه از بیمارانِ ALS بیشتر از 'دسته ی دوم' حمایت میشه اینه که لازمه ی اول یعنی "انسانیت" در اکثر مردم دنیا پیدا میشه ولی "آگاهی" و "همسویی" را نمیتوان در همه کس پیدا کرد.

علی ضیا یه مجریِ جوان و نسبتا تازه کار در تلویزیونه که حالا حالاها جا واسه رشد کردن داره. این آقا همون کسی است که توی تلویزیون سرشو تراشید. قبلا سطل آبِ یخ روی سرش ریخته و الانم به فکر "سطل خاک" افتاده! و کلا با کارای دیگه ای که تا الان انجام داده میتونیم بگیم این آقا از هیچ بهونه ای واسه خودشیرینی به راحتی نمیگذره. این آقا بیش از تمام سلبریتی های ایران که این چالش رو قبول کردن به این نوع خود شیرینی ها نیاز داره. واسه بیشتر اسم دَرکردن، واسه بیشتر گنده شدن.

خانومِ الهام چرخنده هم که دیگه معلوم الحال هستن و...

(من چندان برام مهم نیست که چه کسی واقعا داره کمک میکنه یا چه کسی فقط بخاطر خودشیرینی داره آب میریزه روی سرش. چون به نظرم هر پدیده ای میتونه جنبه ی خودشیرینی داشته باشه. همونطور که در چالش "سطل خاک" یا کلا حامیانِ 'دسته ی دوم'، میشه به اندازه ی چالش سطل یخ افراد خودشیرین پیدا کرد. که نمونه هاشون هم همین خانوم چرخنده و علی ضیا هستند.)

من نه طرفدارِ سطل آبم و نه طرفدارِ سطل خاک . هدف از انجام هیچ کدومشون به منی که دارم در این نقطه از زمان و مکان زندگی میکنم، مربوط نمیشه!

.There's nothing but chemistry here

21. کاربر زیر از Eternal بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین