برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 22
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,407
    از این کاربر 90,383 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

Houdini | معرفی مینی سریال | بحث و تبادل نظر

Houdini عنوان مینی سریال چهار ساعته ای است که در آن زندگی Harry Houdini شعبده باز-بدلکار برجسته قرن نوزدهم و بیستم میلادی روایت خواهد شد. این مجموعه توسط استودیوهای Lions Gate Television و A&E Television Networks تهیه شده و پخش آن در دو قسمت از اول سپتامبر 2014(یازدهم شهریور 93) همزمان با روز کارگر( Labor Day) از شبکه HISTORY آغاز گشته و دوم سپتامبر (دوازدهم شهریور 93)خاتمه خواهد یافت.

پیش زمینه و خلاصه داستان:

Harry Houdini که در ابتدا Erik Weisz نامیده می شد بیست و چهارم مارس1874(چهارم فروردین 1253) در خانواده ای پرجمعیت در بوداپست امپراطوری اتریش-مجارستان به دنیا آمد و چهار سال بعد به همراه خانواده اش به آمریکا مهاجرت کرد و در ابتدا در شهر Appleton ایالت Wisconsin سکنی گزیدند.اما پس از آنکه پدرش که یک خاخام یهودی بود توانست شهروندی ایالات متحده را دریافت کند به نیویورک نقل مکان کردند.اما فعالیت او در عرصه شعبده بازی از سال 1891(1270 هجری شمسی) یکسال پیش از مرگ پدرش آغاز گشت و اگرچه در ابتدا در این امر توفیق چندانی نداشت اما آشنایی او با مدیر سالن تئاتری به نام Martin Beck و توصیه اش به Harry Houdini برای تمرکز فعالیت هایش بر شعبده بازی در بخش بازکردن دست های دستبند زده شده و نیزترتیب دادن تور شعبده بازی برایش در اروپا نقطه عطفی برای آغاز موفقیت هایش گشت. Harry Houdini با سفر به کشورهای انگلستان,فرانسه,هلند,آلمان, روسیه برنامه ویژه ای به نام The Handcuff King را به اجرا گذاشت که شهرت فراوانی برایش به همراه آورد,بدین ترتیب که ابتدای ورودش به هر شهر از پلیس محلی می خواست تا پس از عریان کردن و بازرسی بدنی کامل ,او را زنجیر کرده و در زندان هایشان حبس نمایند اما او هربار پس از مدتی موفق به فرار و آزاد کردن خود از زنجیر و حبس می گشت اگرچه در ابتدا ناباوری بینندگان نسبت به توانایی های خارق العاده او موجب وارد آوردن اتهاماتی از جمله رشوه دادن به پلیسی آلمانی در شهر کلن آلمان به او گشت اما به تدریج با اجراهای فراوان همگان پی به استعداد فراوانش بردند و Harry Houdini با کسب درآمدی قابل ملاحظه به آمریکا بازگشت و شروع به اجرای برنامه هایی بسیار جسورانه تر و خطرناکتر نمود.... +, +

حال شبکه History در مینی سریال جدید خود نگاهی به ظهور و اوج گیری این چهره شناخته شده دنیای شعبده بازی و بدلکاری انداخته و وعده داده تا پشت پرده زندگی Harry Houdini دیدگاه ها, روابطش با همسرش Bess Houdini و اعمال شگفت آورش را به تصویر بکشد. +

بازیگران:

Adrien Brody در نقش
    Harry Houdini

Kristen Connolly در نقش
    Bess Houdini

Evan Jones در نقش
    Jim Collins
    Uli Edel نویسنده-کارگردان آلمانی که به خاطر فیلم Last Exit to Brooklyn در سال 1990 برنده جایزه بهترین کارگردانی فیلم آکادمی آلمان شده است کار کارگردانی این دو اپیزود را بر عهده دارد ضمن آنکه Nicholas Meyer فیلمنامه نویس فیلم معمایی-ماجراجویانه Star Trek VI: The Undiscovered Country نویسنده این اثر می باشد.

تیزر-تریلر سریال:

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Houdini | معرفی مینی سریال | بحث و تبادل نظر

سال های دهه 60 و بچگی من و هم نسلانم، یک سرگرمی جذاب و دوست داشتنی و رنگی داشت به اسم دانستنی ها ، آن زمان که هنوز خبری از دیوید کاپرفیلد، کریس انجل و دیوید بلین نبود، ما همه عاشق هودینی بودیم، سرگذشت و نمایش های هودینی همیشه جای ویژه ای در مجله دانستنی ها و قلب ما داشت. این را گفتم که بدانید چه حس لذت بخشی است که سریالی از قهرمان بچگی های شما بسازند و این است جادوی تلویزیون!

در مورد سریال و چیزی که تا الان عمومی شده، باید بگم که به نظرم قیافه برودی اصلا شبیه هودینی نیست، به جز موهایش! البته با سابقه ای که از برودی در فیلم The Jacket دیدم، به نظرم بهترین گزینه برای نمایش های Jacket هودینی همین بازیگر است!
    در مورد زن هودینی "بِس"، به نظر که خوشگلی لازم را طبق روایات برای رفتن در داخل کیسه "هودینی" دارد، امیدوارم خیلی به روابط رمانتیک و خوانندگی اش زوم نکنن و زمان اصلی را به خود هودینی و نمایش های فرارش بدهند.

بی صبرانه منتظر این سریال خواهم بود...

سپاس
    8,296
    از این کاربر 2,991 بار در 331 پست سپاس گزاری شده

سلام دوستان
    سریالش چه سبکی هست؟؟مستند مانند هست؟؟

4. 3 کاربرِ زیر از jackbauer2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    442
    از این کاربر 690 بار در 127 پست سپاس گزاری شده

به نظر سریال خوبی باشه
    برودی هم بازیگر خوبیه
    چیزی که برام خیلی جالبه وارد شدن بازیگران سینما به سریال های تلویزیونی هست که به مرور داره بیشتر میشه

6. 8 کاربرِ زیر از MahyarS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    512
    از این کاربر 4,166 بار در 361 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط jackbauer2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سریالش چه سبکی هست؟؟مستند مانند هست؟؟
    ژانر بیوگرافی و درام هست سریال و ما قرار نیست مستند ببینیم توی این چهار ساعت! تجربه برای من ثابت شده که اکثر فیلم و یا سریال هایی که ژانر بیوگرافی دیدم واقعا لذت بخش بودن
    این یه تصویر از سریال هست
    ما سینه زدیم،بی صدا باریدند ازهرچه که دم زدیم،آنها دیدند
    ما مدعیان صف اول بودیم از آخر مجلس شهداء را چیدند

8. 16 کاربرِ زیر از orojlo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

واقعا 3 ساعت از تماشای سریال لذت بردم! پیشنهاد میکنم این تجربه ی قشنگ رو از خودتون دریغ نکنید.
    سریال ها و فیلم های شعبده بازی همیشه قشنگ میشه! مخصوصا این یکی که آدرین برودی هم بازی کرده. عالیه این مرد
    مینی سریال درجه یکیه، مثل بقیه کارهای هیستوری

10. 17 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    722
    از این کاربر 1,615 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

من فعلا یک قسمت دیدم....بسیار زیبا و کاریزماتیک و هوشمندانه ساخته شده
    فضای سریال دقیقا همون چیزی است که باید باشه و بسیار مناسب این نوع داستان هاست

12. 9 کاربرِ زیر از caviya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

بعد از دیدن هر دو قسمت این سریال باید بگم که یکی از سخت ترین تجربه های من دیدن چنین تصویری از هودینی بود.

من خاطره خوبی از شبکه هیستوری داشتم و حتی خاطرم هست اولین تصاویری که از اجراهای اصلی هودینی دیدم هم از این شبکه بود، به همین علت حداقل توقع من از چنین شبکه ای، از چنین اسمی، واقعیت و تاریخ بود. نه تکیه بر ماجراها و داستان هایی که واقعیت نداره.

همین اول باید بگم که اگر شما پیش زمینه ای از شخصیت اصلی هودینی نداشته باشید، این مینی سریال یکی از جذابترین مینی سریال های این چند وقت اخیر بود، بازی بسیار خوب و روان "آدرین برودی" و فیلم نامه گیرای این مینی سریال واقعا شما رو مجذوب خواهد کرد، ولی اگر یک طرفدار واقعی باشید، یک دوستدار و یا فن "هودینی" باشید، بسیار بسیار تاسف خواهید خورد از چنین داستانی. من کاملا قبول دارم که سیاست های جدید شبکه هیستوری به سمت سرگرم کردن بیننده رفته تا بیان واقعیات تاریخی، چون زمانه الان و رقابت شدید بین شبکه های تلویزیونی جایی برای نقل مستقیم و خشک و خالی تاریخ نگذاشته و سلیقه ببیندگان آنقدر به سمت کسب لذت آنی رفته که سخت میشه حتی یک مستند یا برنامه ای تاریخی رو بدون المان های سرگرم کننده ساخت. پس طبیعی است که قبول داشته باشم اگر چنین ترکیبی از تخیلات و واقعیات درباره هودینی ساخته نمیشد، نه تنها این مینی سریال ساخته نمیشد، که حتی شاید کسی علاقه ای به هودینی پیدا نمیکرد. اما باور کنید اینقدر این سریال بر پایه تخیلات نویسنده بود که من چند بار از ادامه دیدنش پشیمان شدم و فقط به این خاطر بود که یک طرفدار دو آتیشه هودینی هستم.

لازم میدونم در مورد جزئیات این سریال نکاتی رو توضیح بدم، نکاتی که در ویکی پدیا انگلیسی هم پیدا نخواهید کرد!

بحث بر سر جاسوس بودن یا نبودن هودینی که قسمت اول شدیدا بر مبنای اون بود هیچ منبع درست و معتبری نداره. این موضوع اولین بار در سال 2006 در مقاله ای در روزنامه سان که به توصیف کتابی جدید درباره هودینی پرداخته شده بود مطرح شد. *
    خیلی از افراد شکل گرفتن این نظریه رو مربوط به اجراهای هودینی و کمک پلیس (همانطور که در فیلم دیدید) برای اجراهای اون میدونند. ایراد اصلی که به این نظریه و حتی فیلم میشه گرفت اینه که سازمان جاسوسی انگلیس، MI5 در زمان اولین تور هودینی حتی ایجاد نشده بود!
    به هر حال این موضوع که اجراهای هودینی در واقع پوششی برای عملیات جاسوسی و یا دزدیدن مدارک آلمانی و یا روسی بوده کاملا ساخته ذهن و خیال یک نویسنده است. (منبع)

بر اساس همان نظریه بالایی، دو موضوع دیگر در این مینی سریال وجود داشت،اولی گرفتن گلوله در اجرایی خصوصی برای پادشاه آلمان که حقیقت نداره. شاید در زمانی که هودینی در ابتدای کار خود بود چنین نمایشی رو اجرا کرده باشه * اما در سالی که سریال به اون اشاره میکنه و اوج مشهور بودن هودینی بوده هیچ وقت چنین اجرایی نداشته. (منبع)

دومین موضوع نواختن زنگ در کرملین و حضور راسپوتین در جمع خانواده سلطنتی روسیه بوده که چنین موضوعی هم جای شک زیادی داره. در ضمن تور هودینی در سال 1903 در روسیه بوده راسپوتین تا سال 1905 در کاخ حضور نداشته. منبع چنین موضوعی در واقع اورسن ولز! هست، البته نباید فراموش کرد که اورسن ولز همیشه داستان گوی خوبی بوده، چنین موضوعی از طرق مختلف رد شده. (مصاحبه اورسن ولز)

البته در کنار این چند موضوع که لطمه شدیدی به وجه تاریخی این مینی سریال میزنه، باید اشاره کنم که موضوعاتی چون عبور هودینی از دیوار، غیب کردن فیل (البته نه به این شکل)، بازی کردن در هالیوود، پرواز کردن اون بر فراز استرالیا برای اولین بار، ایستادن در مقابل توپ و اجراهای فرار اون در محفظه شکنجه چینی، مشکلات با "آرتور کانون دویل" و مبارزه او با احضار کنندگان ارواح همگی واقعیت داره و به شکل خوبی به تصویر کشیده شده.

با تمامی این توصیفات، دیدن این مینی سریال رو به همه دوستانم در تی وـی وُرلد پیشنهاد میکنم و مطمئن هستم که از دیدنش لذت خواهند برد.

سپاس
    981
    از این کاربر 76 بار در 7 پست سپاس گزاری شده

در مورد جاسوسی کردن و مامور مخفی بودن هودینی و........ با اقای میکادو موافقم اگر چه اطلاعات انچنانی در مورد این قضیه ندارم.اما فارغ از این اغراق کدام یک از ما به اسناد فوق سری اگاهی داریم که بگیم حتما این بازگویی تاریخ از زندگیه یک انسان دروغه یا واقعیت.بیشتر از این زیاده گویی نکنم چونکه از بعد دانش سینمایی و اطلاعات عمومی به گرد پای شما عزیزا نمیرسم فقط این یه نکته رو بگم که نه تنها هودینی بلکه هم حرفه های هودینی دارن چیزی رو برای ما به نمایش میذارن که اون حقیقت واقعی نیست و با این اوصاف بی انصافیه که از نویسنده و کارگردان و تدارک دهنده های این مجموعه که دستشون برای فریفتن و اغوا کردن باز تر از صحنه های اجرای هودینیه بخوایم که دست به روی دست بذارن و بدنبال جادویی کردن بیشتر هودینی نباشند.
    کسی که از هودینی میگه شیفته جادو و فریفتن و فرار از واقعیت هاست پس بهش احترام بذاریم و محو این اغواگری ببشیم هر چند با واقعیت فاصله داشته باشه.
    امیدوارم بی ادبی نکرده باشم.
    شرم از حماقت هایی که کرده ام تنها چیزیست که برایم باقی مانده است.

15. 11 کاربرِ زیر از ergen بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

با این جمله شروع میکنم که واقعا عالی بودش و یکی از مینی سریال هایی بود که توی این چند ساله ازش لذت بردم البته در کنار این لذت بردن ایرادات فراوانی هم داشت ولی از نظر من نحوه بیان داستانی سریال اینقدر جذاب بود که میتونم از اون ایرادات چشم پوشی کنم . به قول میکادو عزیز برای کسی که با هودینی اشنا نباشه واقها این مینی سریال لذت بخش خواهد بود. و برای من هم همین طور بود.
    در کل از قسمت اولش خیلی بیشتر خوشم اومدش چون یک جورایی کودکی و میان سالی شخصیت هودینی بودش و هر چی تو چنته داشتند رو توی همون قسمت رو کردند. ولی قسمت دومش و رفتن هودینی به سمت ارتباط با ارواح برای من دلنشین نبود ولی خوب باز هم اینقدر خوب بود که راحت بگم مینی سریال فوق العاده ای بوده .
    ضعف اصلی سریال از نظر من شخصیت زن هودینی بودش که به نظر من خیلی مصنوعی بازی می کرد و نمی دونم چرا همش دوست داشت میمیک صورتش حالت های خاصی داشته باشه . از خنده ها و پوز خند های مصنوعی واقعا بدم اومده بود ولی در مقابل خوده شخصیت هودینی یعنی آدرین برودی واقعا بازی چشم گیری داشت و از تمام نبوغش برای خوب بازی کردن استفاده کرده بودش و همین عامل یکی از نقاط مثبت سریال بود. یک چیز جالب دیگه برای من این بود عشقش به مادرش واقعا برای من جالب بود و همین عشق هم، باعث به فنا رفتنش شد.
    در کل واقعا لذت بردم و بسی بهم چسبید

17. 14 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین