برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 22 اولیناولین 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 216
    سپاس
    431
    از این کاربر 2,604 بار در 236 پست سپاس گزاری شده

arrow2 ۩ معرفی برترین سریالهای کره ای + بحث و تبادل نظر ۩

با سلام خدمت دوستان عزیز
    همونطور که میدونید سریالهای کره ای طرفداران زیادی در دنیا و همینطور ایران دارن اما بعضیها هم شناخت چندانی از این سریالها ندارن در حالی که بعضی از سریالهای کره ای از خیلی از سریالهای آمریکایی بهتر و قشنگتر هستن. در این تاپیک سعی میشه تا تعدادی از بهترین سریالها در ژانرهای مختلف معرفی بشه تا اگه کسی خواست ببینه شناخت مناسبی داشته باشه.
    به طور کلی سریالهای کره ای دارای ویژگیهایی هستند که باعث شده در سطح جهان طرفداران زیادی داشته باشند از جمله :

داستانهای قهرمان محور: فرق نمیکنه قهرمان یه جنگجو مثل جومونگ باشه یا یه آدم سرسخت و پُر تلاش مثل یانگوم! به هر حال یک قهرمان هست که به دنبال یه هدف حرکت میکنه و سختی های زیادی رو باید تحمل کنه و در این مسیر بیننده رو هم با خودش همراه میکنه تا نتیجه تلاشهای این قهرمان رو ببینه .
    این ویژگی از جذابیتهایی هست که اکثر سریالهای کره ای اون رو دارن و هر بیننده ای از همراهی یک شخصیت که میخواد به هدفی بزرگ دست پیدا کنه لذت میبره

عشقهای مثلثی:
    کمتر سریال کره ای رو میتونید پیدا کنید که توش ماجراهای رُمانتیک و عشقهای مثلثی نباشه! این موضوع یکی از جذابیتهایی هست که هیچ وقت هم تکراری نمیشه و همواره تعداد زیادی از مردم هستند که اینگونه داستانها رو دنبال میکنند تا ببینن آخرش چی میشه و کی به کی میرسه ؟!
    نوع روایت داستان و شیوه ای که به مرور جلو میره خیلی جالب و دل نشین هست و مثل سریالهای آمریکایی نیست که تو همون دیدار اول . . . !

رنگ و لعاب چشم نواز: اکثر سریالهای کره ای چه تاریخی و چه مدرن در فضاهای پر از رنگهای شاد اتفاق میوفته و از رنگ خونه و قصر و انواع لوکیشنها تا لباسها و ... همگی از رنگها و شکلهای شاد ترکیب شده که خودش باعث جذابیت این سریالها میشه و حس خوبی به بیننده القا میکنه.
    و سایر ویژگیها که دیگه خودتون ببینید ...

و اما معرفی چند سریال معروف و پرطرفدار در ژانرهای مختلف:

اکشن/ابر قهرمانانه :
    اگر به سریالهای اکشن علاقه دارید که در اون یک شخصیت قدرتمند حضور داشته باشه که با ظلم و بی عدالتی مبارزه کنه، این سریالها رو میتونید ببینید:

ایلجیما
    iljimae
    ماسک عروسک
    Bridal Mask
    مردی به نام خدا
    A Man Called God
    شکارچی شهر
    City Hunter

اکشن/پلیسی/جنایی : در صورت علاقه به سریالهای پلیسی، جنایی و اطلاعاتی سریالهای زیر رو پیشنهاد میکنم:

شیطان
    The Devil
    گروه ویژه شماره 10
    S.A.T Ten
    سه روز
    Three Days
    آیریس
    IRIS
    آتنا
    Athena
    شهر بی رحم
    Cruel City

درام/هیجان انگیز : این سریالها ماجراها و اتفاقات جالب زیادی رو در کنار هم روایت میکنند و ژانرهای مختلفی رو در بر میگیرند و دیدنشون میتونه برای همه جذاب باشه :

لابیست
    Lobbyist

شکارچیان برده
    Slave Hunters
    تازا
    Tazza
    چلچله خورشید
    Swallow The Sun

کمدی/عاشقانه : اگر به دنبال سریالهای کمدی که داستانهای عاشقانه هم داشته باشه هستید , این سریالها رو از دست ندید :

پسران برتر از گل
    Boys Over Flowers

تو زیبایی
    You’re Beautiful

کافه پرنس
    Coffee Prince

به زیبایی تو
    To The Beautiful You

سليقه شخصي
    Personal Taste

تویی که از ستاره ها اومدی
    Came From The Stars

درام/عاشقانه : سریالهایی که صرفا موضوعات درام و عاشقانه دارن و بعضا غمگین ولی جذاب و تاثیرگذار:

وارثان
    The Heirs
    ملکه برفی
    THE SNOW QUEEN

49 روز
    49Days
    سارقان
    Robbers

دختر من
    My Girl
    داستان غم انگيز عشق
    Sad Love Story

تاریخی/حماسی : سریالهایی که یک شخصیت قهرمان در اونها حضور داره که مشکلات مختلفی رو پشت سر میذاره و به مرور اوج میگیره و در نهایت به امپراطوری یا چیزی شبیه به اون میرسه. معمولا تعداد قسمتهای این سریالها هم زیاده

با محوریت یک شخصیت مرد :

شاه دائه جویونگ
    King Dae Jo Young

امپراطور گیونچوگو
    King Geunchogo

شاه گوانگتو کبیر
    King Gwanggaeto

افسانه جومونگ
    jumong

امپراطور دریا
    Emperor of the Sea
    خدای جنگ
    God of War

با محوریت یک شخصیت زن :

ملکه آهنی
    The Iron Empress

هوانگ جین یی
    Hwang Jin Yi

جواهری در قصر
    jewelry in palace
    ملکه کِی
    Empress Ki

افسانه سودانگ
    Seo Dong Yo

ملکه سوندوک
    Seondeok Queen

نکات مهم و قابل توجه :

1. این تاپیک فقط به سریالهای کره ای اختصاص دارد، ارسال اسپم و بحثهای غیر مرتبط با این تاپیک ممنوع میباشد.
    2. لطفا به نظرات، علایق و سلیقه های دیگران احترام بگذارید و از هر نوع توهین و بحثهای بیهوده جدا خودداری فرمایید.
    3.
    در این تاپیک میتوانید سوالات خود را مطرح کرده و درباره دیدن سریال مشاوره بگیرید و همچنین درباره سریالها بحث کنید.
    4. همه
    کاربران آزاد هستند تا در صورت داشتن اطلاعات کافی به سوالات پرسیده شده پاسخ دهند و به راهنمایی دیگران بپردازند.
    5. بهتر است برای معرفی سریالها اسم آنها را به انگلیسی هم مطرح کنید و در صورت امکان عکس و یا خلاصه داستان هم قرار دهید.
    6. از تمامی دوستانی که سریالهای کره ای دیدند درخواست داریم تا اسم سریالها به همراه توضیح مختصری از جانب خودشان را در این تاپیک مطرح کنند و در صورت تمایل به سریالهایی که تماشا کرده اند از 10 نمره بدهند، همچنین سریالهایی که تماشای اونها رو پیشنهاد میدهند معرفی کنند.

با تشکر

سپاس
    4,109
    از این کاربر 1,297 بار در 166 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ۩ معرفی برترین سریالهای کره ای + بحث و تبادل نظر ۩

منم تازگیا یه سریال کره ای رو شروع کردم به اسم King Gwanggaeto ده قسمتشو فعلا دیدم فقط میتونم بگم عالیه مخصوصا جنگ هاشون(ارتش با ارتش منظورمه)فوقالعادست یعنی با دیدن دو قسمت از این سریال میفهمین من چی میگم فقط حیف که این اینترنت لاکپشتی نمیذاره زود دانلودش کنم فکر کنم یه دو ماهی باید همینطوری دانلودش کنم چون 93 قسمت هستش

3. 18 کاربرِ زیر از Zombieland بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,350
    از این کاربر 1,942 بار در 288 پست سپاس گزاری شده

ببخشید سریال Lobbyist رو از کجا میتونم دانلود کنم؟
    سایتی هست که لینک مجانی داشته باشه و سریالایی که بالا اسم برده شده روداشته باشه؟

5. 15 کاربرِ زیر از samansh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,168
    از این کاربر 2,394 بار در 223 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط samansh نمایش پست ها
    ببخشید سریال Lobbyist رو از کجا میتونم دانلود کنم؟
    سایتی هست که لینک مجانی داشته باشه و سریالایی که بالا اسم برده شده روداشته باشه؟
    http://20korean.mihanblog.com
    http://www.asiandrama.in

تو این سایت هم سریال Lobbyist هست : http://amk1.blogfa.com/post/381
    وقتے قهرمان جهان شدم
    آنگاه فهمیدم که باید بیشتر خم شوم
    تا مدال قهرمانے را به گردنم بیاویزند . . .
    (جهان پهلوان غلامرضا تختی)

7. 21 کاربرِ زیر از kaka07 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط 2012 نمایش پست ها
    به نظرم سریال های حماسی/تاریخی شون خیلی خوش ساخته.
    نقل قول نوشته اصلی توسط berserk نمایش پست ها
    پ.ن:همون به سینماش بچسپیم بهتره!
    من هم برای اولین بار یکی دوتا سریال کره‌ایی دانلود کردم و یه چند قسمتی رفتم جلو. این اولین تجربه‌م بود. به همین خاطر زیاد یا اصلا دقیق نیست. ولی نهایت نتیجه‌ایی که می‌تونم بگیرم اینکه از بین این چندتا سریالی که دیدم با تم‌های متنوع "تاریخی - حماسی" رو در رتبه‌ي اول قرار میدم چون واقعا خوش‌ساختن یعنی انگار به یه مهارتی رسیدن که مثل برق و باد می‌تونن داستان‌های تکراری ولی جذاب توی این فضا درست کنن. بعد از این ترجیح میدم فقط برم سراغ سریال‌های "درام و عاشقانه" (نه کمدی!) که کلا (این یه حکم کلی که رو دست نداره میشه مورد به مورد مقایسه کرد) فیلم و سریال‌های شرقی (حتی سریال‌های خودمون یا ترکیه‌ایی یا ژاپنی) توی این قسمت بی‌رقیب‌ن. یعنی امکان نداره یه سریال تمام درام غربی خوش‌ساخت پیدا کنید اکثرا با دنیای فانتزی یا اکشن و جنایی مخلوط شدن و بیشتر از اینکه "درام" به تنهایی تاثیرگذار باشه اون جنبه‌ی اکشن و جنایی و ... تاثیرگذاره. (حالا این رو میشه بیشتر در موردش حرف زد).

اما در مورد باقی گزینه‌ها بخصوص سریال‌های اکشن و جنایی و محیط شهری به گمانم "سینمای" کره اینقدر توی این بخش "شاهکار" یا "نزدیک به شاهکار" پس انداخته. که سخته (شخصا) با این سریال‌ها ارتباط برقرار کنم چون نمونه یا نمونه‌های بهتر و مطرح‌تر رو قبلا تجربه کردم چه توی سینمای خود کره چه توی سریال‌های آمریکایی و انگلیسی.

سپاس
    1,870
    از این کاربر 1,378 بار در 224 پست سپاس گزاری شده

من از لیست سریال ها این سریال ها دیده بودم اگه چیز دیگه ای هم دیده باشم یاد نیست
    شکارچی شهر
    ایلجیما
    پسران برتر از گل
    تو زیبایی
    سليقه شخصي
    وارثان
    ملکه برفی
    49 روز
    دختر من
    داستان غم انگيز عشق
    افسانه جومونگ
    امپراطور دریا

10. 21 کاربرِ زیر از Dark Angel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

اخیراً دوتا سریال از کره دیدم؛ یکی بد ، یکی خوب .

It's Okay , That's Love : توقع همچین سریالِ تقریبا خوش ساختی رو از کره نداشتم، واقعا سریال خوبی بود. یه سریال روانکاوی با رنگ پردازی فوق العاده ! از دیدینش لذت بردم و به همه پیشنهاد میدم .
    8/10؛ یه هشتِ خوب !

the slave hunters : یک سریال واقعا ضعیف ! اصلا اون چیزی نبود که انتظارشو داشتم، واقعا ناامید شدم .
    3/10 میدم بهش فقط بخاطر نقش اول سریال چون واقعا بازی ـه عالی ای رو از خودش بجا گذاشت !

12. 20 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,109
    از این کاربر 1,297 بار در 166 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط berserk نمایش پست ها
    the slave hunters : یک سریال واقعا ضعیف ! اصلا اون چیزی نبود که انتظارشو داشتم، واقعا ناامید شدم .
    3/10 میدم بهش فقط بخاطر نقش اول سریال چون واقعا بازی ـه عالی ای رو از خودش بجا گذاشت
    راستش وقتی این تایپک زده شد من این سریال و دانلود کردم (یک قسمتشو)ولی بعد به دلیل مشکلاتی که اون موقع داشتم ادامه ندادم بعد کلا یادم رفت ولی از هفته پیش تا حالا همشو دیدم و فقط خواستم اینو بگم تاثیری که این سریال روم گزاشت برکینگ بد نزاشته بود همه چیزش عالی بود من نمیدونم دلیل شما برای ضعیف بودن سریال چی بود
    نمره من به سریال :دیگه مشخصه

14. 14 کاربرِ زیر از Zombieland بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    15
    از این کاربر 206 بار در 19 پست سپاس گزاری شده

راستش من تقریبا کل عمرمو صرف دیدن سریال کره ای کردم و هر ماه یه سریال جدید میخرم و بهتون چن تا سریال توصیه میکنم که ببینید !!

اولیش که سیتی هانتر | شکارچی شهر که با بازی لی مین هو و پارک مین یانگ هس !

یکی از بهترین سریال های کره ای هس !

سریال بعدی The Heirs | وارثان که باز هم با بازی لی مین هو و همچنین پارک شین هی

و بعدی دکتر غریبه | Doctor Stranger با بازی لی جونگ سوک

و بعدی سریال همگی محاصره شدید | You Are All Surrounded با بازی لی سونگ گی و گو آرا

و بعدی سریال شجره نامه خانواده گو | Gu Family Book با بازی لی سونگ گی و سوزی

و آخرین که جدیدترین سریال و بهترینه پینوکیو | Pinocchio با بازی لی جونگ سوک و پارک شین هی

حتما حتما اینارو ببینین !!

16. 23 کاربرِ زیر از Eℓηαz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    28
    از این کاربر 6 بار در 1 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima-b021 نمایش پست ها
    آخی بالاخره یه چیزایی از این جدول یاد گرفتم! سه ساعت دارم روش کار می کنم. پست بالا هم ویرایش کردم.
    خب بریم سر وقت نظرات شخصیم راجع به سریال های کره ای که دیدم.
    Cruel City محبوب ترین سریال کره ای من شهر بی رحمِ، به هیچ وجه این سریال و از دست ندین! به این فکر نکنید که اَه سریال کره ای زیغی و دخترونه و دخترپسند و از این حرفا! هیچم اینطوری نیست. درسته که کره ای ها مثل ایرونی ها خیلی احساساتی هستن و کم پیش میاد توی سریال هاشون از عنصر عشق استفاده نکنن (که خدایی نمیشه نادیده ش گرفت حتی مثلا توی ژانر دلهره آور و وحشت و اینا ندیدید دو نفر همدیگه رو دوست داشته باشن و اون بین یکمم به عشق اینا پرداخت بشه، بالاخره میشه عاشقانه هم باشه، اصلا مگه زندگی بدون عشق توی هر چیزی میشه!)، اما با این حال صنعت سریال سازیشون هم مثل سینماشون پیشرفت زیادی داشته. توی ژانر اکشن شاید به خیلیا نرسن اما واقعا بعضی کاراشون تمیز و جذابِ!
    درسته که من از همه ی کشورها هم فیلم سینمایی می بینم هم سریال هم انیمه و هم انیمیشن و هم انیمیشن های سریالی و... اما وقتم و پای چیزی که دوست ندارم نمی ذارم. وقتی بدم بیاد بی خیالش می شم.
    این سریال حال و هوای سریال های امریکایی و داره. برادرم که از سریال کره ای متنفره وقتی این و به زور بهش دادم یکی دو قسمتش و ببینه، بعد از اون خودش اومد پیشم و ازم خواست کل سریال و بهش بدم! دو روزه کلش و دید!
    خودش می گفت اکشن سریال و با وجود اینکه یکم تخیلی می زنه اما واقعا قشنگ درآوردن! از این نظر براش تخیلی بود که یه نفر می تونست یه ایل آدم و بزنه لت و پار کنه که خب همچین غیر ممکن هم نیست!
    به نظر خودم شخصیت پردازی و فضاسازی و بازی بازیگرا و کارگردانی و نویسندگی و موسیقی متن و تیتراژ و خلاصه همه چی توی این سریال خوبه! من نمیگم محشره، عالیه، یا از این بهتر نمیشه، فقط دارم میگم خوبه، ولی خداییش دیالوگ های فوق العاده ای داره و یه پایان شدید غیر قابل پیشبینی و جالب! حالا شاید برای بعضی ها غیر قابل پیشبینی نباشه چون من خودم تونسته بودم حدس بزنم اما بازم برام جذاب بود! اینطوری هم نیست که این سریال اصلا ضعف و نقطه ضعف نداشته باشه. اما جدا سریال خوش ساختیه! وقتی می بینیش نمی تونی دوستش نداشته باشی. به نظر شخصی من درصد خیلی کمی از افرادی که ببیننش ازش بدشون میاد یا نسبت بهش بی تفاوت میشن یا ادامه نمیدن!
    البته یادتون باشه وقتی تا آخرش دیدید اون قسمت حذف شده از پایان هم دان کنید و ببینید. جزو سکانس های حذف شده هستش. خیلی حیف شد که حذفش کردن چون به نظرم اینطوری باحال تر میشد!
    در کل دیدن این سریال و به هیچ وجه از دست ندید. حداقل یه دو سه قسمتی ببینید اگه خوشتون نیومد ادامه ندید. که البته بعید می دونم خوشتون نیاد! اگه هم قرار باشه کسی خوشش نیاد باید بین دخترایی این اتفاق بیفته که دنبال یه کار عاشقانه ن، نه اکشن!
    این سریال برای شبکه های کابلی کره هست و به خاطر همین سان*سور کمتری داره. چون تی وی کره جنوبي هم مثل تي وي ايران يک سري محدوديت هايي در زمينه ي خشونت و رابطه ي جن*سي (که خب براي ايران اصلا همچين چيزي نيست ) داره.
    اما شبکه هاي کابليشون خيلي کمتر اين قوانين و رعايت ميکنن. مثلا تو اين سريال شما کم و بيش خشونت و مي بينيد و البته سکانس هاي تختخوابي و غيره!
    تو فيلماي سينماييشون که ديگه خيلي خيلي خيلي کم از اين محدوديت ها دارن!
    یه چیزی قمه و چاقو هم تو سریالاشون سان*سور میکنن نمی دونم چرا... آخه طرف با همون چاقو می زنه طرف مقابلش و سوراخ سوراخ می کنه و کُلی خون ازش فواره می زنه، آخرشم فقط یه چاقو شطرنجی شده (!!!)

سلام عزیزم از کجا می تونم این سکانس رو دانلود کنم؟ممنون

18. 6 کاربرِ زیر از waterlily بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everyday is a holyday!
    سپاس
    3,538
    از این کاربر 7,311 بار در 1,129 پست سپاس گزاری شده

اومدم تو این تاپیک فقط بگم "نه مرسی" و برم
    Can’t even remember to forget you

20. 10 کاربرِ زیر از slimshady بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 22 اولیناولین 1234513 ... آخرینآخرین