برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 12 از 22 اولیناولین ... 21011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 از مجموع 216
    سپاس
    432
    از این کاربر 2,604 بار در 236 پست سپاس گزاری شده

arrow2 ۩ معرفی برترین سریالهای کره ای + بحث و تبادل نظر ۩

با سلام خدمت دوستان عزیز
    همونطور که میدونید سریالهای کره ای طرفداران زیادی در دنیا و همینطور ایران دارن اما بعضیها هم شناخت چندانی از این سریالها ندارن در حالی که بعضی از سریالهای کره ای از خیلی از سریالهای آمریکایی بهتر و قشنگتر هستن. در این تاپیک سعی میشه تا تعدادی از بهترین سریالها در ژانرهای مختلف معرفی بشه تا اگه کسی خواست ببینه شناخت مناسبی داشته باشه.
    به طور کلی سریالهای کره ای دارای ویژگیهایی هستند که باعث شده در سطح جهان طرفداران زیادی داشته باشند از جمله :

داستانهای قهرمان محور: فرق نمیکنه قهرمان یه جنگجو مثل جومونگ باشه یا یه آدم سرسخت و پُر تلاش مثل یانگوم! به هر حال یک قهرمان هست که به دنبال یه هدف حرکت میکنه و سختی های زیادی رو باید تحمل کنه و در این مسیر بیننده رو هم با خودش همراه میکنه تا نتیجه تلاشهای این قهرمان رو ببینه .
    این ویژگی از جذابیتهایی هست که اکثر سریالهای کره ای اون رو دارن و هر بیننده ای از همراهی یک شخصیت که میخواد به هدفی بزرگ دست پیدا کنه لذت میبره

عشقهای مثلثی:
    کمتر سریال کره ای رو میتونید پیدا کنید که توش ماجراهای رُمانتیک و عشقهای مثلثی نباشه! این موضوع یکی از جذابیتهایی هست که هیچ وقت هم تکراری نمیشه و همواره تعداد زیادی از مردم هستند که اینگونه داستانها رو دنبال میکنند تا ببینن آخرش چی میشه و کی به کی میرسه ؟!
    نوع روایت داستان و شیوه ای که به مرور جلو میره خیلی جالب و دل نشین هست و مثل سریالهای آمریکایی نیست که تو همون دیدار اول . . . !

رنگ و لعاب چشم نواز: اکثر سریالهای کره ای چه تاریخی و چه مدرن در فضاهای پر از رنگهای شاد اتفاق میوفته و از رنگ خونه و قصر و انواع لوکیشنها تا لباسها و ... همگی از رنگها و شکلهای شاد ترکیب شده که خودش باعث جذابیت این سریالها میشه و حس خوبی به بیننده القا میکنه.
    و سایر ویژگیها که دیگه خودتون ببینید ...

و اما معرفی چند سریال معروف و پرطرفدار در ژانرهای مختلف:

اکشن/ابر قهرمانانه :
    اگر به سریالهای اکشن علاقه دارید که در اون یک شخصیت قدرتمند حضور داشته باشه که با ظلم و بی عدالتی مبارزه کنه، این سریالها رو میتونید ببینید:

ایلجیما
    iljimae
    ماسک عروسک
    Bridal Mask
    مردی به نام خدا
    A Man Called God
    شکارچی شهر
    City Hunter

اکشن/پلیسی/جنایی : در صورت علاقه به سریالهای پلیسی، جنایی و اطلاعاتی سریالهای زیر رو پیشنهاد میکنم:

شیطان
    The Devil
    گروه ویژه شماره 10
    S.A.T Ten
    سه روز
    Three Days
    آیریس
    IRIS
    آتنا
    Athena
    شهر بی رحم
    Cruel City

درام/هیجان انگیز : این سریالها ماجراها و اتفاقات جالب زیادی رو در کنار هم روایت میکنند و ژانرهای مختلفی رو در بر میگیرند و دیدنشون میتونه برای همه جذاب باشه :

لابیست
    Lobbyist

شکارچیان برده
    Slave Hunters
    تازا
    Tazza
    چلچله خورشید
    Swallow The Sun

کمدی/عاشقانه : اگر به دنبال سریالهای کمدی که داستانهای عاشقانه هم داشته باشه هستید , این سریالها رو از دست ندید :

پسران برتر از گل
    Boys Over Flowers

تو زیبایی
    You’re Beautiful

کافه پرنس
    Coffee Prince

به زیبایی تو
    To The Beautiful You

سليقه شخصي
    Personal Taste

تویی که از ستاره ها اومدی
    Came From The Stars

درام/عاشقانه : سریالهایی که صرفا موضوعات درام و عاشقانه دارن و بعضا غمگین ولی جذاب و تاثیرگذار:

وارثان
    The Heirs
    ملکه برفی
    THE SNOW QUEEN

49 روز
    49Days
    سارقان
    Robbers

دختر من
    My Girl
    داستان غم انگيز عشق
    Sad Love Story

تاریخی/حماسی : سریالهایی که یک شخصیت قهرمان در اونها حضور داره که مشکلات مختلفی رو پشت سر میذاره و به مرور اوج میگیره و در نهایت به امپراطوری یا چیزی شبیه به اون میرسه. معمولا تعداد قسمتهای این سریالها هم زیاده

با محوریت یک شخصیت مرد :

شاه دائه جویونگ
    King Dae Jo Young

امپراطور گیونچوگو
    King Geunchogo

شاه گوانگتو کبیر
    King Gwanggaeto

افسانه جومونگ
    jumong

امپراطور دریا
    Emperor of the Sea
    خدای جنگ
    God of War

با محوریت یک شخصیت زن :

ملکه آهنی
    The Iron Empress

هوانگ جین یی
    Hwang Jin Yi

جواهری در قصر
    jewelry in palace
    ملکه کِی
    Empress Ki

افسانه سودانگ
    Seo Dong Yo

ملکه سوندوک
    Seondeok Queen

نکات مهم و قابل توجه :

1. این تاپیک فقط به سریالهای کره ای اختصاص دارد، ارسال اسپم و بحثهای غیر مرتبط با این تاپیک ممنوع میباشد.
    2. لطفا به نظرات، علایق و سلیقه های دیگران احترام بگذارید و از هر نوع توهین و بحثهای بیهوده جدا خودداری فرمایید.
    3.
    در این تاپیک میتوانید سوالات خود را مطرح کرده و درباره دیدن سریال مشاوره بگیرید و همچنین درباره سریالها بحث کنید.
    4. همه
    کاربران آزاد هستند تا در صورت داشتن اطلاعات کافی به سوالات پرسیده شده پاسخ دهند و به راهنمایی دیگران بپردازند.
    5. بهتر است برای معرفی سریالها اسم آنها را به انگلیسی هم مطرح کنید و در صورت امکان عکس و یا خلاصه داستان هم قرار دهید.
    6. از تمامی دوستانی که سریالهای کره ای دیدند درخواست داریم تا اسم سریالها به همراه توضیح مختصری از جانب خودشان را در این تاپیک مطرح کنند و در صورت تمایل به سریالهایی که تماشا کرده اند از 10 نمره بدهند، همچنین سریالهایی که تماشای اونها رو پیشنهاد میدهند معرفی کنند.

با تشکر

سپاس
    1,484
    از این کاربر 351 بار در 50 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ۩ معرفی برترین سریالهای کره ای + بحث و تبادل نظر ۩

نقل قول نوشته اصلی توسط KimiZ نمایش پست ها
    من این سریال غریبه رو شروع کردم و واقعا دارم لذت میبرم.

فقط چرا انقدر اینا خشونت رو مخفی میکنن ؟
    این یه قانونه تو کره که تو تلویزیون حق نشون دادن خشونت و خون و خونریزی زیاد رو ندارن.اگه دقت کنی تو سریالهای کره ای بیشتر دعواهاشون با چوب و مشت و لگد هست و از اسلحه و چاقو به ندرت استفاده میکنن.

---------------
    چو سئونگ وو بازیگر نقش هوانگ شی موک عالی بازی میکنه عالی.ایشون یکی از حرفه ای ها و با سابقه های کره هستند.در جوانی هم بخاطر فیلم سینمایی ماراتن جایزه بهترین بازیگر کره رو گرفتن.
    این سریال فصل دومش هم اوایل سال 2020 میخواد پخش بشه.

3. 10 کاربرِ زیر از FARZAD-P بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    352
    از این کاربر 1,098 بار در 133 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط FARZAD-P نمایش پست ها
    این یه قانونه تو کره که تو تلویزیون حق نشون دادن خشونت و خون و خونریزی زیاد رو ندارن.اگه دقت کنی تو سریالهای کره ای بیشتر دعواهاشون با چوب و مشت و لگد هست و از اسلحه و چاقو به ندرت استفاده میکنن.

---------------
    چو سئونگ وو بازیگر نقش هوانگ شی موک عالی بازی میکنه عالی.ایشون یکی از حرفه ای ها و با سابقه های کره هستند.در جوانی هم بخاطر فیلم سینمایی ماراتن جایزه بهترین بازیگر کره رو گرفتن.
    این سریال فصل دومش هم اوایل سال 2020 میخواد پخش بشه.
    حتما فصل دومش رو هم تماشا میکنم
    بسیار از این آقای چو سئونگ و بازیش خوشم اومده و بیان درستی که داره . بعضی بازیگران کره ای اصلا بیان و سلیس صحبت کردن رو ندارن . به جز معدود بازیگرانی که از تئاتر اومدن .

یه چیز دیگه که من رو جذب کرده موسیقی متن خوب سریاله و اینکه اون زرق و برق افراطی سریال های مرسوم کره ای رو نداره .

5. 8 کاربرِ زیر از KimiaM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,484

حتما فصل دومش رو هم تماشا میکنم
    بسیار از این آقای چو سئونگ و بازیش خوشم اومده و بیان درستی که داره . بعضی بازیگران کره ای اصلا بیان و سلیس صحبت کردن رو ندارن . به جز معدود بازیگرانی که از تئاتر اومدن .

یه چیز دیگه که من رو جذب کرده موسیقی متن خوب سریاله و اینکه اون زرق و برق افراطی سریال های مرسوم کره ای رو نداره .
    بله همونطور که فرمودید موسیقی این سریال فوق العادست.بنده نسخه وب دی ال این سریال رو دارم که از نتفلیکس هست.تو این نسخه تیتراژ ابتدایی هم هست که بازیگرا رو معرفی میکنه به همراه موسیقی بی نظیرش.

7. 9 کاربرِ زیر از FARZAD-P بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    381
    از این کاربر 1,502 بار در 178 پست سپاس گزاری شده

سلام
    از این سریال stranger 2017 و signal 2016
    تعریف کردید . ولی متاسفانه کیفیت خوبی ازش نیست به جز 720 hdtv که کیفیت نداره
    بلوری و وب دل ندارن

9. 8 کاربرِ زیر از hgot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,484

نقل قول نوشته اصلی توسط hgot نمایش پست ها
    سلام
    از این سریال stranger 2017 و signal 2016
    تعریف کردید . ولی متاسفانه کیفیت خوبی ازش نیست به جز 720 hdtv که کیفیت نداره
    بلوری و وب دل ندارن
    با سلام

سریال stranger بهترین کیفیتی که ازش هست این نسخه ست:

Stranger (Secret Forest) S01 1080p NF WEB-DL DDP2.0 x264-Ao - 35.90G

سریال Signal هم دو نسخه بلوری ازش موجوده:

Signal 2016 Complete BluRay 1080p DTS x264-CHD - 85.45G

Signal 2016 1080p BluRay x265 AAC-Silence - 23.62G

در مورد سریال سیگنال بنده از هر دو نسخه یک قسمت رو دانلود کردم و و چند تا شات برابر گرفتم و به یکی از دوستان که تو زمینه انکود فیلم و سریال هستن نشون دادم و ایشون گفتم که خیلی خیلی بهم نزدیکن و هر دو عالین.من هم نسخه x265 رو دانلود و آرشیو کردم.

11. 10 کاربرِ زیر از FARZAD-P بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    352

دوستان من همین الان به رسم سال کنکورم که درس نمی خوندم و صبح ها سریال می دیدم . سریال stranger رو تموم کردم و باید بگم نمره من به این سریال ۱۰ هست .
    من برام موسیقی متن خیلی اهمیت داره و این سریال منو راضی کرد .
    داستان پرکشش و دقیق ویژگی اصلی این سریاله که من خودم گاهی با اینهمه جزئیات که در دیالوگ ها ارائه میشدم گیج میشدم .
    این سریال هیچ دیالوگ اضافه ای و آب بندی نداره .
    رابطه شخصیت ها بسیار خوب در اومده و چون داستان در مملکت ما هم بارها و بارها اتفاق افتاده تماشاگر زودتر به قضیه پی میبره .
    من خیلی طول کشید تا تونستم تشخیص بدم قاتل کیه و تمام حدس هام هم غلط بودن .
    واقعا به بازیگر نقش دادستان هانگ شی موک تبریک میگم . آقا شما باید سیمرغ رو به خونه ببری . خستگی و فشار روی یک شخص رو در چند قسمت آخر بهترین شکل نشون داد .
    همه ما توی زندگی به یک دوست مثل ستوان هان احتیاج داریم . که فقط بگیم من نکشتم و اون با اعتماد زیاد قبول کنه .

فصل دوم رو هم دنبال خواهم کرد و تجربه ثابت کرده کره ای ها هم مثل ما ایرانیا توی فصل بعدی ساختن ، گند میزنن .

اما خب چه کنم ؟! دوست دارم .

13. 9 کاربرِ زیر از KimiaM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,484

دوستان من همین الان به رسم سال کنکورم که درس نمی خوندم و صبح ها سریال می دیدم . سریال stranger رو تموم کردم و باید بگم نمره من به این سریال ۱۰ هست .
    من برام موسیقی متن خیلی اهمیت داره و این سریال منو راضی کرد .
    داستان پرکشش و دقیق ویژگی اصلی این سریاله که من خودم گاهی با اینهمه جزئیات که در دیالوگ ها ارائه میشدم گیج میشدم .
    این سریال هیچ دیالوگ اضافه ای و آب بندی نداره .
    رابطه شخصیت ها بسیار خوب در اومده و چون داستان در مملکت ما هم بارها و بارها اتفاق افتاده تماشاگر زودتر به قضیه پی میبره .
    من خیلی طول کشید تا تونستم تشخیص بدم قاتل کیه و تمام حدس هام هم غلط بودن .
    واقعا به بازیگر نقش دادستان هانگ شی موک تبریک میگم . آقا شما باید سیمرغ رو به خونه ببری . خستگی و فشار روی یک شخص رو در چند قسمت آخر بهترین شکل نشون داد .
    همه ما توی زندگی به یک دوست مثل ستوان هان احتیاج داریم . که فقط بگیم من نکشتم و اون با اعتماد زیاد قبول کنه .

فصل دوم رو هم دنبال خواهم کرد و تجربه ثابت کرده کره ای ها هم مثل ما ایرانیا توی فصل بعدی ساختن ، گند میزنن .

اما خب چه کنم ؟! دوست دارم .
    سلام دوست خوبم.توی سایت مای دراما لیست منم به این سریال نمره 10 دادم.ای کاش نمره بالاتری بود تا بتونم بهش بدم.

در مورد دیالوگها بنده هم مثل شما بیشتر وقتا گیج میشدم و باید میزدم عقب تا متوجه منظورشون بشم.به دونا هم که نقش ستوان هان رو ایفا کردن یکی از با تجربه ها و حرفه ای های کره هستن.اونجا باهاش حال کردم که به هوانگ شی موک گفت به من هم اعتماد نداری که خوب نگاهش کرد گفت به تو یکی فقط اعتماد دارم.

در مورد فصل دومش خدمتتون عرض کنم متاسفانه کارگردان فصل اول برای این فصل نیستش اما بقیه تیم همونا هستن.
    نکته ای در مورد این کارگردان خدمتت بگم:
    دیشب بعد دوسال یه سریال جنایی فوق العاده از شبکه OCN دیدم.سریال WATCHER(ناظر).خیلی حال کردم باهاش.کارگردان این سریال آقای آن گیل هو هستن که همین Stranger رو کارگردانی کردن.نقش اول سریال ناظر هم از اون باتجربه های کره هستن.همه بازیگرا خصوصا نقشای اصلی تو این سریال عالی بودن.
    واقعا این کارگردان نابغه ست.

15. 5 کاربرِ زیر از FARZAD-P بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    352

نکته ای در مورد این کارگردان خدمتت بگم:
    دیشب بعد دوسال یه سریال جنایی فوق العاده از شبکه OCN دیدم.سریال WATCHER(ناظر).خیلی حال کردم باهاش.کارگردان این سریال آقای آن گیل هو هستن که همین Stranger رو کارگردانی کردن.نقش اول سریال ناظر هم از اون باتجربه های کره هستن.همه بازیگرا خصوصا نقشای اصلی تو این سریال عالی بودن.
    واقعا این کارگردان نابغه ست.

من زمانی کنکوری بودم و در عهد جاهلیت سپری میکردم ، از این سریال ننر هاشون که کی پاپ ایدل ها بازیگرش بودن رو دوست داشتم .خدایا شکرت که بزرگ شدم .

لطفا چندتا سریال کم قسمت جنایی - معمایی یا درام بهم معرفی کنید که کارگردان خوب و بازیگران کارکشته داشته باشه .

چقدر شوک مرگ دادستان یونگ اون سو برام سخت بود . کلی اشک ریختم براش .

17. 5 کاربرِ زیر از KimiaM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,484

من زمانی کنکوری بودم و در عهد جاهلیت سپری میکردم ، از این سریال ننر هاشون که کی پاپ ایدل ها بازیگرش بودن رو دوست داشتم .خدایا شکرت که بزرگ شدم .

لطفا چندتا سریال کم قسمت جنایی - معمایی یا درام بهم معرفی کنید که کارگردان خوب و بازیگران کارکشته داشته باشه .

چقدر شوک مرگ دادستان یونگ اون سو برام سخت بود . کلی اشک ریختم براش .
    سلام
    آره منم خیلی خیلی ناراحت شدم که یونگ اون سو رو کشتن.دلم میخواست میموند تو سریال تا آخر.

در مورد سریالهایی که فرمودید هستند گزینه هایی که الان خدمتتون عرض میکنم:

Signal
    Mother
    Confession
    My Mister
    Children of Nobody
    Just Between Lovers
    WATCHER

من به این سریالا عنوان خوش ساخت و استاندارد رو میدم.واقعا همه چیز درست و قشنگ چیده شده و موقع دیدن لذت میبری از بازی خوب و عالی بازیگرا.انگار داری تو واقعیت حوادث سریال رو میبینی.چهارتای اول محصول شبکه tVN هستن.

Voice

این سریال هم من بهش 10 دادم.خیلی خیلی لذت بردم.بازی همه عالی بود خصوصا جانگ هیوک که خیلی ازش خوشم میاد و نقش اول زن.موضوعش تازگی داشت تو سریالای کره ای.البته بنظر من قسمتای دوم و سومش هیچ وقت به پای اولی نرسیدن.جانگ هیوک هم فقط تو قسمت اولش بود.محصول OCN هست.

Avengers Social Club
    Prison Playbook

این دوتا سریال هم جزو استاندارهای شبکه tVN هستن.خیلی لذت بردم از دیدنشون.دومی علاوه بر جدی بودن طنزای خیلی خیلی باحالی داره و اصلا" آبکی نیست.تنها مسئله در مورد این سریال طولانی بودن قسمتاشه.کمترین زمان قسمتاش فک کنم 1 ساعت و 25 دقیقست.یعنی میشه گفت هر قسمت یه فیلم سینماییه.

Defendant
    Eulachacha Waikiki
    God's Gift: 14 Days

این سه تا سریال هم عالی بودن.اولی از آهنگ سریال خیلی خوشم اومد.داستانش هم عالی بود.دومی رو که دیدم برای اولین بار تو عمرم بود که سر یه سریال کلی خندیدم.هر قسمت رو که میدیدم از خنده روده بر میشدم.
    سریال سوم هم موضوع خیلی جالبی داره.نقش اول مردش آقای چو سئونگ وو در Stranger هستن و نقش اول زنش هم لی بو یونگ نقش اول سریال مادر.

19. 9 کاربرِ زیر از FARZAD-P بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

سلام
    آره منم خیلی خیلی ناراحت شدم که یونگ اون سو رو کشتن.دلم میخواست میموند تو سریال تا آخر.

در مورد سریالهایی که فرمودید هستند گزینه هایی که الان خدمتتون عرض میکنم:

Signal
    Mother
    Confession
    My Mister
    Children of Nobody
    Just Between Lovers
    WATCHER

من به این سریالا عنوان خوش ساخت و استاندارد رو میدم.واقعا همه چیز درست و قشنگ چیده شده و موقع دیدن لذت میبری از بازی خوب و عالی بازیگرا.انگار داری تو واقعیت حوادث سریال رو میبینی.چهارتای اول محصول شبکه tVN هستن.

Voice

این سریال هم من بهش 10 دادم.خیلی خیلی لذت بردم.بازی همه عالی بود خصوصا جانگ هیوک که خیلی ازش خوشم میاد و نقش اول زن.موضوعش تازگی داشت تو سریالای کره ای.البته بنظر من قسمتای دوم و سومش هیچ وقت به پای اولی نرسیدن.جانگ هیوک هم فقط تو قسمت اولش بود.محصول OCN هست.

Avengers Social Club
    Prison Playbook

این دوتا سریال هم جزو استاندارهای شبکه tVN هستن.خیلی لذت بردم از دیدنشون.دومی علاوه بر جدی بودن طنزای خیلی خیلی باحالی داره و اصلا" آبکی نیست.تنها مسئله در مورد این سریال طولانی بودن قسمتاشه.کمترین زمان قسمتاش فک کنم 1 ساعت و 25 دقیقست.یعنی میشه گفت هر قسمت یه فیلم سینماییه.

Defendant
    Eulachacha Waikiki
    God's Gift: 14 Days

این سه تا سریال هم عالی بودن.اولی از آهنگ سریال خیلی خوشم اومد.داستانش هم عالی بود.دومی رو که دیدم برای اولین بار تو عمرم بود که سر یه سریال کلی خندیدم.هر قسمت رو که میدیدم از خنده روده بر میشدم.
    سریال سوم هم موضوع خیلی جالبی داره.نقش اول مردش آقای چو سئونگ وو در Stranger هستن و نقش اول زنش هم لی بو یونگ نقش اول سریال مادر.

تو بحث سینما و فیلم سینمایی واقعا کارای کره ای رو خیلی قبول دارم .Oldboy
    The Handmaiden
    Train to Busan
    I Saw the Devil
    Memories of Murder
    Parasite
    The Witch
    اما به خاطر سریالهایی مثل جومنگ و امپراتور دریا و بادها و نمیدونم چیو چی! و این که ایران پخششون کرده اصلا رغبتی بهشون ندارم چون احساس میکنم کل سریالهای کره ای یه چنین کلیتی دارن مخصوصا (جنگی - تاریخی)هاشون.
    شما چه سریالهایی رو پیشنهاد میکنید.

.

21. 6 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 12 از 22 اولیناولین ... 21011121314 ... آخرینآخرین