برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 8 اولیناولین ... 45678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 72
    Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

Boardwalk Empire | بحث و گفتگو پیرامون فصل پایانی

در این تاپیک میتونید نظرات خود را درباره ی فصل پنجم و پایانی به اشتراک بذارید.

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,462 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Boardwalk Empire | بحث و گفتگو پیرامون فصل پایانی

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    خیلی جالبه، ماه جولای از مایکل پیت پرسیده بودن که آخر سریال باید چی بشه، برگشته گفته "پسرمن باید ناکی رو به قتل برسونه. پسر من الان 11 سالشه، پس آره، وقتشه ناکی رو به قتل برسونه." که واقعا هم همین جوری شد.
    این یادگاری از قسمت سوم فصل سوم ...

3. 11 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    774
    از این کاربر 874 بار در 89 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط 11212 نمایش پست ها
    ولی یک چیزی که هست نشون نداد که تامی چه جور بزرگ شد جا و مکان ناکی رو از کجا میدونست؟
    اگر قرار بود از قبل نشون بده تامی کجا بوده و پیش کی بزرگ شده،(در کل زودتر مشخص میشد پسره، تامی هستش) پایان سریال کاملا قابل پیش بینی بود. قشنگی پایانش این بود که تا لحظه اخر نمی دونستی اون پسره تامی هستش. حتی اینجا بعد قسمت 7 بر اساس یه تئوری که یکی توی پیج سریال مطرح کرده که طرف ممکنه پسر تامی باشه، هیچکدوم از ما اصلا به این موضوع توجه نکرده بودیم. طبق دیالوگایی که آخر فیلم میگه، مشخص میشه با جیلیان در ارتباط بوده.
    حالا نمیدونم اینم میدونید یا نه، ولی به خاطر داستان و اینکه چه چیز برای داستان سریال بهتره جیمی رو نکشتن، فقط به خاطر اینکه کار کردن باهاش سخت بوده، دیر میومده، دیالوگ هاش رو میخواسته تغییر بده، دیالوگ هاش رو یادش میرفته و.... حیف شد، اگه میموند سریال خیلی فرق میکرد
    واقعا حیف. حداقل به جای کشتنش، زبونشو میبریدن تا آخر سریال لال می موند ولی بازی می کرد)
    نقل قول نوشته اصلی توسط Irag نمایش پست ها
    این یادگاری از قسمت سوم فصل سوم ...
    نکته ریزی بود.
    یکی از سکانس های زیبای قسمت آخر مربوط به همون صحنه ای بود که لوچیانو قصد داره جلسه بزاره و در مورد 10 سال قبل و اون جلسه ای که توش ناکی و کولوسیمو و توریو و روستین بودن صحبت می کنه (قسمت اول سریال) . برید اون سکانس رو ببینید که همین لوچیانو چقدر تغییر کرده. کلاس بازیگریش تو فصل آخر خیلی بالاتر رفته بود. قشنگ تغییر شخصیتش مشخص بود

5. 6 کاربرِ زیر از TOXIN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

از ابتدای ورود تامی من به این فکر میکردم احتمالا کسی که کستینگ رو به عهده داره یه سری گرایشات نا متعارف جنسی به یک سری چهره و میمیک خاص داره، چون خیلی برام شباهت این پسر و جیمی عجیب بود، منتها به خاطر فاصله ای که بین دیدن فصول قبلی و این فصل افتاد، من حتی اصلا به یاد نداشتم که جیمی پسری داشته و دقیقا همراه ناکی با حقیقت مواجه شدم و عجب پایان هوشمندانه ای، این فصل پرده از شخصیت خیلی از کارکترها برداشت من جمله ناکی و کومودور ، چاکی وایت هم که در نهایت دست آورد زندگیش مردن به خاطر بیرون آمدن صفحه ی دختر خواننده بود، به هر حال فصل رضایت بخشی بود، کل سریال یه روند منطقی رو طی میکرد از هیجانات الکی دور بود و این چیزی بود که منو جذبت کرد، سریال، به شدت شروع پایان و میانه منسجم و منطقی ای داشت.
    | سه چیز پایدار نماند

| ملک بی سیاست

| مال بی تجارت

| علم بی بحث

7. 5 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,109
    از این کاربر 1,297 بار در 166 پست سپاس گزاری شده

نمیدونم چرا از پایان سریال خوشم نیومد شاید چون عادت دارم همه چی به خوبی خوشی تموم شه. شاید هدفشون این بوده که یه پیام اخلاقی بدن که اخر عاقبت خلافکارا همینه
    اصلا نمیتونم درک کنم که پسر جیمی چرا باید به سرش بزنه ویهو بیاد انتقام مادربزرگش بگیره نمیدونم شاید به ملاقاتش میرفته که نشون ندادن
    یعنی باید همه شخصیتا یکی یکی برای هیچی میمردن اون از ون الدن که من دو فصل اول خدا خدا میکردم بمیره بعدکه کم کم تو دلم جا واکرد زدن زارت کشتنش اخه اگه میخواستن این طوری بمیره چرا این همه نگهش داشتن
    میکی دویل هم همینطور نمیشد یه جور با برنامه تر کشتش (این اخری زیاد مهم نیست)
    کلا خیلی ساده بدون هیچ پیچیدگی داستانی بود شاید میبایست از تکنیک کارگردان breaking bad (اسمش یادم نیست!)استفاده میکردن منظورم نشون دادن یه چیزی از اینده اول سریال بعد توضیح دادن در موردش و رسیدن به اون نقطه پایانی
    من اگه بخوام این سریال رو به کسی بدم تا ببینه فقط سه تا فصل اول میدم چون فصل چهار چنج از نظر داستانی چیزی واسه گفتن نداشت فقط زرق و برق و بازیگری خوب بازیگرا بود
    به فصل پنجم 7 میدم چون تمام خاطرات خوبمو با این سریال از بین برد

9. 4 کاربرِ زیر از Zombieland بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    774
    از این کاربر 874 بار در 89 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Zombieland نمایش پست ها
    نمیدونم چرا از پایان سریال خوشم نیومد شاید چون عادت دارم همه چی به خوبی خوشی تموم شه. شاید هدفشون این بوده که یه پیام اخلاقی بدن که اخر عاقبت خلافکارا همینه
    اگر از پایان خوش و قابل حدس خوشت میاد بشین سریال ایرانی ببین. من نمی دونم اگر قراره که همه سریال ها به خوبی و خوشی تموم بشه، پس دیگه ارزش دیدن ندارن. در مورد پیام سریال هم باهات مخالفم. شاید حرفت در مورد عاقبت خلافکارا در مورد ناکی صدق کنه (که همین سیر تحول شخصیت ناکی رو بررسی کنی کلی نکات دستت میاد) اما در مورد بقیه خلافکارا چی؟ آیا عاقبت بقیه خلافکارا رو نشون داد؟
    در کل بین سریالایی که دیدم پایان بسیار خوبی داشت.

اصلا نمیتونم درک کنم که پسر جیمی چرا باید به سرش بزنه ویهو بیاد انتقام مادربزرگش بگیره نمیدونم شاید به ملاقاتش میرفته که نشون ندادن
    یعنی باید همه شخصیتا یکی یکی برای هیچی میمردن اون از ون الدن که من دو فصل اول خدا خدا میکردم بمیره بعدکه کم کم تو دلم جا واکرد زدن زارت کشتنش اخه اگه میخواستن این طوری بمیره چرا این همه نگهش داشتن
    جالبه که شما از آخر سریال نتیجه گرفتی که تامی اومده انتقام مادر بزرگش رو گرفته. یعنی شما باباشو کشک حساب کردی؟ در اصل اومد انتقام کشته شدن باباشو بگیره. حالا من نمی دونم شما چطور فکر کردی انتقام مادر بزرگشو گرفته :دی. هر چند مادر بزرگش هم همین سرنوشت رو برای ناکی می خواست.
    من اگه بخوام این سریال رو به کسی بدم تا ببینه فقط سه تا فصل اول میدم چون فصل چهار چنج از نظر داستانی چیزی واسه گفتن نداشت فقط زرق و برق و بازیگری خوب بازیگرا بود
    به شخصه برای خودم بعد فصل دوم و کشته شدن جیمی، سریال افت شدیدی داشت ولی در مورد فصل 5 مخالفم. به نظر من در فصل پنج سریال دوباره زنده شد. البته منکر این نمیشه شد که بخاطر محدودیت قسمت و اینکه می خواستن پرونده سریال رو زود ببندن، سیر تحول سریال خیلی سریع اتفاق افتاد. و البته بازم باید تعجب کنم که گفتید که فصل پنج از نظر داستانی چیزی برای گفتن نداشته. فصل پنج، یکی از مهم ترین قسمت های تاریخ مافیا رو نشون داد. مافیای سازمان یافته آمریکا میشه گفت از همون جلسه لوچیانو و پنج قسمت کردن نیویورک و دادنش به 5 خانواده + شیکاکو و یکی دو شهر دیگه تازه آغاز میشه. تازه خیلی جزئیات دیگه نشون داده نشد از اون برهه.

11. 3 کاربرِ زیر از TOXIN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,109
    از این کاربر 1,297 بار در 166 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط TOXIN نمایش پست ها
    اگر از پایان خوش و قابل حدس خوشت میاد بشین سریال ایرانی ببین. من نمی دونم اگر قراره که همه سریال ها به خوبی و خوشی تموم بشه، پس دیگه ارزش دیدن ندارن. در مورد پیام سریال هم باهات مخالفم. شاید حرفت در مورد عاقبت خلافکارا در مورد ناکی صدق کنه (که همین سیر تحول شخصیت ناکی رو بررسی کنی کلی نکات دستت میاد) اما در مورد بقیه خلافکارا چی؟ آیا عاقبت بقیه خلافکارا رو نشون داد؟
    اقاجان چه خبره من نظرمو گفتم برکینگ بد هم اخرش تلخ تموم شد ولی من دیوونه سریالش شدم (حتی یه مدت دنبال شرت والتر میگشتم)
    البته برای شما دوست عزیز خیلی تلخ تموم نشد از ناکی بدت میومد به خاطر این که جیمی رو کشته بود البته برادرش گولش زد بیچاره تقصیری نداشت ولی در سکانس اخر در مورد جیلیان من تازه ازش بدم اومد ولی بازم دوستش دارم چون مرامش از خیلیای دیگه مثل لوچیانو خائن بیشتربود
    نقل قول نوشته اصلی توسط TOXIN نمایش پست ها
    جالبه که شما از آخر سریال نتیجه گرفتی که تامی اومده انتقام مادر بزرگش رو گرفته. یعنی شما باباشو کشک حساب کردی؟
    کی بهش گفته بود باباشو کی کشته نکنه سریال و دیده بود
    در مورد فصل پنجم من نمیدونم کلا چند تا صحنه ازلوچیانو و مایر(اینا چرا این قدر تو این فصل خفناک بودن) و چند تا از دیونه بازی های ال کاپون نشون داد . بیشترش گذشته ایناک و افسردگی زمان حالش بود در کل چیزی واسه گفتن نداشت
    ولی بازم این سریال دوست دارم چون تنها سریال یا بهترین سریال در مورد مافیا در حال حاضر هستش

13. 4 کاربرِ زیر از Zombieland بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25
    از این کاربر 644 بار در 30 پست سپاس گزاری شده

یه سوال مبتدیانه:

یکی به من بگه خود ناکی ایا یه شخصیت واقعی بوده؟

15. 7 کاربرِ زیر از yaser84 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser84 نمایش پست ها
    یه سوال مبتدیانه:

یکی به من بگه خود ناکی ایا یه شخصیت واقعی بوده؟
    سریال از روی کتاب شخصی به اسم ایناک جانسون ساخته شده که تو آتلانتیک سیتی زندگی میکرده.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Enoch_L._Johnson

17. 6 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25
    از این کاربر 644 بار در 30 پست سپاس گزاری شده

سریال از روی کتاب شخصی به اسم ایناک جانسون ساخته شده که تو آتلانتیک سیتی زندگی میکرده.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Enoch_L._Johnson
    خوب اون کتاب بر اساس واقعیته؟

یعنی ناکی و جلیان و جیمی بخش درامش بوده یا واقعا ناکی هم مثل آل کاپون و ... واقعی بوده؟

19. 5 کاربرِ زیر از yaser84 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser84 نمایش پست ها
    خوب اون کتاب بر اساس واقعیته؟

یعنی ناکی و جلیان و جیمی بخش درامش بوده یا واقعا ناکی هم مثل آل کاپون و ... واقعی بوده؟
    شخصیتش الهام گرفته شده از ناکی جانسون بوده، ظاهرا کل داستان هم از روی یکی از فصل های کتاب الهام گرفته شده. شخصیت های جیمی و ایلای و جیلیان و... هم کاملا داستانی هستن. فقط چارلی لوچیانو و دار و دسته اش و آل کاپون و آرنولد روستین و چند نفر دیگه واقعی هستن.

21. 15 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 8 اولیناولین ... 45678 آخرینآخرین