برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 24 اولیناولین 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 232
    I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,458 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

سینمای وحشت | (بحث و تبادل نظر)

مي‌توان گفت اولين‌بار اين آلماني‌ها بودند كه به ترسيدن در سينما تشخص و كاراكتر بخشيدند، با خلق مكتبي به نام اكسپرسيونيسم، با كاراكترهايي مثل دكتر كاليگاري، نوسفراتو و فاوست و نورپردازي‌هاي تند پر از كنتراست كه به هر شي‌ء، موجود و قصه‌اي مي‌توانست كيفيتي رازآلود، مبهم و دلهره‌زا ببخشد و با استعدادي كه ريشه‌هاي آن را شايد مي‌بايست در فضاي گوتيك امپراتوري بوهمي با جنگل‌هاي انبوه تاريكش و دانشگاه‌هاي كهن مرموزي كه در آنها موجوداتي مثل دكتر فاوست و دكتر فرانكشتين مي‌آموختند كه چگونه باهستي دربيفتد و به عالم‌بودن و جادوگري هر دو متهم بودند، جست‌وجو كرد. اكسپرسيونيست‌ها شايد ادامه‌ي منطقي اين ميراث در عصري بودند كه تصوير و دوربين حرف اول را مي‌زد. آدم‌هايي مثل وينه و مورنائو به عنوان جادوگران عصر جديد، شايد زودتر از ديگران و قطعا زودتر از آمريكايي‌ها ارزش ترسيدن و دلهره را در بارآوري هنر جديد درك كردند و راه نمايش آن را به شكلي مؤثر يافتند. سال 1931 هنگام اولين نمايش دراكولا 28نفر در سالن سينما از ترس بيهوش شدند! و استوديوها راه جديد اعمال قدرت را بعد از عشق، جنايت و موسيقي، در وحشت و دلهره رديابي و كشف كردند: مي‌شود مردم را با انتخاب و اختيار خودشان رهره‌ترك كرد و بابتش از آنها پول گرفت. ترسناك‌ها شايد از اين نظر بزرگ‌ترين قربانيان هاليوود باشند.

با آغاز دهه‌ي 60 هيولاها و ترس‌ها تغيير ماهيت دادند. دروني، خانگي، نزديك، واقعي، در دسترس و كم‌هزينه شدند. ساخته‌شدن‌ "رواني" در 1960 با داستان ساده‌ي شهري، ساختار نيمه‌تجربي، پروداكشن ارزان و فروش بالايش راه را براي شكوفايي سينماي ارزان ترسناك باز كرد و در عين حال تهديد و بي‌رحمي موجود در دل زندگي را به روي پرده آورد. ترسي كه آدم‌هايي مثل هيچكاك و پولانسكي با آثاري مثل "رواني"، "انزجار" و "مستاجر" به تصوير مي‌كشيدند هيچ ربطي به قصرهاي مخوف و ارواح خبيث و هيولاهاي برخاسته از عمق اقيانوس نداشت. ترس در اين قصه‌ها كيفيتي مبهم با منبعي نامعلوم و نديدني داشت. بيشتر از جنس دلهره و تشويش بود. از طرفي با ظهور آدم‌هاي با استعداد و سينمابلد و خوش‌ذائقه‌اي مثل اسپيلبرگ،ريدلي‌اسكات و جاناتان دمي شاخه‌ي ترسناك‌هاي كلاسيك كه هيولاها،ارواح و قاتل‌ها به هر حال در آن حرف اول را مي‌زدند. شكلي آبرومندانه، حرفه‌ايي و نه ساده‌انگارانه به خودش گرفت. "سكوت‌بره‌ها"ي جاناتان دمي در 1990 اولين فيلم اين ژانر را كه توانست پنج جايزه‌ي اسكار را از آن خودش كند، رقم زد و "ديگران" آمنابار با فضاي گوتيكش شايد بازگشتي بود هر چند پر‌رزق و برق به ميراث اسلاف آلماني‌اش در اولين دهه‌هاي سينما. ترسناك‌ها هنوز از ژانرهاي محبوب سينما و البته همچنان شهروندان درجه دوم آن هستند.

[Slasher] »» در تعريفي ساده، اسلشر به آن دسته از فيلم‌هاي ترسناك اطلاق مي‌شود كه در آنها قاتلي اغلب روان‌پريش با اشيايي تيز و برنده‌ مانند دشنه، چاقو يا حتي اره‌برقي به جان قربانيان خود مي‌افتد. گرچه واژه اسلشر كه‌ گاه در مورد تمام فيلم‌هايي كه استفاده فزاينده‌اي از خشونت گرافيكي مي‌كنند به كار مي‌رود اما نبايد فراموش كرد كه دو عنصر قاتل روان‌پريش و استفاده از آلت‌قتاله برنده در اين فيلم‌ها نقشي كليدي بازي مي‌كنند. فيلم‌هاي ترسناك اسلشر به دليل صحنه‌هاي خونين و دلخراش خود بيشترين انتقاد را متوجه ژانر ترسناك كرده‌اند و شايد به همين دليل تنها در برهه‌هاي زماني خاصي توانسته‌اند به اقبال عمومي دست پيدا كنند. اولين فيلم‌هاي مهم اين ژانر در سال 1960 با دو فيلم تاثيرگذار "چشم‌چران" و "رواني" پا به ميدان گذاشتند. اما اسلشر پر مخاطب و محبوب در سال‌هاي بعد با فيلم‌هاي "هالووين و جمعه سيزدهم" عرض اندام كردند. ساخت فيلم خوش‌ساخت "جيغ" در سال 1996 باعث رونق دوباره اين زير‌ژانر در دهه 90 شد. در دهه 2000 "الي‌راث" از فيلمسازان پيگير زير‌ژانر اسلشر است.

»» آثار شاخص: Psycho 1960 / The Texas Chainsaw Massacre 1974 / My Bloody Valentine 1981 / Hostel 2005

[Splatter] »» اسپلترها از ساختارشكن‌ترين و بي‌پرده‌ترين فيلم‌هاي ترسناك هستند كه به قول منتقد فيلم "مايكل آرنزن" سعي مي‌كنند خون و خون‌ريزي اغراق شده را به چشم يك شكل هنري ببينند و با استفاده از جلوه‌هاي ويژه ظاهري جذاب براي صحنه‌هاي خشن خود طراحي كنند. در اين فيلم‌هاي اغلب زيرزميني، ناهنجاري‌هاي اخلاقي و اجتماعي جزو مضامين كليدي به‌شمار مي‌روند و اين مضامين معمولا به شكلي بي‌محابا به تصوير كشيده مي‌شوند. واژه "اسپلتر" اولين‌بار به‌وسيله جرج‌رومرو در مورد فيلم "سپيده‌دم‌مردگان" (1978) استفاده شد كه يكي از فيلم‌هاي مهم ژانر ترسناك هم به شما مي‌رود.

»» آثار شاخص: Night of the Living Dead 1968/ Re-Animator 1985 /Dawn of the Dead 1978 /Army of Darkness 1992

[Giallo] »» ايتاليا هم از كشورهايي است كه در سينماي وحشت صاحب سبكي مختص به خود موسوم به "جالو" است. جالوهاي سينمايي ريشه در آثار ادبي جالو دارند كه از دهه 1920 به تاثير از آثار پليسي و جنايي نويسندگان صاحب‌نام بريتانيايي و آمريكايي، كساني مانند آگاتاكريستي، الري‌مك‌كوئين، ادمك‌براين و ريموند‌چندلر در فضاي ادبي ايتاليا پا گرفتند و اغلب به همت موسسه ماندادوري در قالب كتاب‌هاي ارزان قيمتي با جلد زردرنگ منتشر مي‌شدند. وقتي "ماريو‌ باوا" در سال 1963 فيلم "دختري كه زياد مي‌دانست" را با الهام از "مردي كه زياد مي‌دانست." هيچكاك كارگرداني كرد به عالم سينما هم راه يافت. "داريو‌ آرجنتو"، "لوچيو فالچي"، "سرجو مارتينو"، امبرتولنزي و البته ماريو باوا فيلمسازاني بودند كه در دهه 60 و 70 ابتدا با اقتباس از آثار ادبي جالو و سپس با نگارش فيلمنامه‌هاي نه‌چندان منسجم آثار ترسناكي را كارگرداني كردند كه بيش از هر چيز به ميزانسن و اسلوب‌هاي بصري متكي بودند.

»» آثار شاخص: The Bird with the Crystal Plumage 1970 / Deep Red 1975 / Blood and Black Lace 1964

[Zombie Movies] »» طبق افسانه‌هاي اقوام ساكن در هائيتي و كشورهاي حاشيه درياي كارائيب، زامبي‌ها به انسان‌هاي فاقد عقل و بدون روحي گفته مي‌شود كه بعد از مرگ جسمشان به تسخير نيروهاي جادويي درمي‌آيد و مي‌توانند به وسيله گاز گرفتن و از طريق بزاق دهان خود، افراد سالم را نيز به زامبي تبديل كنند. زامبي‌هاي افسانه‌ايي پيش از آنك هبه فيلم‌هاي سينمايي پا بگذارند در فرهنگ عامه به‌خصوص ادبيات ترسناك به‌رسميت شناخته شده بودند تا اينكه در سال 1932 براي اولين بار در فيلم "زامبي سفيد" با بازي بلالو‌گوسي به حوزه سينما هم پا گذاشتند. اما اين "جرج رومرو" بود كه با فيلم "شب ‌مردگان زنده" و دنباله‌هاي آن تعريف جديدي از زامبي‌ها ارائه داد و با خون آشام نشان دادنشان وجهه هيولاهايي آخرالزماني به آنها بخشيد كه تا سال‌ها در ديگر فيلم‌هاي ترسناك هم پابرجا ماند.

»» آثار شاخص: Day of the Dead 1985 / I Walked with a Zombie 1943 / Zombie 2

[J-Horror] »» ساخت فيلم‌هاي ترسناك در سينماي ژاپن از سال‌هاي ابتدايي تاريخ سينما رواج داشته است و فيلمسازان ژاپني همواره متأثر از داستان‌هاي روح‌محور ادبيات ژاپن كه در زبان ژاپني "كوايدان" ناميده مي‌شوند فيلم‌هاي ترسناك پرشماري كارگرداني كرده‌اند. جي-‌هارور واژه‌اي است كه در فرهنگ‌هاي سينمايي به سينماي ترسناك ژاپن اطلاق مي‌شود اما بيشتر در مورد فيلم‌هايي در سينماي ژاپن به كار مي‌رود كه توجه ويژه‌اي به ترس‌هاي روان‌شناختي متأثر از روح‌ها و اجنه دارند. گرچه جي-هارورها از سال‌ها پيش در سينماي ژاپن حضور داشته‌اند مثلا "اگتسومونوگاتاري" 1953 و "كوايدان" 1964 اما موفقيت بي‌سابقه فيلم "حلقه" در سال 1998 زمينه‌ساز تجديد حيات آنها شد؛ تجديد حياتي كه استقبال استوديو‌هاي آمريكايي را به همراه داشت و به بازسازي تعدادي از اين فيلم‌ها در هاليوود انجاميد.

»» آثار شاخص : Ring 1998 / The Happiness of the Katakuris 2002 / Kaidan 1964 / The Sinners of Hell 1960

[K-Horror] »» سينماي كره در سال‌هاي قرن بيستم تا حدي زيادي از بحران‌هاي سياسي و اجتماعي خاصي مانند اشغال كره توسط ژاپن، و جنگ كره تاثير پذيرفته و به همين دليل تاريخ پر افت و خيزي داشته است. اما از اواسط دهه 1990 كره‌جنوبي برخلاف كره‌شمالي توانست با خلق يك زبان سينمايي جديد و ميدان دادن به فيلمسازان نوگرا چهره منحصر به فردي از سينماي كره به نمايش بگذارد كه فيلمسازاني مانند پارك‌چان‌ووك و كيم‌كي‌دوك از سرآمدان آن به شمار مي‌روند. كي‌هارورها مانند ترسناك‌هاي ژاپني بيشتر با مضامين روان‌شناختي مرتبط هستند و با تكيه بر قصه‌ها و افسانه‌هاي فولكور آسياي شرقي داستان‌هاي اغلب روح‌محور خود را پيش مي‌برند در مهم‌ترين كي-هارورهايي كه در سال‌هاي اخير ساخته شده‌اند مانند "افسانه دو‌خواهر" 2003 ردي از خشونت افسارگسيخته به چشم نمي‌خورد و در عوض بار اصلي فيلم بر دوش فضاسازي گذاشته شده است.

»» آثار شاخص: A Tale of Two Sisters 2003 / Phone 2002 / The Quiet Family 1998 / Hansel and Gretel 2007

»» منبع : ويژه‌نامه سينما تلويزيون همشهري‌ماه (24)، شماره‌ي 70 و 39

»» پ.ن2 : برخی تاپیک‌های دوست و برادر: دگما 95 / موج نو / سینما جنگ / سینما عاشقانه /سینمای وسترن / سینمای ژاپن

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : سینمای وحشت | (بحث و تبادل نظر)

خیلی اطلاعات مفیدی بود مرسی از ایرج عزیز
    من خودم معمولا فیلم های ترسناک نمیبینم اصلا برام تعریف میکنن:D
    برام سوال بود که فیلم کشتار با اره برقی در تگزاس (نسخه اول یا همون اصلی) جزو آثار اسپلتر یا اسلشر هست ، و این که کلا تاثیری تو سینمای وحشت داشته؟

خیلی اطلاعات مفیدی بود مرسی از ایرج عزیز
    من خودم معمولا فیلم های ترسناک نمیبینم اصلا برام تعریف میکنن:D
    برام سوال بود که فیلم کشتار با اره برقی در تگزاس (نسخه اول یا همون اصلی) جزو آثار اسپلتر یا اسلشر هست ، و این که کلا تاثیری تو سینمای وحشت داشته؟
    Trump2016

3. 18 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,203 بار در 697 پست سپاس گزاری شده

با تشکر به خاطر تایپیک

فیلم های دلهره آور تمامی اضطراب ها و نگرانی های یه جامعه را بزرگ می کنند و تبدیل به چیزی آشکار هولناک می کنند،اگه به موجوداتی مثله دراکولا،مومیایی و هانیبال لکتر در دوره هایی که ترس از "بیگانه" بالا میگیره یا "شر" که در درون خانواده های مشکل دار ریشه می دوانه و رشد میکنه( درون مایه مورد علاقه اسپیلبرگ) تو زمانی که ارزش های خانوادگی زیر سوال برده میشه این ژانر گاه رایج شده و گاه حتی از مد افتاده مثله زمان بعد از جنگ جهانی دوم که نازی ها شکست خوردند و بمب اتمی پا به میدان گذاشت به نظر می رسید که"انسان/گرگ ها" رام و سرکوب شدن .

قلق این زانر دنباله سازی ،تقلید یا بازسازیه.هر فیلم دلهر آوری به روش و سبک های مختلف بارها و بارها بازسازی شده مثله: دراکولا،دراکولا از گور برخاسته، نوسفراتو در ونیز. یا با خوشیاوندانش(دختر دراکولا ،عروس دراکولا،) یل با بازی با اسم دراکولا (دیافولا، دراگولا،بلاکولا و.....) اما روشی که در سال های اخیر ( البته این نظر شخصیه) باعث خلق اثار خوب و ارزنده ای هم بعضا شده گرفت عنصر یا جمله و دیالوگی از دراکولا تا فرضا بر هیولا صفت بودن کایسر شوزه "مظنونین همیشگی " یا هانیبال آنتونی هاپکنیز( و در روزهای اخیر مدسن میکلسن) تاکید بشه .کلا تو این ژانر اگه چیزی یک بار موثر واقع بشه با یه چرخش کوچیک در کلام یا اجرا باز هم میتونه تاثیرگذار باشه ....

البته من خودم تو این ژانر بهترین کارا رو کارهای استاد بزرگ الفرد هیچکاک میدونم و شخصا فیلمهاش چیزیایی بودن تو این ژانر که هیچ وقت از ذهنم پاک نمیشن.....

5. 21 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

نقل قول نوشته اصلی توسط mas5oud281 نمایش پست ها
    فیلمه بعدی I Spit On Your Grave 2010که واقعا زیباست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط jackbauer2012 نمایش پست ها
    American Marry ام یادت رفت اشاره کنی

I Spit On Your Grave 2010 واقعا زیباست ولی کامل نیست و درخصوص American Marry زیادی چیپه!

فیلم‌های بهتری با تم "شکنجه" حتی "تقدیس" شکنجه و انتقام هست که من 3تاش رو معرفی می‌کنم. بعیده ندیده باشید. اولی فیلم Big Bad Wolves که استاد Q.T در موردش همچین جمله‌ایی گفته: Best FILM OF THE YEAR. حالا نه به این "شوری" ولی بدک نیست حداقل از نظر قصه منطقی‌تره و کارگردانی‌ه خوبی داره بیشتر بخاطر دقتش توی "ریتم". The Loved Ones که "مسعود" از ارادت بنده نسبت به این فیلم "خبر" داره. بازی Robin McLeavy محاله تا 1 سال فراموش‌تون بشه. 7Day که این مورد آخری بین دوست‌داران و دوست‌ندارانش! شدیدا اختلافه به هر حال به اندازه‌ی 2 فیلم بالایی متفاوت هست و همین که شبیه نیست خودش یه "امتیاز مثبته"

7. 23 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

خسته نباشی ایرج جان و ممنون بابت تاپیک عالی ـی که زده . جای خالی همچین تاپیکی حس میشد
    این J-Horror هارو جدا من جرات نمیکنم ببینم ، این دختر بچه چشم درشت ترسناک هارو فکرشونم میکنم شب خوابم نمیبره چه برسه که تو فیلم ببینمشون :دی
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

9. 15 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

وسط قهقهه یه ادم لال
    سپاس
    5,114
    از این کاربر 2,809 بار در 357 پست سپاس گزاری شده

7Day که این مورد آخری بین دوست‌داران و دوست‌ندارانش! شدیدا اختلافه به هر حال به اندازه‌ی 2 فیلم بالایی متفاوت هست و همین که شبیه نیست خودش یه "امتیاز مثبته"
    من خودم یکی از دوست ندارانشم .واقعا تم سنگینی داشت فیلم و بیشتر به جای اینکه به قسمته هرور بپردازه به درام میپرداخت.و من اصلا نمیتونستم تحملش کنم .ولی با متفاوت بودنش کاملا موافقم!!
    The Loved Ones که "مسعود" از ارادت بنده نسبت به این فیلم "خبر" داره. بازی Robin McLeavy محاله تا 1 سال فراموش‌تون بشه
    راست میگه ایرج من خودمم ارادت خاصی بهش دارم.خداییش توو این فیلمایی که با این ژانر دیدم نقشه این دختر با همه فرق داره.حتما ببینیدش!!

اضافه شده در : 44 minutes

من این فیلمم با مشورت ایرج و خوندن نظر یکی از مترجم های سایت راجع به فیلم در ژانر وحشت قرار میدم.
    هیچ توضیحی راجع به فیلم نمیدم و از شمام میخوام بدون هیچ پیش زمینه ای سراغ فیلم برید و مطمئن باشید که این فیلم انقذر تلخ و گزنده هست که تا چند روز فکرتونو درگیر میکنه!!
    اقیانوسم مرد کشتی کجایی ؟بندرم بازار فروش کلک شد...رخ نشون بده د لعنتی چوبت...ترکه ی شک شد باورم فلک شد
    اگه نیای امشب وسط دریام...با این که سرده می لرزه دستام...اقیانوسم مرد کشتی کجایی……

11. 17 کاربرِ زیر از mas5oud281 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,296
    از این کاربر 2,991 بار در 331 پست سپاس گزاری شده

سلام
    ایرج جان دمت گرم این تاپیک رو آپدیت نگه دار
    اگر بازم فیلی با تم شکنجه سراغ داری ممنون میشم معرفی کنی

13. 15 کاربرِ زیر از jackbauer2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

نقل قول نوشته اصلی توسط mas5oud281 نمایش پست ها
    من خودم یکی از دوست ندارانشم .واقعا تم سنگینی داشت فیلم و بیشتر به جای اینکه به قسمته هرور بپردازه به درام میپرداخت.و من اصلا نمیتونستم تحملش کنم .ولی با متفاوت بودنش کاملا موافقم!!
    علتش بیشتر به‌خاطر "تکنیک"ه کارگردان، برای روایت یه قصه‌ي کاملا تکراریه. ریتم آهسته،پلان/سکانس،حال و هوای آرام،حرکات کم دوربین و ... خلاصه و عامیانه‌ش میشه: "کم گوی و گزیده گوی چون در"! به جای هیجان "دوربین" (که یه قدری در فیلم‌های هارور کاذبه و چندان جدی نیست) کارگردان از قصه‌ی عذاب‌آورش چند تصویر انتخاب میکنه. حالا برای اینکه با این تکنیک و این جور فیلم‌ها نه در بخش (هارور) بیشتر آشنا بشید یه دوتا فیلم از دوتا کارگردان متفاوت معرفی می‌کنم اگه دوست داشتین (حتما!) تماشا کنید. البته این‌ دوتا گزینه‌ی پایینی ربطی به "سینمای وحشت" ندارن فقط برای آشنایی با این شیوه روایت و کارگردانی‌ه:

Three Monkeys 2008 / Sympathy for Mr. Vengeance 2002 باز هم تکرار می‌کنم اینا صرفا جهت آشنایی با نوع روایت‌ه و بخاطر شباهت‌های کارگردانی کنار هم قرارشون دادم. و گرنه هیچ ارتباطی (شاید) به سینمای وحشت نداشته باشن.

15. 20 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

ایرج جان دمت گرم این تاپیک رو آپدیت نگه دار

»» چشم. والا آخرین فیلمی که دیدم قسمت دوم از فیلم The Descent بود. به نظرم بعد از مجموعه‌هایی مثل "پیچ اشتباه" (wrong turn) یا مثلا مجموعه‌ "جیغ و حلقه" و Rec یا ... که هر کدوم فضای خاص خودشون رو داشتن و جا و مکان خودشون. این فیلم دو قسمتی (از نظر داستان مرتبط) هم، شما رو با تمامی شخصیت‌های فیلم می‌بره تو دل "غار". خب از اینجا به بعدش هم که دیگه نیازی به توضیح نیست معمولا چه اتفاقی قراره توی همچین فیلم‌های بیفته؟ یه عدد بیگانه نیازه که The Descent هم توی قسمت اول و هم توی قسمت دوم چندتا خوبش رو داره. فیلمش تا اینجا "متوسط"ه ولی زمانی خوب میشه که کارگردان خوش‌سلیقه میشه و از فضای تاریک و تنگ برای راه رفتن روی اعصاب مخاطب استفاده می‌کنه البته نه به شکل ایده‌آل‌ش.

از همه مهم‌تر اینکه این فیلم محصول British Horrorه. من هرچی رو از دست بدم بعیده یه هارور انگلیسی‌ رو بیخیال بشم. هیچکاک، فیلم Eden Lake. اصلا خاک و آب و هوای اونجا "هارور" پروره!

17. 22 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

وسط قهقهه یه ادم لال
    سپاس
    5,114
    از این کاربر 2,809 بار در 357 پست سپاس گزاری شده

من فیلمه طالع نحس 1976 رو پیشنهاد میکنم که فکر میکنم همه دیده باشند!!
    یک فیلم بسیار زیبا از ژانر وحشت
    اقیانوسم مرد کشتی کجایی ؟بندرم بازار فروش کلک شد...رخ نشون بده د لعنتی چوبت...ترکه ی شک شد باورم فلک شد
    اگه نیای امشب وسط دریام...با این که سرده می لرزه دستام...اقیانوسم مرد کشتی کجایی……

19. 15 کاربرِ زیر از mas5oud281 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

اگر بازم فیلی با تم شکنجه سراغ داری ممنون میشم معرفی کنی

»» بچه‌های انجمن ما "اعصاب" ندارن! چشم "جک"، این فیلم یه Thriller خوش‌ساخت اعصاب‌خوردکن‌ه با ملودی "انتقام" اتفاقا با همین ویژگی دوست‌داشتنی (شکنجه). فیلم هیچی نداشته باشه یه "Ellen Page" به شدت نوجوان داره که معرکه بازی می‌کنه. فیلم تا دقایق آخر هم قابل پیش‌بینی نیست و دائما هم جای "مظلوم" و "ظالم" رو عوض می‌کنه خلاصه اینکه من بیشتر از اینکه این فیلم رو یه فیلم خوب بدونم "عاشق"شم! (معرفی این فیلم جدای از بحث سینمای وحشت‌ه صرفا بخاطر توصیه‌ی شما بود.)

پ.ن: من سال پیش توی تاپیک "آخرین فیلمی که دیدم" به همراه یه فیلم دیگه "معرفی"ش کردم اگه دوست داشتید به اون پست هم یه "نگاهی" بندازید: #703

21. 19 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 24 اولیناولین 123412 ... آخرینآخرین