برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 25
    سپاس
    9,540
    از این کاربر 12,948 بار در 733 پست سپاس گزاری شده

ارائه 262 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس دو استندآپ از رابین ویلیامز | اضافه شد

درباره‌ رابین ویلیامز
    رابین ویلیامز بخصوص بعد از خودکشی غیرمنتظره‌اش نیاز به معرفی ندارد. بازیگر، کمدین، صداپیشه سرشناس که همه حضورهای بیاد ماندنی‌اش را در کارهایی مانند Dead Poets Society، Mrs.Doubtfire ،Patch Adams بیاد دارند. با این وجود ویلیامز در ایران وجه کمتر شناخته‌شده‌ای هم دارد.
    رابین ویلیامز کار هنری خود را در واقع با استندآپ کمدی شروع کرد و از استندآپ به تلویزیون و سینما کشیده شد. او یکی از تاثیرگذارترین استندآپ کمدین‌های دهه‌های اخیر است. و شوخی و صحبت درباره‌ی زندگی شخصی خود کمدین ( بخصوص صحبت درباره‌ی مصرف مواد، الکل ونیز افسردگی خود کمدین) از ویژگی‌های سبک کمدی ویلیامز است که الهام‌بخش کمدین‌های زیادی شد. اجراهای پرانرژی و شوخی‌هی بداهه از دیگر ویژگی‌های کمدی ویلیامز است.
    ویلیامز یکی از پرطرفدارترین کمدین‌های آمریکایی محسوب می‌شد. بلیط‌های تور Robin Williams Live on Broadway به‌طور میانگین در کمتر از سی دقیقه به فروش می‌رفت و از این جهت در این صنعت رکورددار است.

سخن مترجمان

امروز سروقت دو از کارهای رابین ویلیامز رفتیم. یکی یه کار 10دقیقه به نام We Are Most Amused که زحمت‌ـش رو صادق کشیده و شنیداری ترجمه‌اش کرده. من که نسخه‌ی نهایی‌ـش رو دیدم به‌نظرم خیلی خوب از آب دراومده، فکر می‌کنم شما هم خوشتون میاد.
    اگر اهل استندآپ نیستید یا اینترنت‌ـتون کشش دانلود اجراهای بلند رو نمی‌ده این کار کوتاه رو از دست ندیدن. آستندآپ‌هایی ویلیامز جایی که اون نقش بازی نمی‌کنه و از روی فیلم‌نامه چیزی رو نمی‌خونه بلکه جایی که خود واقعی ویلیامز رو می‌بینین و با دیدگاه‌هاش آشنا می‌شین. این استندآپ‌ها وجه دیگه‌ای از شخصیت ویلیامز که احتمالا تا به حال ندیدین.

کار دومی که از ویلیامز انتخاب کردیم Weapons of Self-Destruction که سال 2009 از HBO پخش شد و آخرین تور کمدی رابین محسوب می‌شه. یه کار یک ساعت و نیم‌ـست که توی 26 شهر مختلف اجرا شده. ویلیامز با این اجرا بعد از 6 سال به صحنه استندآپ برگشت. درضمن ترجمه‌ی این اجرا کار من و علیرضا (Alireza0723) و اشکان (Chandler Bing)ـه.

فکر می‌کنم از قول چهارتامون صحبت می‌کنم وقتی که می‌گم این ترجمه یکی از مشکل‌ترین کارهایی بود که تا حالا ترجمه کرده بودیم. ویلیماز معروف‌ـه به شوخی‌های سطح بالا که مخاطب‌ـش اقشار فرهیخته و تحصیل‌کرده آمریکا هستند و همین مسئله ترجمه‌ی شوخی‌هاش رو به‌شدت مشکل کرده.
    خیلی مواقع ما خودمون هم تو درک شوخی‌هاش مشکل داشتیم چه برسه به انتقال‌ـش. به‌خاطر همین توی زیرنویس تعداد زیادی توضیح و پانویس می‌بینین که برای ترجمه ضروری بود.
    ولی ما خودمون تا حدود زیادی از نتیجه‌ی کار راضی بودیم، امیدواریم که تونسته باشیم ادای دینی کرده باشیم به رابین دوست‌داشتنی.

در ضمن امین (lastshepherd) زحمت پوستر‌ و اسلایدر رو کشید.

استندآپ‌های دیگه‌ای که توسط انجمن ترجمه شده: Oh my God ،Hilarious ،Let it go ، axis of evil و Out Of England 2

what does'nt kill you, makes you stronger
    سپاس
    10,855
    از این کاربر 3,644 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه 262 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس دو استندآپ از رابین ویلیامز | به‌زودی

با تشکر از مترجمان که برای این کار زحمت زیادی کشیدند.
    من از امین خواستم که اجازه بده که استند آپ We Are Most Amused از ویلیامز رو که کوتاه تر هستش رو همین جا بذارم.
    تا به حال هیچ زیرنویسی از این استند آپ به هیچ زبانی منتشر نشده بود.
    چند نکته ی کوتاه که یه جورایی برای این استندآپ پیشنیازند:
    1-شاید بعضی ها ندونند که کندی با این که یکی از مشهورترین رئیس جمهور های تاریخ امریکا بوده اما به عقیده ی خیلی ها بدترین رئیس جمهور هم بوده.
    2-بیل کلینتون در دفتر ریاست جمهوری با دختری یهودی رابطه ی جنسی داشته که به بزرگترین رسوایی اخلاقی تاریخ بدل شد.
    لینک های دانلود این کار هم در تاپیک دانلود اصلی موجوده.
    تقدیم به شما
    فایل های پیوست شده
    ...you're fine
    trust me

سپاس
    11,117
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

وقتی امین بهم گفت کار بعدی یه سوپرایزه ، عمرا حدس نمیزدم رابین ویلیامز رو در نظر داشته باشه ، الآن استند آپ هم شده جزئی از زندگیم ، دست دوستان مترجم درد نکنه شدیدا منتظرم، فقط یه خواهشی از مترجما دارم اینه که اگه میتونن لطف کنن یه تاریخ حدودی هم برای ترجمه های بعدیشون اعلام کنن.

4. 19 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

یه خسته نباشید اساسی خدمت شما.
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

6. 19 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,310
    از این کاربر 2,005 بار در 173 پست سپاس گزاری شده

دوستان عزیز پیشاپیش خسته نباشید

منتظر کارتون هستیم ...

8. 15 کاربرِ زیر از mhk بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ALL HAIL THE KING
    سپاس
    350
    از این کاربر 1,427 بار در 75 پست سپاس گزاری شده

اول از همه یه خسته نباشید بزرگ به صادق جان که شاید بنظر خیلی‌ها 10دقیقه کم بنظر بیاد ولی حتما تهیه این زیرنویس هم از جهت ساختنش، هم ترجمه شنیداریش،
    هم تایپش ساعت‌ها زمان برده و باید به ایشون آفرین گفت.
    همینطور باید به اشکان عزیز خسته نباشید گفت که زحمت زیادی برای ترجمه این استندآپ کشید.
    و صدالبته به دوست خوبم امین عزیز که وقت زیادی برای پیدا کردن این استندآپ های کم نظیر میزاره. همه اونایی که عاشق استندآپ هستند باید ممنون امین جان باشند،
    چرا که اون بود این موج استندآپ رو که کار اختصاصی و خاص تی وی ورلد هستش رو شروع کرد و خوشحالم که توش سهیم بودم.
    وقتی که امین میگه اینکار سخت بود باور کنید به شخصه تاحالا همچین چیزی به این ادبیات سختی در دنیای فیلم ندیدم و تاحالا برای ترجمه چیزی اینقدر اذیت نشده بودم.
    پس باید فهمید که زحمت بسیاری برای ترجمه این استندآپ کشیده شده و انشالا که خوب دراومده باشه و شما لذت ببرید.
    همونطور که امین در پست اول گفته برای فهمیدن بسیاری از شوخی‌ها و جک‌های گفته شده نیاز به نوشتن توضیح بوده پس خواهشمندیم کمی صبر به خرج داده و
    با حوصله بشینید و این استندآپ رو تماشا کنید.
    امیدواریم که مورد پسند همه قرار بگیره

10. 25 کاربرِ زیر از Alireza0723 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,117
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

تشکر از BIG FELLAH عزیز

تو نه دیقه کل تاریخ سیاسی آمریکا رو برد زیر سوال ! حالا میفهمم جرئت یعنی چی !

12. 13 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

یه چند مورد رو عرض کنم قبل از انتشار زیرنویس:
    انتظار کاری مثل لوئیس سی.کی و بقیه استندآپ ها نداشته باشید. سخت میشه به استندآپ های ویلیامز خندید، به چند دلیل
    بیشتر شوخی هاش سیاسی و یا ارتباط نزدیکی با فرهنگ و اتفاق های اون سال آمریکا داره که خب هرکسی نمیتونه درک کنه.
    ویژگی کارهای ویلیامز شخصیت های مختلفیه که بازی میکنه و شوخی های رگباری که پشت سرهم مطرح میکنه. مسلما دنبال کردن این شوخی برای کسی که زبون مادریش انگلیسی نیست سخته و هرچقدر هم وسط کار فیلم رو نگه دارید از مزه ی کار کمتر میشه. بعضی جاها به قدری تند تند حرف میزنه که زیرنویس هم جا میمونه و تاخیر پیدا میکنه.
    این کار تقریبا 1900 خط زیرنویس داشت، بیشتر از دو برابر یه استند آپ معمولی، انرژی که ویلیامز در این یک و ساعت و نیم پای کار میذاره باورنکردنیه.
    امیدوارم از تماشای این کار لذت ببرید.

پ.ن اینقدر هم که گفتم بی مزه نیست مطمئن باشید کلی میخندید به دیوونه بازی هاش

14. 25 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,540
    از این کاربر 12,948 بار در 733 پست سپاس گزاری شده

Weapons Of Self Destruction

the damn thing talked.

زیرنویــــــس به پســــــت اول اضـــــــافه شد.

16. 25 کاربرِ زیر از Amin03 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    722
    از این کاربر 1,615 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه 262 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس دو استندآپ از رابین ویلیامز | اضافه شد

من دیشب دیدم و سعادت نداشتم با زیرنویس دوستان ببینم
    باید بگم بسیار قشنگ بود، اگر بخوام با استند آپ های لویی سی کی و یا ریکی جرویس مقایسه کنم، میتونم بگم نه تنها چیزی کم نداشت بلکه حتی حاوی
    نکات زیرکانه تر و طعنه های حرفه ای تر بود. در حالی که ریکی و لویی خیلی از تیکه هاشون به همجنس بازها و چاق ها (easy laugh) بر میگرده و باعث خنده های زودگذر میشه
    طنز رابین ویلیامز بسیار آگاهانه تر مسائل اقتصادی و سیاسی روز رو بررسی میکنه و نگاهی بسیار بسیار عمیق تر نسبت ریکی و عمیق تر نسبت به لویی ارایه میده
    جالت تر از اینکه هیچ وقت صبر نمیکنه خنده تا حدودی فروکش کنه و جک جدید رو بگه، بلکه پشت سر هم و بسیار مسلط شما رو در هجمه ای از انواع و اقسام طنز فرو میبره
    و یک کمدی بسیار کامل رو به نمایش میگذاره
    به جرئت میتونم بگم بهترین استندآپی بود که تا به حال دیدم چون مسائل مهمتر و جدی تری رو به نقد کشید و با تشبیه های زیرکانه ای همراه بود

یک جاش هست که میگه مایکل جکسون قرص آرام بخشی رو که قبل از عمل به بیماران میدن رو برای بهتر خوابیدن مصرف میکرد
    این مثل این میمونه که برای خلاصی از تراشیدن موهای بدن، آدم به شیمی درمانی روی بیاره

18. 17 کاربرِ زیر از caviya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین