برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 17
    ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

بازنمود اخلاقی اعمال تشکر کننده و تشکر شونده !

سپاسگزاری یک معادلِ دیگرش "شکر" است. شکر را اگر با کسره بخوانید، می‌شود چیزی که فنجان چایتان را شیرین می‌کند! نه فقط چای، که قهوه‌ی تلختان را هم شیرین خواهد کرد و خدا را چه دیدید، شاید همان قهوه، خاطره‌انگیزترین قهوه‌ای شد که می‌نوشید! اما این شکر ،معادلِ اسمی پرونده‌ی این تاپیک نیست! ، بلکه باید آن را با ضمه بخوانید، تا معادلِ اسمی این پرونده شود. با همه‌ این حرفها، چه این شکر و چه آن شکر، هر دو در یک چیز مشترکند : شیرینی! واقعیت این است که شکر با ضمه هم، خیلی چیزها را شیرین می‌کند. چیزهایی بسیار بزرگ‌تر و دلچسب‌تر از فنجانی چای یا قهوه. در نوشیدن فنجانی قهوه، شما نوعی آسودگی و آرامش را تجربه می‌کنید؛ در عادت به شاکر بودن هم، زندگی آرام و انسانی‌ای را خواهید چشید که کم شیرین نیست و لذت بخش هست!
    چرا تشکر می‌کنم؟ چرا تشکر می‌کنی؟ چرا تشکر می‌کند؟

میخواهیم در این تاپیک پرونده ای رو باز کنیم که شاید در هیچ انجمنی ندیده باشید ! اینجا جایست که میتوانید به سوالت زیر پاسخ گو باشید و بازنمود اخلاقی اعمال خود و دیگران رو بعد و قبل از تشکر کردن از پست های همدیگر بدانید! خیر ، اشتباه فکر میکنید اینجا یک دادگاه نیست بلکه مکانیست تا جنبه های مختلف اخلاقی خود و دیگران رو بسنجید ، پس با پاسخ دادن به این سوالات می توانید فرهنگ تشکر کردن و تشکر شدن رو در همین تاپیک با پست های خود به دیگران بیاموزید و همچنین آموزش ببینید! کاری که هر روزه خیلی از ما ها انجام میدهیم و خیلی ها انجام نمی دهیم ! میخواهیم دلیل این کاره خودمون و دیگران رو بدانیم . پس این شما و این سوالات دادگاه عدالات :

1- از نظر شما هدف از تشکر کردن از دیگران چیست ؟
    2- آیا دوست دارید تشکر کنید و تشکر شوید ؟
    3- چرا باید از پست ها و نوشته های همدیگر تشکر کرد ؟
    4- چه مواقعی زیر پست ها و نوشته های اعضای مختلف انجمن تشکر نمی کنید ؟
    5- چه نوع پست هایی رو تشکر میکنید و چه نوع پست هایی رو تشکر نمی کنید ؟
    6- آیا فرد و شخصیت و رفتار و پیشینه ی فرد پست دهنده میتواند در استفاده شما از دکمه تشکر تاثیر بگذارد ؟
    7- چرا بعضی از افراد با اینکه می دانند فرد پست دهنده برای پستش زحمت کشیده باز هم تشکر نمی کنند ؟
    8- آیا به این اعتقاد دارید که وقتی از کسی تشکر نمی کنید بعد یک از مدت اون هم از شما تشکر نمیکند ؟
    9- آیا تشکر کردن باعث رفاقت بیشتر و تشکر نکردن باعث دوری از یکدیگر می شود ؟
    10- آیا بحث تشکر کردن و لایک شدن ، یک جور اعتیاد محسوب نمیشه ؟
    11- تشکر های فرا جناحی چیست ؟ چرا کسانی که اخلاق و رفتارشان به یکدیگر نزدیک تر هست فقط از همدیگر تشکر میکنند و بقیه افراد رو در انجمن ها حساب نمی کنند ؟
    12- تشکر رفاقتی چیست ؟
    13- چرا بعضی از افرد به جای تشکر سازنده از "تشکر سمی" استفاده میکنند ؟
    تعریف : تشکر سمی تشکری هست که از فرد تاپیک زننده یا از کسی که پست سازنده و مفید داده است تشکر نکنی و بجاش از پست نفر بعدی که پست سازنده ای نیست و یا پست تخریبی هست تشکر کنی و به فرد اصلی دهن کجی بکنی. نیت این افراد چیست ؟ آیا شما چنین اخلاقی دارید ؟

14- اگر به این اعتقاد داشته باشیم که هدف فرم ها ایجاد رفاقت بین افراد و بالابردن سطح دانش است پس چرا نباید از زحمات دیگران تشکر کرد ؟از حدود 500 نفری که در همین انجمن خودمون در روز آنلاین می شوند شاید فقط کمتر از 50 نفر باشند که بعد از استفاده از زحمات و پست های مفید و اخلاقی دیگران تشکر میکنند ؟ شما دلیل بی اعتنایی بقیه افراد رو چه میدانید ؟
    و ...

قانون اصلی تاپیک : به نظرات همدیگر احترام بگذارید و سعی کنید به هر تعداد از سوالات بالا که می توانید و یا دوست دارید جواب بدهید و یا خودتان سوال طرح کنید و از دیگران بخواهید جواب سوال شما رو بدهند ! اینجا مکانیست که باید اخلاق و فرهنگ درست و یا اشتباهِ این اعمال رو به چالش کشید! نه شخص و نه شخصیت افراد!

tonight's the night
    سپاس
    19,342
    از این کاربر 1,743 بار در 138 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : بازنمود اخلاقی اعمال تشکر کننده و تشکر شونده !

1- از نظر شما هدف از تشکر کردن از دیگران چیست ؟ تشکر کردن از دیگران معمولا موقعی اتفاق میوفته که از نظرات یا تاپیک کسی خوشمون بیاد در غیر این صورت تشکر فایده ای نداره ....

2- آیا دوست دارید تشکر کنید و تشکر شوید ؟ من معمولا زیاد تشکر میکنم ، و در مورد گزینه ی دوم ؛ کیه که دوست نداشته باشه؟

3- چرا باید از پست ها و نوشته های همدیگر تشکر کرد ؟ چون باید حداقل کمی از زحمات نویسنده ی موضوع قدردانی کنیم ، یک دکمه ی تشکر میتونه یک دلگرمی بزرگ برای نویسنده ی موضوع باشه ..
    همچنین برای بعضی پست ها ممکنه کاربران زحمت های زیادی کشیده باشن ...

4- چه مواقعی زیر پست ها و نوشته های اعضای مختلف انجمن تشکر نمی کنید ؟ وقتی پستی که کاربران میدن رو قبول نداشته باشم ...

5- چه نوع پست هایی رو تشکر میکنید و چه نوع پست هایی رو تشکر نمی کنید ؟ وقتی از پست کسی خوشم بیاد
    و بالعکس

6- آیا فرد و شخصیت و رفتار و پیشینه ی فرد پست دهنده میتواند در استفاده شما از دکمه تشکر تاثیر بگذارد ؟
    نه برای من این موضوع زیاد صدق نمیکنه...

7- چرا بعضی از افراد با اینکه می دانند فرد پست دهنده برای پستش زحمت کشیده باز هم تشکر نمی کنند ؟

خب بعضی ها ممکنه اصلا ندونن این دکمه ی سپاس چیه یا قدر دان نیستن

8- آیا به این اعتقاد دارید که وقتی از کسی تشکر نمی کنید بعد یک از مدت اون هم از شما تشکر نمیکند ؟ نه

9- آیا تشکر کردن باعث رفاقت بیشتر و تشکر نکردن باعث دوری از یکدیگر می شود ؟ آره ممکنه
    10- آیا بحث تشکر کردن و لایک شدن ، یک جور اعتیاد محسوب نمیشه ؟ خیر

11- تشکر های فرا جناحی چیست ؟ چرا کسانی که اخلاق و رفتارشان به یکدیگر نزدیک تر هست فقط از همدیگر تشکر میکنند و بقیه افراد رو در انجمن ها حساب نمی کنند ؟ خب ممکنه کسایی که با هم رفیقن از هم تشکر کنن ولی ندیدم از بقیه ی افراد تشکر نکنن

12- تشکر رفاقتی چیست ؟ تشکری که رفیق ها از هم میکنن؟

13-
    چرا بعضی از افرد به جای تشکر سازنده از "تشکر سمی" استفاده میکنند ؟ نیت این افراد چیست ؟ آیا شما چنین اخلاقی دارید ؟

نمیدونم والا نه، من چنین اخلاقی ندارم

14- اگر به این اعتقاد داشته باشیم که هدف فرم ها ایجاد رفاقت بین افراد و بالابردن سطح دانش است پس چرا نباید از زحمات دیگران تشکر کرد ؟از حدود 500 نفری که در همین انجمن خودمون در روز آنلاین می شوند شاید فقط کمتر از 50 نفر باشند که بعد از استفاده از زحمات و پست های مفید و اخلاقی دیگران تشکر میکنند ؟ شما دلیل بی اعتنایی بقیه افراد رو چه میدانید ؟

باز اینجا خوبه، من خیلی جاها رو دیدم که وضعشون از اینجا هم بدتره، دلایل مختلفی داره:
    مهمترینش میتونه، نداشتن فرهنگ تشکر کردن از دیگران باشه ... به شخصه من هر تاپیکی رو که میبینم و ازش خوشم میاد ، حتما از دکمه ی سپاس استفاده میکنم ، ولی بعضی ها ممکنه دلیل استفاده از این چیزه ساده رو درک نکنن ... یا ممکنه بعضی کاربرا بعضی پست ها رو نبینن ...

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

معمولا حکم یک قدر دانی رو داره ، اگه تو تاپیک بحثی باشه ابراز هم عقیده بودن و این حرفا هم هست.
    چرا که نه؟ :دی
    هرکسی که داره اینجا فعالیت میکنه داره بخشی از وقت روزانه اش رو میزاره برای اینکار و یک کلیک کردن کمترین کاری هست که میشه در قبال تایم ای که میزارن دوستان براشون انجام داد
    تعداد انگشت شماری هستند که کلا نمیخونم چی مینویسن چه برسه تشکر کنم یا اینکه واقعا با کسی که پست داده مخالف باشم
    روی پست های کپی از سایت های دیگه خیلی حساس ام و هیچوقت زیرشون تشکر نمیزنم.
    100% بعضی از دوستان رو که نگاه نکرده اول زیر پستشون تشکر میزنم :دی
    توی این سایت خیلی تشکر زیاد استفاده میشه ، بقیه جا ها سالی یک بار استفاده کردن ازش هم زیاده برای کاربر ها! من خودم انجمن دیگه ای فعالیت ندارم ولی به نظرم دلیل عادت به اون جو کم تشکر کردن فروم های دیگه هست
    8- آیا به این اعتقاد دارید که وقتی از کسی تشکر نمی کنید بعد یک از مدت اون هم از شما تشکر نمیکند ؟
    اگه واقعا طرف انقدر بیکار باشه چک کنه هربار کی داره تشکر میکنه ، کی نمی کنه احتمال زیاد این اتفاق براش میفته .
    بعضی وقت ها شاید ، ولی کم پیش میاد همچین چیزی
    برای من که نه ، بقیه رو نمیدونم
    11- تشکر های فرا جناحی چیست ؟ چرا کسانی که اخلاق و رفتارشان به یکدیگر نزدیک تر هست فقط از همدیگر تشکر میکنند و بقیه افراد رو در انجمن ها حساب نمی کنند ؟
    من که با جز بین 2-3 نفر همچین چیزی رو ندیدم ، به نظرم خیلی احساس دانایی و به قول این خارجیا حس sophisticated بودن بهشون دست میده
    12- تشکر رفاقتی چیست ؟
    یعنی فلان کس رو روی فید اخبار اسمش رو میبینی پست داده میری تو تاپیک زیرش تشکر میزنی
    تعریف : تشکر سمی تشکری هست که از فرد تاپیک زننده یا از کسی که پست سازنده و مفید داده است تشکر نکنی و بجاش از پست نفر بعدی که پست سازنده ای نیست و یا پست تخریبی هست تشکر کنی و به فرد اصلی دهن کجی بکنی. نیت این افراد چیست ؟ آیا شما چنین اخلاقی دارید ؟
    کم پیش اومده اینکار رو بکنم من ، اگرم کردم چیزی که عوض داره گله نداره :دی

وضع تشکر اینجا عالیه ، فروم هست 10 سال از اینجا قدیمی تر از مدیرش 1000 تا تشکر نشده هنوز
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,515
    از این کاربر 11,122 بار در 877 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط WalTer WhiTe نمایش پست ها
    -
    یا از تایپیک خوشم میاد یا طرف مقابل از دوستانی هستند که لطف میکنند نظران یا پست های بنده رو مورد تشکر قرار میدهند و مهمتر جبران زحمتی که میکشند و وقتی که میزارند
    هر دو به یک اندازه
    من که زیاد تو تایپیک زدن سابقه ای ندارم ولی تو یکی دو مورد فهمیدم چه کار پر زحمتیه ، وقتی افرادی هستند بی چشم داشتی اینقدر زحمت میکشند تشکر حداقل کاریه که میتونه بهشون دلگرمی بده
    سعی میکنم تا جای ممکن تشکر کنم
    اگه به کسی بی احترامی کرده باشه تشکر نمیکنم
    بله بعضی دوستان به چند دلیل باید حتما تشکر بشند ، مثل اعضای تیم ترجمه ، دانلود و ...
    شاید حسش رو ندارند ، یا نمیدونند همین تشکر چقدر میتونه ارزشمند باشه ( در حالی که جبران زحمات اون عزیزان قطعا نخاهد بود )
    خوب سعی میکنم به عکسش عمل کنم تا طرف مقابل به تشکر کردن تشویق بشه
    اولی بیشتر اتفاق میافته ...
    تو فیسبوک و ... چون هدف کسب لایک و تشکر هستش بله ولی اینجا هدف ارائه خدمات ( زیرنویس و دانلود و مقاله و ... ) هستش نه !
    کار درستی نیست از خودشون بپرسید
    12- تشکر رفاقتی چیست ؟
    حتی اگه یه پست معمولی هم بده تشکر میکنم

اصلا اصلا اصلا ....

پیش خودشون میگند مگه ما بهت التماس کردیم فلان کار رو انجام بدی ( از جمله اپلود و ترجمه و ... ) نمیدونند دوستان واسه امثال من که به ارشیوی از سریال و زیرنویس و مقاله دسترسی داشته باشند چقدر زحمت میکشند و چقدر از وقتشون میگذرند ...

سپاس
    11,117
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط WalTer WhiTe نمایش پست ها
    1-
    از نظر شما هدف از تشکر کردن از دیگران چیست ؟
    میتونه چیزای مختلفی باشه ، مثل روحیه دادن ، موافق بودن ، جبهه گیری و ...
    خیلیا هستن آرزو دارم یه بار تشکر کنن ازم ولی دریغ از این کار ،هر چند وقت زیادی برای تهیه اون مطلب گذاشته باشم.
    در صورت وجود پست خوب گاهی اوغات دوست دارم میشد چهار پنج تا تشکر زد.
    روحیه ، برای خودم که اینطوره ، یعنی وقتی پستم تشکر میخوره حس میکنم اون شخص حرف منو قبول داره و از این لحاظ احساس هم ذات پنداری بهم دست میده که خیلی لذت بخشه
    بستگی به شخصیت تعرف و پستش داره ، و اینکه من با حرفش موافقم یا نه
    معمولا پست های پر محتوا و پست هایی رو که وقت گذاشتن رو هر چند که مخالف نظرم باشه تشکر میزنم ، اما در مقابل پست بعضی اشخاص خاص و نظرات مخالف و یا سطحی رو تشکر نمیزنم
    صد در صد چرا که میتونم برداشت صحیحی از گفته اون شخص داشته باشم
    به خاطر رنگ نام کاربری ، وقت کم و یا خصومتی که با طرف دارند یا اینکه وقت کافی برای دیدن همه پست ها ندارن و یا تاپیک خاصی رو دنبال نمیکنند
    نه خیلی توجه نکردم به این موضوع
    بله ممکنه ، به همون دلیل هم ذات پنداری
    ممکن است
    خوب این نوع تشکر ها مخصوص اون دسته از انجمنه که رنگ متفاوت و یا پیشینه طولانی در انجمن دارند و به همین دلیل گاهی اوغت غرور کاذب و همچنین این تفکر که فهم بیشتری از بقیه دارند باعث میشه به این حرکات رو بیارند ، البته مطمئنا خیلی از این دوستان رنگی و قدیمی وقت کافی ندارند چرا که ترجمه ، کار گرافیکی یا مدیریت کار وقت گیری به حساب میاد و نمیتونن به همه تاپیک ها سر بزنند و تنها به پست های دوست هاشون توجه میکنن.
    12- تشکر رفاقتی چیست ؟
    تشکری است که بدون خوانندن پست صورت میگیرد
    تا طرف مقابل رو با این حرکت تخریب کنند و جلوی بقیه جلوه خوبی از خودشون نشون بدن ، البته گاها این برداشت اشتباهه
    بله گاهی اوغات این مدل کارها هم لذت خاص خودش رو داره البته اگر طرف مقابل رو بشناسم این کار رو میکنم و بعدا توی پیام براش یه شکلک میزارم و اون هم با یه جواب منو میده بعد من براش اینو میفرستم بعد اونم برام اینو میفرسته و ...
    به نظرم 450 نفر میان فقط لینک دانلود پیدا میکنن میرن ، خودم تو خیلی انجمن ها اینطوریم و هر جا که لینک دانلود پیدا کنم تشکر میزنم و باقی تاپیک هارو اصلا نگاهم نمیکنم چرا که وقت کافی برای دنبال کردن دو انجمن رو ندارم . شما به پست های لینک دانلود هم مراجعه کنید میبینید از همه جا تشکراش بیشتره.
    و ...

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

خب دلیل منطقیش موافق بودن با حرف طرفه ولی در مواردی نادر مثله احمد کلا دوست و دشمن براش فرقی نداره
    2- آیا دوست دارید تشکر کنید و تشکر شوید ؟ معمولا دوست دارم پست های همرو تشکر بزنم مگر اینکه دیگه چه عرض کنم!
    3- چرا باید از پست ها و نوشته های همدیگر تشکر کرد ؟ برای حمایت از طرف مقابل.
    4- چه مواقعی زیر پست ها و نوشته های اعضای مختلف انجمن تشکر نمی کنید ؟ بستگی داره که طرف به یکی از اعضا توهین کنه...
    5- چه نوع پست هایی رو تشکر میکنید و چه نوع پست هایی رو تشکر نمی کنید ؟ این سوال با سوال بالا یکیه که
    6- آیا فرد و شخصیت و رفتار و پیشینه ی فرد پست دهنده میتواند در استفاده شما از دکمه تشکر تاثیر بگذارد ؟ در طرز حرف زدنش، اگه بدم بیاد آره.
    7- چرا بعضی از افراد با اینکه می دانند فرد پست دهنده برای پستش زحمت کشیده باز هم تشکر نمی کنند ؟ قدر دان نیستن!
    8- آیا به این اعتقاد دارید که وقتی از کسی تشکر نمی کنید بعد یک از مدت اون هم از شما تشکر نمیکند ؟ نه، چون این قضیه با احمد جور در نمیاد
    9- آیا تشکر کردن باعث رفاقت بیشتر و تشکر نکردن باعث دوری از یکدیگر می شود ؟ نه چه ربطی داره
    10- آیا بحث تشکر کردن و لایک شدن ، یک جور اعتیاد محسوب نمیشه ؟ نه اصلا
    11- تشکر های فرا جناحی چیست ؟ چرا کسانی که اخلاق و رفتارشان به یکدیگر نزدیک تر هست فقط از همدیگر تشکر میکنند و بقیه افراد رو در انجمن ها حساب نمی کنند ؟ نمیدونم والا تا حالا نشنیدم چون عقلشون در همین حده!
    12- تشکر رفاقتی چیست ؟ تشکری که بخاطر رفاقت و دوستی به یک پست چرت زده میشود(مصطفی این کارو برام کرده ها )
    13- چرا بعضی از افرد به جای تشکر سازنده از "تشکر سمی" استفاده میکنند ؟ تشکر سمی چیه دیگه؟!
    تعریف : تشکر سمی تشکری هست که از فرد تاپیک زننده یا از کسی که پست سازنده و مفید داده است تشکر نکنی و بجاش از پست نفر بعدی که پست سازنده ای نیست و یا پست تخریبی هست تشکر کنی و به فرد اصلی دهن کجی بکنی. نیت این افراد چیست ؟ آیا شما چنین اخلاقی دارید ؟ آها. بی شعورن دیگه نمیفهمن (داریم چنین مواردی؟ ) . نخیر اصلا

14- اگر به این اعتقاد داشته باشیم که هدف فرم ها ایجاد رفاقت بین افراد و بالابردن سطح دانش است پس چرا نباید از زحمات دیگران تشکر کرد ؟از حدود 500 نفری که در همین انجمن خودمون در روز آنلاین می شوند شاید فقط کمتر از 50 نفر باشند که بعد از استفاده از زحمات و پست های مفید و اخلاقی دیگران تشکر میکنند ؟ شما دلیل بی اعتنایی بقیه افراد رو چه میدانید ؟ بی حوصلگی، کم حوصلگی، قدر ندونستن از زحمت طرف و ...

پ.ن: عجب تاپیک باحالی زدی

what does'nt kill you, makes you stronger
    سپاس
    10,855
    از این کاربر 3,644 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

خب1-قدردانی2-تشویقشون کنم که بازم برای خودم و دیگران مفید باشند
    دوست دارم تشکر کنم. خیلی بیشتر از اون دوست دارم ازم تشکر بشه. فکر کنم به دلیل کمبود اعتماد به نفسه.
    چرا نباید؟ کمترین کاره واقعا.
    من به شخصه وقتی فقط موافق نباشم. حتی خیلی وقت ها اگه مطلب برای خودم مفید نباشه تشکر می کنم. خب طرف وقت گذاشته.
    اگه مفید باشه که حتما. من پست های احمد dordi رو هر جا ببینم تشکر می کنم. واقعا احمد جون متشکریم که اینقدر متشکری.
    و اگه توهین آمیز باشه، ببینم طرف بدون درک از چیزی نوشته، نه نمی زنم.
    100 % . خب معلومه. خودم یه ذره، اما بقیه هم خیلی اینجوریند. دروغه اگه بگیم مثلا مدیر انجمن و یه نفر که اولین پستشه اگه یک پست رو بذارند، به اندازه ی هم ازشون تشکر میشه. بد میگم بیا بزن تو دهنم.
    حد نهایی خساسته. همین ها تو اداره تا زانو برای بالاسریشون دولا میشن.
    شده. رودرواسی نداریم که.
    خداوکیلی میشه. حالا نمی دونم شاید فقط من زیاد اهمیت میدم.
    نه. چون بعضی وقت ها نمی زدم اصلا خماری نداشتم.
    جهت دارند دیگه. مخصوصا بعضی از این ... دیگه نمیگم چه رنگی ها. خودتون حدس بزنید.
    12- تشکر رفاقتی چیست ؟
    همینجوری مرامی. چیز خوبیه.
    خب بعضی وقت ها آدم دلش می خواد هر طور که می تونه با طرف مخالفت کنه. اینطوری که شما بیانش کردید نیست بعضی وقتها. اما اصل عمل همینه . متاسفانه من جدیدا یه بار این کار رو کردم. اونی که خودش می دونه اگه می خونه منو ببخشه. شرمندم. ،
    اگر به این اعتقاد داشته باشیم که هدف فرم ها ایجاد رفاقت بین افراد و بالابردن سطح دانش است پس چرا نباید از زحمات دیگران تشکر کرد ؟از حدود 500 نفری که در همین انجمن خودمون در روز آنلاین می شوند شاید فقط کمتر از 50 نفر باشند که بعد از استفاده از زحمات و پست های مفید و اخلاقی دیگران تشکر میکنند ؟ شما دلیل بی اعتنایی بقیه افراد رو چه میدانید ؟
    دلیل بی اعتنایشون اینه که اغلب مصرف کننده هستند. و شاید خیلی کمتر وقت می ذارند.
    ...you're fine
    trust me

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

ممنونم از همه بچه هایی که پست دادن و همه کسایی که پست ها رو میخونند
    اول اینکه یک تقاضا از همه بکنم که وقتی پست می دهید پست من رو نقل قول نکنید و سوال ها رو کپی کنید و جواب بدهید مثل پست 6 و 7 ادیب و صادق. چون وقتی توی نقل قول من جواب می دهید دیگه نمیشه پست تون رو نقل قول کرد و مثلا در مورد جوابتون دیگه نمیشه ازتون سوال پرسید و کار خیلی سخت میشه ولی اگر کپی کنید و جواب بدهید خیلی بهتر هست

دوم اینکه عاجزانه تکرار میکنم اگر میخواهید بگید رفتار مثلا بعضی ها اشتباه هست از کلمات بهتری استفاده کنید تا به کسی بی احترامی نشه با اینکه اسمی نمی برید ولی این طوری بهتر هست که توهینی در کار نباشه چون یکی از هدف های این تاپیک این هست که رفتار اشتباه افراد رو به چالش بکشیم و سعی کنیم کاری کنیم که این رفتار کمتر اتفاق بی افته و در واقع پست های شما در اینجا میتونه یک کلاس آموزشی خوبی برای همه باشه.

سوم اینکه بعضی از دوستان از "تشکر سمی" بد برداشت کردن و لازم میدونم یک توضیح دیگر بدهم! تشکر سمی تفاوت توی عقیده و یا نظر مخالف نیست و یا سنگر بندی نیست !توی خیلی از تاپیک ها اتفاق میافته که خیلی ها با هم نظر مخالف دارند و از هم تشکر نمیکنند این رو تشکر سمی نمی گویند لطفا بد برداشت نکنید. این همون تفاوت در عقیده هست که کاملا معلوم هست و نباید با این اسم نامبرده بشه و این با تشکر سمی خیلی فرق داره. ولی وقتی توی یک تاپیکی مثلا یک نفر میاد به مترجم یا اپلودر یا مدیریت یا کلا به یک شخصی توهین میکنه و یا فحش میدهد و پست بی مربوط و غیر سازنده میدهد و بعدش یک سری ها می ایند به جای اینکه، عمل این افراد رو مورد نکوهش قرار دهند برعکس عمل می کنند و از شخص توهین کننده تشکر میکنند و قصد تخریب مجدد رو دارند . به این عمل از نظر من میگند "تشکر سمی " چون یک لج بازی تو کار بوده که چنین اتفاقی افتادی .....
    البته مواردی هم داریم که اصلا توهینی صورت نمی گیره ولی هدف پست دهنده تخریب اون پست سازنده بوده و باز اون کسی که از پست تخریبی تشکر میکنه رو میشه گفت تشکر سمی کرده است البته گاهی هم تشکر نکردن از پست سازنده و مفید و تشکر کردن از پست های بعدی رو هم میشه گفت تشکر سمی هست ...
    بی رو دروایستی بگم که خیلی هامون منجمله خودم از این حرکات زیاد کردیم حالا اینجا اومدیم که آموزش ببینیم که این کار ها رو تکرار نکنیم و دنیای بهتر و انجمن بهتری داشته باشیم

چهارم اینکه اگر همکاری کنید بعد از یک مدت دیگه باز هم میشه از این جور پرونده ها در انجمن باز کرد و خیلی چیزهای درست و اشتباه رو گفت و انجمن رو به سمت بهتری سوق داد . پس این جور تاپیک ها همراهی همه عزیزان رو می طلبه و نیاز به بحث و تبادل نظر دارد که خودتون باید گرمش کنید.

پنجم اینکه چند تا از دوستان بهم گفتن خیلی ها کلید تشکر رو اصلا نمیدونند کجاست و یک عکس براشون بگذار تا افراد آماتور تر هم بیشتر با این کلید اشنا بشند.
    خوب این هم عکس برای اونهایی که نمیدونند این کلید کجاست !
    روی عکس کوچک کلیک کنید.

پ ن :
    بدون جواب دادن به سوالات هم میتونید در این تاپیک با سلیقه و روش خودتون این کلاس درس رو گرم کنید. منتظر نظرات ارزشمند و سازنده شما هستیم

هیچ چیز ابدی نیست
    سپاس
    341
    از این کاربر 188 بار در 33 پست سپاس گزاری شده

خیلی بحث خوبیه فقط یک نکته اینکه یکی مثل من که کاربر عادی هستم گاهی اینقدر پستی برام جالبه که واقعا یادم میره اصلا دکمه تشکر واینا رو و در واقع اصلا قصد بدی نداشتم و متشکر هم بودم در دلم شاید شاید بقیه دوستان هم شرایطی مثل من براشون پیش اومده باشه جا داره همین جا بخاطر همه پستهای خوبی که دیدم و تشکر نکردم متشکر باشم

10. 17 کاربرِ زیر از damoona بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,835
    از این کاربر 3,854 بار در 354 پست سپاس گزاری شده

با عرض سلام

از نظر شما هدف از تشکر کردن از دیگران چیست ؟
    اينكه قدر زحمتي كه كشيده را اينگونه مي توانم ادا كنم هرچند كه شايد مطلب ارائه شده كاربردي برايم نداشته باشد
    آیا دوست دارید تشکر کنید و تشکر شوید ؟
    هر دوش خوبه، خودم دوست دارم گاهي يه دسته گل هم براي نويسنده بذارم ولي فكر مي كنم شايد اسپم محسوب بشه
    چرا باید از پست ها و نوشته های همدیگر تشکر کرد ؟
    كمترين كاري است كه براي كار زيباي ديگران انجام ميدهم زدن كليد سپاس است
    چه مواقعی زیر پست ها و نوشته های اعضای مختلف انجمن تشکر نمی کنید ؟
    مگه وارد تايپيكي نشوم چون كم پيش آمده براي نويسنده اصلي سپاس را نزده باشم
    چه نوع پست هایی رو تشکر میکنید و چه نوع پست هایی رو تشکر نمی کنید ؟
    بعضي از نظرات زير پست اصلي را كه موافق نباشم ، تشكري برايش نمي زنم
    آیا فرد و شخصیت و رفتار و پیشینه ی فرد پست دهنده میتواند در استفاده شما از دکمه تشکر تاثیر بگذارد ؟
    خب چون اينجا يك دنياي مجازي است خيلي با شخصيت و رفتار افراد آشنايي ندارم و بطور مجازي اكثرا خوبند ،ولي براي بعضي ها چون پست هاي فوق العاده دارند با اينكه نمي شناسمشون تشكر را مي زنم حتي دلم مي خواد بهشون ستاره هم بدم
    چرا بعضی از افراد با اینکه می دانند فرد پست دهنده برای پستش زحمت کشیده باز هم تشکر نمی کنند ؟
    احتمالا بلد نيستند كسي بهشون ياد نداده، ويا اينكه مرامشون اينگونه است كه فقط مطالب خيلي تاپ از نظر خودشان را okكنند
    آیا به این اعتقاد دارید که وقتی از کسی تشکر نمی کنید بعد یک از مدت اون هم از شما تشکر نمیکند ؟
    زياد بهش فكر نمي كنم شايد حق با شما باشد
    آیا تشکر کردن باعث رفاقت بیشتر و تشکر نکردن باعث دوری از یکدیگر می شود ؟
    خيلي بهش اعتقاد ندارم.من اكثر پست هايي كه تشكر مي زنم با آنها دوست نيستم.دوستي كه با تشکر نکردن تموم شه بهتره اصلا شروع نشه
    آیا بحث تشکر کردن و لایک شدن ، یک جور اعتیاد محسوب نمیشه ؟
    نه،اعتياد اينكه نت را نمي شه رها كني
    تشکر های فرا جناحی چیست ؟ چرا کسانی که اخلاق و رفتارشان به یکدیگر نزدیک تر هست فقط از همدیگر تشکر میکنند و بقیه افراد رو در انجمن ها حساب نمی کنند ؟
    تاالان اصلا دقت نكردم
    تشکر رفاقتی چیست ؟
    یعنی دوستت را تا ديدي پست گذاشت میری براش تشکر میزنی
    چرا بعضی از افرد به جای تشکر سازنده از "تشکر سمی" استفاده میکنند ؟
    يادم نيست تا حالا اينكار را كرده باشم شايد سهوا بشه .همانطور كه در قبل نيز گفتم من براي نويسنده اصلي حتما سپاس را مي ذارم حتي اگر پست برام مفيد نباشه ولي بعضي از تايپك ها درش جنگه ( شايد خيلي مردونه است) براي همين شايد بخوانم ولي بي عكس العمل آنجا را ترك كنم
    اگر به این اعتقاد داشته باشیم که هدف فرم ها ایجاد رفاقت بین افراد و بالابردن سطح دانش است پس چرا نباید از زحمات دیگران تشکر کرد ؟از حدود 500 نفری که در همین انجمن خودمون در روز آنلاین می شوند شاید فقط کمتر از 50 نفر باشند که بعد از استفاده از زحمات و پست های مفید و اخلاقی دیگران تشکر میکنند ؟ شما دلیل بی اعتنایی بقیه افراد رو چه میدانید ؟
    گفتم كه احتمالا بلد نيستند،اين مثل روابط اجتماعي انسانها مي ماند .من به حساب كم رويي شان مي ذارم

كلام آخر؛ من جاهاي زيادي در نت رفتم چه سايت هاي سريالي چه سايت هاي علمي ؛ بعضي از سايت ها اصلا دكمه تشكر ندارند .بعضي ها سپاس كه دارند ستاره هم دارند درج امتياز دارند و... ولي محيط دوستانه- آرامش بخش ندارند خدارا شكر محيط TVWORLDمثل آسمان آبي ه (بدون آلودگي هوا) ، اكثرا سرشون به كار خودشونه اجتماع فرهيخته اي شايد چند جا مثل اينجا باشه كه احساس خوبي به شما دست ميده كه انگار در خانه هستي

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین