برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 از مجموع 15
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Oscars 2015 | نماینده ی ایران برای حضور در اسکار 2015 معرفی شد

هالیوودریپورتر خبر داد:
    ایران فیلم "امروز" ساخته ی رضا میرکریمی را برای حضور دربخش بهترین فیلم زبان خارجی اسکار 2015 به تورنتو معرفی کرد.

فیلم امروز،Today ساخته ی رضا میرکریمی ؛ درامی اجتماعی درمورد یک زن افسرده ی حامله با بازی سهیلا گلستانی و یک راننده ی تاکسی با ایفای نقش پرویز پرستوئیست که دریک مسیر با یکدیگر همسفر میشوند و هیچ کدامشان از چیزی که درانتظارشان است خبر ندارند.

رضا میرکریمی متولد تهران است و ازجمله کارگردانهای محبوب سینمای ایران بشمار می آید. از جمله آثار او میتوان به فیلمهای "کودک و سرباز"محصول 1990 و فیلم "زیر نور مهتاب"محصول سال 2000 را برشمرد که هردوی این آثار درفستیوال کن سال 2001 مورد تحسین خیل عظیمی از منتقدین قرار گرفتند.

از دیگر آثاری که او نویسندگی و کارگردانی آنهارا برعهده داشته میتوان به فیلمهای "خیلی دورخیلی نزدیک" و فیلم "یک حبه قند" اشاره کرد.
    پیش ازین نماینده ی ایران یعنی فیلم "جدایی نادر از سیمین" ساخته ی اصغر فرهادی توانسته بود درسال2012 جایزه ی اسکار بهترین فیلم خارجی را ازآن خود کند.

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Oscars 2015 | نماینده ی ایران برای حضور در اسکار 2015 معرفی شد

"امروز" رو ندیدم ولی کارهای میرکریمی حتی فیلم متوسطی مثل "یه حبه قند"ش رو هم "دوست" دارم یعنی فقط دوست دارم نه چیز دیگه‌ایی.
    اما در خصوص شانس‌ش گمان نکنم باتوجه به نماینده‌ی "ترکیه" و "لهستان" (بخصوص این لهستانی که جزو موضوعات مورد علاقه‌ی لابی هالیوودی‌هاست) امیدی باشه.
    به هر حال قراره توی یه "نمایش" شرکت کنیم نه "جشنواره‌ی سینمایی".

3. 15 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,921
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

من این فیلم رو در جشنواره پارسال دیدم نسبت به اثار دیگر میرکریمی در درجه متوسط قرار میگیرد میزان سکوت فیلم زیاد وتا جایی ازاردهنده است (فکر کنم میرکریمی با اقبال زیادی که از اثار فیلمساز ترکی بیگله جان در سالهای اخیر شده است داره در مسیر فیلمسازی اون حرکت میکنه)فیلم یک پرویز پرستویی تکراری (برای تماشاگر ایرانی)و یک شبنم مقدمی فوق العاده دارد و از همه مهمتر داستان نگاه جدید یا یک ایده بکر هیجان انگیز و تشویق کننده ندارد و بعید میدونم شانسی در اسکار داشته باشد فیلم یک حبه قند میتونست در اسکار سالهای گزشته شانسی برای جهانی شدن میرکریمی ایجاد کنند که با تصمیم احمقانه و عصر حجری وزارت ارشاد وقت در جواب فیلم ارگو و تحریم اسکار فیلم ارسال نشد.
    در مجموع میشه برای فیلمهای میرکریمی همچنان منتظر یک سورپرایز بود اگر سعی کنه در فیلمنامه نویسی از شادمهر راستین استفاده نکند

5. 11 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    42
    از این کاربر 478 بار در 51 پست سپاس گزاری شده

آن‌هایی که ‹امروز› را برای نمایندگی ایران در اسکار انتخاب کردند نه‌فقط به سینمای ایران، بلکه به خود میرکریمی هم ظلم کردند. چون او شایسته‌ی این بود که با فیلم بهتری کاندیدای اسکار شود. آشکار است که ‹قصه‌ها› و ‹خانه‌ی پدری› و البته ‹ماهی و گربه› ظرفیت بیش‌تری برای حضور در اسکار داشتند که دو فیلم اول به دلیل مسائل سیاسی و سومی به دلیل سلیقه نادیده گرفته شدند. متاسفانه جنگ قدرت در سینمای ایران بیداد می‌کند.

7. 6 کاربرِ زیر از freedom world بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    91
    از این کاربر 927 بار در 118 پست سپاس گزاری شده

اما در خصوص شانس‌ش گمان نکنم باتوجه به نماینده‌ی "ترکیه" و "لهستان" (بخصوص این لهستانی که جزو موضوعات مورد علاقه‌ی لابی هالیوودی‌هاست) امیدی باشه.
    لهستان و بازم فیلم در مورد هولوکاست ؟

خوبه کیشلوفسکی نیست که ببینه سینمای کشورش به چه روزی افتاده !!

9. 6 کاربرِ زیر از il Conformista بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    512
    از این کاربر 4,166 بار در 361 پست سپاس گزاری شده

سلام
    پیش از این هم بین فیلم آقای حاتمی کیا و میرکریمی بحث بود، من توی سایت های ایرانی میخوندم حرف از لابی اقای میرکریمی میزدن اما به نظر من انتخاب درستی بودش ، فیلم چ دارای جلوه های ویژه زیادی هست ، و مناسب اسکار نیست! نظر منتقد های ایرانی رو در مورد فیلم های چ و امروز میخوندم تعریفی ندیدم ازشون مخصوصا دوست دانشمند آقای فراستی که کلا به سینمای ایران انگار اعتقاد ندارن! با اینکه فیلم چ رو خیلی دوست دارم اما به نظر من امروز انتخاب نسبتا بهتری بود و امیدوارم که سربلند بیرون بیاد از این مراسم بین المللی! البته با یکی از دوستان توی فیسبوک بحث میکردم بهم میگفت ایرانی ها فکر میکنن با فیلم هایی مثل بچه های آسمان و به رنگ خدا میشه هنوز اسکار گرفت و... اما اشتباه میکنن ، این حرفش من رو قانع کرد ولی من دوست دارم فیلم و یا سریالی که میبینم هنرمند دغدغه خودش رو نشون من بده ، آقای فرهادی مسئله طلاق رو گفتن ، آقای حاتمی کیا هم هدفشون از ساخت چ توی پشت صحنه اعلام کردن تحمل حرف مخالفت و این طور مسائل بود ، از نظر بنده حقیر کارگردان و نویسنده باید چیزی رو بسازن که بهش فکر میکنن دغدغه خودشون و جامعه هست و نه اینکه صرفا یه کار سفارشی بسازن بره جایزه بگیره ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Shelly نمایش پست ها
    هیچ فیلم ایرانی رو به اندازه آژانس شیشه ای دوست ندارم ! خود فیلم + شاهکار مجید انتظامی .
    آژانس شیشه ای حاتمی کیا فوق العادس هنوز که هنوزه گاهی میشینم صحنه هاش رو همین طوری ببینم به خودم میام میبینم که فیلم رو از اول تا آخر دیدمش ... حاتمی کیا خودش رو با اون فیلم توی خاطره ها ماندگار کرد در مورد آقای انتظامی هم ایشون کلا موسیقی متن هاشون حرف نداره ، اعتراض + آژانس شیشه ای دوئل و....
    ما سینه زدیم،بی صدا باریدند ازهرچه که دم زدیم،آنها دیدند
    ما مدعیان صف اول بودیم از آخر مجلس شهداء را چیدند

11. 8 کاربرِ زیر از orojlo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12