برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Under The Dome | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل دوم

>> دراین تاپیک میتوانید پیرامون اتفاقات فصل دوم سریال به بحث و گفت و گو بپردازید.
    >> قبل از ارسال نظر در رابطه با اپیزود خاص؛ برای جلوگیری از اسپویل شدن آن حتما شماره ی اپیزود را قبل از نظر خود درج نمائید.

2. 13 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Under The Dome | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل دوم

افتتاح میکنم تاپیک رو.!!

نظر کلی خودم درمورد فصل دوم رو میگم.. همه ی چیزی که از یک سریال تخیلی انتظار دارید رو این سریال و شبکه براتون تواین فصل یکجا قرار داده..داستان تخیلی نه به این معنی که توش آدم فضایی و این ژانگولر بازیا بزارن، داستان خوبی رو دارن تعریف میکنن ولی عناصر تعریف داستان اصلا خوب نیستن.

اگر از Dean Norris(هنک سریال BrBa) فاکتور بگیریم که تو این سریال تمام پتانسیل خودش رو نشون میده؛ بقیه ی بازیگرای سریال تو یک دسته بین "ضعیف تا خوب" قرار میگیرن. ایکاش این سریال تیم بازیگریه قوی تری رو به خودش میدید..طرز بیان دیالوگ ها، خوده دیالوگها باعث میشه احساس کنید یک سریال مناسب سن 8تا12 سال رو دارید تماشا میکنید.
    بعضی جاهای این فصل به شدت حال بهم زن میشه و بعضی سکانسهاش به یمن هیجان خوب و معقولی که داره ،؛ دیدن سریال رو قابل تحمل میکنه..درکل سریالیه که میتونه وقتتون رو پر کنه و ارزش دیدن رو داره؛ داستان و ایده ی تخیلی و قشنگی دارن و استفان کینگ داستان خوبی نوشته؛ فقط تنها مشکلش همون سرد و بیحال بودن بازیگراشه که اصلا حس گیرکردن زیر یک گنبد رو بهتون القا نمیکنن.

تواین فصل؛ هرقسمت ، گنبد یه سری آزمایش ها از افراد زیرش به عمل آورد و اونارو مورد تست قرار داد و باعث شد شخصیتها ، نگرشها و دیدگاهشون نسبت به همدیگه تغییر کنه که این تغییر گاهن مثبت و گاه منفی نشون داده شدن.
    یه سری معما تو طول فصل ایجاد کردن و تا 90درصد پاسخ معقولی بهشون دادن؛ یه سری سوالات بی جواب هم برای فصل سوم گذاشتن..نمیدونم تمدید شده یا نه ولی چیزی که ما دیدیم نیاز به فصل سوم داشت و انتهای داستان فصل دوم مبهم بود و 90درصد احتمال میدم تمدید بشه ولی حسی که خودم دارم اینه که اگر سریال تمدید هم نشه ناراحت نمیشم..!!
    اگر هم تمدید بشه حتما تماشا میکنمش..!!

و در انتها از سه نفره زیر تشکر میکنم بابت ترجمه ی خوب و روونشون!!

نمره ی من به فصل دوم: 7از10

4. 14 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    772
    از این کاربر 2,249 بار در 215 پست سپاس گزاری شده

این فصل نقطه قوت های کمی نداشت! اما نقطه ضعف هاش، اون نکات مثبت رو تحت الشعاع خودش قرار داد.
    چون اسپویل میشه توی تگ میذارم. (تا دقیقه آخر اپیزود آخر اسپویل میشه)
    نکات مثبت:

مشاهده محتوا اسپویلر
    ۱- سرعت پیشروی داستان و اتفاقاتی کی پشت سر هم می افتاد قابل قبول بود. و فکر میکنم از فصل قبل بیشتر بود
    ۲- حذف دو شخصیت اصلی در همون قسمت اول واقعاً جذاب بود و شخصیت هایی که اضافه شدن به نظرم به خوبی تونستن جای خودشون رو پیدا کنن و بازیگری های خوبی هم کردن . البته به جز نقش همسر بیگ جیم که واقعاً یه سروگردن از سریال پایین تر بود، مخصوصاً که شخصیتش این پتانسیل رو داشت که واقعاً بترکونه! اما در عوض سم و خانم دکتره خوب بودن.
    ۳- اتفاقاتی که گنبد باعثش میشد جذاب بود و کارگردان هم خیلی بد در نیاورده بودش. مثلاً بارون اسیدی و خون مانند و منقبض شدن و ...
    ۴- میرسیم به جذاب ترین بخش! تقزیباً یک فصل ونیم ملت داشتن تلاش میکردن که صرفاً زنده بمونن. اما حالا شرایطی پیش اومد که بتونن فرار کنن! فکر میکنم جذاب ترین بخش خروج باربی و سم از گنبد بود و اینکه ما بالاخره از زاویه خارج از گنبد هم به داخل نگاهی داشته باشیم. امکان ورود و خروج از گنبد میتونست برگ برنده این فصل باشه.
    ۵- زیرنویس عالی بچه های انجمن

نکات منفی:
    مشاهده محتوا اسپویلر

۱- دز تین ایجری سریال با این که زیاد نبود ولی همونقدر هم تو ذوق میزد. قهر و آشتی اون دو تا جوونک مصداق بارزش بود
    ۲- فکر میکنم مشکل اصلی تموم نشدن داستان تو این فصل بود! نمیدونم اینا تا زور بالاسرشون نباشه از طرف شبکه تا ابد میخوان فصل های جدید بسازن!
    ۳- بعضی تیکه ها واقعاً بد بود! قسمت آخر تو غار به بن بست میرسن بعد باربی دستشو میذاره تو یه تیکه بعد در باز میشه دختره با اون وضع میاد میگه دنبالم بیا! پایان از این بدتر میتونه باشه؟ فکر نمیکنم! یا همین قسمت آخر بیگ جیم یهو تبدیل میشه به جلادی بی رحم و میخواد سر همه رو بزنه واقعاً مسخره بود.
    .
    فعلاً همینا یادم میاد

در نهایت فکر میکنم اگر سریال با این فصل تموم میشد خیلی بهتر بود.
    فصل بعد نمیدونم تمدید میشه یا نه! فکر میکنم ۵۰/۵۰ است! اما اگر نشه ناراحت نمیشم ولی دوست داشتم بدونم تهش چی میشه!

6. 12 کاربرِ زیر از MILANO بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,825
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

فصل دوم رو هم من تازه تموم كردم.در مقايسه با فصل اول بهتر بود بيشتر داستان رو خطي مي بردن جلو . ولي دو قسمت آخر خيلي ضعيف بود بعضي جاها واقعا" در حد فاجعه بودن
    مخصوصا اونجا كه زن جيم رو ميارن تا همگي با لمس كردنش بهش كمك كنن و يا اون جا كه همه رو بدون اينكه بدونن داخل غار چي هستش، مي گن راه فرار هستش و همه رو مي برن اونجا
    اون ملاني هم كه ديگه معلوم نشد آخرش تكليفش چيه؟خلاصه كاملا" معلوم بود سر در گمي نويسنده تو جلو بردن داستان ، كاش يه ذره روال منطقي تر رو پيش مي گرفتنن هر چند منطقي تو اين سريال وجود نداره ولي يه سري اصول بودن كه اونو هم ازش گذشتن تا بيشتر كش بدن به سريال. در كل فصل دوم بايد نقطه پايان سريال مي شد حالا با اين روند اگه بخوان بازم داستان رو تو گنبد ادامه بدن كه حتما" هم تو فصل بعد همين ميشه ديگه ادامه دادنش براي من خسته كننده مي شه.

8. 9 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :