برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 25
    ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

Peaky Blinders | بحث کلی پیرامون فصل دوم

[
    تاپیک دانلود فصل اول ]
    ...[ تاپیک دانلود فصل دوم ]

در این تاپیک می توانید درباره فصل دوم این سریال با یکدیگر بحث و گفتگو کنید.
    برای جلو گیری از اسپویل، لطفا اسم اپیزود مورد نظرتان رو در ابتدای نوشته ی خود ذکر کنید !

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Peaky Blinders | بحث کلی پیرامون فصل دوم

قسمت چهارم: هر قسمت این سریال مثل یه فیلم سینمایی‌ه بدجور دوستش دارم!
    اینجور که "توماس" داره وصیت می‌کنه و خمس مالش رو بین فامیل پخش میکنه به نظر میرسه این پایان "شلبی"ه ولی گمون نکنم این فقط "ظاهر" قضیه است و احتمالا اون اتحاد شوم "جهود و ایتالیایی" آرتور رو برای همیشه از خانواده‌ی دوست‌داشتنی شلبی بگیره. مقدمه و موخره‌ی هر قسمت هم اگه دقت کنید "آرتور" زیادی پررنگه.
    دوتا سکانس داشت که نمیتونم بیخیالی طی کنم. یکی سر میز معامله‌‌ی "الفی" و پدرخوانده ایتالیایی‌ها که واقعا معرکه بود. خلاصه و مفید.
    یکی دیگه هم سر میز معامله‌ی ایرلندی‌ها و توماس و کمپل با این دیالوگ: Because

3. 20 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

قسمت پنجم: فقط یه چیزی: این ملاقات "گریس" و "تامی" چقدر خشک بود! البته سعی کردن با چندتا چیز "تر"ش هم بکنن (چاپلین ایده‌ی باحالی بود).
    قسمت مستقلی نبود که بخوام ابراز شگفتی بخاطر جذابیتش یا ناامیدی کنم از وقتی که "رفت"! میذارم برسه به فینال تا یه تصمیمی در مورد کل فصل بگیرم. (مثل خیلی‌ها که انگار منتظرن فصل تموم بشه.) فقط امیدوارم سریال باز ادامه داشته باشه گنجایش بیشتر از 4 فصل هم داره.

5. 18 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

E05

مشاهده محتوا اسپویلر

چقدر من عاشقِ فضای این سریالم ! وای دارم نابود میشم !

عجب قسمتی بود و عجب شروعی داشت ! یکی از خفن ترین شروع ها شو داشت با صدایِ تام هاردیِ لعنتی که داستان تعریف میکنه از اونور هم آرتور جو گیر شده هِی داد میزنه و تایید میکنه حرفاشو تا جایی که میرسه به این دیالوگ :

#اما امسال تصميم گرفتيم واسه اين بُز يه اسم انتخاب کنيم
    واسش اسم گذاشتيد ؟
    #بله، اسم گذاشتيم
    واسه بز لعنتي اسم گذاشتن
    #به تقليد از اون فرعون مصري لعنتي
    #اون دشمن لعنتي
    درسته
    #ميدوني اسمشو چي گذاشتيم ؟
    چي گذاشتيد ؟
    #تامي شلبي

اون کمپلِ کصافط چرا با پالی اونجوری کرد ؟ واقن مشکل داره ها . از اونور پسرش چقدر بد بر خورد کرد باهاش .

اما گریس ... الان دقیقا برای چی واردِ داستانش کردن مثلا ؟ بود و نبودش فرقی نداره به نظرم تازه ضرر هم داره. زنیکه فلان فلان شده. ببخشید دوستان با تشکر

و اما اونجوری هم که فکر میکردم نیست یعنی چرچیل و کمپل ، پشتِ تامی نیستن فقط میخوان ازش استفاده کنن و تا وقتی کار رو براشون انجام بده دیگه بدردشون نمیخوره البته شاید چرچیل اینجوری نخواد ولی این کمپل نمیذاره. اما تامی هم زرنگ تر از این حرفاست ...

چارلی چاپلینِ جوان رو هم دیدیم.

آرثا ... آرثا ... ( اینجا تام هاردی داره میگه آرتور ! ) لعنتی این حرف میزنه من حال میکنم

7. 12 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,955
    از این کاربر 3,269 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

قسمت آخر فصل دو
    مشاهده محتوا اسپویلر
    چه پایان آروم و بی دردسر و بی تلفاتی داشتن این پیکی بلایندرز. جالبیش اینجاست که بازم قطعی معلوم نشد که بازرس کمپل کشته شد یا نه، من که فکر نکنم مرده باشه. مثلث عشقی فصل بعد هم می تونه جالب باشه، البته به شرطی که کسی دیگه از طاعون و ایدز و ابولا نمیره

9. 11 کاربرِ زیر از VIVA THE ROCK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

E06

مشاهده محتوا اسپویلر

به به . اونجایی که تامی رفت پیشِ الفی خیلی خوب و نفس گیر بود حال کردم . چقدر یه سریال میتونه خوب باشه آخه ؟ لحظه های آخر هِی پیشِ خودم میگفتم آخه سریال برای فصلِ سوم تمدید شده ، نمیان بزنن نقشِ اصلی رو بکشن که ، از زیه طرف هم میگفتم از اینا بعید نیست ؛ خلاصه استرسِ زیادی داشت لعنتی .

پالی که شلیک کرد به یارو . این کمپل هم که آخرِ هر فصل یه تیر باید بخوره سابینی رو هم که آسفالت کردن ... همه چی داشت خوب پیش میرفت تا اون دیالوگِ آخر : میخوام ازدواج کنم

به فصلِ اول 9 دادم به این فصلِ بدونِ شک 10 میدم . مرسی از جواد و مجتبی برای زیرنویس چون اگه نبودن دیدنش سخت یا حتی نا ممکن میشد .
    مشاهده محتوا اسپویلر

11. 16 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

e06

همین که شخصیت اول خرد میشه ریز ریز میشه زانو میزنه برای "من" کافیه. این رو خیلی دوست دارم. + سکانس تمام سینمایی پایانی.
    فقط یه چیزی که خیلی این قسمت به ضررم تموم شد "پیگیری اخبار" سریال بود سکانس آخر که یه موقعیت "خوف و رجا"ی کامل برای مخاطب بود همش با خوندن یه خبر "بر باد رفت"!
    دیگه زیاد مطمئن بودم که چطوری تموم میشه. ولی با این وجود "ایده"، قابل حدس نبود. این به اون در.

13. 19 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

E06
    مشاهده محتوا اسپویلر

اوجِ اوجِ تحقیر رو برای کمپل رقم زدند! توسط یه زن فلج شد ... توسط یه زن کشته شد. واقعا دوست دارم اینجور شخصیت‌ها از همه طرف واسه‌‍شون می‌باره ... فقط لذت می‌بُردم وقتی صحبت از مدال‌های افتخار "تامی" میشد ... وقتی تامی داشت سیگار آخرش رو می‌کشید قشنگ معلوم بود چقدر ترسیده، قشنگ معلوم بود انتظار چنین پایانی رو نداره. بازی این بشر فوق‌العاده است! فضا‌سازی سریال مثل فصل اول عالی بود، حتی گسترده‌تر از فصل اول. بااینکه سه قسمت ابتدایی کیفیت سه قسمت بعدی رو نداشت ولی این دو قسمت آخر واقعا جبران کرد.
    یعنی من تو این 6 قسمت عاشق "آرتور" شدم ... لامصب یهوووو مثله "هالک" تبدیل میشد مدل موهاش که دیگه هیچی ... پرونده کمپل که کلا بسته شد، برای فصل بعدی فعلا مقدمه ازدواج "تامی" مُحیا‍ـست.

15. 9 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

May 6
    سپاس
    1,422
    از این کاربر 1,605 بار در 109 پست سپاس گزاری شده

بحث کلی فصل دوم
    مشاهده محتوا اسپویلر
    اول فصل که انتظار نداشتم فردی در اثر طاعون مرده باشه! فکر میکردم قراره با تامی یه کارایی پیش ببرن یا حداقل تو یه درگیری یا انتقام حذف بشه! حالا اینکه از جزئیات مرگشم گذشتن بماند.
    این فصل به نظرم روندش کندتر بود از فصل قبل دلیلشم یه سری سکانسها و دیالوگای اضافی و کشدار بود که مربوط میشد به مربع عشقی سریال!(که ظاهرا یه ضلعش یعنی کمپل حذف شده).نمیدونم وجود این مثلث و مربعها و این روابط بی نتیجه میون اون درگیریا چه لزومی داشت!
    نکته شدیدا مثبت این فصل حضور تام هاردی بود که اصلا انگار این نقش ساخته شده برای خودش..یعنی اصلا دوس نداشتم دیالوگاش تموم شهنقطه مقابلش سابینی بود که در حد و اندازه این نقش یعنی سردسته گانگسترای ایتالیایی نبود و بیشتر به خرده تبهکاری مثل کیمبر شباهت داشت!
    یه نکته جالبم شخصیت آرتور بود که تو فصل اولم فک میکردم احتمالا حذف میشه ولی هروقت که اومد پایان کارش باشه یه جوری سرپا شد و چه انرژی ای هم از خودش ساطع کرده!
    چرچیل وقتی نامه تامی رو خوند واضح بود تحت تاثیر سوابق تامی قرار گرفته و بعید بود که مثل کمپل قصد جونش رو کرده باشه که آخر فصل هم معلوم شد همینطور بوده.
    موسیقی هم که دقیقا با حال و هوای سریال هماهنگ بود شاخصش هم تیتراژ ابتدایی.
    جای بحث نداره که سریالهای انگلیسی متفاوت و سر هستن از امریکن ها ولی یه موضوع یا بهتره بگم یه موضع مشترک بینشون هست اونم آدم بدای قصه هاشونه!(نمونه ش هم IRA )
    و در نهایت.. این فصل انقدر خوب بود که تو 2 روز تمومش کردم!

17. 9 کاربرِ زیر از Spasitel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

دیدن دو فصل تموم شد..!! سریالش خیلی خوب بود.. چون بریتانیایی بود ، مطمئن بودم توهرقسمت باید منتظر سورپرایز و شوک باشم که خداروشکر نشون دادن کارشون رو بلدن...!! این ایده که بزرگتر از کوچیکتر دستور میگیره، جالب بود. در ابتدا کسی فکرشو نمیکرد موسیقی متن دقیقن توصیفه حاله توماس شلبیه ولی دقیقن سریال، ترجمه ی موسیقی متنش بود..بااین ایده هم حال کردم..!!

حرف درمورد سریال زیاده ولی حس توضیح دادن نیستـــ...
    گفتنی هارو درموردش دوستان نوشتن و باید برید بخونیدشون و
    تماشا کنید سریالو
    !! یکی از بهترین های 2014 بود برای من..!! فقط ایکاش فصل سوم، آخرین فصلش باشه چون داستان تاریخی و بیوگرافی رو زیادی کش دادن جالب نیست.. اون دختره "گریس" عجب دماغشو عمل کردو اینکه تام هاردی چقدر نقشش رو عالی بازی میکنه..
    نمره : 8.5 از10 (واسه هردوفصل)

ودر آخر، عجب اسکرین شاتی گرفتم...میزان سن شبیه به بومه نقاشیه

19. 17 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    میزان سن شبیه به بومه نقاشیه
    این شات رو دیدم نتونستم چیزی نگم !
    به مِه یک‌دستی که داخل اتاق هست توجه کنید ... این سریال اگر "آرتور" و "تامی" هم نداشت بخاطر فضاسازی کم‌نظیر ، ارزش داشت که سریال رو بصورت "دو‌آتیشه" دنبال کرد !

21. 13 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین