برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

مقاله | چطور نظرات شما میتواند برروی یک سریال تاثیر بگذارد

تماشای تلویزیون دراین سالها دستخوش تغییرات زیادی شده و دیگر آنطور که فکر میکنیم به تماشای فیلم و سریال نمیپردازیم.صحبت درباره ی سریالهای تلویزیونیست.جالب است بدانید 77درصد افراد هنگام دیدن سریالهای موردعلاقه ی خود از تلویزیون ، بخشی از حواسشان متوجه ی کامپیوتر،لپتاپ و موبایلشان است.
    خیلی از ماها هنگام دیدن یک سریال بطور همزمان در توئیتر مشغول بحث درمورد اتفاقات سریالها هستیم.اغلب موضوعاتی که بینندگان درتوئیتر درمورد آن صحبت میکنند چیزهایی مثل مثال های زیر است:
    "چرا فلان بازیگر دقایق کمی در هراپیزود حضور دارد؟"/"چرا فلان قسمت اپیزود داستان قابل قبولی را نشان نداد؟" و ...

همه ی ما قبول داریم که امروزه تماشای یک سریال تحت تاثیر تکنولوژی قرار گرفته است، ولی سوال اینجاست که آیا این تکنولوژی ها میتوانند کاری کنند که سریال بر وفق مرادمان شود؟ آیا نظرات طرفداران دوآتشه ی سریالها میتواند باعث تغییر در ماهیت سریال شود؟ طبق نظر برخی از نویسندگان و کارگردانها بعضی مواقع این اتفاق می افتد .!!
    خوشبختانه توفیقی نصیبمان شد(نویسنده ی مطلب داره میگه) تا با Guillerrno del Toro کارگردان عناوین Pacific Rim و Hellboy و نیز Carlton Curse نویسنده ی سریالهایی چون LOST و Bates Motel درمورد سریال جدیدشان که ازشبکه ی FX پخش میشود و The Strain نام دارد مصاحبه کنیم. آنها کلی درمورد هیولاها و بنرهای تبلیغاتی که درسطح شهرها ازین سریال ساخته اند باما صحبت کردند. از آنها درمورد اینکه درکنار ساخت سریال نیم نگاهی هم به رسانه های جمعی و آنلاین دارند یا خیر سوال کردیم که پاسخشان مثبت بود.
    Carlton Curse:
    هم من و هم Guillerrno del Toro بعداز پخش هرقسمت منتظر واکنش مردم نسبت به آن هستیم.نکات مثبت و منفی که مردم در توئیتر یا ف ی سبوک باما درمیان میگذارند را با اشتیاق میخوانیم و یادداشت میکنیم.سعی ما براینست که درفصل دوم بخشهایی که به ذائقه ی مردم خوش می آید را به سریال بیفزاییم و از پرداختن به نقاط ناخوشایند چشم پوشی کنیم.
    من قبلا چنین تجربه ای را حین نگارش و ساخت سریال LOST داشته ام و همین اتفاق همین حالا موقع ساخت The Strain‌برایم افتاده است و من از آن بابت خوشحالم.

Guillerrno del Toro:
    بنظرم وقتی شما نظرات بینندگانی که هم درفضای آنلاین به سر میبرند و هم به اتفاقات سریال توجه دارند را درمورد اتفاقات لحظه ای سریال میخوانید و میفهمید درادامه ی کار میتواند بسیار به شما کمک کند.من سعی میکنم درفضای مجازی چیزی ننویسم ولی همیشه نظرات مردم را درمورد کارهایی که میکنم میخوانم و درپاسخ به آنها بازهم چیزی نمینویسم و درعمل سعی میکنم نکات مثبت را پررنگ نشان دهم تا مردم متوجه شوند که نظراتشان برایم مهم است.
    >> اینطور که از مصاحبه ی ما با این دونفر برمی آید چنین استنباط میشود که سازندگان سریالها درکنار ساخت سریال درفضای اینترنتی ومحافل گفت و گو مثل توئیتر و فیس بوک دنباله روی نظرات ما هستند. هیجان انگیز است، نیست؟؟

یک نویسنده نتیجه ی رضایت مردم از نویسندگی اش را بصورت نمره مشاهده میکند.هرقسمت ازسریالها که پخش میشود در IMDB نمره ی خاصی دریافت میکند و هرقدر این نمرات بالاتر باشند نویسنده احساس میکند که کارش را به درستی انجام میدهد و همان سبک داستان مینویسد و به همان منوال سریال به پیش میرود ؛ ولی همیشه اینطور نیست.گاهی نمره ی بالا نتیجه ی عکس میدهد.

قسمت نهایی سریال How I Met Your Mother مصداق عالی ازین جریان است.این قسمت نمرات بسیار خوبی گرفت ولی تقریبا 80درصد بینندگان واکنش منفی نسبت به این قسمت نشان دادند.این نارضایتی به قدری بود که کمپین اعتراض نسبت به این قسمت بعنوان تگ اول گوگل قرار گرفت.

شما با تایپ عبارت " قسمت نهایی سریال" تاریخ پحشش را مشاهده میکنید ولی اولین تگ اخبار مربوط به خبری است که میگوید "مردم خیلی،خیلی اعصابشان بخاطر قسمت آخر HIMYM خرد است."
    سایتهای نقد اندکی به نظر مردم نزدیکترند ولی اگر واقعا میخواهید از حس مردم نسبت به سریالها مطلع شوید توئیتر بهترین مکان است.نویسندگان و کارگردانها کافیست تنها یک پیج شخصی درمورد سریالشان داشته باشند و درآنجا باخیل عظیمی از نظرات مثبت و منفی مواجه میشوند.

Edward Burns، نویسنده و دستیارکارگردان فیلم Saving Private Ryan یکی از حامیان نظریه یUsing Twitter To Tweak Ideas است.این نظریه دیگران را در امر نویسندگی مشارکت میدهد. مثلا ادوارد برنز در یک توئیت بلایی که میخواهد برسر یکی از شخصیتهای سریال بیاورد را مینویسد و واکنشهای مردم را مورد بررسی قرار میدهد.
    او دربسیاری از کارهای نویسندگی اش از مردم خواسته تا برای شخصیتهایش نامهای پیشنهادی توئیت کنند..او بعدازینکه اسم موردعلاقه ی خود و برگزیده ازسوی مردم را برروی شخصیت داستانی اش گذاشت به سراغ ایده ی بعدی میرود ولی مهم اینجاست همان شخصی که موقع پخش سریال Edward کنار خانواده اش نشسته این جمله را میگوید "من کمک کردم تااین کارکتر یک اسم داشته باشد."

نظر Paul Osborne(خالق آثار Favor / Official Rejection) درمورد نظرات مردم حین ساخت یک اثر :

"توئیتر وسیله ایست که شمارا به مردم وصل میکند.به شما این اجازه را میدهد تا فیلم یا سریال خود را ارتقا بخشید.تویتر مثل اقیانوسی است که شما وسط آن مشغول ماهیگیری هستید ولی ماهی هایی که از آن بیرون می آیند استعداد،عوامل سازنده،تجهیزات،پول و ... هستند."

نظر شما دراین رابطه چیست؟

منبع

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : مقاله | چطور نظرات شما میتواند برروی یک سریال تاثیر بگذارد

مسلماً ماییم و یه دنیای مجازی که اخبار امکان داره حتی در کمتر از دقیقه منتشر بشه و به دست کارگردان ها برسه. سایت هایی هم مثل imdb و غیره که مستقیما کاربرا نظر میدن و نمره میدن خب کارگردان رو قشنگ تسلیم خودشون میکنن. حالا اگر این عمل بد و خوب باشه بلخره خبر ها منتشر میشه و این قدرتی که گوگل و سایر موتور های جستجو داره کار رو راحت تر کرده.
    حالا ممکنه بعضی وقتا یه قسمتی از سریالی از سطح اصلی و قسمت های قبلی خودش کمتر باشه اونوق صدای مردم در میاد و نقد های زیادی میکنن. همچنین سریال هایی که از اول بد شروع میشن ولی هر چی میرن جلو بهتر میشن هر چند که بعضی موارد قسمت های جلویی چنان با کیفیت هم نیستند ولی به چشم بینندگان گل میشن! میتونیم جمع بندی کنیم که کارگردانا باید قبول کنن و نظر مردم رو محترم بدونن. همین و بس.
    مطلب خوبی بود مثله همیشه. خسته نباشی

پ.ن: چقد چرت و پرت گفتم، نه؟

3. 21 کاربرِ زیر از AdibTE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    نظر شما دراین رابطه چیست؟
    اگه واقعا یه کار "سناریو" داره "عوامل" داره "قصه" داره "هدف" داره "فکر" داره این "توجه" به فضای مجازی بزرگ ترین آسیب و سمی ترین پیشنهادی که میشه به یه مثلا کارگردان یا تهیه کننده یا نویسنده داد! مگه اینکه جنس کار یه چیز تجاری و وابسته به "بازار"ه که دیگه به نظرم فقط باید رفت دنبال "مشتری". الان مشکل اصلی بیشتر "سریال های" آمریکایی هم همین "کثرت"ه. توجه کردن به "این" توجه کردن به "اون" حالا فرض کنید یه شب نویسنده ی سریال شما تحت تاثیر یه نظر نامتعارف قرار بگیره شاید فردای پخش شما متوجه ی تغییر نشده باشید ولی در ادامه حتما این به بزرگترین آسیب سریال مورد علاقه تون تبدیل میشه.

*باز هم مثل همیشه یه مطلب خوب از "محمد".

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

ممنون، مقاله ی خوبی بود. خسته نباشی محمد جان.
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

6. 13 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :