برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 11 از مجموع 11
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,406
    از این کاربر 90,382 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

The Untold History of the United States |بازخوانی تاریخ به روایت الیوراستون|معرفی

The Untold History of the United States یا تاریخ ناگفته ایالات متحده عنوان مستندی تاریخی می باشد که درآن Oliver Stone کارگردان و نویسنده شناخته شده ,برنده دو اسکار بهترین کارگردانی و یک اسکار فیلمنامه نویسی بانگاهی نو و متفاوت با روایت رسمی موجود , باتوجه به اسناد کمتر موردتوجه قرار گرفته به روایت تاریخ معاصر آمریکا و جهان می پردازد. پخش نسخه اولیه مجموعه که در ده فصل تاریخی (اپیزود) ساخته شده بود از دوازدهم نوامبر 2012(بیست و دوم آبان 91) از شبکه کابلی Showtime آغاز گشته و در چهاردهم ژانویه 2013(بیست و پنجم دیماه 91) با رسیدن به دوران پایانی ریاست جمهوری پرزیدنت بوش و پس از آن ورود به عصر باراک اوباما پایان یافت.البته Oliver Stone در نسخه بلوری مجموعه که پانزدهم اکتبر 2013(بیست و سوم مهرماه 92) روی روی دی.وی.دی منتشر کرد دو فصل تاریخی(قسمت) دیگر را که در آن به بررسی وقایع جنگ جهانی اول و پس از آن می پردازد را اضافه کرد.
    فرآیند تولید و دلایل ساخت:
    Oliver Stone کار بر روی این پروژه را به همراه Peter Kuznick پروفسوررشته تاریخ دانشگاه American University از سال 2008 آغاز کرد و در ابتدا بنا بود تا در آن تنها به دوران جنگ سرد,دلایل دستور Harry S. Truman به استفاده از بمب اتمی و دوران بعد از سقوط کمونیسم پرداخته شود.اما نه تنها دوره های تاریخی مورد بررسی در سریال افزایش یافت بلکه این دو هجده روز پس از شروع به پخش رسمی مجموعه با انتشار کتابی به همین نام در هفتصدوپنجاه صفحه به بررسی هرچه بیشتر و بازخوانی مجدد تاریخ ایالات متحده و جهان در دوران معاصر پرداختند +

دست اندرکاران سریال در ابتدا زمانی دوساله وصرف بودجه ای سه میلیون دلاری را برای به ثمر رساندن پروژه تخمین زده بودند اما در نهایت با افزایش بودجه اولیه به پنج میلیون دلار که یک میلیون دلار آن را Oliver Stone شخصا پرداخت کرد این مستندتاریخی پس از چهار سال در سال 2012 آماده پخش گشت .در این مجموعه از مصاحبه های طولانی و خسته کننده که معمولادر مستندهای تاریخی مورد استفاده قرار می گیرد خبری نیست و Oliver Stone با الگو برداری از سبک سریال مستند شناخته شده بریتانیایی The World at War به جز صحنه هایی استثنایی که خود در مقابل دوربین حاضر می شود در سایر موارد از آثار آرشیوی همچون فیلم,عکس,صداهای ضبط شده,نقشه های و نمودارهای بازسازی شده کامپیوتری و ... برای روایت ماجرا استفاده می کند..همچنین در ساخت این مجموعه کلیپ هایی از بیش از شصت فیلم و سریال از جمله Pearl Harbor , The Birth of a Nationو24و... استفاده گشته است.+, +

Oliver Stone هدف از ساخت این مجموعه را اینچنین بیان می کند:
    از ابتدا به این سریال به عنوان میراثی برای فرزندانم نگاه می کردم تا به نحوی آنها دورانی که من در آن زندگی می کردم را بهتر دریابند.امیدوارم این مجموعه بتواند کمکی به درک جهانیترما نسبت به تاریخ کشورمان داشته باشد....مسلما این پروژه جاه طلبانه ترین کاریست که در ژانر مستند و احتمالا در بین کل آثارم که تاکنون سرانجام رسانده ام می باشد. +, +
    Oliver Stone علاوه بر ساخت و حضور درتیم نویسندگان مستند تمام قسمت های سریال رانیز کارگردانی کرده است.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Untold History of the United States |بازخوانی تاریخ به روایت الیوراستون|مع

حالا که همه ی این چند قسمت در خصوص جنگ جهانی دوم بوده من هم در کنار این مستند (تاریخ به روایت استون) به چندتا فیلم سینمایی که مرتبط با موضوعات هستن معرفی می کنم شاید دوست داشتید این فیلم ها رو هم بعد از روایت استون تماشا کنید البته از فیلم های شناخته شده و تقدیر شده نیستن ولی از نظر روایت بخشی از تاریخ قابل ملاحضه تشریف دارن:
    توی قسمت دوم به اشغال برلین توسط شوروی اشاره می کنه و اون موضوع تجاوز و توحش روس ها به نظرم فیلم سینمایی A Woman In Berlin برای درک تصویری و سینمایی این قسمت از تاریخ به شما کمک می کنه فیلم تلخ و سردیه. (اهمیت فیلم در اینکه زیاد یا شاید اصلا در این مورد فیلم سینمایی تا به حال نداشتیم با این کیفیت حداقل) بعد توی قسمت اول هم در خصوص حمله ی ژاپن به قلب چین بخصوص قتل و عام شهروندان ناجینگ (اگه اشتباه نکرده باشم) اشاره ی کوتاه و گذرا داره حالا شما برای اینکه خیلی مفصل تر با این اتفاق آشنا بشید پیشنهاد می کنم فیلم سینمایی City of Life and Death رو تماشا کنید که مثل قبلی به شدت تلخ و افسرده کننده است!
    درخصوص اشغال فرانسه فیلم زیاده ساخته شده ولی فیلم La Rafle که اصلا هم فیلم خوبی نیست به این خاطر پیشنهاد می کنم که هدف فیلم قال توجه: فیلم سعی می کنه بیخیال بخش آرمان نازی و ضدجهود ارتش آلمان بشه و بیشتر تمرکز رو روی خیانت دولت فرانسه گذاشته که توی قتل و عام جهود نقش پررنگی داشتن. این از این لحاظ گرایش نویی داره.

3. 11 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12